Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2007., 14:00   #61
Quote:
enzed kaže: Pogledaj post
Kad smo vec kod ateroma..
Ja imam jedan u ravnini oka, znaci tocno izmedu oka i pocetka vlasista...sto me poprilicno zabrinjava jer mi se cini da je dosta nezgodna lokacija za operirati..pogotovo ako se jos dodatno poveca. Moj nije upaljen i doktorica na citologiji mi je rekla da ako ne zelim, da ne moram operirati, ali da ce on i dalje rasti..Ja bih ga najradije makla jer se bojim da ako se dodatno poveca da ce doci do nekih komplikacija jer je na takvoj poziciji. Imam i jednu frendicu koja je imala dva na obrazima. Njoj nisu dobro ocistili, i imala je otvorene rane na licu par mjeseci tokom kojih su ju kljukali nekim antbioticima i davali neke kreme. Nista joj nije pomoglo, rane nisu zacijelile, sve se dodatno upalilo i na kraju je zavrsila na operaciji u Ljubljani. Sada ima oziljke od cca 3cm na oba obraza. Katastrofa..sve se bojim to dirati.

Kaj vi mislite? Kaj da radim ??
Rez je rez....uvijek ostaje ožiljak, nema te estetske operacije koja može do kraja sakriti ožiljak.Moj skromni savjet ti je da odeš to riješiti.Ako si iz Zg-a mogu ti preporučiti kirurga pa se ti osobno s njime dogovori, raspitaj, postavi mu 1000 pitanja itd. Jedino što ti ja osobno mogu o njemu reći je iz vlastitog iskustva a ono je odlično, pošto sam i sam imao 3 na prednjoj strani lica i vjeruj mi nije mi bilo svejedno da li ću imati veliki ili mali ožiljak a na kraju se rez skoro i nevidi a bio oko 5 cm dug ( bilo ih je više u nizu). U svakom slučaju bolje je to prije riješiti ( ako je moguće ) nego čekati da se stanje pogorša.
dox74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 21:05   #62
Hvala na odgovorima!
Dox....jel mi mozes plz preporuciti onda tog svog doktora!?!
Prije koliko si sve to radio?
Jel ti sada sve ok?
Mislim da cu ici do njega vec sljedeci tjedan..
enzed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 09:54   #63
Dox PLEASEEEEEEEEEEEEEEEEE!!

enzed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 20:23   #64
Quote:
enzed kaže: Pogledaj post
Dox PLEASEEEEEEEEEEEEEEEEE!!

Oprosti stalno sam na poslu pa ne stignem čitati....evo poslati ću ti na p.p. adresu i broj telefona pa se ti raspitaj
dox74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 18:46   #65
Quote:
dox74 kaže: Pogledaj post
Rez je rez....uvijek ostaje ožiljak, nema te estetske operacije koja može do kraja sakriti ožiljak.Moj skromni savjet ti je da odeš to riješiti.Ako si iz Zg-a mogu ti preporučiti kirurga pa se ti osobno s njime dogovori, raspitaj, postavi mu 1000 pitanja itd. Jedino što ti ja osobno mogu o njemu reći je iz vlastitog iskustva a ono je odlično, pošto sam i sam imao 3 na prednjoj strani lica i vjeruj mi nije mi bilo svejedno da li ću imati veliki ili mali ožiljak a na kraju se rez skoro i nevidi a bio oko 5 cm dug ( bilo ih je više u nizu). U svakom slučaju bolje je to prije riješiti ( ako je moguće ) nego čekati da se stanje pogorša.
Hi,

ja sam nova na forumu, tek sad se priključila
Imam aterom na obrazu već godinama, u zadnjih godinu-dvije se povećao, željela bi ga ukloniti što prije no jako mi je bitno da ožiljak bude minimalan jer je na najistaknutijem mogućem mjestu..

[B][COLOR="Red"]DOX molim te ako možeš i meni preporučiti tog kirurga!!!!

i reci mi koliko ti je trajao oporavak, tj nakon koliko dana si mogao to mjesto umivati itd. pitam te to jer ne znam da li da si uzmem par dana godišnjeg dok to počne kako-tako izgledati ili....
Hvala unaprijed!
chincha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 20:20   #66
Quote:
chincha kaže: Pogledaj post
Hi,

ja sam nova na forumu, tek sad se priključila
Imam aterom na obrazu već godinama, u zadnjih godinu-dvije se povećao, željela bi ga ukloniti što prije no jako mi je bitno da ožiljak bude minimalan jer je na najistaknutijem mogućem mjestu..

[B][COLOR="Red"]DOX molim te ako možeš i meni preporučiti tog kirurga!!!!

i reci mi koliko ti je trajao oporavak, tj nakon koliko dana si mogao to mjesto umivati itd. pitam te to jer ne znam da li da si uzmem par dana godišnjeg dok to počne kako-tako izgledati ili....
Hvala unaprijed!
Bok !

