Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2007., 14:19   #1
Bat za zabijanje pumpe

Ima li netko ideju gdje da posudim / unajmim bat/nabijač za vrtnu pumpu za vodu.
tompagrompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 14:25   #2
Quote:
tompagrompa kaže: Pogledaj post
Ima li netko ideju gdje da posudim / unajmim bat/nabijač za vrtnu pumpu za vodu.
pročitaj post o hidroforima tamo ne netko napomenuo da može znajmiti. Mislim champi ili tak netko.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 14:57   #3
Kontaktirao sam ga, ali on je u Varaždinu, a ja sam u Velikoj Gorici kraj Zagreba pa se još malo trzam prije nego što potegnem za Varaždin.
tompagrompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 18:26   #4
Quote:
tompagrompa kaže: Pogledaj post
Kontaktirao sam ga, ali on je u Varaždinu, a ja sam u Velikoj Gorici kraj Zagreba pa se još malo trzam prije nego što potegnem za Varaždin.
Pitaj onda starog zeke-a. (ili tako nekoga) On ti gradi u kučama pa se u krajnoj liniji možete i dogovoriti :-)
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 20:50   #5
Quote:
tompagrompa kaže: Pogledaj post
Kontaktirao sam ga, ali on je u Varaždinu, a ja sam u Velikoj Gorici kraj Zagreba pa se još malo trzam prije nego što potegnem za Varaždin.
tompagrompa, gdje u Gorici planiras busiti? Planiras cijev upinuti na divljaka ili si siguran da ces doci do vode? Ja sam nekak odustal od cijevi i odlucil se za bunar...
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 08:33   #6
Ne znam kak je to kod vas u VG i okolici, ali u Dravskoj dolini (okolica Varaždina) praktički se cijev može zabiti bilo gdje, nema straha da na tome mjestu neće biti vode.

Bat za pumpu nemam ja, nego jedni moji poznanici. Po njega dolaze uglavnom ljudi iz okolnih sela, čini mi se da do sada nije bio posuđen dalje od kojih desetak km.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 09:47   #7
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Ne znam kak je to kod vas u VG i okolici, ali u Dravskoj dolini (okolica Varaždina) praktički se cijev može zabiti bilo gdje, nema straha da na tome mjestu neće biti vode.
Ovo kažem iz mog ne stručnog pogleda.

Svo područje koje gravitira prema savi i odri ima dosta vode. Kaj se tiče kuča tu mislim da bi bilo ohoho vode. Inaće kuče ti je dobrim djelom poplavno područje bilo prije izgradnje kanala sava odra a Turopoljski lug ti je isto dosta blizu te on je skoro uvijek dovoljno vlažan. Znam da se razina vode spustila za nekih skoro metar nakon izgradnje kanala sava odra. To se spustila taman toliko da više nije toliko prenatopljeno i da nema poplava.

Stari Zeke jesi ti imao rašljara?
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 10:11   #8
Malo smo odlutali od moje ideje da nađem bat ;-)

Ja sam u Velikoj Gorici praktički u samom centru. Oko mene gotovo svi susjedi imaju pumpe, a voda je na cca 4 m dubine i nema straha da je neću naći jer je i kod mene bila pumpa samo što je sada na tom mjestu garaža pa moram zabiti novu cijev. Uglavnom, postojao je bat u susjedstvu, a kad su svi zabili pumpe, gubi mu se svaki trag. Eto, ako tko ima ideju o batu u blizini Zagreba, neka mi, please, javi.
tompagrompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 10:27   #9
Još malo off-a: ja sam također morao seliti cijev na dvorištu, s mjesta na kojem je bila zabijena valjda više od 20 godina (i gdje se već stvorio pravi podzemni bazen vode, jer sam ranije koristio centrifugalnu pumpu "Sloboda" Čačak, budući da hidropaka tada još nije bilo).

Staru cijev uspio sam isčupati tek uz pomoč hidraulične ručne dizalice za auto, kojom sam "podbočio" taj bat, kakvog tompagrompa traži.

Bat sam morao montirati "kontra", nakovanj gore, a bat ispod njega. Kad se cijev jednom pokrenula, dalje sam uz pomoć hidraulike traktora lako izvukao van.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 15:07   #10
jel ima netko taj bat za nabijanje cijevi u zemlju
slavoljuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 20:18   #11
napraviš ga sam uz pomoć betoskih blokova ili izliješ beton u kantu (u sredini naravno rupa )

