Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2011., 11:48   #1921
Da li mi netko može reči da li se isplati dati cca 2000kn više za Vailant bojler centralno grijanje koji ima oznaku VUW 240-5,naspram onog sa oznakom VUW 240-3.
Kažu mi u trgovini da se ovi sa -3 više kvare i više troše plina,dok ovi sa oznakom -5 suprotno od toga.
U čemu je inaće razlika između njih i kakva je potrošnja plina kod jednog i drugog?
oktavia007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 12:38   #1922
Quote:
oktavia007 kaže: Pogledaj post
Da li mi netko može reči da li se isplati dati cca 2000kn više za Vailant bojler centralno grijanje koji ima oznaku VUW 240-5,naspram onog sa oznakom VUW 240-3.
Kažu mi u trgovini da se ovi sa -3 više kvare i više troše plina,dok ovi sa oznakom -5 suprotno od toga.
U čemu je inaće razlika između njih i kakva je potrošnja plina kod jednog i drugog?
Ovi sa oznakom 3 su bazni modeli i napravljeni su sa max. uštedom na materijalu, tj gdje je god bilo moguće dijelovi su napravljeni od plastike, dok suprotno uređaji sa oznakom 5 su napravljeni da traju tj. nije bilo kompromisa u vezi materijala sve je u bakru, inoxu i mesingu a i displej je veći, pregledniji i više funkcija

Moj izbor bi bio sa oznakom 5 ako ti nije u pitanju 2tk.

I jedan i drugi troše slično, i napravljeni su prema strogim standardima EU, a uz redovno održavanje, ispravnu montažu i puštanje u pogon I jedan i drugi ti mogu služiti dugi niz godina
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 16:43   #1923
Da li netko zna nešto o starijem modelu Vailanta VCW 25/3 T3 WDH.
Jel ga netko ima ili ga je imao?
Kakav je bio i jel' čemu?
Da li ga se isplati instalirati za grijanje i toplu vodu?
Kakav je sa potrošnjom plina?
Da li se više kvari naspram ovih novih modela?

Pitam jer ga imam već dugo na tavanu,a moram mjenjati stari Junkers.
Malo mi ne paše zbog dimenzija,dosta je veči od Junkersa.

Hvala na bilo kakvom odgovoru!
oktavia007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 21:38   #1924
Quote:
oktavia007 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna nešto o starijem modelu Vailanta VCW 25/3 T3 WDH.
Jel ga netko ima ili ga je imao?
Kakav je bio i jel' čemu?
Da li ga se isplati instalirati za grijanje i toplu vodu?
Kakav je sa potrošnjom plina?
Da li se više kvari naspram ovih novih modela?

Pitam jer ga imam već dugo na tavanu,a moram mjenjati stari Junkers.
Malo mi ne paše zbog dimenzija,dosta je veči od Junkersa.

Hvala na bilo kakvom odgovoru!
To su ti najbolji modeli koje je Vaillant ikada napravio , ali s obzirom da ti je već dugo na tavanu ispričatu ću ti jednu anegdotu:

Čovjek imao na tavanu novi neraspakirani bojler (isti model) i to punih 20 godina
Kada je montiran nije htio upaliti, i tražeći kvar naišao sam na neispravnu pumpu (istrunula od stajanja)
Znači ako dugo stoji ne znači i da je ispravan
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 19:32   #1925
http://www.youtube.com/user/vaillant1992/

Mozda nekome zatreba.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 00:27   #1926
Molim malu pomoć,
imam kombi bojler Vaillant VCW 240 E spojen na dimnjak i do sada je uredno radio no zadnjih dana pojavljuje se problem prilikom grijanja tople vode:
Kada se otvori slavina bojler se uredno upali i grije vodu koliko dugo treba ali kad se zatvori slavina i ugasi se plamen on se tada ponovo pokušava upaliti tj baca iskru i nakon nekoliko trenutaka aktivira se blokada paljenja (iskoči crni gumb i gori crvena kontrolka). Daljnji rad moguć je za cca 10-15 min bilo da se ostavi pod naponom ili se isključi na prekidač. Nešto očito nije ispravno pa bi molio ako je netko imao nešto slično da mi pomogne svojim iskustvom.

