Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2011., 13:41   #81
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Aha to je onda mozda jos veca. Iako, jel ti pise mozda u atestu jel tih 460 nosivost ili najveca dopustena masa? Ovih 350 je nosivost.

Uspio si izvadit registracijski list iz juge? Gdje? Il sam nesto krivo shvatio?

Ova moja 250 je iz 1983, isto original gume, al ona ima male kotacice, 8 cola s gumama 4.00. Kak je stajala u jednoj garazi tipa od tako negdje 89 do 05, nisu ispucale, ali mislim da ce ic preventivna promjena, ako nista barem zracnica, iako one nisu prve koliko mi se cini.

Ne znam kak je na tvojoj, al na mojoj 250 se sanduk skida pomocu 6 ili 8 serafa, nisam tocno siguran, i to sam svakako mislio napravit da pofarbam i tamo gdje se to naslanja da ne pocne tu hrdjat. Jer se tu zavlaci blato i sol s ceste najvise.

Ak ces moc, ajde napisi malo kad ces brusit i to s cim je najbolje/najbrze boja isla dole, i sto si sve radio sto se tice pripreme, slojeva i tak.

Fala.
120 kg je težina prikolice i nosivost je 340 kg pa to sve skupa je 460.
Registraciski list sam bez problema dobio jer prikolica je prvi put 1987 bila registrirana u Sisku a kupio sam ju od prvog vlasnika koji ju je i registrirao. Ako je bila registrirana ta tvoja u hrvatskoj pa i za bivše juge jedino šta moraš znati je kako se zvao prvi vlasnik i gdje je prvi put bila registrirana da možeš tražiti u toj policiskoj upravi da ti daju registraciski list. Policiska uprava je dužna čuvati takve dokumente osim ako je bila regana negdje gdje je bilo rata onda su dokumenti vjerovatno uništeni. U tom slučaju neznam šta napravit.
Prikolica je prebrušena i sad moram čekat kolegu do nedjelje jer on nemože prije zbog posla da mi ju prešprica.
Alat ti je mala brusilica i šmirgl.
Struju sam kupio novu jer mi se nije dalo zezat sa starom.
Evo ti i slika alata, trebaće ti najmanje 4 ove šmirgl šajbe, ja sam potrošio 4 i počeo i petom brusit.


By zoran38 at 2011-05-12


By zoran38 at 2011-05-11


By zoran38 at 2011-05-11


By zoran38 at 2011-05-11
zoran1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 14:01   #82
i ja imam takvu tehniku 460, samo ja imam alu felge od jugića gore; prikolica je zlata vrijedna kolko sam ja građevinskog materijala vozio na njoj,čak i 6 metarne bakrene cijevi,5,5 metarne roženice; imat češ sad problema sakriti riseve koje ti je napravila lamelirana šrajba; baš će se dobrano vidjeti kasnije na laku; preporučam ti da to riješiš šprickitom
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 14:16   #83
Quote:
nemo01 kaže: Pogledaj post
i ja imam takvu tehniku 460, samo ja imam alu felge od jugića gore; prikolica je zlata vrijedna kolko sam ja građevinskog materijala vozio na njoj,čak i 6 metarne bakrene cijevi,5,5 metarne roženice; imat češ sad problema sakriti riseve koje ti je napravila lamelirana šrajba; baš će se dobrano vidjeti kasnije na laku; preporučam ti da to riješiš šprickitom
Uopće ne ne zanimaju risevi, nije za izložbu, čak što više sam i namjerno radio riseve da se hamerit ima za šta uhvatit, kištra mi treba samo za regu a kad ju registriram kištra ide dolje i radim postolje za motor, za quad ili četverocikl. Zato sam i kupio komplet instalaciju da nebude fixno na kištri.
zoran1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 15:13   #84
Odlican posao.

Onda je to ista ko i ova druga sto imam. Ocito je starija, jer 83. su u modelu oznacavali nosivost, sad su mi rekli u STPu kad sam ju dosao registrirat da je 250 nosivost, a 70 jos tezina prikolice, dakle 320. Tako da ovih 350 na drugoj sigurno nije sve zajedno, jer je veca i ovak mi po slici izgleda identicno ko tvoja.
Meni je na toj instalacija skroz propala, napunjena je bila vodom I netko je otkinuo konektor. Ali naci cu to vec negdje za kupit.
Na ovoj manjoj je instalacija ko nova bila, samo sam kupio nove serafe jer su oni izvana malo bili zahrdjali. Znaci vozim s 6 zaruljica koje su iz 83. Bas me zanima kolko ce jos trajat.