za očekivati je mnogo neruzmjevanja na ovaj prijedlog , da vidimo tko je prvi
dreknaštapiću is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 20:25   #12
u Velikoj Gorici di god zapikneš ideš do vode...
E sad, ta naprava se zove TOP, bar kod nas.....
Najlakše ju je napraviti u obliku slova T.
Tamo di je vertikalna crta na slovu T, uzmeš cijev nešto većeg promjera od cjevi koju nabijaš, ta cijev neka je duga između 50 i 100 cm, po slobodnoj volji, i u pola cijevi naliješ beton.
Horizontalnu crtu od slova T, napraviš dužine oko 100 cm sa svake strane, puni profil, i to je to.
4 frenda, dva fasla pive, i za jedno popodne ste gotovi.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 22:20   #13
Da malo podignem temu...
Danas smo zabijali cijev uz pomoć gore navedenog bata. Nakon 5 metara dubine i pola gajbe pive bacio sam kamenčić u cijev i začuo se slavodobitni buč. Nakon toga odlučili smo nabiti još dva metra cijevi, znači ukupno 7 i staviti ručnu pumpu. Probali pumpati, ali voda nejde i nejde. Napunili smo cijev zatim do vrha sa vodom i probali i onda pumpati ali voda i dalje nije išla.
Čak ni onu iz cijevi nismo uspjeli izvući.
Gdje je problem? Loša pumpa?
S obzirom da je na 5 metara bilo buč, pa valjda i vode, da li smo možda prošli vodonosni sloj pa došli do vodonepropusnog sloja? Ili nakon 7 metara treba ići još dalje?
Lokacija je okolica Varaždina.
Vele mi neki da smo na 5 metara došli do prvog sloja gdje je ona prva voda koja nije pitka. Da tek nakon 9 - 10 metara dolazi onaj pravi sloj sa pravim kapacitetom voda koja je čak i pitka. Kako nismo imali više cijevi riješili smo ostatak gajbe i odgodili pronalazak vode za drugi tjedan. :-)
mbubnjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 16:47   #14
Quote:
mbubnjar kaže: Pogledaj post
Da malo podignem temu...
Danas smo zabijali cijev uz pomoć gore navedenog bata. Nakon 5 metara dubine i pola gajbe pive bacio sam kamenčić u cijev i začuo se slavodobitni buč. Nakon toga odlučili smo nabiti još dva metra cijevi, znači ukupno 7 i staviti ručnu pumpu. Probali pumpati, ali voda nejde i nejde. Napunili smo cijev zatim do vrha sa vodom i probali i onda pumpati ali voda i dalje nije išla.
Čak ni onu iz cijevi nismo uspjeli izvući.
Gdje je problem? Loša pumpa?
S obzirom da je na 5 metara bilo buč, pa valjda i vode, da li smo možda prošli vodonosni sloj pa došli do vodonepropusnog sloja? Ili nakon 7 metara treba ići još dalje?
Lokacija je okolica Varaždina.
Vele mi neki da smo na 5 metara došli do prvog sloja gdje je ona prva voda koja nije pitka. Da tek nakon 9 - 10 metara dolazi onaj pravi sloj sa pravim kapacitetom voda koja je čak i pitka. Kako nismo imali više cijevi riješili smo ostatak gajbe i odgodili pronalazak vode za drugi tjedan. :-)

trebate ispumpati cijev a to je najlakše i najbolje građevinskim kompresorom.S njim odmah ispumpate i napravite bunar oko perfuracija
mucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 20:49   #15
Na 100 muka sam sa zabijanjem, imam sve što je potrebno osim dovoljno dugih navoja. Dao sam strojno narezati navoje, za koje sam skužil da su duljine 2cm (jer stroj nemože više narezati) a muf je duljine 5 cm. Što sad izmisliti s tim preostalim 1cm. Jer ako počnem zabijati najvjerojatnije će mi muf nakon određenog vremena puknuti.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 22:15   #16
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Na 100 muka sam sa zabijanjem, imam sve što je potrebno osim dovoljno dugih navoja. Dao sam strojno narezati navoje, za koje sam skužil da su duljine 2cm (jer stroj nemože više narezati) a muf je duljine 5 cm. Što sad izmisliti s tim preostalim 1cm. Jer ako počnem zabijati najvjerojatnije će mi muf nakon određenog vremena puknuti.
a kud ti ide taj muf, na vrh cjevi ili ???
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 22:53   #17
ne, u zemlju, spoj 2 cijevi. Jbt probal sam sa svim mogućim ručnim nareznicama, i svaka ide u konus da ako narežem 3cm, muf ide max. 2cm, i uspio sam (a i neki drugi su probali) potrgati 4 kompleta nareznica . Jedino je stroj prvih 2 cm uspio narezati kako spada. Sad sam mislio da muf duljine 5 cm skratim sa ručnim rezačem za 1cm, ali neznam kako bi ti funkcioniralo, dali nebi pukel.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 08:11   #18
cijevi se zavarivaju , nikakav navoj i muf.
user zoki_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 11:26   #19
onda nema nikakve koriti to što je pocinčana?????
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 11:56   #20
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
ne, u zemlju, spoj 2 cijevi. Jbt probal sam sa svim mogućim ručnim nareznicama, i svaka ide u konus da ako narežem 3cm, muf ide max. 2cm, i uspio sam (a i neki drugi su probali) potrgati 4 kompleta nareznica . Jedino je stroj prvih 2 cm uspio narezati kako spada. Sad sam mislio da muf duljine 5 cm skratim sa ručnim rezačem za 1cm, ali neznam kako bi ti funkcioniralo, dali nebi pukel.

Svaka cijev ima svoj originalni navoj,a niti jedan kolčak (mufa ) ne može se navinuti do kraja navoja na cijev.
Kod zabijanja cijevi ,nakon nekog vremena , cijev treba okrenuti u desno da se pritegne do kraja. Znam da postoji mogućnost sužavanja promjera cijevi. No to se ionako dogodi ako se pogodi baš u takav teren, tu ne pomaže ništa osim zabijanja na drugom mjestu.
Ispumpavanje se može izvesti se „Creina“ traktorskim cisternama,ali se mora sve posebno prilagoditi. Postoji u mjestu Črnkovec ,osoba koja se time bavi i ima u tome dobro iskustvo.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.