Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Mundial 2010 JAR

Mundial 2010 JAR Svjetsko nogometno prvenstvo u Južnoafričkoj republici

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2010., 08:06   #1
1/4 finale SP-a: Brazil - Nizozemska 1:2


Stadion Nelson Mandela Bay će danas ugostiti dva favorita ovog svjetskog prvenstva. Nizozemsku i Brazil, momčadi čiji je brand postao smrtonosna kontra te su opakim kontrama zamjenili donedavnu lepršavost za kojom žalimo svi na ovom forumu.

Niti jedna ekipa još nije izgubila, tako da u slučaju penala može se dogoditi da jedni odu kući neporaženi. Kakva će to nogometna nepravda biti.

Seleção i Oranje kvalificirali su se u drugi krug sa utakmicom viška, te su nakon toga prošli Čile i Slovačku. Ekipe su se susrele na prvenstvima 3 puta. 1974 je Nizozemska prošla dalje, dok su 94 i 98 uspješniji bili Brazilci, obadva puta sa Dungom u postavi. Da li će ih odvesti do trećeg prolaska u nizu ostaje da vidimo danas. O BOŽE KAKVA ĆE TO UTAKMICA BITI

Tradicionalno napadačke ekipe 2010 godine zaokrenuli su nogometne filozofije svojih zemalja 180 stupnjeva te Dunga i van Marwijks igraju dosta sličan nogomet, no ovaj puta ne napadački, već na pressing, brzu transformaciju i ubojitu kontru. Moderni nogomet, koji dokazano donosi rezultat. Robben, Snejider, Lucio, Maicon, Kaka, Fabiano... sve to danas ćemo gledati na spektaklu u 16:00

Hoće li Kaka proraditi? Hoće li Robben postići gol kakav konstantno zabija? Hoće li Lucio, Maicon i Cesar, ekipa koja je zaustavila najjači napad na svijetu ikad onaj Barcelonin, ponovo biti glavni oslonac Brazila ovoga puta sa sjajnim Juanom u svojim redovima? Hoće li Snejider zabiti nešto iz daljine? Iz prekida? Može li Maicon do zlatne lopte? Pitanja je puno, a odgovor nas čeka za nešto više od 8 sati. Utakmica detalja, utakmica odluke.. Uživajmo danas u nogometu. U ozbiljnom nogometu, iako ne španjolski lepršavom, opet dostojnom naše pažnje. Naprijed Nizozemska, naprijed Brazil!

http://www.interusrcu.com/wp-content...ventus-2-0.jpg http://static.guim.co.uk/sys-images/...n-Robb-001.jpg
Veko32 is offline  
Old 02.07.2010., 08:13   #2
o kako li sam nestrpljiv
Veko32 is offline  
Old 02.07.2010., 08:21   #3


volio bi da nizozemci prodju (naravno radi cruyffa , tak svaki turnir velim )....kolko citam brazilu fali elano i jos neko , fabiano u dobroj formi, iza su jaki s luciom ...

nizozemci, treba vidit jel robben moze izdrzat, kolko ce prostora imat sneijder, dal van persie moze nest i pogodit il samo klafrat za novine....

ajmo oranje
jägermeister is offline  
Old 02.07.2010., 15:20   #4
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Imam doma dresove obje momčadi, koju li da podržim? Koju?
U svaku ruku jedan dres, ruke iza leđa i koji odabereš za njih navijaš. http://www.pic4ever.com/images/ugly_cafe.gif


Ovaj Brazil mi je jedan od najgadljivijih ikad. Očito su promjenili stil igre šta me i ne smeta toliko, nisu više joga bonito pa šta.. Ali koliko su antipatičnih igrača skupili u jedno generaciji je brutalno. Lucio, Alves, Fabiano... S druge strane Van Bommel...

O Bože kako će to gadljiva utakmica biti.