Vidim da si skinuo i straznja vrata? Jel su imala pante? Na ovoj mojoj maloj su nekakve zavarene sipke i oko toga se vrti, nije klasican pant pa me zanima kak je na tvojoj.

Sto se tice ovih papira, sam si se pojavio u policijskoj ili si zvao, pitao?

Sori kaj gnjavim.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 18:14   #85
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Odlican posao.

Onda je to ista ko i ova druga sto imam. Ocito je starija, jer 83. su u modelu oznacavali nosivost, sad su mi rekli u STPu kad sam ju dosao registrirat da je 250 nosivost, a 70 jos tezina prikolice, dakle 320. Tako da ovih 350 na drugoj sigurno nije sve zajedno, jer je veca i ovak mi po slici izgleda identicno ko tvoja.
Meni je na toj instalacija skroz propala, napunjena je bila vodom I netko je otkinuo konektor. Ali naci cu to vec negdje za kupit.
Na ovoj manjoj je instalacija ko nova bila, samo sam kupio nove serafe jer su oni izvana malo bili zahrdjali. Znaci vozim s 6 zaruljica koje su iz 83. Bas me zanima kolko ce jos trajat.

Vidim da si skinuo i straznja vrata? Jel su imala pante? Na ovoj mojoj maloj su nekakve zavarene sipke i oko toga se vrti, nije klasican pant pa me zanima kak je na tvojoj.

Sto se tice ovih papira, sam si se pojavio u policijskoj ili si zvao, pitao?

Sori kaj gnjavim.
Vlasnik je imao samo karton tehničkog pregleda lake prikolice a na tom kartonu nigdje ne piše ko je vlasnik nego samo tehnički podaci prikolice i sa tim smo napravili kupoprodajni ugovor i sa ugovorom i tim kartonom sam otišao na tehnički pitat šta mi još treba od papira. Objasnili su mi da moram otić u pol. upravu i tražit registraciski list. U pol. upravi su me mislili kulturno odma odje.at da idem na tehnički pitat pa sam im rekao da sam već bio na tehničkom i da su mi rekli da mi treba registraciski list koji je kod njih e onda strka i panika pa u podrum su otišle i nakon 10 minuta su se pojavile sa tim registraciskim listom, morao sam ostavit osobnu kod njih dok sam išao to kopirat i vratio im to nazad. E nakon toga sa tim svim papirima sam otišao na jedan tehnički da vidim jesu svi papiri tu koji mi trebaju i rekli su da jesu pa nakon toga sam otišao i na drugi tehnički da pitam jel to sve pa su i oni rekli da je tak da sam sad siguran da je sve ok sa papirima.
Nedaj se samo zezat da te šetaju kao šta su mislile mene, neda im se tražit te papire onda šetaju ljude na tehnički pa ko zna kud i na kraju ipak završiš kod njih.
Stanica za tehnički pregled čuva dokumente kod sebe dvije godine i onda se to arhivira u policiji.
Pantovi su na prikolici, sve orginal, pod nije pomotan, prikolca čitava je ravna i nije pomotana samo je zahrđala od stajanja.
Uopće ne kužim zašto ljudi kupuju takve stvari kad ih ne koriste.
To ti je to otprilike
Ak te još šta zanima pitaj pa ak znam reći ću ti.
zoran1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 18:45   #86
Quote:
zoran1973 kaže: Pogledaj post
Vlasnik je imao samo karton tehničkog pregleda lake prikolice a na tom kartonu nigdje ne piše ko je vlasnik nego samo tehnički podaci prikolice i sa tim smo napravili kupoprodajni ugovor i sa ugovorom i tim kartonom sam otišao na tehnički pitat šta mi još treba od papira. Objasnili su mi da moram otić u pol. upravu i tražit registraciski list. U pol. upravi su me mislili kulturno odma odje.at da idem na tehnički pitat pa sam im rekao da sam već bio na tehničkom i da su mi rekli da mi treba registraciski list koji je kod njih e onda strka i panika pa u podrum su otišle i nakon 10 minuta su se pojavile sa tim registraciskim listom, morao sam ostavit osobnu kod njih dok sam išao to kopirat i vratio im to nazad. E nakon toga sa tim svim papirima sam otišao na jedan tehnički da vidim jesu svi papiri tu koji mi trebaju i rekli su da jesu pa nakon toga sam otišao i na drugi tehnički da pitam jel to sve pa su i oni rekli da je tak da sam sad siguran da je sve ok sa papirima.
Nedaj se samo zezat da te šetaju kao šta su mislile mene, neda im se tražit te papire onda šetaju ljude na tehnički pa ko zna kud i na kraju ipak završiš kod njih.
Stanica za tehnički pregled čuva dokumente kod sebe dvije godine i onda se to arhivira u policiji.
Pantovi su na prikolici, sve orginal, pod nije pomotan, prikolca čitava je ravna i nije pomotana samo je zahrđala od stajanja.
Uopće ne kužim zašto ljudi kupuju takve stvari kad ih ne koriste.
To ti je to otprilike
Ak te još šta zanima pitaj pa ak znam reći ću ti.
Fala, ma ja sam svoju vec registrirao, uspio prije par dana, sve rijeseno s puno tudje insiderske pomoci. Ja sam imao ostavinsku raspravu u kojoj je pisalo da je sad baka vlasnica (a dedina je bila u originalu) pa je i to pomoglo vjerojatno, no ja pak drugih papira nisam imao, pa je baka pisala izjavu da je izgubila dokumente itd. Malo sam ju samo obnovio tom temeljnom bojom po sanduku i rudi i sredio svjetla. Onda su ju oni pogledali, i dali tablicu i sve. Tako da sam ja i sad u istoj fazi ko i ti sto se tice obnove, trebam ju rastavit i pofarbat kvalitetno da traje.

