Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2014., 14:04   #1421
mislim da ovo još nisam pohvalila, a stvarno je odlično:

nuttzo - crunchy seven nut & seed butter sa čokoladom

skupo i bespotrebno? je, ali stvarno je jako fino, i zdravo. dosta je pojest par malih žličica jer je zasitan i masnjikav, pa će valjda trajat duže od 2-3 dana. najviše se osjeti kikiriki, čokolada se primjeti, ali ne previše.

kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 14:08   #1422
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
skupo i bespotrebno? je, ali stvarno je jako fino, i zdravo. dosta je pojest par malih žličica jer je zasitan i masnjikav, pa će valjda trajat duže od 2-3 dana. najviše se osjeti kikiriki, čokolada se primjeti, ali ne previše.
u kojem kontekstu bi to bilo zdravo?
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 14:39   #1423
7 vrsta orašastih plodova i sjemenki, isključivo organski sastojci, 7 grama proteina u samo dvi žlice, bogato zdravim masnoćama, jako malo šećera, ... može li se umisto toga pojest pola šake kikirikija, malo badema, lješnjaka i oraha? of course. ali, ovo je stvarno jaaako fino, a nemam grižnju savjesti koju imam dok jedem neke druge jaaako fine namaze.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 14:52   #1424
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
7 vrsta orašastih plodova i sjemenki, isključivo organski sastojci, 7 grama proteina u samo dvi žlice, bogato zdravim masnoćama, jako malo šećera, ... može li se umisto toga pojest pola šake kikirikija, malo badema, lješnjaka i oraha? of course. ali, ovo je stvarno jaaako fino, a nemam grižnju savjesti koju imam dok jedem neke druge jaaako fine namaze.
pa trebala bi imati posto u te dvije zlice uneses 10% dnevno potrebnih kalorija

da zakljucim, vjerujem da ti je fino, bilo bi i meni, al ovo nema veze sa zdravljem u bilo kojem smislu
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 15:06   #1425
u 4. sam misecu trudnoće, a imam 46 kg, pa mi dobro dođe šta sa par žlica nečega finog mogu unit toliko kalorija. nisam ni pomislila ni napisala da je ovo najzdravija stvar na svitu ili da je bolje pojest teglu ovog namaza umisto dvi domaće jabuke, ali definitivno je zdravije od sličnih namaza, čak i onih koji se reklamiraju ka zdravi, a kamoli od nutelle i sličnih kalorijskih bombi koje su takve uglavnom zbog šećera. ne uspoređujem kruške i jabuke, ali ako želiš sitničarit, možeš.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 15:14   #1426
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
u 4. sam misecu trudnoće, a imam 46 kg, pa mi dobro dođe šta sa par žlica nečega finog mogu unit toliko kalorija. nisam ni pomislila ni napisala da je ovo najzdravija stvar na svitu ili da je bolje pojest teglu ovog namaza umisto dvi domaće jabuke, ali definitivno je zdravije od sličnih namaza, čak i onih koji se reklamiraju ka zdravi, a kamoli od nutelle i sličnih kalorijskih bombi koje su takve uglavnom zbog šećera. ne uspoređujem kruške i jabuke, ali ako želiš sitničarit, možeš.
pa, evo, hocu. veci dio kalorija u takvim namazima dolazi iz masti, a ne secera.

no, trudnicama je sve oprosteno!
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 15:58   #1427
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
pa, evo, hocu. veci dio kalorija u takvim namazima dolazi iz masti, a ne secera.

no, trudnicama je sve oprosteno!
ne moraš ti meni ništa opraštat.

sad isprid sebe imam teglu nutelle i piše ovako, za 100 grama stoji da ima 547 kalorija:

kohlenhydrate 56,80 g (davon zucker 55,90 g)

fett 31,8 g (davon gesattigte fettsaure 10,70 g)

koliko od tih 547 kalorija dolazi iz šećera, koliko iz masti, a koliko iz ostalih vrijednosti koje mi se nije dalo prepisivat - nemam pojma, ali mislim da za zdravlje nije svejedno radi li se o masnoćama iz palmine masti ili o masnoćama iz oraštastih plodova.

