Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2010., 14:26   #81
Quote:
rokolina kaže: Pogledaj post
Kaela, ja te izgleda slijedim u stopu pa cu nakon sto "obavim" Spiceka u Zapresicu, za tobom i na Vis!

Ali, ali, imam puno ali:

Prvo, koji je to restoran Kut - se otvorilo nekaj novo (sumnjam) ili si ti nesto nehotice "prekrstila"?

Zatim, mislim da je konobar u "Pol Murvu" poprilicna anomalija, ja tamo obicno idem kad je malo mirnije pa su svi malo vise skulirani i nije bas ko' na traci. Najcesce posluzuju vlasnici i bude nelose, mozda malo preskupo.

Restoran u Podspilju - mozda Maxo? Nisam tamo nikad jela jer me iziritirala sama pomisao da vlasnik za nesto sa zecetinom zeli odrapiti cetiri osobe oko 700 kn - to bi bio samo jedan slijed! Tu informaciju mi je dao prije koje cetiri godine. Da se razumijemo, na Visu ima uzasno puno zeceva.

E sad, Kaliopa. Nisam bila vec par godina pa se sve nesto premisljam ne bih li ove. Mene naime uzasno iritira to sto nemaju jelovnik, mislim da si takvo sto moze dozvoliti seosko domacinstvo ali ne i restoran njihovog kalibra, odnosno kalibra kojemu oni, cijenovno barem, pretendiraju. To mi je jednostavno bahato i pokondirano, u balkanskom stilu "'ko ima para ne pita za cijenu".
Takodjer, zelim znati sto je na ponudi, tak da si unaprijed znam isplanirati slijedove, a ne da slusam nekog sezonskog klinca (iako su isti uvijek ljubazni) kako mi uzurbano recitira menu.

Osim toga, tada mi se cinilo da se, kao i u tisuce drugih restorana, 'iskrena preporuka' uglavnom uvijek svodi na oboritu ribu, dakle najskuplji i ugostiteljima najisplativiji artikal.
To sam zadnji put tamo i jela, i iako je sve bilo OK, ne mogu reci nista vise od toga. O nekoj se kulinarskoj vjestini tu ne moze govoriti, tu se jednostavno ne moze puno fulati. Radije bih da mi ponude nesto cime se oni kao restoran ponose, nesto sto se ne svodi iskljucivo na kvalitetu svjezih namirnica.

Ma zelim ja tamo ponovo ici, ambijent je nenadjebiv, ali rado bih da se tome doda i truncica 'servilnosti' u vidu menija, kao i malo mastovitija ponuda, te kvalitetno stolno vino, a ne da se mora kupovati iskljucivo buteljirano. S obzirom na visoke cijene (jesu li, Kaela?), drzim da takvih propusta ne bi smjelo biti.

