Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2011., 21:07   #2161
Aha, to je tvoj maksimum argumentiranja.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 21:28   #2162
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
Gdje sam to ja u tom postu naveo da ja radim na plinskim bojlerima?
Zar ne radis? Pa ja sam mislila da i ti servisiras plinske bojlere (i protocne i cirko i kombi ) i to ne bilo koje nego vaillantove....ovo je ipak tema o vaillan bojlerima, ne
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 21:40   #2163
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
.ovo je ipak tema o vaillan bojlerima, ne
Pa šta ti tu onda radiš? Zar ti servisiraš Vaillant bojlere?
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 22:11   #2164
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
Pa šta ti tu onda radiš? Zar ti servisiraš Vaillant bojlere?
Naravno da ne...pa to svi (nadam se) znaju. Nije da se pravim da sam majstor i da tvrdim da nesto znam...uvijek govorim samo kao laik. (s velikim usima )
Niti ne mora svatko biti majstor da bi pokusao pomoci/udijeliti savijet (za kojeg misli da mozda moze pomoci)
Ali mislila sam da ti jesi. Bar si tako nastupio i tako govoris na ovoj temi, tako da nisam niti sumnjala u to...uvijek te dozivljavam kao strucnjaka, nekog kompetentnog...i vjerujem sto pises, jer znam da je iz pera onog tko poznaje struku/tematiku. Zato sam i mislila da servisiras vaillant bojlere, mozda ne bas kao ovlasteni serviser, (u Splitu je samo jedan VSS, sigurno ne bez razloga), ali mozda uz sve drugo...
Jasno da na ovoj temi pisu i tudumi i laici koji misle da znaju i strucnjaci i majstori...tko zeli....nisam zato napisala to sto jesam, niti mislim da ti ne bi smio pisati ovdje jer nisi vaillant majstor (bas kao ni ja), to sam napisala samo zato jer sam bila mislila da jesi...a dijelis strucne savjete kao da jesi vaillant serviser (bez ograde da to nisi) i ja sam ih kao takve i dozivljavala/uvazavala.
Tako da...hocu reci...malo mi je bedasto ovo pitanje (zar si se nesto naljutio, pa nisam ti ja nista rekla..) sto ja ovdje radim...ja sam tu kao i svaki drugi forumas, pokusavam pomoci ako mogu, nadam se da svi imaju ogradu prema savjetima s foruma i da ne slusaju slijepo svaku babu koja misli da nesto zna...i da sve provjere prije nego sami idu prtljati..
...drugo je kad netko je majstor ili se tako postavi, njega se drugacije gleda i dozivljava...bar mislim..

Zadnje uređivanje kajpa : 21.10.2011. at 22:22.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 22:42   #2165
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Naravno da ne...pa to svi (nadam se) znaju. Nije da se pravim da sam majstor i da tvrdim da nesto znam...uvijek govorim samo kao laik. (s velikim usima )
Niti ne mora svatko biti majstor da bi pokusao pomoci/udijeliti savijet (za kojeg misli da mozda moze pomoci)
Ali mislila sam da ti jesi. Bar si tako nastupio i tako govoris na ovoj temi, tako da nisam niti sumnjala u to...uvijek te dozivljavam kao strucnjaka, nekog kompetentnog...i vjerujem sto pises, jer znam da je iz pera onog tko poznaje struku/tematiku. Zato sam i mislila da servisiras vaillant bojlere, mozda ne bas kao ovlasteni serviser, (u Splitu je samo jedan VSS, sigurno ne bez razloga), ali mozda uz sve drugo...
Jasno da na ovoj temi pisu i tudumi i laici koji misle da znaju i strucnjaci i majstori...tko zeli....nisam zato napisala to sto jesam, niti mislim da ti ne bi smio pisati ovdje jer nisi vaillant majstor (bas kao ni ja), to sam napisala samo zato jer sam bila mislila da jesi...a dijelis strucne savjete kao da jesi vaillant serviser (bez ograde da to nisi) i ja sam ih kao takve i dozivljavala/uvazavala.
Tako da...hocu reci...malo mi je bedasto ovo pitanje (zar si se nesto naljutio, pa nisam ti ja nista rekla..) sto ja ovdje radim...ja sam tu kao i svaki drugi forumas, pokusavam pomoci ako mogu, nadam se da svi imaju ogradu prema savjetima s foruma i da ne slusaju slijepo svaku babu koja misli da nesto zna...i da sve provjere prije nego sami idu prtljati..
...drugo je kad netko je majstor ili se tako postavi, njega se drugacije gleda i dozivljava...bar mislim..
Nakon tvojeg posta ja mogu samo kao uvijek

