Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2007., 15:09   #1
Račun za vodu

Ljudi moji maloprije otvorim poštanski sandučić i skoro padnem u nesvjest: 287 kn račun za hladnu vodu za dvoje ljudi?! Mislim je da se peremo svaki dan, ali svejedno. Prošli mjesec je bio duplo manji. Živimo u zgradi sa 12 stanova, s početka 90-tih. Nigdje nikome ne curi, nije pukla neka cijev ili nešto slično. I to je potrošnja do 9. mjeseca, a većina susjeda je bila tada na godišnjem. Ma koga oni zaj...
Gdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:12   #2
Quote:
Gdjica kaže: Pogledaj post
Ljudi moji maloprije otvorim poštanski sandučić i skoro padnem u nesvjest: 287 kn račun za hladnu vodu za dvoje ljudi?! Mislim je da se peremo svaki dan, ali svejedno. Prošli mjesec je bio duplo manji. Živimo u zgradi sa 12 stanova, s početka 90-tih. Nigdje nikome ne curi, nije pukla neka cijev ili nešto slično. I to je potrošnja do 9. mjeseca, a većina susjeda je bila tada na godišnjem. Ma koga oni zaj...
pogledaj za koje je razdolje....sigurno za više od mjesec dana.... kod mene nikad razdoblje nije isto....varira od 25 dana do 45 dana...
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:13   #3
pogledaj i da ti nije neka razlika obracunska ili da racun nije tromjesecni
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 23:00   #4
Dok sam živjela na drugom dijelu grada svaki mjesec mi je stizao račun za vodu između 80 i 130 kuna po osobi. Mislim jebote da svaki dan proljevam vodu kroz prozor ne bih toliko potrošila. Doduše onda se i saznala razlog visokim računima - neprijavljeni studenti , a hvala k..cu u neboderu cca 110 stanova od toga se trećina iznajmljivalo
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 10:55   #5
Sve je to normalno. Koliko trošiš toliko ti se i obračuna.

U ZG je voda iz vodovodne mreže cijene cca 9,73 Kn/m3.
Pa koliko kubika protekne kroz vodomjer toliko ti i komunalci obračunaju.
Posebice se potroši više preko ljeta kad se često peremo zbog znojenja.

U ZG se voda plaća uplatnicama po obračunskom razdoblju svaka 2 mjeseca.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 12:04   #6
Quote:
Shwake kaže: Pogledaj post
Sve je to normalno. Koliko trošiš toliko ti se i obračuna.

U ZG je voda iz vodovodne mreže cijene cca 9,73 Kn/m3.
Pa koliko kubika protekne kroz vodomjer toliko ti i komunalci obračunaju.
Posebice se potroši više preko ljeta kad se često peremo zbog znojenja.

U ZG se voda plaća uplatnicama po obračunskom razdoblju svaka 2 mjeseca.
Pa to nije ni skupo po m3 ,kod mene je cijena cca 12,30 kn m3
__________________
zagorac
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 13:00   #7
i mi...312,84 za troje...nikad toliko...do sad max 200kn
doda_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 13:01   #8
Quote:
Shwake kaže: Pogledaj post
U ZG se voda plaća uplatnicama po obračunskom razdoblju svaka 2 mjeseca.
mi smo u ZG i obracunsko razdoblje nam je mjesec dana...
doda_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 13:46   #9
CIJENA 1 m3 VODE ZA POJEDINE KATEGORIJE POTROŠAČA
Primjenjuje se od 1. travnja 2007. godine