A ovaj sanduk mi na ovoj manjoj ima taj valoviti lim, al na ovoj vecoj koja je ko tvoja imam dasku, i sad cu to morat nekak rijesit jer je ta prikolica groblje (no nije nigdje da je pojelo lim). Za nju moram nabavit svjetla i tu podnicu il nesto tak slicno.

Inace, imat cu uskoro jedan zanimljiv prijevoz, moram otpeljat ovu ko tvoju gore na vikendicu sa ovom manjom, da bi i nju uredio za tehnicki :d Bas me zanima kak ce to izgledat
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 08:12   #87
Quote:
zoran1973 kaže: Pogledaj post
Prikolica je prebrušena i sad moram čekat kolegu do nedjelje jer on nemože prije zbog posla da mi ju prešprica.
Ne znam, meni se čini pametnije to bez kompresora. Sad kad si ju ovako rastavio to ide bez problema onim malim valjkom od 10cm, nema tu puno posla. Mislim da ćeš Hammerite morat malo razrjedit za bojanje kompresorom i bacit koju ruke više. Ovakve ravne plohe s malim valjkom idu brzo. Ferosan, dve ruke farbe i to je to.
farfan is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 09:14   #88
Quote:
farfan kaže: Pogledaj post
Ne znam, meni se čini pametnije to bez kompresora. Sad kad si ju ovako rastavio to ide bez problema onim malim valjkom od 10cm, nema tu puno posla. Mislim da ćeš Hammerite morat malo razrjedit za bojanje kompresorom i bacit koju ruke više. Ovakve ravne plohe s malim valjkom idu brzo. Ferosan, dve ruke farbe i to je to.
Da i ja bi se nekak prije pouzdao u taj nacin, nekak mi se cini da se bolje prekrije tako.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 13:25   #89
Evo prefarbano i bez kompresora i bez valjka, samo penzlom, boja je super samo se nesmije previše zazvlačit, sama se fino razlije kao da je prešpricana, nigdje se ne vidi da je sa penzlom ofarbana. Zadovoljan sam sa ovom bojom.