Kod nas u zagorju ima jedna poslovica:
Svaka rit dođe na šekret
Tako ti je i sa nike321 napokon je pokazao svoju stručnost
E lipi moj doture
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 22:50   #2166
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Tako ti je i sa nike321 napokon je pokazao svoju stručnost
E lipi moj doture
A ti samo pljucaš a ništa konkretno da kažeš. Šta je to nestručno bilo?
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 22:57   #2167
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Tako ti je i sa nike321 napokon je pokazao svoju stručnost
Nemoj tako.
Ja branim (skoro) svakog, nekako ne volim kad netko o drugome lose govori ...Nike je strucnjak, puno zna, skolovan je i kuzi se u stosta...i ne bi trebalo to omalovazavati, medjutim ...ako ti (ne mislim konkretno na tebe, "ti" se odnosi na bilo koga koji to je) jesi ovlasteni vaillant serviser i radis to svaki dan, 365 dana u godini tj. 200-300-tinjak, svaki dan 5 (po ljeti) - 20 stranaka (po zimi) ...onda ipak netko tko nema to iskustvo ne moze biti bas kompetentan u vezi toga kako se to radi...jer on to - ne radi.
Ali da Nike zna - zna.

Zadnje uređivanje kajpa : 21.10.2011. at 23:10.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 23:23   #2168
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ali mislila sam da ti jesi. Bar si tako nastupio i tako govoris na ovoj temi, tako da nisam niti sumnjala u to...uvijek te dozivljavam kao strucnjaka, nekog kompetentnog...i vjerujem sto pises, jer znam da je iz pera onog tko poznaje struku/tematiku. Zato sam i mislila da servisiras vaillant bojlere, mozda ne bas kao ovlasteni serviser, (u Splitu je samo jedan VSS, sigurno ne bez razloga), ali mozda uz sve drugo...
Ja sam monter i serviser klimatizacije, rashladnih uređaja, grijanja, pripreme tople vode i ventilacije, kako u malim objektima tako i na hotelima i sl. objektima gdje je sve to objedinjeno u zajedničku instalaciju. Jedino što ne radim je servis plinskih kotlova jer to radi serviser s ovlaštenjem a na moj poziv.
Ovdje sam pisao samo o temama koje su zajedničke svim uređajima (kao što je ekspanziona posuda) ili je riječ bila o električnim Vaillant bojlerima.


Quote:
Tako da...hocu reci...malo mi je bedasto ovo pitanje (zar si se nesto naljutio, pa nisam ti ja nista rekla..) sto ja ovdje radim...ja sam tu kao i svaki drugi forumas, pokusavam pomoci ako mogu,
Ja sam tvoj post protumačio kao da je sarkastičan.


Quote:
nadam se da svi imaju ogradu prema savjetima s foruma i da ne slusaju slijepo svaku babu koja misli da nesto zna...i da sve provjere prije nego sami idu prtljati..
...drugo je kad netko je majstor ili se tako postavi, njega se drugacije gleda i dozivljava...bar mislim..
Zato i je ova rasprava da ljudi sami iz argumentacije vide što je OK a što ne.
Ja i dalje pitam koji klinac proizvođači pumpaju čisti dušik u posudu (koji je skuplji od besplatnog zraka) da bi se kasnije neki nedovoljno informirani serviser iščuđavao kad informirana mušterija pita dali se to puni dušikom.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore

