Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2009., 00:10   #41
ma ja sam samo upozorila da ne ispadne da cura ima neke iritacije po licu ili nešto, ap onda bude kriva prirodna kozmetika...
primjetila sam da dosta ljudi misli da ako je nešto priodno ne može štetiti
ja eterična ulja uzimam malo opreznije, ali to sam ja...
samo sam vidjela da je to dosta jaka koncentracija eteričnih ulja pa sam imala potrebu komentirati
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 00:31   #42
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post

Evo još jedan recept renomiranog aromaterapeuta za tretman ožiljaka od akni

20 ml plod divlje ruže
10 ml lješnjaka
14 kapi ružmarina verbenona
10 kapi smilja
probala sam ovo, ali lješnjak mi nikako ne paše. inače sam alergična na njega kad ga jedem, ali sam ipak probala i ulje staviti (nadala sam se da ipak neće biti problema) pa sam dobila osip koji je izgledao kad ubod od nekog kukca svugdje gdje sam ga stavila. možda neko drugo ulje kao ulje pšeničnih klica ili arganovo ulje?
__________________
We live in a fantasy world, a world of illusion. The great task in life is to find reality.
blue~angelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 00:35   #43
Ma sve ok STarleta, razmjenjujemo mišljenje, i moguće opcije Opet velim pitanje je da li je ovakav način pisanja recepata i najbolji tu mislim na sve nas koji to radimo ovako ili onako.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 09:18   #44
vjerojatno i nije baš pametno...
jedno je recept za balzam za usne, a drugo neki recepti koje bi (po meni) trebao raditi fitoaromaterapeut nakon razgovora sa osobom...
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 08:20   #45
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
vjerojatno i nije baš pametno...
jedno je recept za balzam za usne, a drugo neki recepti koje bi (po meni) trebao raditi fitoaromaterapeut nakon razgovora sa osobom...
Imaš pravo,malo sam se prenaglila.Ipak je previsoka koncentracija.Ali bar će me spasiti što tu mješavinu nanosim samo na pojedine flekice,ne na cijelo lice,hehe.
Bar nešto.Morat ću pripaziti idući put.Imala sam nedavno reakciju na eter.ulje mrkve,zbog visoke koncentracije,sada je sve ok.Svejedno ne krivim prirodnu kozmetiku,nego sebe.Idući put više opreza,a mješavinu divlje ruže-mrkve i celera sam smućkala prije nekog detalnjijeg informiranja-moja krivica
Thanks na upozorenju.
Irčy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 12:33   #46
dobila si narančaste fleke od eteričnog ulja mrkve?
__________________
We live in a fantasy world, a world of illusion. The great task in life is to find reality.
blue~angelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 15:15   #47
Quote:
blue~angelina kaže: Pogledaj post
dobila si narančaste fleke od eteričnog ulja mrkve?
Nisam,nego mi se lice grozno crvenilo,a da ne govorim koliko mi se nenormalno ljuštilo i peklo me,i tako skoro 3 tjedna.Užas.Ali tu ne krivim eterično ulje,već sebe,jer sam to shvatila bezazleno
Irčy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 14:58   #48
kako vam se ovo čini za ožiljke?
http://cgi.ebay.co.uk/Rescue-Oil-75m...item414d48b164
chichita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 15:25   #49
Quote:
chichita kaže: Pogledaj post
Meni se čini nedovoljno za taj problem.Sadrži vitamin e,jaglac,i još neka ulja koja su super,ali za malo ozbiljniji problem kao što su ožiljci,mislim da nije baš od neke pomoći.Valjda će se znalci javiti na forumu,oni će bolje znati-ja tek onako laički i nešto iz iskustva pričam
Osim toga,nešto što je 100%posto prirodno ne vjerujem da bi bilo u tako nekoj kremi ili emulziji,ne znam,ali mislim da ipak tu mora biti nekih umjetnih konzervansa,što mi se ne sviđa.
Ja se već godinama mučim sa crvenim flekicama poslije prištića,sada sam trenutno neka 2 mjeseca na kombinaciji ulje ploda divlje ruže-celer-mrkva-elemi.Prije sam koristila samo divlju ružu.Još nema nikakvog pomaka,ali nadam se.Valjda će se za kojih mjesec-dva vidjeti kakav pomak u vidu izbjeljivanja flekica jer me stvarno živciraju
Irčy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 17:06   #50
a ne znam da probam s ovim ili s elicinom bolje?! imam ožiljak od odstranjivanja madeža koji se crveni dosta pa sad ne znam što bi s njim mazala sam contrubexom ali mi nije ništa napravio dok je mojoj staroj bio super
chichita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 08:37   #51
Quote:
chichita kaže: Pogledaj post
a ne znam da probam s ovim ili s elicinom bolje?! imam ožiljak od odstranjivanja madeža koji se crveni dosta pa sad ne znam što bi s njim mazala sam contrubexom ali mi nije ništa napravio dok je mojoj staroj bio super
Nemoj kupovati elicinu,ja sam je imala,koristila par mjeseci-nikakav pomak.Kad se sjetim koliko sam novaca spiskala dok sam otkrila prirodne pripravke.Iskreno,ne znam što bi bilo dobro za taj problem,ja sam mislila da tebe muče ožiljci od akni ili nešto slično,ali baš za to nisam sigurna.Možda sa nevenom,uistinu ne znam.Valjda će netko znati bolje.Mislim da ti je bolje krenuti sa nečim potpuno prirodnim,možda će trebati duže da izbijeli,ali bar znaš što stavljaš na kožu i bar znaš da je 100% zdravo i prirodno
Irčy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 10:56   #52
stavljala sam kantarionovo ulje ali ništa i onda sam saznala da ono baš i nije za to neg ranice, opekline i tako pa sam mislila probati s ovom ombinacijom ulja "rescue oil" čitam recenzije i dosta su zadovoljni... ne znam ni sama šta bi
chichita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 11:11   #53
Za ožiljke od akni na licu je najbolje koristiti plod divlje ruže, macerat centele i macrat nevena!
Naravno u kombinaciji sa eteričnim uljima!