Neka se ponovi tekma tipa Engleska - Njemačka i ja zadovoljan.
__________________
When preparation meets opportunity you call it luck .
Wannabes is offline  
Old 02.07.2010., 15:23   #5
Quote:
Wannabes kaže: Pogledaj post

Neka se ponovi tekma tipa Engleska - Njemačka i ja zadovoljan.
samo u korist brazila
 
Old 02.07.2010., 15:24   #6
Quote:
Robinho50 kaže: Pogledaj post
samo u korist brazila
BMKK u korist koga. Ne želim ponovno zaspat do poluvremena.
__________________
When preparation meets opportunity you call it luck .
Wannabes is offline  
Old 02.07.2010., 15:25   #7
Quote:
Wannabes kaže: Pogledaj post
BMKK u korist koga. Ne želim ponovno zaspat do poluvremena.
ovaj put će biti bolje brazil hendikep
 
Old 02.07.2010., 15:23   #8
Netherlands

* 01 Stekelenburg
* 02 Van Der Wiel
* 03 Heitinga
* 04 Mathijsen
* 05 Van Bronckhorst Captain
* 06 Van Bommel
* 08 De Jong
* 10 Sneijder
* 07 Kuyt
* 09 Van Persie
* 11 Robben

Substitutes:

* 16 Vorm,
* 22 Boschker,
* 12 Boulahrouz,
* 13 Ooijer,
* 15 Braafheid,
* 14 De Zeeuw,
* 18 Schaars,
* 20 Afellay,
* 23 Van der Vaart,
* 17 Elia,
* 19 Babel,
* 21 Huntelaar


Brazil

* 01 Julio Cesar
* 02 Maicon
* 03 Lucio Captain
* 04 Juan
* 06 Michel Bastos
* 13 Daniel
* 05 Felipe Melo
* 08 Silva
* 10 Kaka
* 09 Luis Fabiano
* 11 Robinho


Substitutes:

* 12 Gomes,
* 22 Doni,
* 14 Luisao,
* 15 Thiago Silva,
* 16 Gilberto,
* 17 Josue,
* 19 Julio Baptista,
* 20 Kleberson,
* 21 Nilmar,
* 23 Grafite


One booking away from a ban:

Netherlands: Nigel de Jong, Robin van Persie, Gregory van der Wiel, Dirk Kuyt, Rafael van der Vaart, Gio van Bronckhorst, Arjen Robben, Maarten Stekelenburg.
Brazil: Kaka, Luis Fabiano, Juan, Felipe Melo.
__________________
When preparation meets opportunity you call it luck .
Wannabes is offline  
Old 02.07.2010., 08:49   #9
Čitam po raznim portalima da Nizozemci loše igraju...Iako mi nije jasno kako je 4 pobjede loše..To što igraju na minimum i profesionalno samo na prolaz nije loše.
Šta se očekuje da svaka tekma bude 5:0 ili 6:0...Velika su očekivanja zbog prošlog EURO-a na kojem su poderali puno jače momčadi sa po 3-4 gola razlike, dok se
danas na turniru bore sa malim momčadima za pobjedu. Mislim da igraju dosta dobro no ne onako kako znaju, a to će pokazati tek danas na tekmi. Problem je što nemaju
klasičnog napadača tipa Van Nistelrooy koji je imao nos za naći se na pravom mjestu u pravo vrijeme i koji je znao završiti svaku akciju i kojeg mnogi vratari, kada je unutar 16,
smatraju ubojicom. Igrat će se sigurno bez puno driblanja te mislim da bi Nizozemci mogli napraviti iznenađenje. Brazil ne igra atraktivno, igraju čvrsto, na zadnje redove i onda
brze kontre i time razbijaju igru. Igraju, usudio bih se reći monotono, te im dosta igrača k tome i fali. Volio bih vidjeti Elf i Oranje u finalu i mislim da to zaslužuju. Imaju jaku ekipu i pojedince
no nemaju trofeja. Trebali bi prekinuti taj niz i uzeti trofej. Robben im je samo taktička varka..Nije spreman, ovo ono, nije klinac. To se samo prezentira medijima. Mislim
da će Robben pokazati puno više i da će zadavati jako puno muka..Problem je samo u klasičnom napadu, kojeg nemaju..I naravno nadam se da će obrana biti na nivou. Marwijk je
najavio da ako će Brazil igrati 4-2-3-1 da bi Oranje mogle 4-1-4-1 s time da u obrani nikako ne bi ostavio igrače 1-1. To se ne smije dogoditi. I najavio je totalni nogomet (to smo imali prilike vidjeti),
brzo i hitre izmjene pozicija..Sve u svemu tekma bolja od finala