Zadnje uređivanje nike321 : 21.10.2011. at 23:33.
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 23:24   #2169
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Nemoj tako.
Ja branim (skoro) svakog, nekako ne volim kad netko o drugome lose govori ...Nike je strucnjak, puno zna, skolovan je i kuzi se u stosta...i ne bi trebalo to omalovazavati, medjutim ...ako ti (ne mislim konkretno na tebe, "ti" se odnosi na bilo koga koji to je) jesi ovlasteni vaillant serviser i radis to svaki dan, 365 dana u godini tj. 200-300-tinjak, svaki dan 5 (po ljeti) - 20 stranaka (po zimi) ...onda ipak netko tko nema to iskustvo ne moze biti bas kompetentan u vezi toga kako se to radi...jer on to - ne radi.
Ali da Nike zna - zna.
No coment
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 23:28   #2170
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
A ti samo pljucaš a ništa konkretno da kažeš. Šta je to nestručno bilo?
Sve
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 23:30   #2171
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
No coment
Misliš "no argument"?
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 00:03   #2172
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
Ja sam monter i serviser klimatizacije, rashladnih uređaja, grijanja, pripreme tople vode i ventilacije, kako u malim objektima tako i na hotelima i sl. objektima gdje je sve to objedinjeno u zajedničku instalaciju. Jedino što ne radim je servis plinskih kotlova jer to radi serviser s ovlaštenjem a na moj poziv.
Ne kuzim, serviser si grijanja, a nisi serviser plinskih kotlova...sto to znaci? Kotlove ne servisiras, a bojlere (plinske) servisiras? Nije mi jasno.
Quote:
Ovdje sam pisao samo o temama koje su zajedničke svim uređajima (kao što je ekspanziona posuda) ili je riječ bila o električnim Vaillant bojlerima.
Bas se i ne sjecam razgovora o elektricnim bojlerima ovdje...neke teme su mozda zajednicke, ali bojler se od bojlera (koliko got svi rade na vise-manje istom principu) ipak razlikuju, bar utoliko sto onaj tko radi samo to, poznaje svaki bojler "u dusu".
Quote:
Ja sam tvoj post protumačio kao da je sarkastičan.
Ma ne...nije to moj stil, pogotovo ne s tobom. Cijenim tvoje znanje.
Quote:
Zato i je ova rasprava da ljudi sami iz argumentacije vide što je OK a što ne.
Dexdu je tu (kao ovlasteni serviser) usamljen (cini mi se), pa tesko da netko moze jos potkrijepiti neke izrecene tvrdnje...
Zar nije dovoljan argument - to ne radi nitko? Pa da se isplati, da se da izvesti, naplatiti, da to ljudi traze...mozda, ali - ne.
Osim toga i sam si rekao da je nebitno kod rijetkog i malog nadopunjavanja. Pa kucni sistemi i ne trebaju (ako nema kvara) neko ucestalo i obimno punjenje.
Quote:
Ja i dalje pitam koji klinac proizvođači pumpaju čisti dušik u posudu (koji je skuplji od besplatnog zraka) da bi se kasnije neki nedovoljno informirani serviser iščuđavao kad informirana mušterija pita dali se to puni dušikom.
Pa ...rekoh ti...ne puni se dusikom. Puni se obicnom pumpom. I vjerojatno se tome cudio, jer nitko to ne puni dusikom. To sto je tvornicki napunjeno dusikom je druga stvar.

Cini mi se da gledas iz nekog svog, krivog kuta...i da nemas uvid u poslovanje servisa koji se bavi iskljucivo servisom/popravkom bojlera i cini mi se da ne mozes sagledati i uvaziti problematiku poslovanja takvih firmi i svih problema koje imaju. Ne uvazavas nemogucnost provodjenja onoga sto se tebi cini kao nesto obavezno... ne bavis se tim poslom i ocito ne znas kako taj posao izgleda u praksi, bar ne u Zg gdje samo VSS servisa ima 24, a da ne pricam o svim ostalim ovim i onim.
(sad vam ostavljam ring...ja sam svicarac)

Zadnje uređivanje kajpa : 22.10.2011. at 00:10.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 00:35   #2173
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Kotlove ne servisiras, a bojlere (plinske) servisiras? Nije mi jasno.
Stvar terminologije. Boiler(EN)=Kotao(HR)
Plinske ne radim, a one na kruto i i ložu, radim.