Ova mješavina sa ebaya koliko vidim nema baš ulja koja su za tretiranje ožiljaka, a i pitanje je da li su ulja nerafinirana i hladno prešana, vjerojatno nisu!
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 08:27   #54
Pozdrav!
Molim vas za savjet. Imam masnu kožu koju vrlo uspješno tretiram prirodnim preparatima već godinu dana Naravno imam proširene pore, ali mi to ne smeta. Smetaju mi dvije rupice koje su mi ostale kao podsjetnik na dva velika prišta koja su se tamo nekad nalazila Imam rupicu na čelu i na obrazu. Obje su duboke i jako vidljive ... barem meni. Može li mi netko savjetovati kako to tretirati i da li je moguće postići efekt smanjenja rupice? Kakva su vaša iskustva?
Pru is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 10:39   #55
Na svoju ruku koristiš prirodnu kozmetiku ili netko od aromaterapeuta radi sa tobom?
Zašto te to pitam? Zato što nije jednostavno dati recept ovako preko foruma, jer treba vidjeti koje su specifične potrebe tvoje kože. Ukoliko te aromaterapeut prati sa savjetima najbolje da se obratiš njemu ili njoj.

Općeniti i dobar recept je ovaj koji je napisala Starleta iznad tvog posta.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 14:26   #56
Sama si pripremam kremice. Nisam veliki stručnjak, napravila sam tečaj izrade aromakozmetike i za moje svakodnevne potrebe to je dovoljno. Ako se za ovakve slučajeve preporuča tretman kod aromaterapeuta obratiti ću se pravoj osobi. Ono što me sada najviše zanima je da li se te rupice s tretmanima smanje. Jer moje su dosta duboke, a samo ih je dvoje. Znači samo te dvije točke bi tretirala. Molim te Merlina možeš mi reći, iz tvog iskustva, da li je moguće postići da koža "zaraste". Hvala
Pru is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 20:15   #57
Imam ja jedno pitanje

Od ogrebotine imam oziljak koji se proteze od kuta oka uz nos prema dole, bas u prostoru koji bi iscrtao podocnjak. Tamnija je crta i ruzno izgleda kada nisam nasminkana, daje umoran izgled. Da li postoji ikakva pomoc tome?

Pokusala sam Contratubexom ali nije islo...
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 00:54   #58
Quote:
Pru kaže: Pogledaj post
Sama si pripremam kremice. Nisam veliki stručnjak, napravila sam tečaj izrade aromakozmetike i za moje svakodnevne potrebe to je dovoljno. Ako se za ovakve slučajeve preporuča tretman kod aromaterapeuta obratiti ću se pravoj osobi. Ono što me sada najviše zanima je da li se te rupice s tretmanima smanje. Jer moje su dosta duboke, a samo ih je dvoje. Znači samo te dvije točke bi tretirala. Molim te Merlina možeš mi reći, iz tvog iskustva, da li je moguće postići da koža "zaraste". Hvala
Iskreno, jako teško ćeš se riješiti toga, ali se stanje kože na tom dijelu može poboljšati.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 09:59   #59
Hvala na odgovoru!
Pru is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 14:44   #60
Quote:
tupe kaže: Pogledaj post
Vidim da nema ništa slično,
pronašla sam za više ulja da su djelotvorni zacjeljivanju ožiljaka,
no zna li itko iz prakse koje je zapravo učinkovito,
nekakva mješavina ili neštO?
Dakle ne radi se o ožiljcima na licu od akni, već, ožiljak nakon ozljeda i
nakon operacije?
- Dali se ičim može ožiljak smanjiti od prirodnih pripravaka,
znam da u apoteci ima nekakvih (i pozamašno nacifranih) no ni za njih neznam dali djeluju pa molim tople preporuke

Također, dali je kasno operacijski rez tretirati pola godine nakon operacije?
Hvala

moj svekar je nakon operacije i oziljka od 20 cm na njega mazao ulje crnog kima. sad mu se oziljak gotovo ne primjecuje. ne znam koliko mu je trebalo vremena da ga rijesi, ali stvarno pomaze.
majabeba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.