Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2011., 21:14   #2461
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
je,petak je njegov dan
inače nisam išla kod njega u trudničku ali mi je bio u rađaoni i moram reći da je jedna jako ugodna i profesionalna osoba
super, ne znam kakvi su drugi al on mi je baš dobar
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 16:39   #2462
ja sam bila u sri kod Blaića... i sve fino on objašnjava svojim studentima oko mog slučaja, a ja na kraju ko da i nisam bila na pregledu... niti obavila ctg, niti otkucaje bebinog srčeka ni gledanje plodne vode ?!??? kontrola za tjedan dana.... i da... u sri mi bio točno 38tj, a on napisao na svom papiru da je tek danas... ko lud i zbunjen?!?! i ljuta i žalosna sam....
eladebela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 16:58   #2463
Quote:
eladebela kaže: Pogledaj post
ja sam bila u sri kod Blaića... i sve fino on objašnjava svojim studentima oko mog slučaja, a ja na kraju ko da i nisam bila na pregledu... niti obavila ctg, niti otkucaje bebinog srčeka ni gledanje plodne vode ?!??? kontrola za tjedan dana.... i da... u sri mi bio točno 38tj, a on napisao na svom papiru da je tek danas... ko lud i zbunjen?!?! i ljuta i žalosna sam....
a kad si radila zadnji ctg?
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 11:53   #2464
Ima preporuku od jednog dr za uzv kod dr Večeka, da je on kao najstručniji.
E sad, čitam tu vaše komentare o njemu i Dobro, ti komentari se više odnose na preglede i porod, a jel zna tko jel stručan po pitanju uzv-a? Da znam da li da idem ili ne.
Na kojem je on odjelu u Petrovoj?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 22:15   #2465
Quote:
mybabyborn kaže: Pogledaj post
a kad si radila zadnji ctg?
još mi ga uopće nisu radili! nadam se da će sutra...
danas sam dobila uputnicu od svog gin koji je napisao "pregled i ctg" i da mi je sutra 39tj., ali i zadnji puta je pisalo isto.. osim 38tj.
eladebela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 22:18   #2466
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Ima preporuku od jednog dr za uzv kod dr Večeka, da je on kao najstručniji.
E sad, čitam tu vaše komentare o njemu i Dobro, ti komentari se više odnose na preglede i porod, a jel zna tko jel stručan po pitanju uzv-a? Da znam da li da idem ili ne.
Na kojem je on odjelu u Petrovoj?
ja sam bila kod nj par puta na pregledu u TA i na hitnoj u prvoj trudnoći... i bilo je joj-jooooj!!! nije baš bio nježan iako mi je djelovao kao da je sav med i mlijeko
na utz u petrovoj sam bila kod dr Trutin (stariji, mali i debeljuškast), ali mi je bio sasvim ok i vrlo brižan. on je inače dole u podrumu....
eladebela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 22:21   #2467
zanima me... da li trudnice imaju pravo zamoliti nekog određenog doktora da ju porodi... onako da sve bude legalno i naravno besplatno?! naime ako mi se neki doktor na pregledu ful svidio... ja ga svojim šarmantnim glasićem zamolim i nasmiješim se u stilu slonice nelice a on to ne shvati kao mogućnost mita ili nečeg slično?!?!
eladebela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 00:08   #2468
Quote:
eladebela kaže: Pogledaj post
zanima me... da li trudnice imaju pravo zamoliti nekog određenog doktora da ju porodi... onako da sve bude legalno i naravno besplatno?! naime ako mi se neki doktor na pregledu ful svidio... ja ga svojim šarmantnim glasićem zamolim i nasmiješim se u stilu slonice nelice a on to ne shvati kao mogućnost mita ili nečeg slično?!?!
Sorry, al mislim da niš od toga! I s mitom ih je teško dobit, al bez ....
Helly7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 09:04   #2469
Quote:
eladebela kaže: Pogledaj post
zanima me... da li trudnice imaju pravo zamoliti nekog određenog doktora da ju porodi... onako da sve bude legalno i naravno besplatno?! naime ako mi se neki doktor na pregledu ful svidio... ja ga svojim šarmantnim glasićem zamolim i nasmiješim se u stilu slonice nelice a on to ne shvati kao mogućnost mita ili nečeg slično?!?!
bez veze (necu govorit i bez love, jer ne znam), dakle cisto jer bi ti njega - jako tesko. tj. ako te potrefi da bude u bolnici kad ces doci roditi, super. inace, ne bih rekla.

ja imala neki okvirni dogovor sa dr iz petrove kod kojeg sam privatno da cemo ici tad i tad na indukciju ako ne krene samo u tom tjednu. kako ide ako nemas "vezu" ovog tipa, fakat ne znam.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 16:37   #2470
evo danas napravljen pregled kako treba... ctg, pregled i to je to... kontrola za 3 dana...
eladebela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 15:51   #2471
kud mi pade tema kuku lele

daklen, nakon 12 dana provedenih u ovoj ustanovi sada imam pravo dat izvještaj.
Petrova je za mene nit smrdi nit miriše. Štoviše, više smrdi.
Prvo sam provela 4 dana na pt2- sheraton, da bi rijeć rekla.
Onda sam se porodila expresno, imala sreće (?!) da mi bio Zlopaša koji btw opće nije zgodan ali meni niti malo- cccc, di je to od Hermanove guze - i onda sam smještena na cef u sobu koja je valjda najgora tamo, smrdjelo je na km iz wca, kupaona tuš je katastrofa, izvor ebole i zaraze, jednostavno, higijenski uvjeti u toj sobi su katastrofa. a čuh da ima i gorih soba. al ima i boljih. Zadnji dan, a bilo ih je poviše jer smo bili bubini sam premještena u 3 sobe dalje koja je bila kao da nije u istom hodniku- čista .

