Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2008., 09:23   #201
Thumbs up

kak sam imao ispred sebe šemu i pregledavao žicu po žicu i konektor po konektor skinuo sam tank i tak redom. i utvrdio sam sljedeće.

STARTER SOLENOID... a to bi bilo kao bombina....(zavojnica za indukciju veće struje) je blizu releja po defaultu što mi je držalo relej u početnom položaju zbog magnetske indukcije prilikom paljenja i obratno i nije bilo starta.
relej sam skinuo i pojedinačno ispitao i radi. a na predviđenom položaju nije radio. premjestio sam relej i fiksirao ga na udaljenije mjesto...sve je na dugom konektoru tak da sam mogao gotovo bilo gdje pričvrstiti komplet relej i konektor žica.

pošto sam vršio provjeru struje (žito se samo vrši al nema veze)..obavljao provjeru imao sam sve na šasiji i + i - što bi moglo opravdati onaj gore navedeni failure. sada je sve uredu. radi besprijekorno. pali besprijekorno...

mislim da je to to jer sam stvar 2 puta provjerio i prinoseći relej k bombini nije palio a na malo većoj udaljnosti je upalio ali ROS je uvijek radio tak da sam mogao kosit u rikverc i bez da upalim na ROS. NA releju je sva struja...od kontakta na bravici do paljenja i položaj mjenjača...sve...tak eto... smiješno ali moguće-...danas je sve moguće... bito je da ja nisam morao ništa mijenjati kao naprimjer alternator ili anlaser... to je najbitnije. pozdrav bećari
kiko1833 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 09:49   #202
Quote:
kiko1833 kaže: Pogledaj post

napon akomulatora je kod prve provjere bio 13,09 V...a nakon 25 min 13,15 V. bit će da se akomulator grije pa povećava napon dok ne pocne curit kiselina od zagrijanosti... nista sad sam na poslu i grizem se...ne znam kak ću izdrzat na poslu a da ne mislim na svog ljubimca. skinuo sam jednu klemu just for safety...ima tko kakav prijedlog...e i još nešto...onaj swich ispod sica me ž ivcira
kak mislis curit kiselina? elektrolit se u akomulatoru nikako niti pretace niti curi
a ako ti curi van onda ti alternator prepunjava akomulator
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 09:50   #203
Bok ekipa...
Nije me bilo par dana - izletio je neki službeni put...
Znam da je malo kasno, al dobrodošao kiko1833

Eh da i hvala 3007 & amater_total na korisnom savjetu.
BTW još nisam ugradio instrumentić, ali čim ugradim budem pofotkao pa šaljem report.

Kad se mijenja ulje, čep od kartera mi je iznad šasije pa prilikom promjene ulja zasvinjim pol traktora. Malo sam improvizirao i uzeo sam komad stare cijevi za vodu od vodokotlića i uzdužno je prerezao. To mi je riješilo problem, ali ne u potpunosti. Kakva vi koristite rješenja?
__________________
Reality is almost always wrong...
laci is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 10:11   #204
Quote:
laci kaže: Pogledaj post
Bok ekipa...
Kakva vi koristite rješenja?
Možeš napraviti "kanalicu" od običnog lima, kojeg saviješ u V profil i staviš ispod otvora za ispuštanje ulja. Ja koristim lijevak koji mi po dimenzijama taman paše, a ispod stavim krpu, koja upije par kapi ulja koje prođu mimo ljevka.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 10:29   #205
na svom modelu imam ventil s L uklopom/isklopom. skinem s njeg a čep. nabijem pol metra prozirnog 1/2" crijeva koji taman paše na usnik, crijevo uperim u flašu od jamnice ili u prazne kanisteriće od ulja. zakrenem ventil i ono curi....gore okrenem čep za koji krug da bolje curi a poslije kad iscuri nalijevam pol deci novog ulja da i ono proteče. poslije zakopčam ventil skidam crijevo i stavljem čep i to je ispust ulja kod mene. peace of cake....
kiko1833 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 10:56   #206
Quote:
3007 kaže: Pogledaj post
OFF
Nisam mislio na spiralno svrdlo. Radi se o dva komada čelika, rezni žig koji probija s gornje strane i kontrakomad (recimo matrica) s donje strane, stežu se međusobno vijkom kroz rupu probušenu u centru željenog otvora i tako izrezuju skoro idealnu rupu velikog promjera u relativno tankom limu.
Bravo, to sam jednom vidio ali sam potpuno zaboravio. Dobro si se sjetio
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 11:03   #207
Kad mijenjam ulje, nagnem traktorić prema naprijed (stavim ga na kosinu), pa mi ulje curi malo po šasiji, ali onda je tu odmah rupa (na šasiji) pa curi kroz nju. Pobrišem tih 5 cm i nema frke.
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 11:18   #208
A za one koji nisu vidjeli, potražiti pod "blechlocher". Kod nas ima Schachermayer, ali je cijena oko 50€ , tak da dolazi u obzir samo ako se može posuditi.