Kategorija Osnovna cijena
kn/m3 Naknada za ustroj sustava odovodnje kn/m3 Naknada za korištenje kn/m3 Naknada
za zaštitu kn/m3 PDV ((1+2)x22%) UKUPNO (1+2+3+4+5)
1 2 3 4 5 6
Gospodarstvo 9,03 kn 0,20 kn 0,80 kn - 2,03 kn 12,06 kn
Gospodarstvo
(zaračunavamo naknadu
za zaštitu) 9,03 kn 0,20 kn 0,80 kn 0,90 kn 2,03 kn 12,96 kn
Gospodarstvo
(priključeni na uređaj za
pročišćavanje u Krap. Toplicama. Mi zaračuna-
vamo naknadu za zaštitu) 9,03 kn 0,20 kn 0,80 kn 0,63 kn 2,03 kn 12,96 kn
Domaćinstva i stanari 7,59 kn 0,20 kn 0,80 kn 0,90 kn 1,71 kn 11,20 kn
Domaćinstva i stanari
(priključeni na uređaj za
pročišćavanje u Krap.
Toplicama. Mi zaračuna-
vamo naknadu za zaštitu) 7,59 kn 0,20 kn 0,80 kn 0,63 kn 1,71 kn 10,93 kn
__________________
zagorac
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 14:41   #10
Quote:
doda_ kaže: Pogledaj post
mi smo u ZG i obracunsko razdoblje nam je mjesec dana...
Je? Da nije na cijelom ZG isto kod istog komunalca?
Nemam pojma da ima drugačije ukoliko nije tako traženo.
Kod mene obračunavaju 2-mjesečno.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 20:56   #11
Quote:
Gdjica kaže: Pogledaj post
Ljudi moji maloprije otvorim poštanski sandučić i skoro padnem u nesvjest: 287 kn račun za hladnu vodu za dvoje ljudi?! Mislim je da se peremo svaki dan, ali svejedno. Prošli mjesec je bio duplo manji. Živimo u zgradi sa 12 stanova, s početka 90-tih. Nigdje nikome ne curi, nije pukla neka cijev ili nešto slično. I to je potrošnja do 9. mjeseca, a većina susjeda je bila tada na godišnjem. Ma koga oni zaj...
ako je to racun samo za vodu to je strasno....straaaasno.....pa sta drugo da recem osim da im jebem mamu lopovsku.....ej pa to je preko 20 kubika vode.....
1. raspiutaj se kod stanar jel voda svima skupa ...ako je onda vam je cijev pukla pod zemljom i curi da je ne mozete vidjet
2. ako nije 1. pod hitno ugradite sami sebi sat pa cete placati koliko viu samio potrosite
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 08:53   #12
Brat mi kaže da je njemu predprošli mjesec došla oko 120 za 1 osobu, a prošli normalno oko 60. Živi na drugom kraju Zagreba. Valjda se Milan malo zeza, pa svaki mjesec odere po jedan kvart.
Gdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 08:53   #13
vrlo moguce
M.E.Đ.E.D is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 10:12   #14
Quote:
Gdjica kaže: Pogledaj post
Brat mi kaže da je njemu predprošli mjesec došla oko 120 za 1 osobu, a prošli normalno oko 60. Živi na drugom kraju Zagreba. Valjda se Milan malo zeza, pa svaki mjesec odere po jedan kvart.
onda mu je moj kvart stalno na tapeti....

600kuna,dvomjesečni obračun,3 ljudi u kući.

to nije toliko puno ako se podijeli mjesečno po glavama al brate mili ne trosimo toliko.kad pogodi u istom mjesecu rata za struju od 400kuna,voda i uskoro plin zbog grijanja (mjesecno cca 1000kuna).....uf.
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 16:05   #15
Quote:
Gdjica kaže: Pogledaj post
Ljudi moji maloprije otvorim poštanski sandučić i skoro padnem u nesvjest: 287 kn račun za hladnu vodu za dvoje ljudi?! Mislim je da se peremo svaki dan, ali svejedno. Prošli mjesec je bio duplo manji. Živimo u zgradi sa 12 stanova, s početka 90-tih. Nigdje nikome ne curi, nije pukla neka cijev ili nešto slično. I to je potrošnja do 9. mjeseca, a većina susjeda je bila tada na godišnjem. Ma koga oni zaj...