Bebek mi je bio 2 dana na intenzivnoj, tamo je čisto i uredno al su ga uspjeli spržit na 3 mjesta, opekotine i ojedina ispod ramena.
Dr i ok, sestre kako koja osim jedne predivne sestre za mame- sestre Mandice kojoj se jako puno zahvaljujem oko truda za dojenje, i čistaćice iz rađaone (Štefica il Dragica) koja me ukrala iz rađaone i spasila katetera

Bebeke hrane adaptiranim i moš se slikat i kumit i molit, oni plaču ko pačići mali satima, znam da ih je puno al ti se srce raspadne, ustajanje je u 20 do 5 i vojnički raspored.
al sve se to da preživjet do dana kad dođe pedijatar i kaže: vi možete doma

Petrova je ok. Al ne znam dal bi opet tamo.

i da- ako ste tamo 3 dana, ne treba vam fen
ustvari, najpotošeniji artikli su vir ulošci, papir role ručnici,dezinfekcija u svim oblicima, ručnici i voda.
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 17:40   #2472
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
kud mi pade tema kuku lele



Bebek mi je bio 2 dana na intenzivnoj, tamo je čisto i uredno al su ga uspjeli spržit na 3 mjesta, opekotine i ojedina ispod ramena.

Bebeke hrane adaptiranim i moš se slikat i kumit i molit, oni plaču ko pačići mali satima, znam da ih je puno al ti se srce raspadne, ustajanje je u 20 do 5 i vojnički raspored.
za temu u padu

nego, kak su ga opekli??

a kaj se tice bebica koje placu..ja sam sjedila ispred djecje sobice i plakala skupa s njima..zapravo, uglavnom se cuo samo moj (barem sam tad mislila da je moj)..sestre su mi ga donosile i govorile: "mama, mama vase dijete ne prestaje plakat"...a ja tuuuulim i zovem mamu na telefon da mi kaze zakaj moja bebica place..sad mi je smijesno kad se toga sjetim, al tad, onak luda od hormona..uf...
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 21:14   #2473
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
kud mi pade tema kuku lele

daklen, nakon 12 dana provedenih u ovoj ustanovi sada imam pravo dat izvještaj.
Petrova je za mene nit smrdi nit miriše. Štoviše, više smrdi.
Prvo sam provela 4 dana na pt2- sheraton, da bi rijeć rekla.
Onda sam se porodila expresno, imala sreće (?!) da mi bio Zlopaša koji btw opće nije zgodan ali meni niti malo- cccc, di je to od Hermanove guze - i onda sam smještena na cef u sobu koja je valjda najgora tamo, smrdjelo je na km iz wca, kupaona tuš je katastrofa, izvor ebole i zaraze, jednostavno, higijenski uvjeti u toj sobi su katastrofa. a čuh da ima i gorih soba. al ima i boljih. Zadnji dan, a bilo ih je poviše jer smo bili bubini sam premještena u 3 sobe dalje koja je bila kao da nije u istom hodniku- čista .

Bebek mi je bio 2 dana na intenzivnoj, tamo je čisto i uredno al su ga uspjeli spržit na 3 mjesta, opekotine i ojedina ispod ramena.
Dr i ok, sestre kako koja osim jedne predivne sestre za mame- sestre Mandice kojoj se jako puno zahvaljujem oko truda za dojenje, i čistaćice iz rađaone (Štefica il Dragica) koja me ukrala iz rađaone i spasila katetera

Bebeke hrane adaptiranim i moš se slikat i kumit i molit, oni plaču ko pačići mali satima, znam da ih je puno al ti se srce raspadne, ustajanje je u 20 do 5 i vojnički raspored.
al sve se to da preživjet do dana kad dođe pedijatar i kaže: vi možete doma

Petrova je ok. Al ne znam dal bi opet tamo.

i da- ako ste tamo 3 dana, ne treba vam fen
ustvari, najpotošeniji artikli su vir ulošci, papir role ručnici,dezinfekcija u svim oblicima, ručnici i voda.
spržiti ? pa kaj je bilo?

znači bila si u prizemlju gdje i ja...ja sam bila u sobi 122 koja je fakat bila ok i čista koliko može biti,soba točno preko puta sobe s bebicama i znam koliko jadne plaču,užas ...nekad su znale početi plakati oko 3 u noći i vrištati do hranjenja koje je prva 2,3 mog boravka tamo bilo u 6 i onda su ga pomaknuli ranije jer su bebice predugo plakale...

