Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2009., 01:51   #1
Zapošljavanje učenika

Među nama mladima ima i onih (začudo) koji ostaju cijelo ljeto kod kuće (zagreb) i žele zaraditi đeparac. Nažalost situacija u Hrvatskoj nije kao u Americi gdje 10-godišnjak može naći posao, pa me zanima znate li, ili barem imate li iskustava, s zapošljaljavanjem- s tim da ste mlađi od 18 godina???

Hvala na odgovorima, unaprijed
theCat13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 10:37   #2
Quote:
theCat13 kaže: Pogledaj post
Među nama mladima ima i onih (začudo) koji ostaju cijelo ljeto kod kuće (zagreb) i žele zaraditi đeparac. Nažalost situacija u Hrvatskoj nije kao u Americi gdje 10-godišnjak može naći posao, pa me zanima znate li, ili barem imate li iskustava, s zapošljaljavanjem- s tim da ste mlađi od 18 godina???

Hvala na odgovorima, unaprijed
Prošlo ljeto sam čuvala jednoj ženi djecu, dok je ona bila na poslu i dosta dobro mi je platila.
 
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 15:26   #3
pa sta nema na kennedyevom onaj ucenicki servis (nesto slicno studentskom)
tamo se uclanis,dizes i predajes ugovore,dobivas lovu
samo,nisam ziher dal imaju oni neku ponudu poslova (provjeri),vec bi si sam/a trebao/la naci poslic
bushido is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 17:37   #4
Servisi ti nemaju baš neku ponudu poslova, prek njih uglavnom ide samo plaća
Ja sam prije 2 godine radio u jednom kafiću fakat predobro mi bilo za malo manje od 2 mjeseca zaradio 5500kn, sam sam radio, gazda imao povjerenja u mene, imao sam i ključeve od kafića i sve
Dok prošle godine sam radio 2 poslića jer nisam jedan sa punim radnim vremenom. Jedan je bio za Podravku, a drugi nedjeljom na sajmu automobila(btw najdosadniji i najgori posao ikad, rađe se ubijat na baušteli nego 7 sati u nedjelju ujutro stajati na suncu). Ove godine si našao predobar posao, ali vidjet cemo kako će to ić

Nego jedino što ti mogu savjetovati oko pronalaska posla je pitati svu živu i neživu rodbinu, prijatelje,znance susjede itd. i valjda netko zna nekog
Dawar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 10:31   #5
To je istina- da servisi nedaju neku ponudu poslova... Prošle godine sam otišla tamo, ali ništa.
theCat13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 10:34   #6
Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
Prošlo ljeto sam čuvala jednoj ženi djecu, dok je ona bila na poslu i dosta dobro mi je platila.
Kako si našla/o taj posao??
theCat13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 12:56   #7
Nažalost ne mogu pomoći sasvim konkretnim primjerom, ali možeš pročačkati po stranicama gorespomenutog učeničkog servisa.
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:21   #8
Quote:
theCat13 kaže: Pogledaj post
Kako si našla/o taj posao??
Mama mi je u tom periodu bila nezaposlena i išla sam s njom nešto na burzu, zujim okolo i vidim na panou obavijest da se traži osoba za čuvanje. I eto, uzela broj, nazvala i žena me prihvatila, a i klincima sam se svidjela
 
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:28   #9
Ja zvao jednom i rekli mi da traže žensku osobu
goodlap is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:54   #10
Da bar i ovo ljeto mogu radit isti posao, od mene nitko sretniji
 
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 21:45   #11
Quote:
Lafiel kaže: Pogledaj post
Nažalost ne mogu pomoći sasvim konkretnim primjerom, ali možeš pročačkati po stranicama gorespomenutog učeničkog servisa.
Koliko vidim zadnjih 10 mjeseci nemaju ponude poslova!!!!!

a evo i žalosnog dijela- LAKŠE JE DOĆI DO DROGE NEGO DO POSLA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!
theCat13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 23:25   #12
-oj ljudi...
-jel imate kakvih ideja di radit priko lita u splitu?
-sad mi je lito između srednje i faksa pa bi nesto radila, al ne znan šta uopće mogu radit
-pa ako imate prijedloge...pišite...
-unaprid fala
izravno_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 23:27   #13
pih...lako tebi... tamo u splitu ima ljetnih posloba koliko hoćeš (turistička sezona!

surfaj malo. Ja sam našla hrpu poslova tamo u Dalmaciji na netu
theCat13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 23:33   #14
jel ti misliš na poslove priko studentskih ili učeničkih servisa ili nešto treće (siva ekonomija)
izravno_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 23:36   #15
moraš biti u nekakvom servisu da bi primila plaću... ali uglavnom nešto treće. jednostavno pogledaj poslove , nazovi i pitaj jel primaju mlađe od 18 godina... Drugačije, meni se čini, ne ide
theCat13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 23:37   #16
ženskima je puno lakše

muški obično mogu birat između bauštele i konobarenja

ako ima šta na području splita napišite
Yeap_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 23:50   #17
Quote:
Yeap_st kaže: Pogledaj post
ženskima je puno lakše
Ja baš mislim upravo suprotno.. Ne morate birati samo između konobarenja i baušela (ovo prvo čak nije ni loše)... Može te raditi u skladištu ili dućanima i za to dobivate veću plaću nego cure.

Nevjerojatno je koliko su zastupljene muško-ženske predrasude čak i među mladima...
theCat13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 23:59   #18
haha i ja san uvik mislila kako je muškima puno lakše! Naravno- zaradit, ali ne i radit.
izravno_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 00:49   #19
Quote:
theCat13 kaže: Pogledaj post
moraš biti u nekakvom servisu da bi primila plaću... ali uglavnom nešto treće. jednostavno pogledaj poslove , nazovi i pitaj jel primaju mlađe od 18 godina... Drugačije, meni se čini, ne ide
gdje se mogu naći poslovi? na internetu sam tražila već, i ništa. ima negdje neka oglasna ploča? u servisima recimo? nisam ni to vidjela nigdje.
btw ja imam upravo navršenih 18 ali sam tek 3.srednje
deadflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 08:07   #20
Ah, više ni ja sama ne znam. Te servise potražiš na internetu ili odeš u HZZ i tamo pogledaš...
Ali ne znam točno. Nisam ni ja ništa našla...
theCat13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:33.