By zoran38 at 2011-05-15


By zoran38 at 2011-05-15


By zoran38 at 2011-05-15


By zoran38 at 2011-05-15


By zoran38 at 2011-05-15


By zoran38 at 2011-05-15


By zoran38 at 2011-05-15


By zoran38 at 2011-05-15

I to je to , pičkica ofarbana i sutra na tehnički.
zoran1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 14:08   #90
Odlicno. Tako cu i ja morat. Sve si nove serafe stavio? Jesu rostfrei ili cincani?

I jel mozes jos kad nadjes vremena lupit sliku ovog osiguraca na vratima? Nije nist hitno, nisam jos u toj fazi ni priblizno, samo da vidim cas kako to zgleda.

Fala

P.S. Jesi farbao unutra ove cetvrtaste cijevi na krajevima stranica?

EDIT: I jos mi samo reci koja je to tocno boja, ak mozes lupit fotku kantice. Meni je sad zbog temeljne crvene isto u registraciji pise crvena, pa mislim da sam odlucio da cu u tu istu. A i ak sta ostane dobro ce doc za kosiste od kosilica, kojih imam 3 il cak 4 za farbanje. Koliko si uopce potrosio? I koliko ruku si bacio?
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.

Zadnje uređivanje F10EXX : 15.05.2011. at 14:16.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 15:16   #91
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Odlicno. Tako cu i ja morat. Sve si nove serafe stavio? Jesu rostfrei ili cincani?

I jel mozes jos kad nadjes vremena lupit sliku ovog osiguraca na vratima? Nije nist hitno, nisam jos u toj fazi ni priblizno, samo da vidim cas kako to zgleda.

Fala

P.S. Jesi farbao unutra ove cetvrtaste cijevi na krajevima stranica?

EDIT: I jos mi samo reci koja je to tocno boja, ak mozes lupit fotku kantice. Meni je sad zbog temeljne crvene isto u registraciji pise crvena, pa mislim da sam odlucio da cu u tu istu. A i ak sta ostane dobro ce doc za kosiste od kosilica, kojih imam 3 il cak 4 za farbanje. Koliko si uopce potrosio? I koliko ruku si bacio?
Šarafi su najobičniji, ništa posebno. Nisam farbao iznutra cjevi jer nemam sa čim. Boju uzmeš crvenu i to je to a njemu na tehničkom ak se ne slaže iz dokumenata i ova nek traži i piše koju hoće mada mi je ova boja prilično slična onoj šta je bila gore. Šasiu sam prešao dva puta, kištru samo jednom jer kao što sam već napisao kištra mi treba samo za tehnički i skida se a na suhom i pod krovom će bit 20 godina ovakva kao šta je sad.
Znači šasia dva puta i kištra jednom sa penzlom potrošio sam dvije kantice od 7.5 dcl, ostalo mi skroz malo za eventualne sitne popravke ak se gdje zguli boja prilikom sastavljanja prikolice.
Opusti se i uživaj, radi kako misliš da je najbolje i sve će ispasti dobro, nije to ništa komplicirano i svakako ako vidiš da ti nešta neide odma ostavi jer i sutra je novi dan i posao nikud neće pobjeći.



By zoran38 at 2011-05-15


By zoran38 at 2011-05-15


By zoran38 at 2011-05-15


By zoran38 at 2011-05-15


By zoran38 at 2011-05-15
zoran1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 10:34   #92
daj mi reci,je si jako pofarbao dio gdje je utučen broj? jer to bi trebalo biti vidljivo

i di si kupio komplet instalaciju i kabel i kolko te došlo?

Zadnje uređivanje nemo01 : 16.05.2011. at 11:03.
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 12:48   #93
Quote:
nemo01 kaže: Pogledaj post
daj mi reci,je si jako pofarbao dio gdje je utučen broj? jer to bi trebalo biti vidljivo

i di si kupio komplet instalaciju i kabel i kolko te došlo?
Kad sam prešmirglao i očistio farbu oko brojeva onda sam uzeo mali šarafciger i izbrusio ga da ima oštar špic i onda sam lagano isterao sa tim staru farbu van iz brojeva a kad sam prešao sa novom farbom brojevi se skoro nisu vidjeli dok se farba nije počela stezat i utonula je unutra u brojeve sad kad se osušila.
Instalaciju sam kupio u URADI SAM trgovini i koštala me 270 kuna.