Evo, Kaela, toplo se nadam da ce se tvojim odgovorom vecina mojih sumnji rasplinuti!
Sad si mi bome dala razmišljati što se restorana Kut tiče... Čini mi se da imaš pravo - mi to uvijek zovemo Kut, al nekak mi sad zvoni da je Kantun... Jel moguće? Mislim da je gazdarica Dubrovkinja, ak me sjećanje dobro služi...
Ovaj u Podšpilju nemam pojma kak se zove, al nisam zeca primjetila na menuu.. Imaju jako lijepo uređen prostor, poluotvoren... i neko drvo rasete u prostoru... To je odmah tam kod crkve i stare škole (bar mi izgleda ko stara škola)
U Kaliopi nas najčešće posluuje vlasnik, pa ne znam za te preporuke sezonskih klinaca, mada je bila jednom neka gazdina frendica, čini mi se... Al bila je ok. Istina je i da smo mi tam češće izvan sezone, pa možda tad priča i malo drukčije ide... Kako ja nisam baš ljubitelj ribe, mi ju najčešće izbjegnemo i bacimo se na hobotnicu ili sl. Od njihovih preporuka, definitivno izdvajam juhu od škampića - takvu nisam nigdje jela... Gusta, slatkasta, prefina..Ajde, odi ove godine pa mi javi dojmove, baš me zanima kak bu ti se dopalo
KAELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 22:33   #82
Mi smo imali jako lose iskustvo u restoranu Val u Visu ovog ljeta i htjela bih to podijeliti i s drugima jer me smeta da vlasnicima restorana nije stalo da im je gost zadovoljan i da ode s dobrim utiscima nego kao da se trude da se vise nikad ne vratis. Misle si, pa doci ce druga budala koja ce nasjesti. Nije Val u tome jedini, ali odlucili smo ga istaknuti jer smo bili jako razocarani. Kad smo stigli, a bilo je vec kasnije popodne, restoran je bio skroz prazan sto je vec bio neki los pokazatelj, no ipak smo sjeli jer su nasi prijatelji tvrdili kako su prosli puta bili zadovoljni. Mlada gospodicna koja nas je podvorila je bila simpaticna no potpuno zmotana - vidi se da je na praksi. Kao sto vidim iz prijasnjih postova, tako je vec godinama sto znaci da uzimaju mlade praktikante koje vjerojatno mogu minimalno platiti. Za predjelo smo narucili slane ribice koje svi volimo. U jednu porciju ulaze samo tri minijaturne ribice, a porcija kosta 30 kn! U nedavno otvorenom restoranu RIbice i tri tockice u centru Zagreba slana ribica kosta 4 kn, a ovdje je to 10 kn po ribici. I to losoj slanoj ribi! Ovim slanim ribicama u zagrebackom restoranu nisu ni do koljena. Ne moram spominjati da smo nakon predjela ostali skroz gladni, kao da nismo nista pojeli. Nakon toga smo narucili tu slavnu pasta fazol na brujet i crni rizoto. Pasta fazol je ok, vrlo korektna, no nista specijalno - ja bi je bolje pripremila. Crni rizoto isto solidan, ali porcija opet minijaturna. Njima to pise pod predjelo, ali tako je i u vecini restorana (pa i u Ribice i tri tockice) no porcije su tamo vise nego duple. Cini mi se da je cijena bila oko 90 kn za to predjelo, no nisam sigurna. Uz sve to smo popili mozda pola litre crnog vina. Za tri porcije predjela i nekoliko porcija glavnog jela (pasta fazol je zapravo tezacko jelo, nije dakle neki luksuz kako ga danas prezentiraju) plus malo vina platili smo preko sto eura sto nas je sokiralo. Jos nas je vise sokiralo kad smo na racunu vidjeli da nam je zaracunat couvert (tu ga zovu prostirkom pa smo prvo razmisljali sto je to). U vecini restorana za taj couver covjek bar nesto dobije na stol - malo sira ili nesto - ovdje se ne dobije nista i jos ti masno zaracunaju prostirku (cak i po djetetu iako se radi o maloj djeci). Na kraju najveci sok - ne primaju kartice! Nalaze se u gradu Visu, najvecem gradu na otoku i poznatom turistickom odredistu, a ne primaju nijednu karticu. Znaci da bi netko tko dolazi se jedrilice, a jedrilice su usidrene direktno pred restoranom, trebao sa sobom nositi svezanj novcanica. U danasnje vrijeme to je nedopustivo. Sve u svemu, jako lose iskustvo i nikad se tamo vise necemo vratiti niti preporucujemo drugima. Ostali smo polugladni i osjecali se prevareno. Jako nas smeta kad gledamo ovakve primjere - to svakako nije dobra slika koju odasiljemo o sebi i nije nam jasno kako ljudi nisu toga svjesni. Ako nesto zaracunas masno, onda za to moras dati i vrhunsku kvalitetu. Nekoliko dana kasnije jeli smo u Zena Glavi - isto smo dosta platili, ali smo bili zadovoljni jer smo dobili prekrasne porcije i prvoklasnu klopu (u mojoj buzari od skampa je bilo oko 15-20 gigantskih skampa, a toc je bio prvoklasan, uzeli smo i pasticadu od tune koja je takoder bila izvrsna, a porcija cak i prevelika - nismo mogli do kraja pojesti). Skampi su dosli 100 kn sto nije ni puno s obzirom na velicinu skampa i kvalitetu/kvantitetu. Covjeku nije zao platiti kad zna da je dobio value for money!
Mimijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 12:26   #83
Narode, jel ima friškijih izvještaja o gastronomiji na Visu?
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 23:31   #84
Evo Nizetic otvorio u Komizi

