Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2004., 10:39   #1
Korištenje proteina

Namjeravam poćeti koristiti proteine da bi dobio mišićnu masu. Jel mi može neko malo pojasniti šta je to, kako radi i dali ima nuspojava??
Dipsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2004., 10:53   #2
Nuspojave?

Ja neznam za njih.

Kaj misliš pit?

Preporučam da si kupiš čisti whey protein i glutamin i tome dodaš dextrozu kao ugljikohidrat.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2004., 11:58   #3
Kako se uopće koriste?
Neznam ništa o tome!
Dipsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2004., 12:17   #4
Čekaj malo, jer ideš u teretanu ili to misliš bezveze pit?
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2004., 13:33   #5
Kod kuće vježbam svaki dan!
Dipsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2004., 14:19   #6
Da malo pojasnim:
Ja sam visok oko 188 cm i dosta mršav. Ja ne želim biti neki body builder nego dobiti malo na mišićnoj masi da izgledam bolje. Ne planiram ići u teretanu jer kod kuće imam utege i još neke sprave s kojima vježbam.
Još jedno pitanje:
Kad uz pomoć proteina dobijem željenu masu i izgled dali ih mogu prestati uzimati i nastaviti vježbati bez njih??
Hvala na svim odgovorima i savjetima!
Dipsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2004., 20:26   #7
Ovdje imaš dobar vodič što se tiče uzimanja proteina, glutamina i drugih dodataka.

Neznam kakve sprave i kolko sprava imaš doma ali iskreno ti preporučam odlazak u teretanu.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 15:53   #8
Quote:
Dipsey kaže:
Da malo pojasnim:
Ja sam visok oko 188 cm i dosta mršav. Ja ne želim biti neki body builder nego dobiti malo na mišićnoj masi da izgledam bolje. Ne planiram ići u teretanu jer kod kuće imam utege i još neke sprave s kojima vježbam.
Još jedno pitanje:
Kad uz pomoć proteina dobijem željenu masu i izgled dali ih mogu prestati uzimati i nastaviti vježbati bez njih??
Hvala na svim odgovorima i savjetima!

Potraži FAQ newsgrupe hr.rec.sport.bodybuilding.


- Stipe -
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 17:08   #9
hi hi

pa daj se malo informiraj prije svega. ne mozes grlom u koprive tek tako...neces dobiti rezultate.

protein + intenzivni treninzi ce dati rezultat. a sad koliko ti to moze biti intenzivno doma....bas i ne znam

i da...morat ces piti proteine da bi zadrzao masu koju dobijes, ili se puno vise hraniti od uobicajenog. BB je dobar jedino ako si voljan stalno vjezbati...drugacije gubis misicnu masu.

cisti whey ne moras uzimati jer nisi prof sportas, tj mozes si priustit i po koji gram masnoce, a doci ce te puno jeftinije ako uzmes npr. crash weight gain koji ima velik postotak ugljikohidrata, nego cfm koji je vecinom protein. pogledaj cijenu pa ces vidjeti da ti se ne isplati. to popijes za 20 dana..

ma ima tu puno puno price i ucenja..nemoj se zalijecati dok sve ne proucis. al ti je moj savjet >jedi! uzmi b-complex tabletice da ti se malo tek otvori i samo trpaj u sebe i vidjet ces da ces pocet rasti. povecas broj obroka dnevno (5 najmanje) al se ne prezderavaj nego umjereno. gledaj da svaka 2 sata ubacis nesto u usta i pij dosta vode jer onda ubrzava neke procese, da sad ne objasnjavam, uglavnom jako je bitna. barem 2-3l dnevno.
TiNa. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 00:50   #10
U potpunosti se slažem s ovim što je TiNa rekla.

BTW 'Neki procesi' koje uzimanje vode ubrzava poznatiji su pod nazivom 'metabolizam'.

P.S. Ne zaboravi se i obavezno odmarati tj. spavati čak i tijekom dana, naime, hormon rasta se aktivira upravo tijekom odmora tj. spavanja.

P.S.S. Obavezno kreni u teretanu, sam možeš napraviti više štete nego koristi.
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 00:59   #11
Ne bi bilo lose da se posavjetujes sa doktorom. Visak proteina u organizmu ti moze prouzrociti probleme sa bubrezima. To pouzdano znam jer moj muz ima kamence u bubrezima jer mu organizam proizvodi previse proteina. Kad se proteini razlazu stvaraju se kamenci, long story, ali pazi sta radis. Ne znam kako se to kod nas zove, ali ameri imaju doktora nutricionist koji moze pomoci sa prehranom da ostvaris svoj cilj (kao npr. da imas vecu misicnu masu).
splicanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 02:38   #12
Quote:
splicanka kaže:
Ne bi bilo lose da se posavjetujes sa doktorom. Visak proteina u organizmu ti moze prouzrociti probleme sa bubrezima. To pouzdano znam jer moj muz ima kamence u bubrezima jer mu organizam proizvodi previse proteina. Kad se proteini razlazu stvaraju se kamenci, long story, ali pazi sta radis. Ne znam kako se to kod nas zove, ali ameri imaju doktora nutricionist koji moze pomoci sa prehranom da ostvaris svoj cilj (kao npr. da imas vecu misicnu masu).
Ovo se efikasno rješava pijenjem nekoliko čaša vode dnevno, posebno je važno popit 4-5 dl ubrzo nakon uzimanja proteina.
Uostalom, da je to nerješiv problem među ozbiljnim sportašima bi bilo previše bubrežnih bolesnika.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 11:29   #13
Evo prije par dana sam naručio ovaj proizvod:

http://www.systems-import.hr/product...er=2&IDChild=6

Zanima me još nešto:
Kada se oni piju? Prije vježbanja ili kad?
Dipsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 12:31   #14
To kaj si ti uzeo ti je nadopuna prehrani.

Ja sam skloniji ovakvom tretmanu:

Osobno pijem 5g kreatina prije svakog obroka, prije odlaska u teretanu pojedem 6 velikih žlica dextroze a nakon teretane, si zmježam 5g glutamina, 25 grama whey proteina, 4-5 žlica dextroze, jednu bananu, dva jaja i malo više od pol litre mljeka.

To mi je ujedno i večera jel sat vremena poslje toga idem spavat.

Uz to od dodataka pijem b-koplex, za doručak popijem onu "One-a-day" tabletu i tokom dana pijem multivitaminske, kalcij i magnezij šumeće tablete.

Osim toga trenutačno pijem samo jednu tabletu metandrostenolona dnevno ali od sljedećeg mjeseca ću preći na 2-3 dnevno i počet ću uzimat sustanon.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 12:51   #15
Quote:
kpt. Willard kaže: Pogledaj post
To kaj si ti uzeo ti je nadopuna prehrani.

Ja sam skloniji ovakvom tretmanu:

Osobno pijem 5g kreatina prije svakog obroka, prije odlaska u teretanu pojedem 6 velikih žlica dextroze a nakon teretane, si zmježam 5g glutamina, 25 grama whey proteina, 4-5 žlica dextroze, jednu bananu, dva jaja i malo više od pol litre mljeka.

To mi je ujedno i večera jel sat vremena poslje toga idem spavat.

Uz to od dodataka pijem b-koplex, za doručak popijem onu "One-a-day" tabletu i tokom dana pijem multivitaminske, kalcij i magnezij šumeće tablete.

Osim toga trenutačno pijem samo jednu tabletu metandrostenolona dnevno ali od sljedećeg mjeseca ću preći na 2-3 dnevno i počet ću uzimat sustanon.


po izracunima ti si si skratio zivot za 17 godina i umekso misice za 22 % PRESTANI TO SVE PITI
umjetnik1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 12:49   #16
Quote:
kpt. Willard kaže:
Osim toga trenutačno pijem samo jednu tabletu metandrostenolona dnevno ali od sljedećeg mjeseca ću preći na 2-3 dnevno i počet ću uzimat sustanon.
Jedno je preporučiti dobru prirodnu ishranu, drugo anaboličke steroide. Ti bi početnika odmah pretvorio u mutanta?
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 13:27   #17
Quote:
kpt. Willard kaže:

Osim toga trenutačno pijem samo jednu tabletu metandrostenolona dnevno ali od sljedećeg mjeseca ću preći na 2-3 dnevno i počet ću uzimat sustanon.
Jedna tableta metana dnevno? Mislim da od toga ne možeš imat baš nikakve koristi, samo štetu za organizam.
Kesten, o kakvim mutantima ti pričaš? Kad bi samo znao koliko ljudi koje svaki dan gledaš na TV uzima AAS, više te ljude definitivno ne bi nazivao mutantima.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 13:40   #18
E, a propos doziranja. U mom slučaju whey proteina.
Koliko bi u žlicama odokativnom metodom bilo 10 grama? Jedna velika žlica? Nakrcana ili ravno?
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 13:51   #19
Quote:
Laganini kaže:
Jedna tableta metana dnevno? Mislim da od toga ne možeš imat baš nikakve koristi, samo štetu za organizam.
Nisam jako dugo treniral i prvo sam počel 2 tjedna sa čistim zagrijavanjem mišića (svaki dan skoro sve grupe mišića) da se riješim upala.

S vremenom sam počel pit 1 metan dnevno tek tolko jer nisam uzimal niš drugo osim normalne prehrane.

Sad uzimam sve gore navedeno a od 9 mj ću počet pit 3 komada dnevno i pucanje sa sustanonima.

Uz 1 metan dnevno i lagan treening sam dobil 5-6 kg u mjesec i pol što je čisto ok.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 13:51   #20
Quote:
ssnjoff kaže:
E, a propos doziranja. U mom slučaju whey proteina.
Koliko bi u žlicama odokativnom metodom bilo 10 grama? Jedna velika žlica? Nakrcana ili ravno?
Jedna mala žličica puna do vrha ti ima otprilike 5g.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.