Nisi prva ni zadnja sa velikim računima za vodu!
Ti obračuni su postali znanstvena fantastika.
Jedan mjesec mali račun,a drugi frampatno velik,a onda ti između pošalju obračun što mali račun nije bio veliki.
zlatko_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 17:23   #16
Quote:
zlatko_ kaže: Pogledaj post
Jedan mjesec mali račun,a drugi frampatno velik,a onda ti između pošalju obračun što mali račun nije bio veliki.
a tek ovi polugodisnji obracuni za struju

jebote,sad mi za pola godine obračuna koliko su mi obračunavali za cijelu godinu dok nije bilo tog novog načina sisanja novaca od građana
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 17:27   #17
zakljucak - mi kao narod smo kao ovce - deru nas a mi ni beeeeeeee beeeeee - pa tako i nam i treba - u civiliziranim drzavama (cetvrtima) bi ako nista ljudi iz tog kvarta izasli na ulicu i prosvjedovali - ali nas sramota - nas je sramota da se sami izborimo za ono sto nas spada pa nam supci kroje sudbinu
tako nam i treba - jer kao sto rece moj prijatelj krulesays - malo nas je al smo govna
M.E.Đ.E.D is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 23:46   #18
Ne vidim je gdje je problem. Ono što potrošiš, to i platiš.
Postoji brojilo i po njemu je jasno vidljivo koliko je vode potrošeno. Cijena vode je visoka, ali zašto bi vodovod bio kriv ako nekome curi u odvod, ako ima 30% neprijavljenih stanara, ako vodokotliči cure, ako ......Iako bi se teza "deru nas a mi ni beeeeeeee beeeeee" mogla primjeniti na mnoge segmente društva, mislim da kod računa za vodu nije tako.

Moja zgrada ima četiri ulaza. Na svakom oko 50-tak stanova. Moj ulaz mjesečno potroši oko 500 kubika, dok ulaz do nas u prosjeku 800 kubika. Nekada je i naša potrošnja varirala 700-800 kubika mjesečno. "Malo smo pregledali zgradu" i našli mjesto gdje ističe voda punim mlazom, konstantno dan i noć. Tadašnji predstavnik je hladno odgovorio da to tako mora biti Popravilo se to, poslije još na par mjesta manji kvarovi, zamolilo se stanare da provjere vodokotliče i več godinu dana imamo normalne račune za vodu. Nekakav prosjek bi trebao biti 3-4 kubika po "glavi". Ako je više od toga, a radi se o stambenoj zgradi onda negdje "stvarno curi".
__________________
Ako već moraš napraviti korak unazad, važno je nakon toga ići barem dva naprijed.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 12:26   #19
Da se nadovežem pitanjem. Jeli moguće (zakonski) u svoj stan ugraditi vodomjer te se odjeliti od onog u zgradi. Tek onda bih platio ono što sam i potrošio. Sada se ukupna potrošnja (očitan ili imaginarna) podijeli sa brojem stanara. Prosjek - sarma. Ista stvar sa toplanom i njihovom raspodjelom!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 13:56   #20
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Da se nadovežem pitanjem. Jeli moguće (zakonski) u svoj stan ugraditi vodomjer te se odjeliti od onog u zgradi. Tek onda bih platio ono što sam i potrošio. Sada se ukupna potrošnja (očitan ili imaginarna) podijeli sa brojem stanara. Prosjek - sarma. Ista stvar sa toplanom i njihovom raspodjelom!
Možeš si ugraditi u svoj stan ali to ti vodovod ne prizna, pa ti takvo brojilo može služiti samo kao interna kontrola, bez ikakavih pravnih osnova za vodovod.
Kod toplane vlada drugačije pravilo. Ako se 100% vlasnika svih stanova u zgradi dogovori, moguče je ugraditi kalorimetre na svaki radijator. No međutim ugradnju toplana prizna samo ako je ona izvede ili njen ovlašteni partner. Samo u tome slučaju toplana prizna potrošnju toplinske energije prema očitanjima kalorimetara. Ugradnja i sam kalorimetar po radijatoru košta oko 500kn (ovisi o vrsti i proizvođaču).
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.