i zašto si nam Zlopija posramila (pročitala sam na temi) ?
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 02:21   #2474
čitam ovdje zadnjih desetak strana i umirem od smijeha, hehe.
da, da...svašta nešto, preuređenje rodilišta, doktori, sestre...tko zna kako će to zapravo izgledati kad ja u 7mj dođem tamo. ajmeee
jel zna netko dal tata mora imati tečaj obavljen u petrovoj da bi prisustvovao rođenju ili ne? to je bila neka rekla-kazala, pa ak imate svježe info
blossom_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 07:58   #2475
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
spržiti? pa kaj je bilo?

znači bila si u prizemlju gdje i ja...ja sam bila u sobi 122 koja je fakat bila ok i čista koliko može biti,soba točno preko puta sobe s bebicama i znam koliko jadne plaču,užas ...nekad su znale početi plakati oko 3 u noći i vrištati do hranjenja koje je prva 2,3 mog boravka tamo bilo u 6 i onda su ga pomaknuli ranije jer su bebice predugo plakale...

i zašto si nam Zlopija posramila (pročitala sam na temi) ?
i sad plaču od 3 do 6.
ja sam bila u 126 koja je bila prestrašna, a kasnije u 120 - potpuno druga spika, čista soba
opekli su ga na lampama za žuticu,jaka žutica pa su ga na 2 fota stavili, šta da kažem...
a šta mu ja mogu, Zlopiju... al dobro mi je došao kod izgona, taman mi je falio neki oslonac za nogu, a on je naišao i poslužio mi da se podbočim o njega ko o štok od vrata
I bome, čovjek fino širi i potiće na kakanje- da bi rijeć rekla.

btw, u mojoj sobi su bili sve samo super slučajevi, nas 2 s bebicama dok moj nije otišao na intenzivnu, 1 sa bebom u inkubatoru, 2 sa spontanim pobačajima i na kraju su nam stavili kao bonus + ženu s gripom . nisu imali kud s njom. jel to normalna kombinacija ???? ovo je retoričko pitanje
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 07:58   #2476
Quote:
blossom_girl kaže: Pogledaj post
čitam ovdje zadnjih desetak strana i umirem od smijeha, hehe.
da, da...svašta nešto, preuređenje rodilišta, doktori, sestre...tko zna kako će to zapravo izgledati kad ja u 7mj dođem tamo. ajmeee
jel zna netko dal tata mora imati tečaj obavljen u petrovoj da bi prisustvovao rođenju ili ne? to je bila neka rekla-kazala, pa ak imate svježe info
mora.
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 09:28   #2477
Quote:
blossom_girl kaže: Pogledaj post
jel zna netko dal tata mora imati tečaj obavljen u petrovoj da bi prisustvovao rođenju ili ne? to je bila neka rekla-kazala, pa ak imate svježe info
mora, i tečaj je 400 kn. ali moje prijateljice muž je oba puta bio bez tečaja jer su imali štelu. i mi ćemo probat tako

meni je zlopaša super, u petak sam bila kod njega na pregledu i tako sam se lijepo nasmijala s njim i sestrama

kad bi bar tako bilo na porodu, al kakve sam ja sreće dopast će me neki nervozni koji će već imat 23 sata dežurstva iza sebe...joooj..
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 10:36   #2478
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
mora.
Službeno mora! A neslužbeno, znaju progledat kroz prste i običnim smrtnicima, bez veze. Al to ovisi ko je u smjeni i kakav im je dan. Ak hoćeš bit ziher da bu muž na porodu, odeš ipak na taj tečaj za 400kn, uz put možda nešto i korisno čuješ.
Helly7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 11:48   #2479
a koja je fora s tim njihovim tecajem da se toliko placa? mislim, po cemu je "posebniji" od ovih tecajeva po domovima zdravlja? ili uopce nisu, to je samo njihova fora za skupljanje para?

eh, i da, ta preuredjenja, jesu zapoceli vec s njima, tj, kad bi trebali biti gotovi, i uvesti rooming in? meni je termin krajem kolovoza, mislila sam ici u Petrovu, al ne bih rooming in, pa..
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 13:27   #2480
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
a koja je fora s tim njihovim tecajem da se toliko placa? mislim, po cemu je "posebniji" od ovih tecajeva po domovima zdravlja? ili uopce nisu, to je samo njihova fora za skupljanje para?

eh, i da, ta preuredjenja, jesu zapoceli vec s njima, tj, kad bi trebali biti gotovi, i uvesti rooming in? meni je termin krajem kolovoza, mislila sam ici u Petrovu, al ne bih rooming in, pa..
imaš čini mi se 8 predavanja po dva sata, svaki termin po dva predavača, obilazak rađaone i vježbe disanja....Ovaj u domu zadravlja traje dva dana po dva sata, čini mi se

radovi bi trebali biti gotovi oko Uskrsa, al nisam sigurna hoće li biti rooming in..Neki kažu da hoće a neki da neće
__________________
27.01.2011 Mišica
simba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:29.