Gle nemoj me krivo shvatiti, ja ću ti na p.p. poslati telefon i adresu pa se ti lijepo konzultiraj. Meni je osobno prilično dobro ispalo ali to ne znaći da će i nekome drugome.Zato ti savjetujem da nazoveš, razmisliš i sama odlućiš, bez toga da te neko na to nagovara ili da mene slijepo poslušaš.

Ovako, kod mene je zahvat bio u Ponedjeljak - Utorak, Srijedu i Petak sam bio na kontroli, s tim da mi je zavoj skinut u taj Petak, a u sljedeći Ponedjeljak sam vadio konce.Znaći ukupno od operacije ( bolje rećeno) zahvata do skidanja konaca - ukupno tjedan dana.
dox74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 13:49   #67
ja imam nesto godinama na glavi za sto nisam bila sigurna je li madez ili bradavica. otisla sam doktorici opce prakse po uputnicu za rezanje te izrasline, a na njoj pise atheroma. jes da je dete pogledalo to s 3 metra razmaka, al ok, doktoru vjerujem uvijek, jer sam sigurna da ja bolje od ne znam.
... i tak, dobijem uputnicu, pitam koja bolnica, kazu zajceva... ok, dodjem doma zovem zajcevu da vidim kak stoje stvari oko narucivanja i trazim kirurgiju, pita ova koju, meni pise na uputnici: plasticna kirurgija. kaze ova: nemamo mi to.
padoh ja u bed, vise nikog ne zovem... trebale su mi godine da se odvazim na rezanje i onda tako valjda sam jedva cekala tako nesto
i hocu reci, zanima me, da li uputnica vrijedi iskljucivo za neku bolnicu iako ja vidim da to nigdje ne pise.
pjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 21:17   #68
Quote:
pjena kaže: Pogledaj post
ja imam nesto godinama na glavi za sto nisam bila sigurna je li madez ili bradavica. otisla sam doktorici opce prakse po uputnicu za rezanje te izrasline, a na njoj pise atheroma. jes da je dete pogledalo to s 3 metra razmaka, al ok, doktoru vjerujem uvijek, jer sam sigurna da ja bolje od ne znam.
... i tak, dobijem uputnicu, pitam koja bolnica, kazu zajceva... ok, dodjem doma zovem zajcevu da vidim kak stoje stvari oko narucivanja i trazim kirurgiju, pita ova koju, meni pise na uputnici: plasticna kirurgija. kaze ova: nemamo mi to.
padoh ja u bed, vise nikog ne zovem... trebale su mi godine da se odvazim na rezanje i onda tako valjda sam jedva cekala tako nesto
i hocu reci, zanima me, da li uputnica vrijedi iskljucivo za neku bolnicu iako ja vidim da to nigdje ne pise.
Ja osobno stvarno ne znam.....prvi put sam išao u Merkur na pregled pa sam tamo obavio i zahvat.....sada sam išao privatno tako da opet ne znam
dox74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 14:23   #69
e a zakaj mi to imamo?
jel vi ostali imate problema sa aknama?
ja imam, a i moja prijateljica koja je takoder imala aterome..

i onda si ja mislim..ako bi mi mozda antibebi pilule tj hormoni pomogli oko akni, vrlo vjerojatno bi i oko ovoga...mislim bar da se vise ne pojavljuju..ili?!?

Kaj mislite? Ima koga ko kljuka hormone a i dalje ima problema?
Mislim znam da ne djeluju antibebi pilule pozitivno u smislu akni kod svih..

DOX...hvala ti na PM. Jos nisam otisla, razgovarala sam s njime..al jos nisam otisla..

E da i htjela sam pitati..kak znas da je upaljen aterom?
Samo po tome sto raste ili?

Hvala..
enzed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 02:43   #70
ja pijem pilule i imam jedan aterom ispod pazuha (vrlo nezgodno mjesto )

ne vrijede ti ništa pilule tu

ugl, sutra će mi doktor to pregledat prvi put, no nadam se da će to moć odma odstranit, boli me to malo govno kvrgavo, naraslo je, prvo pušta gnoj (vjerojatno zbog sticka i spreja, ipak se znojim nemrem bez toga ) a onda krvari.

prije sam imala maleni, trajao je godinu dvije i nije me smetao, mislila sam da je urasla dlačica, tu i tamo je izbacio gnoj al me nije smetalo, no evo, prije 2 tjedna se pojavio još jedan i spojio sa ovim manjim i krvari na najmanji pritisak

sad je to negdje 1,5cm veliko i 0,5mm široko, smeta me za popizdit
pošto idem privatno nadam se da će to maknut odma, al kolko vidim tu neke ljude prvo stave na antibiotike 2 tjedna
Genesis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 07:48   #71
meni je aterom koji sam imala godinu-dve na obrazu i koji je bio upaljen s vremena na vreme u roku od 5 dana u potpunosti uklonio roaccutane ostala mi je mala rupica, koja nije veca od oziljka od akne
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 09:24   #72
mene doktorica opce prakse nasopala nekim antibioticima...i poslala kirurgu...s dijagnozom 'a to ti moze bit il to il ono drugo..neznam sad' ...ispalo je da je to aterom...i da mi je dala krivi antibiotik...
...otisla sam na sv. duh..uspavali su me skroz (nemam smetnje u razvoju ) izrezali...dobila 2 kutije novih antibiotika....oziljak skoro ni nemam...
nemrem rec da nije bolilo...al je kirurg bio tolko zgodan da nisam mislila na bol...
-VjeV- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 13:05   #73
gotovo je gotovo :D

