Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2006., 12:35   #1
Oslabljeno usce maternice

Cao svima,

prije nepunih sam mjesec dana nazalost u skoro 6 mjesecu trudnoce izgubila curicu. Uzrok mog spontanog pobacaja, ili preuranjenog poroda, jest oslabljeno usce maternice. Otvorila sam se i vodenjak mi je usao u rodnicu. Lezala sam 6 dana i pokusala spasiti trudnocu ali nazalost 6 dan su me uhvatili trudovi te su mi isprovocirali pobacaj. Zbog povisenih leukocita doktori se nisu usudili napraviti cerklazu, tvrdeci da postoji opasnost od sepse ili degeneracije kod djeteta.

Nakon patoloskog pregleda ploda i posteljice, utvrdjeno je da nije postojala nikakva bakterija niti infekcija, tako da se izgleda moje dijete ipak moglo spasiti.

Molim vas ukoliko imate iskustva sa cerklazama i oslabljenim uscem maternice, da mi se javite, jer bih voljela znati od nekoga tko nije "strucnjak" kako se ponasati kod sljedece trudnoce.

Hvala i sretno.
__________________
Tija*
tija* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 12:53   #2
Obzirom da imaš u anamnezi oslabljeno ušće, na tvom mjestu, ja bih unaprijed pronašla ginekologa koji radi u bolnici, a ima i u određene dane svoju ambulantu (svi oni kaj rade na odjelu imaju i svoje ambulante određenim danima u tjednu) i sa svom papirologijom koju imaš otišla k njemu na pregled i dogovor. On će pogledati/izmjeriti koliko ti je široko ušće i kada zatrudniš (vodi se kod njega cijelo vrijeme), napravit će ti serklažu na vrijeme.

Nadam se da sam barem malo pomogla...
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 12:53   #3
Kod mene je postojala opasnost od preranog otvaranja i znam da su mi nesto doktori spominjali da se da uciniti. Postoji nesto kao kopca koja se stavi na grlic maternice te ga drzi zatvorenim. Stvarno ti neznem u detalje, ali evo cim uhvatim vremena probat cu saznati vise. Mozda se javi neko ko zna vise.
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 12:56   #4
Uh, serklaža je u HR ušivavanje ušća (na taj način ga suze) u lokalnoj anesteziji. Ne znam da li u Njemačkoj rade to na neki drugi način.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 13:09   #5
Quote:
Dora K kaže:
Uh, serklaža je u HR ušivavanje ušća (na taj način ga suze) u lokalnoj anesteziji. Ne znam da li u Njemačkoj rade to na neki drugi način.

Ma postoje neke kopce, znam da su mi pokazivali sliku kao to izgleda. Ali na kraju mi nije trebalo, prelezala sam i rano sam se otvorila no nije bilo problema.
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 13:18   #6
sa mnom u bolnici je lezala zenskica s blizancekima kojoj su napravili serklazu i nije joj to bilo toliko traumaticno ni bolno iskustvo.
i mislim da ti je najidealnije ovo kaj ti dora kaze: vodi trudnocu kod nekog doca koji radi u bolnici i odredenim danom ima ambulantu u istoj. predlazem dr. Kosec u vinogradskoj. ja sam sad kod nje i cini mi se izuzetno ugodnom i strucnom osobom. na 100 pitanja ce ti odgovorit i sve objasniti, a i po raznim forumima sam citala o njoj, kako nitko ne sumnja u njezinu strucnost
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 13:31   #7
Evo nasla sam to cudo i sad se svega sjecam.
Dakle bilo je ovako, za tu serklazu se treba bit jedan dan u bolnici i to obave pod punom narkozom, konce skinu oko dva tjedna prije termina.
Ovaj prsten stave bez narkoze, ambulantno ti ga stavi ginic i skidaju ga kad dobijes trudove.
Navodno totano bezbolno, ne osjetis ga, a siguran je.

http://www.dr-arabin.de/d/cerclage.html
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 15:52   #8
...

hvala na odgovorima...
__________________
Tija*
tija* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 21:29   #9
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:43.