Hvala na pomoći,
Ivankt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 16:27   #1927
Imam plinski bojler Vaillant VUW 240/3-5 PLUS, ona gornja sklopka za podešavanje tople vode je na 40C. Kada se upali topla voda temperatura na bojleru se penje do 47C i onda se bojler ugasi i temp pada natrag na 40 C pa se opet pali i raste do 47C i tako stalno svakih 5-6 sec.
Probao sam i povećati temp na bojleru na 50C, al ista stvar, temp raste do 56-57C, gasi se, pada na 50C, pali se opet na 57 C i tako stalno. Imam osjećaj da se bojler tako pali gasi 50 puta dok se tuširam. Jel to tako svima ili sam nešto krivo naštimao?
moreno is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 21:08   #1928
Quote:
moreno kaže: Pogledaj post
Imam plinski bojler Vaillant VUW 240/3-5 PLUS, ona gornja sklopka za podešavanje tople vode je na 40C. Kada se upali topla voda temperatura na bojleru se penje do 47C i onda se bojler ugasi i temp pada natrag na 40 C pa se opet pali i raste do 47C i tako stalno svakih 5-6 sec.
Probao sam i povećati temp na bojleru na 50C, al ista stvar, temp raste do 56-57C, gasi se, pada na 50C, pali se opet na 57 C i tako stalno. Imam osjećaj da se bojler tako pali gasi 50 puta dok se tuširam. Jel to tako svima ili sam nešto krivo naštimao?
Nisam strucnjak niti ti odgovaram na pitanje, samo upucujem potpitanje...naime nije mi jasno...sto to znaci da ti imas osjecaj da se bojler pali i gasi...dok se tusiras. Dodje li ti cas lijepo topla voda, a cas potpuno hladna (ako se ugasio) ili sto?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 00:29   #1929
Quote:
moreno kaže: Pogledaj post
Imam plinski bojler Vaillant VUW 240/3-5 PLUS, ona gornja sklopka za podešavanje tople vode je na 40C. Kada se upali topla voda temperatura na bojleru se penje do 47C i onda se bojler ugasi i temp pada natrag na 40 C pa se opet pali i raste do 47C i tako stalno svakih 5-6 sec.
Probao sam i povećati temp na bojleru na 50C, al ista stvar, temp raste do 56-57C, gasi se, pada na 50C, pali se opet na 57 C i tako stalno. Imam osjećaj da se bojler tako pali gasi 50 puta dok se tuširam. Jel to tako svima ili sam nešto krivo naštimao?
Ako imaš dovoljno tople vode tj. temperatura vode na tušu ne varira previše to ti je sve u redu

Doduše može se korigirati smanjivanjem toplinskog opterećenja i to napomeni serviseru kod sljedečeg servisa, ali za sada ako je temperatura vode u redu nemaš brige
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 10:46   #1930
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Nisam strucnjak niti ti odgovaram na pitanje, samo upucujem potpitanje...naime nije mi jasno...sto to znaci da ti imas osjecaj da se bojler pali i gasi...dok se tusiras. Dodje li ti cas lijepo topla voda, a cas potpuno hladna (ako se ugasio) ili sto?
Voda je ok, topla, ali bojler radi kako sam opisao, na displayu postigne određenu temp, onda se gasi, temp na displayu pada za nekih 5-6 C i onda se opet pali i tako stalno svakih nekoliko sekundi. To me muči, kad se netko tušira slušam bojler non stop kako se pali-gasi pa ne znam jel se to kako naštimava ili šta??
moreno is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 10:48   #1931
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Ako imaš dovoljno tople vode tj. temperatura vode na tušu ne varira previše to ti je sve u redu