https://www.facebook.com/pages/Fabrika/516136261786892
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 01:42   #85
dobro izgleda
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 05:16   #86
po izgledu nista originalno, al simpa je, a ni ne vjerujem da je neka hrana vrijedna spomena,...
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 09:53   #87
izgleda simpa, proucavala sam fotelje napravljene od paleta (nesto slicno izradjujem u skoroj buducnosti), ali nije nas mjesto privuklo toliko da sjednemo i pojedemo nesto. razlog moze biti i sto je u komizi... a tamo idem samo kad moram

nesto tog tipa (muzika, vino, klopa i zgodno uredjenje), a meni draze je lost paradajz u visu
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 18:14   #88
meni je "Pol Murvu" top...4 godine za redom sam tamo jela hobotnicu pod pekom i izvrsna je hrana...4 osobe,hoba po pekom,crno vino mislim da je bila 1,5 litra,desert - 4 panacote,besplatan aperitiv 700kn...fenomenalan ambijent,gledaš kako peku i ne znam meni vrijedno tih para...ovo ostalo nemam baš za preporučiti sve mi bilo prosječno...Pol Murvu mi jedino odskakalo...
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 11:27   #89
Quote:
tinkerbell kaže: Pogledaj post
meni je "Pol Murvu" top...4 godine za redom sam tamo jela hobotnicu pod pekom i izvrsna je hrana...4 osobe,hoba po pekom,crno vino mislim da je bila 1,5 litra,desert - 4 panacote,besplatan aperitiv 700kn...fenomenalan ambijent,gledaš kako peku i ne znam meni vrijedno tih para...ovo ostalo nemam baš za preporučiti sve mi bilo prosječno...Pol Murvu mi jedino odskakalo...
To bas nije "u Visu", pa je na ovj temi malo off, ali kad si vec napisala...da pitam, jesi li jela kod "Darka" i je li ti i tamo bilo prosjecno?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 08:41   #90
Kad se šetaš Komižom, uživaš u sveukupnom ambijentu - dalmatinskom, ribarskom, domaćem, morskom... restoran Fabrika je kao da te neko šakom udario u oko
persijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 10:44   #91
Quote:
persijana kaže: Pogledaj post
Kad se šetaš Komižom, uživaš u sveukupnom ambijentu - dalmatinskom, ribarskom, domaćem, morskom... restoran Fabrika je kao da te neko šakom udario u oko
Kad već pričaš o ambijentu, a ne gastronomskom doživljaju, to moram komentirati. Uređenje Nižetićeve Fabrike je jedino što u tom ugostiteljskom objektu vrijedi ali stvarno vrijedi. Ako se tebi ne sviđa ideja kombinacije vintagea i industrial stila to ne znači da je loše napravljeno. Dapače, oni koji su radili interijer Fabrike dobro su znali što rade; od paleta i starog namještaje do slike drva na zidu. Pohvala za uređenje ! Zar smatraš da bi svaki ugostiteljski objekt, zato jer je to Komiža, trebao biti u ribarskim mrežama, školjkama po zidovima i prepariranim hlapovima ? Dosadno.