nisam nutricionist, dapače, laik sam, ali mislim da sam u pravu kad kažem da nije svaka masnoća ista. npr. da za večeru biram između kruva i svinjske masti ili kruva i maslinovog ulja - izabrala bi ovo drugo, i to ne samo zato jer lipše miriše. kalorijski možda i nema neke razlike, ali sam sigurna da je velika razlika za zdravlje krvnih žila.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 19:27   #1428
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
pa, evo, hocu. veci dio kalorija u takvim namazima dolazi iz masti, a ne secera.

no, trudnicama je sve oprosteno!
Khm... ječmenac?

Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
nisam nutricionist, dapače, laik sam, ali mislim da sam u pravu kad kažem da nije svaka masnoća ista. npr. da za večeru biram između kruva i svinjske masti ili kruva i maslinovog ulja - izabrala bi ovo drugo, i to ne samo zato jer lipše miriše. kalorijski možda i nema neke razlike, ali sam sigurna da je velika razlika za zdravlje krvnih žila.
Razlika je zapravo u kruhu - izbaci kruh tj. žitarice
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 14:57   #1429
je li nešto zdravo i ima li puno kalorija baš i nisu iste stvari; bademi su jako zdravi, ali to ne znači da ih treba pojesti kilu na dan, jer su kalorični.
meni ovaj namaz izgleda jako dobro (premda zdraviju varijantu doma napravim sama, s kakaom umjesto ovih chocolate chips - ali ne tako kremastu jer nemam dovoljno dobar blender, a i tekstura je dimenzija užitka), pod uvjetom da traje ipak malo duže od par dana, kako je kavopija i napisala.

nego, ontopic:



nit' zdravo nit' dijetalno, ali jako fino inače rijetko jedem čokoladu koja nije tamna, ali ovdje alkohol sve popravlja
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 19:00   #1430
Ok, tehnički nisam još probao. Ali iz iskustva ne sumnjam da će sve biti jako fino

http://img.tapatalk.com/d/14/07/27/byqada9e.jpg

Zadnje uređivanje L3go : 27.07.2014. at 15:01. Reason: img
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 19:04   #1431
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Ok, tehnički nisam još probao. Ali iz iskustva ne sumnjam da će sve biti jako fino
fazan-svinja je genijalan proizvod!
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 20:18   #1432
zotter čokoladu od ribizla mislim, strašno skupa, ali baš me iznenadila koliko je uskusna
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 18:23   #1433
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Ok, tehnički nisam još probao. Ali iz iskustva ne sumnjam da će sve biti jako fino

http://img.tapatalk.com/d/14/07/27/byqada9e.jpg
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
fazan-svinja je genijalan proizvod!


hvala, hvala,
nastavak slijedi u rujnu.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 20:26   #1434
patkine pite. marelica/bosiljak oduševljava maštom. savršeno bi sjela u nekom finom restaču na obali

i od kestena sa stola do je bila odlična
bozhena123456789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 21:25   #1435


__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 08:03   #1436
Ovo je fino




al ovo je neprocjenjivo <3

Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 10:49   #1437
Quote:
lovački kaže: Pogledaj post
schweppes mojito?
Quote:
mayala kaže: Pogledaj post
potpisujem.najbolji šveps


Nasjela na Tv reklamu.
Da mi u usta našpricaju Off protiv komaraca mislim da bi bio ugodniji okus.
Ali svakom njegovo.
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 13:28   #1438
Tavanka, diiiiivnooooo
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 16:48   #1439
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post

al ovo je neprocjenjivo <3

http://i61.tinypic.com/2ryhr9z.jpg



Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 16:53   #1440
Danas neki Pelle dan? Upravo se raspamećivala chutneyem (Dalmatino...).
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.