čisto informativno:
http://www.preisroboter.de/ergebnis9779685.html
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 12:18   #209
Quote:
3007 kaže: Pogledaj post
A za one koji nisu vidjeli, potražiti pod "blechlocher". Kod nas ima Schachermayer, ali je cijena oko 50€ , tak da dolazi u obzir samo ako se može posuditi.

čisto informativno:
http://www.preisroboter.de/ergebnis9779685.html
Taman paše rupa !!!
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 12:42   #210
Moderni današnji traktoristi ujedno su i techno-freakovi, vrlo im je važan brojač radnih sati na traktoriću! Moj "unutarnji sat" zna da neću godišnje raditi s njime više od 25 r.s., dakle bit će dovoljna jedna izmjena ulja.

Možda bi korisnije bilo ugraditi navigaciju, koja pamti vrijeme vožnje, brzinu i pokošenu površinu?
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 12:49   #211
Meni nije tak jako važan ali mi je fora. Naravno da može bez njega, ali htio bih ga imati, čisto iz fore. Kad skupim jedno 1.000 rs da postanem pravi traktorist...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 12:51   #212
Možda bi fora bila ugraditi radio. Ne toliko dok kosim, nego dok poslije roštiljamo...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 12:54   #213
Quote:
kiko1833 kaže: Pogledaj post
kak sam imao ispred sebe šemu i pregledavao žicu po žicu i konektor po konektor skinuo sam tank i tak redom. i utvrdio sam sljedeće.

STARTER SOLENOID... a to bi bilo kao bombina....(zavojnica za indukciju veće struje) je blizu releja po defaultu što mi je držalo relej u početnom položaju zbog magnetske indukcije prilikom paljenja i obratno i nije bilo starta.
relej sam skinuo i pojedinačno ispitao i radi. a na predviđenom položaju nije radio. premjestio sam relej i fiksirao ga na udaljenije mjesto...sve je na dugom konektoru tak da sam mogao gotovo bilo gdje pričvrstiti komplet relej i konektor žica.

pošto sam vršio provjeru struje (žito se samo vrši al nema veze)..obavljao provjeru imao sam sve na šasiji i + i - što bi moglo opravdati onaj gore navedeni failure. sada je sve uredu. radi besprijekorno. pali besprijekorno...

mislim da je to to jer sam stvar 2 puta provjerio i prinoseći relej k bombini nije palio a na malo većoj udaljnosti je upalio ali ROS je uvijek radio tak da sam mogao kosit u rikverc i bez da upalim na ROS. NA releju je sva struja...od kontakta na bravici do paljenja i položaj mjenjača...sve...tak eto... smiješno ali moguće-...danas je sve moguće... bito je da ja nisam morao ništa mijenjati kao naprimjer alternator ili anlaser... to je najbitnije. pozdrav bećari
Super si ti to otklonio. Jedno mi nije jasno kak su to oni u proizvodnji zaribali. Pa onda je problem na svakom !!??
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 13:09   #214
Moram priznati da ja na MTD-u za sada niti ne znam gdje se nalaze osigurači, relej i ostatak instalacije.. Osim skidanja akumulatora po zimi, nije bilo razloga da bilo što čeprkam po struji..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 13:55   #215
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
Super si ti to otklonio. Jedno mi nije jasno kak su to oni u proizvodnji zaribali. Pa onda je problem na svakom !!??
prvi dan nisam niš skužio...nije bilo beda...vec drugi dan...cupka u radu ...treci gori osigurac... kad traktor dronca onda se to sve mrda...al sad je super. bio bih ga morao vozit na servis a 150 km su daleko...a da docekam da oni dodu meni...hmm...bitan je i novac...nema za bacanje...