Evo sad sam došao sa tehničkog, registrirana je 3 godine, osiguranje netreba plaćat osim ako se ide preko granice onda treba a poželjno ga je platit jer nije puno a u slučaju da se nešta desi skidaju štetu sa police od auta a osiguranje za prikolicu je nekih 80 kuna.



By zoran38 at 2011-05-16

Zadnje uređivanje zoran1973 : 16.05.2011. at 13:19.
zoran1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 14:27   #94
Ja nemam prikolicu, ali zato imam ogradu od "vučenog željeza" (to je ono na kare) kojoj je potrebno maljanje. Obzirom da je to vrlo mukotrpan i dugotrajan posao želim ga skratiti ali ne na uštrb trajnosti. Hammerite tehnologija bi mi tu prišparala dosta truda. No, nedavno sam vidio reklamu za jubin metal - http://www.jub.hr/proizvodi/proizvod...etal/?cat=3191. Da li je netko radio s time, da li je to isto ili slično kao Hammerite ili je možda i bolje?
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 09:24   #95
E da je meni farbati prikolicu. Ma pjevao bih.
Međutim vučenio željezo je skroz druga priča i tu doista valja prilagoditi tehnologiju da se posao ne bi razvukao na tjedne i mjesece, a rezultat ispao jadan. Dakle, Hammerite mi nudi veliku uštedu truda i vremena, a što bih mogao iskoristiti za druge uradi sam poduhvate. Svjestan sam da treba dobro pročitati uputstvo i držati ga se. No, malo sam proguglao stranice Hammerite-a u raznim državama i ispostavilo se doista da su sadržajno različite, pa čak i ton karte istog proizvoda nisu iste. Treba li to meni išta značiti?
Zatim, netko je ranije spomenuo Miox, a jubin metal se slično kliče.
Može li mi netko usporediti Hammerite, Miox i Jubin metal?
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 09:04   #96
Luxal na hammerite - kakva su iskustva? ( ne da mi se objašnjavati zašto!)
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2021., 19:49   #97
malo da osvježim temu , planiram u ljeto pofarbat metalnu ( nova friško napravljena ograda od crnog željeza ) ogradu , trebam preporuku za farbu koja bi bila crna mat ili tamno siva ( koja vuče na crno ) , gledali smo malo po dućanima i jedna od boja koja nam se sviđa je rustik crna hammerite , a vidjeli smo da hammerite ima i polumat crnu boju pa me zanima razlika među njima , te bih trebao preporuku za neku drugu farbu bitno je da je kvalitetna i želim da boja bude 3u 1 tj. da nemoram posebno stavljat temeljnu bolju već odjednom da sve ofarbam , živim na sjeveru hrvatske znači vrijeme je od jakog sunca do velikh minusa , hvala unapred svima na odgovorima
mirod is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2021., 20:39   #98
Rustik ti je ona boja za kovane ograde. Znači ima teksturu kao šmirgl papir za metal, cca 150. Ne znam kako bi ti bolje objasnio. Al po trgovinama imaju one uzorke pa možeš točno vidjeti.
Dupli color alkyton je isto vrhunska boja, 4u1.
Rust oleum, američka.

A imaš sad i hempel, chromos svjetlost pa biraj.
farfan is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2021., 14:09   #99
Molio bih Vaš savjet vezan za Hammerite. Naime, ja najprije uklonim (ostružem) stare naslage boje i dođem do željeza na kojem ima ruzine, pa to onda pređem antikorozinom, pa na to idem brzosušećom temeljnom bojom i na to Hammerite. Sad mi susjed kaže da radim pogrešno i da s tim slojem antikorozina i temeljne zapravo pravim problem Hammerit boji i da će mi prije propasti. Što mi Vi savjetujete? Je li to moje pogrešno ili je bolje proći s antikorozinom i temeljnom bojom prije Hammerite boje? Zanemarite moj rad, imam vremena.
ngk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2021., 16:40   #100
Susjed ima pravo.
Odmah hamerit na ostrugano željezo da se ne ljušti.
Meni je moj hamerit propao, izdržao je 12 godina.
Materijal je debeo, može čekati još koju godinicu
nsut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.