Quote:
Dexdu je tu (kao ovlasteni serviser) usamljen (cini mi se), pa tesko da netko moze jos potkrijepiti neke izrecene tvrdnje...
Zar nije dovoljan argument - to ne radi nitko? Pa da se isplati, da se da izvesti, naplatiti, da to ljudi traze...mozda, ali - ne.
Osim toga i sam si rekao da je nebitno kod rijetkog i malog nadopunjavanja. Pa kucni sistemi i ne trebaju (ako nema kvara) neko ucestalo i obimno punjenje.

Ponovo ću postaviti analogiju:
Skoro nijedan monter klima uređaja u nas ne mjeri postignuti vakuum uređajem kojim se to treba mjeriti već to radi manometrom koji uopće nije u stanju pokazati to što je proces vakumiranja trebao postići i dali je to postignuto.
Da li je to OK ili ne?
Dali to što skoro nitko to ne radi znači da je ta praksa OK?

Quote:
Pa ...rekoh ti...ne puni se dusikom. Puni se obicnom pumpom. I vjerojatno se tome cudio, jer nitko to ne puni dusikom. To sto je tvornicki napunjeno dusikom je druga stvar.
Zašto je to druga stvar? Misliš da oni ne bi htjeli uštediti koji milijončić.

Quote:
Ne uvazavas nemogucnost provodjenja onoga sto se tebi cini kao nesto obavezno...
Ništa tu nije nemoguće i teško provesti. Blokada je u glavama jednako kao i u gore navedenom primjeru. Čemu mijenjati praksu koju nitko ne propitkuje.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 20:37   #2174
Za Kajperinju:

Krenula si u diskusiju sa nike321
Poznavajući nike321 iz prijašnjih diskusija ti i neznaš u šta si se upustila

Što se mene tiče nike321 nije serviser Vaillant plinskih bojlera - znači može samo nagađati ili copy - paste iskustva drugih servisera

Znači nije stručnjak na tome području i za mene je sa njim diskusija završena
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 21:09   #2175
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Za Kajperinju:

Krenula si u diskusiju sa nike321
Poznavajući nike321 iz prijašnjih diskusija ti i neznaš u šta si se upustila

Što se mene tiče nike321 nije serviser Vaillant plinskih bojlera - znači može samo nagađati ili copy - paste iskustva drugih servisera

Znači nije stručnjak na tome području i za mene je sa njim diskusija završena
Znači samo serviseri Vaillant bojlera mogu raspravljati o ekspanzijskim posudama jer drugi ništa ne znaju.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 12:19   #2176
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
Stvar terminologije. Boiler(EN)=Kotao(HR)
Plinske ne radim, a one na kruto i i ložu, radim.
Da, znam da u doslovnom prijevodu to znaci jedno te isto. Medjutim u svakodnevnom govoru je sitacija ipak malo razlicita. Nikada ne bih rekla da na zidu u kupaoni imam kotlove, niti sam ikada cula da netko za zidni bojler u stanu (koji je najcesce u kupaoni, ili eventualno hodniku) kaze "kotao".
Pod pojmom kotao vecina (narocito plinoservisera) misli na ...kotao koji sluzi za zagrijavanje nekog veceg objekta, zgrade, nebodera, obiteljske kuce i obicno se nalazi u podrumu.
Ako pogledas Vaillantovu ponudu plinskih aparata vidjet ces za zidne aparate nazivaju - uredjajima. Dok velike aparate, koji stoje na podu (i nisu bas prikladni za stan i kupaonu, a niti potrebni) nazivaju kotlovima, te time ipak rade odredjenu distinkciju izmedju te dvije rijeci, tj. dvije vrste tih uredjaja.