eo ja to jučer obavila u pvt klinici, napucali me nečim da ne osjetim bol (da podsjetim, ispod pazuha sam imala aterom), fraer mi je mogo ruku rezat meni bi sve bilo super

tražila sam da slikaju jer nisam mogla gledat sa tako nezgodnog mjesta

pa ću vam stavit da vidite kak to izgleda, dobila sam šavove unutra i gore, jer bi ipak unutra bila velika rupa pa se i to moralo sredit


http://i7.tinypic.com/534t3z5.jpg
http://i12.tinypic.com/5y1so77.jpg
http://i13.tinypic.com/68bytrl.jpg


Genesis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 08:14   #74
hi. my name is hebemumiša and i'm an aterom-ic.
pozdrav. nova sam i također imam aterom. prije godinu dana se prvi put upalio. više ne znam kome bih se obratila, jer prvi mi ga je liječnik u bolnici odmah htio rezati na živo. drugi mi je propisao antibiotike i rekao da dođem na vađenje nakon što upala prođe, a treći mi ga nije htio vaditi nakon upale te je rekao da mi je trebao biti odstranjen za vrijeme trajanja upale. sva tri liječnika rade u istoj bolnici i nemam baš više u njih povjerenja, s obzirom da svaki tjera svoje. uglavnom, razmišljam o tome da se konzultiram s privatnim plastičnim kirurgom, pa me zanimalo imali tko od vas možda kakvu preporuku (na području zagreba).

@dox74, koliko vidim, ti si imao pozitivno iskustvo. ako bi mi mogao poslati podatke liječnika kod kojeg si išao, bila bih ti vrlo zahvalna.
hebemumiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 10:06   #75
ja sam prije godinu dana operirala aterom na velikim usnama (zahvat napravili na ginekologiji u Merkuru pod anestezijom, pa nisam ništ osjetila) i ostao mi je onak malo veći ožiljak i to izgleda gadno, pa me zanima dal postoji neka krema il neko sredstvo kojim se to može maknuti?!
stenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 01:59   #76
super mi je kad ljudi ne čitaju cijelu temu
Genesis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 19:13   #77
Post

Evo htio bih napisati svoje iskustvo s ateromom posto vidim da ih ima razlicitih i kontradiktornih. Naime pokraj uha imao sam malu kvrzicu kojoj nisam pridavao nikakvu paznju no ona je s godinama rasla i nakon tri godine je bila veličine zrna graha. Par puta se to upalilo ali to su bili blaži oblici upale. Zadnja upala je bila opaka i boljelo me od toga uho. Otisao sam kod doktorice koja me uputila otorincu. Pošto je to bilo upaljeno dao mi je Klavax Bid koji sam pio dva tjedna. Nakon te ture antibiotika upala se smirila i otorinolaringolog me narucio na mali kirurški zahvat koji je trebao trajati 10 minuta. Kad sam dosao da izvade aterom dobio sam par lokalnih oko ateroma sve je to utrnulo i nista me nije boljelo. Zahvat je trajao 20 minuta pošto je aterom bio, kako je otorinac rekao, "kvrgav". Kad je poceo šivati ranu anestezija je počela popuštati i poceo sam osječati kako provlači konac. To sam mu rekao, na što je on rekao da nema problema i dao mi je još na dva mjesta lokalnu nakon čega ništa nisam osječao tako da sam postupak nije bio bolan. Navečer me samo malo boljela glava što je vjerovatno posljedica anestezije, no rekao mi je da ako bude rana boljela popiti nekakav anelgetik. Za deset dana vadim konce, a između toga su tri previjanja tako da ne znam još kakav će ostati ožiljak no o tome ću izvjestiti.
bded is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 18:42   #78
Aterom na glavi! Pomoc??

Bok !

Nedavno mi se pojavila kvrga na glavi, ne boli me. Saznao sam da je to aterom. Imam 18 godina i zanima me jel bolna operacija ovog i za koliko to zavrsi,jel treba ostati u bolnici na lezanju, jel ostane rez na glavi nakon operacije?

Puno hvala unaprijed na odg.

Slika
http://img114.imageshack.us/img114/1994/glavbadc3.jpg
Rijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 19:45   #79
ovak, ja sam operirala aterom prije godinu dana. uspavali su me pa nisam ništ osjetila, a postupak je trajao jedno sat vremena. odležala sam taj i idući dan u bolnici, a onda su me pustili doma... meni je ostao ožiljak, al to ti vjerojatno ovisi o kirurgu (doduše moj se ne vidi jer je na malo drugačijem mjestu, al nema veze)
stenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 19:55   #80
Ja koliko sam informiran ide lokalna anestezija i da je sve gotovo u roku 10 minuta.
Rijeka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.