Doduše može se korigirati smanjivanjem toplinskog opterećenja i to napomeni serviseru kod sljedečeg servisa, ali za sada ako je temperatura vode u redu nemaš brige
Hvala,
temp vode na tušu je u redu.
moreno is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 10:56   #1932
Imaš li hidrofor ili voda dolazi iz mreže?
Varira li pritisak na tušu?
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 15:13   #1933
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
Imaš li hidrofor ili voda dolazi iz mreže?
Varira li pritisak na tušu?
Iz mreže,
ne.
moreno is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 09:18   #1934
Quote:
moreno kaže: Pogledaj post
Imam plinski bojler Vaillant VUW 240/3-5 PLUS, ona gornja sklopka za podešavanje tople vode je na 40C. Kada se upali topla voda temperatura na bojleru se penje do 47C i onda se bojler ugasi i temp pada natrag na 40 C pa se opet pali i raste do 47C i tako stalno svakih 5-6 sec.
Probao sam i povećati temp na bojleru na 50C, al ista stvar, temp raste do 56-57C, gasi se, pada na 50C, pali se opet na 57 C i tako stalno. Imam osjećaj da se bojler tako pali gasi 50 puta dok se tuširam. Jel to tako svima ili sam nešto krivo naštimao?
pozdrav

nešto svakako nije u redu jer na bojleru ne smije varirati temperatura vode.
kada postigne zadanu temperaturu treba ju konstantno zadržavati.
ili bojler nije očišćen odnosno ima kamenca i smeća u izmjenjivačima topline ili ne valja osjetnik temperature(ntc senzor).
treba i provjeriti dali je na bojleru u opće napravljena regulacija plina
mbukal3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 22:03   #1935
Pozdrav!

Mene zanima dali mi je ok kupiti protocni valliantov miniVED od 3,5kw za kuhinju i dali se kvare?
Imam sudjericu tako da mi topla voda treba reda radi, btw imam onaj vrag za supstanje tlaka i tlak mi je izmedju 2 i 3 bara, jer je inace preko 8 ako to sta znaci.
Zanima me trenutno u visokotlacni i niskotlacni(nisam jos kupio spinu, ali vidim da je izbor niskotlacnih spini za kuhinju ocajan, a ja bi neku fensi sa tusom).
Ako ne vailant , ima li neki drugi a da je dobar (premda mi se ovo cini prejednostavno da bi bilo ikakvih problema)?
Hvala na odg.
__________________
Ništa mi neće....
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 08:44   #1936
Quote:
BudaletHina kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Mene zanima dali mi je ok kupiti protocni valliantov miniVED od 3,5kw za kuhinju i dali se kvare?
Imam sudjericu tako da mi topla voda treba reda radi, btw imam onaj vrag za supstanje tlaka i tlak mi je izmedju 2 i 3 bara, jer je inace preko 8 ako to sta znaci.
Zanima me trenutno u visokotlacni i niskotlacni(nisam jos kupio spinu, ali vidim da je izbor niskotlacnih spini za kuhinju ocajan, a ja bi neku fensi sa tusom).
Ako ne vailant , ima li neki drugi a da je dobar (premda mi se ovo cini prejednostavno da bi bilo ikakvih problema)?
Hvala na odg.
pozdrav

bojler je ok ali trebate vidjeti za šta vam treba.
ako je za oprati ruke ili par tanjura biti če dobar ali za tuširanje če biti premalo tople vode onda bi bilo bolje uzeti plinski bojler pa ga spojiti na bocu ako nema plina
mbukal3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 21:37   #1937
F.43

VUW 240/2-3 greška F.43 (nemam je u popisu; što je to?)
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 10:13   #1938
Imam Lipovica Orion radijatore i kombi bojler Vaillant TurboTec Plus 242-5

Jel kvalitet?,neki dan ugrađeno sve,masno plaćeno.
karatista11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 17:01   #1939
Quote:
karatista11 kaže: Pogledaj post
Imam Lipovica Orion radijatore i kombi bojler Vaillant TurboTec Plus 242-5

Jel kvalitet?,neki dan ugrađeno sve,masno plaćeno.
Sad kad je sve gotovo,pitanje je gotovo suvišno.Da se pitanje postavilo kod ponude onda bi bilo u redu,ovako vidjeti ćeš s vremenom
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 17:06   #1940
nedostatak vremena,brzina itd.

sta kazu iskustva do sad sa ovim?nemam vremena citat a zanima me
karatista11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.