Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2008., 16:18   #61
Quote:
-purgerica- kaže: Pogledaj post
hvala, ali već sam editirala fotografiju igrajući se svjetlinom, sad ne liči na ono kaj sam htjela, al s obzirom da povratka nema, preostaje mi jedino da drugi put pazim. auto correct malo sutra
svjetlina, kontrast i slično danas možeš pouzdano raditi jedino u photoshopu/curves... levelsi su dobri za osnovne korekcije, ali za nešto preciznije curves su nezaobilazne. sve ostalo je veeeeeliki rizik za obradu
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 16:37   #62
Quote:
Silent Eyes kaže: Pogledaj post
svjetlina, kontrast i slično danas možeš pouzdano raditi jedino u photoshopu/curves... levelsi su dobri za osnovne korekcije, ali za nešto preciznije curves su nezaobilazne. sve ostalo je veeeeeliki rizik za obradu
da, hehe, al u nedostatku kvalitetnijeg programa sam se, eto, suočila s ovim. i krenulo je čisto iz zezancije- da isprobam, no sad mi je žao, jer sam upropastila sliku. drugi put će bit pouzdane metode hvala ti!
 
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 23:57   #63
Quote:
-purgerica- kaže: Pogledaj post
da, hehe, al u nedostatku kvalitetnijeg programa sam se, eto, suočila s ovim. i krenulo je čisto iz zezancije- da isprobam, no sad mi je žao, jer sam upropastila sliku. drugi put će bit pouzdane metode hvala ti!
ma i u buduće se možeš igrati, samo, za svaki slučaj, spremi si prethodno original negdje na sigurno
crna ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 15:36   #64
Quote:
crna ptica kaže: Pogledaj post
ma i u buduće se možeš igrati, samo, za svaki slučaj, spremi si prethodno original negdje na sigurno
zlatno pravilo - uvijek imati više od 1 bekapa, na više od 1 mjesta!
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 14:57   #65
Quote:
-purgerica- kaže: Pogledaj post
u microsoft office picture manageru sam previše puta dopustila auto correct fotke pa je sada sva "zrnasta" i presvijetla, dosta nejasna. postoji li način kako da je vratim na staro?

EDIT: postavila sam temu i na help service pa ako ovo nije dobar podforum, izbrišite temu
ako imas PS, skini noiseware sa interneta (i nadji negdje piratski kod jer se mora platiti za njega). to je filter za PS, koji se, nakon instalacije, montira u opciju Filters. taj programcic skida sumove sa fotografija i ima opcije za samostalno uredjenje koliko suma ces skinuti. to za zrna. sto se tice svjetline, probaj kurvati fotku (da me ne shvatis pogresno, radi se o opciji curves).

za mene je UNDO majka u ovakvim situacijama.

napomena: postoji noiseware kao samostalan program koji se isto moze skinuti sa neta.
Photo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 09:40   #66
hvala, ljudi!
 
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 15:00   #67
ne znam da li sam na pravom pf ali valjda će netko vidjeti......

ima netko volje objasniti mi kako sa jedne fotke koja ima normalno nebo to isto zakeljiti na drugu gdje je nebo sprženo (imam ps 7) ....
wild_thing is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 21:25   #68
Koji program koristite da bi izdvojili samo jedan dio slike?

Do nedavno sam imala Camedia Master 4.1. (dobila sam kad sam kupila Olympus) ali kad smo sve morali ponovo instalirat CD s tim programom mi ne radi.
S tim programom bi mi bile super čiste slike čak i kad bi od slikane cile osobe izdvojila samo lice (ne znam da li sam dobro objasnila).

Tražila sam slične programe ali ni jedan nema tu opciju, pa me zanima da li mi možete preporučiti neki program za to?
Hope is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 21:43   #69
Quote:
Hope kaže: Pogledaj post
Do nedavno sam imala Camedia Master 4.1. (dobila sam kad sam kupila Olympus) ali kad smo sve morali ponovo instalirat CD s tim programom mi ne radi.
S tim programom bi mi bile super čiste slike čak i kad bi od slikane cile osobe izdvojila samo lice (ne znam da li sam dobro objasnila).

Tražila sam slične programe ali ni jedan nema tu opciju, pa me zanima da li mi možete preporučiti neki program za to?
ček ne kužim...trebaš program kojim ćeš označit dio slike i izrezat ga van...jel to sve...

instaliraj si picassu i imaš sve kaj ti treba za početak
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 23:04   #70
Adobe lightroom, savršen za početnike. Skines neki manual za njega, i za par dana ga imas u malom prstu.
__________________
Tu klikni :)
Surgeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 18:05   #71
.