Boven Oranje Leeuwen!
House M.D. is offline  
Old 02.07.2010., 09:11   #10
Nizozemci ako budu igrali onako kako su igrali do sada ovo glatko gube. a ne vjerujem da mogu bitno podić razinu igre tako da bi za mene prolaz nizozemske bio dosta veliko iznenađenje. s druge strane Brazil izgleda jako dobro, i igraju sve bolje i bolje. imam dojam da oni još nisu ful gasom odigrali ni jednu utakmicu. Nizozemcima je najveća šansa Bastos, tj. stavit Robbena na njegovu stranu, to mi se čini kao najslabija točka u Brazilu.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Old 02.07.2010., 09:13   #11
Nizozemci se nadaju previše.Nisu pokazali neku igru.Nije ni Brazil,ali ipak mislim da će to oni rutinski riješiti.Robinho igrač utakmice.
nar.kO is offline  
Old 02.07.2010., 09:29   #12
Prenosim zanimljivosti iz današnjih novina:

• Nizozemska reprezentacija pod vodstvom Berta van Marwijka u rekordnom je nizu od 23 utakmice bez poraza.

• Posljednji ogled Nizozemske i Brazila datira sa Svjetskog prvenstva 1998. godine. Slavila je tada južnoamerička reprezentacija nakon izvođenja jednaesterca u polufinalu turnira. Gol s bijele točke za Brazil tada je postigao i aktualni izbornik Carlos Dunga.

• Utakmica u subotu bit će svojevrsna repriza susreta odigranog 1994. Na SP-u u Sjedinjenim Američkim Državama u fazi četvrtfinala natjecanja, u ljepotici prvenstva, bolji je bio Brazil 3-2.

• Ove su dvije reprezentacije do sada odigrale devet utakmica. U četiri pobjednika nije bilo, tri je puta bolji bio Brazil, dva puta Nizozemska. Ukupna gol razlika je 14-13 u korist Južnoamerikanaca.
the edge is offline  
Old 02.07.2010., 09:48   #13
Oranje će preorati ove kariokice danas!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 02.07.2010., 11:56   #14
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Oranje će preorati ove kariokice danas!
kratko i jasno!
__________________
Quasimodo predicted all this!
Germa is offline  
Old 05.07.2010., 09:20   #15
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Oranje će preorati ove kariokice danas!
Kada me nitko neće pohvaliti, kao prvi sam ovo rekao na ovom topicu 02.07.2010, 09:48!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 02.07.2010., 09:56   #16
I za ovu utakmicu kao i za onu Njemacka - Argentina, slobodno mozemo reci da je filnale pre finala.
Holandija uvek ima jak tim jake igrace, a slabo kad nesto uradi na velikim takmicenjima. - Mozda je sada doslo njihovo vreme...
Brazil je uvek najbolji... ali trenutno mi se ne svidja ovo sto selektor Dunga radi, jer ipak brazilska igra treba da ostane napadacki
prepoznatljiva...
Sve u svemu ockujem odlicnu utakmicu!
ps.
Upravo Maicon i Robben mogu resiti ovo utakmicu D
stipe_bp is offline  
Old 02.07.2010., 10:53   #17
Quote:
stipe_bp kaže: Pogledaj post
I za ovu utakmicu kao i za onu Njemacka - Argentina, slobodno mozemo reci da je filnale pre finala.
Imamo dva finala prije finala. Tri finala? Polufinale prije polufinala? Četvrtfinale poslije osmine finala?
the edge is offline  
Old 02.07.2010., 10:04   #18
Ja ne vidim kako jedna ovakva Nizozemska može zaustaviti jednog ovakvog Brazila. Nizozemska obrana nije ništa posebno, napad i veza se svađaju, tu je jedan Robben koji nije sasvim spreman za ovakvu utakmicu. Brazil je pak u odličnoj formi, kada na golu imate jednog Julia Cesara, kada vam obranu drže Lucio, Juan (Žuan) i jedan Maicon onda je napadu lako. A tu je jedan Kaka, bivši igrač godine te par crnaca koji trče. 3:1 za "carioce" (karioke).
Grupa Queen is online now  
Old 02.07.2010., 10:09   #19
Malo sambe Robinha i Kake bit će taman dosta za prolaz.
Pagis is offline  
Old 02.07.2010., 10:11   #20
Moram se složiti, eventualna šansa Nizozemaca su dalekometni pokušaji dvojice bombardera Robbena i Snejidera, al tu je problem što ih Brazilci koji igraju u obrani jako dobro poznaju. Robena su već jednom zaustavili, a sa Snejiderom treniraju skoro svaki dan, tako da faktor iznenađenja možemo zanemariti.

Biti će zajebano ako će Brazil raditi faulove u zoni šuta, a ovoj dvojici je zona šuta cijeli teren. O kako će to zajebano biti. Brazil prolazi.
Veko32 is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.