znam jedan stos...kolika je carina na gotov proizvod....velika! ...a kolika na dijelove---nema carine..sam paušalna trošarina.-..oni u bauhausu to slože ti imaš samo namontirat sic i volan i staviti košaru....na servis moraš ići da ti stave kleme i odšerafe feraf kraj sajle gasa da možeš davat gas i to je to... i sad tko je to montirao nije pazio...a montiraju studenti i tak a ne majstori...

kada vidim kolika je cijena prije i sada razlika u cijeni RUC je velika...CARINA...i trošarine a ne NATO...moj je stav
kiko1833 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 15:26   #216
Quote:
amater_total kaže:
Meni nije tak jako važan ali mi je fora...
To ti uopće nije tako skupa igračka, a i ja sam ga uzeo zato jer mi je baš fora (nije da mi je to baš nužno neophodno).

Quote:
champ kaže:
Moram priznati da ja na MTD-u za sada niti ne znam gdje se nalaze osigurači, relej i ostatak instalacije...
Ista situacija i kod mene al zato je kiko1833 diplomirao na instalacijama
__________________
Reality is almost always wrong...
laci is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 15:42   #217
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
Taman paše rupa !!!
Al brate za jednu rupu platiti 50 EUR - to je da se kad uzmeš u obzir da me je cijeli instrumentić s dostavom iz Engleske koštao 210 Kn...

Budem vidio u Pevecu imaju li nekaj sličnog. A kak izgleda to spiralno svrdlo?

OT: Iako, mogao bi ga recimo kupiti i kad svi vi pokupujete instrumentiće, onda imamo razlog da se kod svakog nađemo na ugradnji instrumenta uz primjenu 3G/4P formule
__________________
Reality is almost always wrong...
laci is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 17:51   #218
Draga djeco, a sada zadatak za domaću zadaću! Slikajte vaše površine koje kosite, kao i vaše strojeve!

Evo, ja ću početi prvi... Ovo je šumica iza dvorišta, koja je još do prije koju godinu bila više u korovu, a manje u travi. Tlo neravno, kao što i je u večini šuma..

http://i136.photobucket.com/albums/q...8/IMG_0232.jpg

http://i136.photobucket.com/albums/q...8/IMG_0233.jpg

http://i136.photobucket.com/albums/q...8/IMG_0234.jpg

Razlika između dvije parcele gotovo da se ne vidi...

http://i136.photobucket.com/albums/q...8/IMG_0235.jpg

A ovo je ta teška mehanizacija

http://i136.photobucket.com/albums/q...8/IMG_0239.jpg

http://i136.photobucket.com/albums/q...8/IMG_0240.jpg

http://i136.photobucket.com/albums/q...8/IMG_0241.jpg
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 19:08   #219
Thumbs up

hehej!!! dobro izgleda! još da susjed s kojim međuš malko pokrči!
champ jel ti to viksa ili tu i živiš? doima se kao čista čista priroda...prekrasno...i lijepo ti imanje....sviđaju mi se oni betonski ornamenti kao podloga....ručni rad? ja bi svoje izlijevao pa slagao.

pardon na pitanju...koliko imaš godina? ja imam 24 za koji dan. e i mašinerija super izgleda....kod mene nije tak otvoren...više je zatvorena mašina i ima naprijed onaj klasični luft i malo sa boka. ako bog da poslikam pa vidite
kiko1833 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 20:20   #220
champ imanje ti je mrak...

sam sam malo surfao po svojim fotkama, ali nisam našao niti jedan set slika koji bi bio ko tvoj... U nedjelju idem na grunt pa ću poslikati imanje koje kosim i naravno tešku mehanizaciju
__________________
Reality is almost always wrong...
laci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.