Pohvala da, ali samo za uređenje. Druga je priča gastronomska kvaliteta tog objekta . Namjerno kažem objekt, a ne restoran jer to nije restoran. U restoranu se ne služi jedno jelo dnevno doneseno iz Splita trajektom. Osim toga, ono što sam tamo probao jesti, bilo je na granici jestivog, usluga neprofesionalna i očajno loša, cijene pića sramotne. Ali Nižetić i nije Fabriku zamislio kao gastronomski vrhunski restoran nego više kao specifičan prostor za ljetne tulume uz tapase, kišobrančiće i jedan konkretan obrok dnevno, a to odgovara Nižetićevoj ciljanoj publici.
Meni ne i zato se u tom cijelom akvatoriju ne mičem od Pojode.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 11:55   #92
Nisam bila unutra...samo zavirila u prolazu (ne ove godine) i meni je simpaticno. Pojoda (naidjoh na ne bas dobru kritiku) jos ceka, mene osobno ne privlaci (jer nisam ljubitelj morske hrane), ali kad tad ce doci na red.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 14:28   #93
Može neka novija preporuka za Vis i Komižu, idem krajem osmog mjeseca na 3 dana.
marija868 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 14:46   #94
ja sam samo jeo u tom nizeticevom, sranje od mjesta - jos ako vam zeludac ne okrene jugonostalgija, okrenut ce ga preseravanje oko spize koja na kraju dodje lose napravljena jer je kakti guzva.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 17:32   #95
Idemo u Komižu za 10 dana. Ima li kakvih novijih recenzija za podjeliti. Za 3 godine se puno toga može promijeniti.
BANANAFISH is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 11:33   #96
Unhappy

Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
Idemo u Komižu za 10 dana. Ima li kakvih novijih recenzija za podjeliti. Za 3 godine se puno toga može promijeniti.
Nitko se ne može ničeg sjetiti, ili je sve nepromijenjeno u zadnje 4 godine?
Ili se nikome ne da napisati
BANANAFISH is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 12:07   #97
mi standard na visu nikad nismo na jednom mjestu, idemo okolo po otoku. komižu najmanje posjećujemo više volimo vis (kut). jedemo u pol murvu (žena glava) i pojoda (vis). prijatelji iz komiže uvijek preporuče jastožeru, ali nismo još tamo bili, nekako uvijek nešto drugo upadne.
karijola u visu za pizzu, naravno u nona darinka (vis) je isto ok.
u visu se jos relativno novo otvorila stara teza, nisam bila,ali recenzije su im dobre.
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 16:56   #98
Potpis za ženu glavu, sve što smo jeli tamo je bilo odlično, otišli smo tamo isto preko preporuke I Karjola za pizzu naravno
Drugdje nismo bili klopat pa za ostala mjesta ne znam

Ps: Ako volite fina vina i likere obavezno prođirajte tamo malo okolo, bude jako finih stvari po povoljnim cijenama
polkagaist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 14:30   #99
Vratili se. Komiža , raj na zemlji. No o tome na nekoj drugoj temi.
Rokis - baš baš loše. Ta vina se ne daju piti. Jeli smo hobotnicu ispod peke i teletinu ispod peke. Teletina je bila korektna, hobotnica - vodenasta i loša.

Bako - Komiža - jako dobro mjesto. Nije baš budget restoran ali sve što smo tamo jeli je bilo perfektno. Na kraju nismo uopće išli u Jastožeru jer su vlasnik i konobari u Baku prema nama bili toliko divni ( moram priznati MM zna postići taj efekat dobro pogođenim tipom ) a hrana perfektna . Gregada, jastog sa špagetima, buzara od brbavica pa čak i biftek, sve jedno bolje od drugoga.

Pojoda - divna terasa, ambijent. Poprilična gužva , sve smo dugo čekali.
Nisam oduševljena hranom, odnosno, zaista je sve što smo jeli bilo kao da je nona skuhala ali nekako ne baš nona kod koje volim jesti, nego ona druga.
Jeli smo dušene lignje ( dinstane lignje s krumpirom , onak ...) Polpete od hobotnice ( e to je baš bilo kao fast food ) i još nešto od ječma i kozica , just OK. Moram samo priznati da je bio Yacht Week i mislim da bi sve bilo bolje da nije bilo tako puno gostiju.

Bili smo još i u uvali Porat na ručku, to momentalno poželiš zaboraviti pa se neću ni prisjećati.
BANANAFISH is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 10:35   #100
Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
...i još nešto od ječma i kozica , just OK.
Vjerojatono ORBIKO-orzo-biži-kozice. Meni je to najbolje što sam u Pojodi jeo.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.