Pitanje, samo informativno, da ne uletavam sad na drugu temu s tim...govoreci o vakumiranju klime bio si napisao:
Quote:
Mnogi ne vakumiraju klime več ih propuhuju plinom iz klime, što nije u redu ...
...oni mogu napraviti više instalacija u danu i tako biti eventualno povoljniji od onih koji rade posao po zanatu.
Zanima me je li to vakumiranje nesto sto se ne moze napraviti prije same montaze, radi se iskljucivo kod instalacije klime? I radi li se to vakumiranje i pri servisu/popravku?
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Poznavajući nike321 iz prijašnjih diskusija ti i neznaš u šta si se upustila
Nisam do sada imala losih iskustava, dapace....Nike je ok.
To sto se vas dvojica koskate mene se ne tice.
Quote:
Što se mene tiče nike321 nije serviser Vaillant plinskih bojlera - znači može samo nagađati ili copy - paste iskustva drugih servisera
S tim se ne mogu ne sloziti, jer tko ce imati vise znanja o plinskim vaillant bojlerima nego onaj tko ih pusta u pogon/servisira/popravlja godinama ili onaj koji to uopce ne radi. (svaka cas na svemu drugome sto radi i zna)
Quote:
Znači nije stručnjak na tome području i za mene je sa njim diskusija završena
Niti ja nisam strucnjak, a bome nije ih ni drugih 90% ovdje...pa to nije razlog da se ne diskutira.
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
Znači samo serviseri Vaillant bojlera mogu raspravljati o ekspanzijskim posudama jer drugi ništa ne znaju.:
Nadam se da ipak mozemo svi raspravljati o svemu...
Ali...(moram malo biti advokat) ...to sto netko zna sve/puno o jednom dijelu necega ne znaci da bas zna sve o kompletnom proizvodu i o nacinu servisiranja istog. Mislim da netko tko nema plinoservis (koji radi pretezno s plinskim bojlerim tj. zidnim uredjajima po stanovima), niti je ikada u takvom radio stvarno ne moze biti bolje upucen o nacinu rada s takvim bojlerima od nekoga tko radi iskljucivo to.
Ne drzim ja niciju stranu (vi ste meni obadva za ), ja to onako opcenito, ..samo filozofiram na glas.

Zadnje uređivanje kajpa : 24.10.2011. at 13:19.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 16:04   #2177
Help, help, help!!!

Do sutra sam bez vode, pukla neka cijev u zgradi.
Totalni sam neznalica, amater, idiot ako hoćete, pa me zanima mogu li upalit etažno grijanje????
Pomagajte, ladno mi je za popiz***!!!

__________________
"Being well adjusted to a sick society is not an indication of health." (Jiddu Krishnamurti)
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 16:38   #2178
Quote:
NekaNovaJa kaže: Pogledaj post
Do sutra sam bez vode, pukla neka cijev u zgradi.
Totalni sam neznalica, amater, idiot ako hoćete, pa me zanima mogu li upalit etažno grijanje????
Pomagajte, ladno mi je za popiz***!!!

Nemoj tako o sebi jer ipak ti si vjerojatno stručnjak na drugim područjima koji su za mene nepoznanica

Grijanje možeš upaliti bez obzira na sanitarnu vodu, jer sistem centralnog grijanja je potpuno nezavisan od sanitarne vode - osim ako sistem treba napuniti
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 16:45   #2179
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Nemoj tako o sebi jer ipak ti si vjerojatno stručnjak na drugim područjima koji su za mene nepoznanica

Grijanje možeš upaliti bez obzira na sanitarnu vodu, jer sistem centralnog grijanja je potpuno nezavisan od sanitarne vode - osim ako sistem treba napuniti
Hvala, hvala do neba.
Gotovo je sa smrzavanjem.

__________________
"Being well adjusted to a sick society is not an indication of health." (Jiddu Krishnamurti)
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 08:15   #2180
Imam vaillant elektricni bojler 12 kW, jel bi neko mogao zakaciti sliku ventila za dopunu vode unutar bojlera (ako postoji). Trebao bi nadopuniti vodu u sistem, majstori koji su postavljali sistem ostavili su mi ventil na jednom od radijatora ali ne znam dali je tako sigurno puniti vodu (kroz radijatore) pa se pitam ima li negdje unutar bojlera neki ventil za dopunu vode?
MorpheusL is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.