Zadnje uređivanje Kiki : 09.04.2008. at 04:45. Reason: piratluk
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 09.04.2008., 12:09   #72
bok, ne znam kamo da stavim pitanje. nadam se da bute mi vi pomogli. uglavnom htjela bi skinuti neki odličan program (po mogućnosti na hr) s kojim bi mogla raditi svašta od retruširanja, obrade, izrezavanja slika i sl. i htjela bi raditi albume u istom programu i da ih imam na laptopu a opet da se mogu sprintati. nekaj poput sc..book (??). budući da nemam baš iskustva s tim, plis neka preporuka za program koji je dobar i u kojem mogu raditi sve gore navedeno:::
hvala
__________________
...obožavam sitnice koje mame osmijeh na lice...
...sve je super...
:lol:
more & dupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:28   #73
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
.
sorry, nisam znala.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 16:28   #74
Quote:
more & dupin kaže: Pogledaj post
bok, ne znam kamo da stavim pitanje. nadam se da bute mi vi pomogli. uglavnom htjela bi skinuti neki odličan program (po mogućnosti na hr) s kojim bi mogla raditi svašta od retruširanja, obrade, izrezavanja slika i sl. i htjela bi raditi albume u istom programu i da ih imam na laptopu a opet da se mogu sprintati. nekaj poput sc..book (??). budući da nemam baš iskustva s tim, plis neka preporuka za program koji je dobar i u kojem mogu raditi sve gore navedeno:::
hvala
Pa, tražiš puno toga, ali mislim da će ti Picasa 2 sasvim dobro poslužiti...
Dell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 17:46   #75
Ovako:
instalirala sam si Adobe Photoshop 7.Ne znam što to 7 znači,jer sam vidjela da ima cs2 cs3 i što ti ja još znam,ne kužim se u to,a htjela bih znati je li to 7 neka starija verzija onda ili što?Kao što rekoh pojma nemam!
A htjela bih si i ja malo retuširati neke slike,one iz prirode malo "dramatizirati",itd.
I,onda,kada bi netko bio tako ljubazan da mi na pp objasni kako se neke osnovne radnje rade u PS?....
(imam volju,ali nemam znanja!)
tipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 18:09   #76
Quote:
tipica kaže: Pogledaj post
Ovako:
instalirala sam si Adobe Photoshop 7.Ne znam što to 7 znači,jer sam vidjela da ima cs2 cs3 i što ti ja još znam,ne kužim se u to,a htjela bih znati je li to 7 neka starija verzija onda ili što?Kao što rekoh pojma nemam!
A htjela bih si i ja malo retuširati neke slike,one iz prirode malo "dramatizirati",itd.
I,onda,kada bi netko bio tako ljubazan da mi na pp objasni kako se neke osnovne radnje rade u PS?....
(imam volju,ali nemam znanja!)


Da, to ti je oznaka verzije programa. "Sedmica" je poprilično "stara", ali će ti i kao takva više nego odlično poslužiti za obradu fotografija, ne brini... Ako je ja na poslu bez problema koristim u pripremi za štampu, onda ćeš sigurno i ti uspjeti da obradiš koju fotografiju za svoju dušu...
Inače, poslije sedmice izašao je "CS" u nekoliko "revizija" (zadnji je, čini mi se "CS 3 Extended")...
Kući imam instaliran CS 3 i mogu ti reći da traži dosta brzu i jaku mašinu (samo instalacija zauzima 1,2 GB na hard disku), tako da je "sedmica" odlična za nekog ko ima slabije računalo...

Dalje, malo je komplikovano "uopšteno" objasniti to što te interesuje... Moraš postavljati malo preciznija (konkretnija) pitanja... Imam i ja volje, znanja ponešto, ali nemam (baš puno) vremena...
Dell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 21:55   #77
O.K.,Dell,hvala ti na tim info!...
Budem se malo po PS "muvala",pa kad budem imala neko kako kažeš konkretnije pitanje-javim se!
tipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 10:01   #78
Quote:
Dell kaže: Pogledaj post
Pa, tražiš puno toga, ali mislim da će ti Picasa 2 sasvim dobro poslužiti...
mogu s njime izrađivati scrapbooking?

hvala na pomoći
__________________
...obožavam sitnice koje mame osmijeh na lice...
...sve je super...
:lol:
more & dupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 12:01   #79
^Ne, za tako nešto ti treba ipak neki malo bolji foto-editor (Photoshop, Gimpshop, Photofiltre)...

Picasa je prije svega zamišljena kao program koji će ti sve fotke iz računala prikazati na jednom mjestu (fotoalbum), bez obzira gdje si ih snimio, i to hronološki, a pritom imaš i solidne mogućnosti obrade (po principu "u par poteza")... Pored toga, omogućava i slajd-šou, slanje preko maila uz automatsko smanjivanje dimenzija, pravljenje poklon CD-ova sa fotkama, backup, itd...
Dell is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 13:26   #80
Quote:
Dell kaže: Pogledaj post
^Ne, za tako nešto ti treba ipak neki malo bolji foto-editor (Photoshop, Gimpshop, Photofiltre)...

Picasa je prije svega zamišljena kao program koji će ti sve fotke iz računala prikazati na jednom mjestu (fotoalbum), bez obzira gdje si ih snimio, i to hronološki, a pritom imaš i solidne mogućnosti obrade (po principu "u par poteza")... Pored toga, omogućava i slajd-šou, slanje preko maila uz automatsko smanjivanje dimenzija, pravljenje poklon CD-ova sa fotkama, backup, itd...
a onda ću skinuti jedan od tih tri. jer bi htjela naučiti radfiti scrapbooking i kolaže. koji je najbolji za to? svi se plaćaju ili?
__________________
...obožavam sitnice koje mame osmijeh na lice...
...sve je super...
:lol:
more & dupin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.