Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2014., 22:57   #1
Thumbs up Adaptacija stana - zmenk

Molio bih moderatore da ostave ovo kao zasebnu temu pa ću se potrudit sve detalje raspisati slikati i budžetirati u nadi da će bar netko biti sutra malo informiraniji za moje iskustvo ako krene u renovaciju i ne padati na mojim greškama. mislio sam da ovo više spada u ovaj podforum nego sam svoj majstor jer će većinu stvari raditi majstori a ne ja ako se ne slažete onda prebacite.

Dakle ...
Nakon dva mjeseca papirnatog posla uspio sam finalizirati kupovinu stana i napokon Krenia u projekt renovacije stana. Radi se o malom stanu na prizemlju.
Pred nekih mjesec dana sam na forumu dobio nekoliko ideja i prijedloga i još jednom hvala svima na trudu i vremenu. Konačna odluka je da idem sa svojom prvotnom idejom sa dva wc-a a dnevni boravak od Carte mi se najviše sviđa ali samo uređenje će uvelike biti određeno troškovima renovacije. Naravno obrnuto proporcionalno.

tlocrt početnog stanja


željeno



stim da će tuš ići gdje je pregrada sa mali wc-om i nema vrata az dnevni boravak koji će ići od carte



Nekoliko slika početnog stanja


Zadnje uređivanje zmenk : 08.10.2014. at 23:11.
zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 23:11   #2
nastavak

nastavak ...

Prvotna ideja je bila angažirati tvrtku da odradi sav građevinski posao tak oda ja samo unosi namještaj. Iznos od 100 000 kn koliko su me tražili bez pvci sanitarija je ipak bio malo previše za mene. Vrijeme će pokazati je sam li naivno krenuo sam voditi ovakav projektić uzimajući u obzir fizičke psihičke i financijske perspektive. Svjestan sam da će se ovako projekt prilično razdužiti ali mi nije neka žurba pretjerana. Početni uvjeti su da sam mlad nemam iskustva sa renovacijom i generalno nisam zanatlija po struci te neman neograničena sredstva i mnogo putujem poslovno.

Trenutno se sve srušilo. Zbog poslovnih putova sam propustio najlipši dio projekta – rušenje. Ipak kad sam dobio ključ uspio sam počupati daske u sobi i napuniti vreče sa ovim ugljenom il šta je već koji je bio kao neka (valjda) izolacija. Soba je 16m2 a visina ugljena 10 cm tako da ga je bilo neloše za jedan dan. Naravno da je cijela priča krenula da sam išao sam povirit šta je ispod daske



Potom je porušeno ostalo, zidovi, plafon itd … ostao je samo dimnjak kojeg ne smijem rušiti trenutno dok ne krenu ovi sa vrha. Uglavnom za ovaj posao mi je građevinaer tražio 12 000 kn a mene je došao cca 4000 kn ugrudbo zaokruženo na više. 1400 kn reto centar za odvoz dva kamiona šuta 1500 kn čoviak za razbijat i štemat marenda za priajtelje prilikom nošenja drva na lokaciju dogovorenu sa čistoćom (naravno da se ovo zakompliciralo jer niti su došli po to kad je dogovoreno, neko me prijavio sreća šta je komunalni redar normalan pa je prvo provjerio sa čistoćom, a sada kako nisu došli susjedi iskorištavaju situaciju pa su natrpali svog smeća raznoraznog uključujući nekoliko vreća šuta, wc školjku itd … )

zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 23:12   #3


Napravljeni su kanali za odvode u stanu, te je zamijenjen dio vertikale koji se mogao zamijeniti, te dovod i razveden po stanu gdje treba. naravno skupilo se i novog šuta Sada treba još ukopati dio cijevi tak oda se sve može prekriti. Plus će ipak ići ugradbeni vodoklotlić u mali wc iako sam bio odustao od toga zbog uštede. Cijene vodoinstalaterskih radova ću iznositi kako ih bude gotova ta etapa (tako ću za sve) i usporediti sa cijenama koje su mi tražili građevinari.

zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 23:19   #4
Iako su svi mudraci rekli kako su sve grese super osim ove uz vertikalu koja je kao malo taknuta al ure zvao sam majstora da pogelda koji je rekao da je to ok. Ja sam ipak odlućio isforsirati da mi stavi dva murala te tako je malo ojača. btw cijev je ovako zamazana zbog mog polivanja kemijama tako da je sa stare račve koja je ostala jer se nemoež prominit procurilo na plastičnu




Također nikome od mudraca oko mene nije bilo jasno zašto oču zaštitit i nahranit grede ali ja volin isforsirat svoje  pa makar zajeba. Prva ideja je bila terpentin jer sam tako našao na netu. Dvi litre 140 kn plus kantica za šricat 200. dvi litre sam stukao na 2/3 sobe. A cijela zgrada se po terpentinu čula 7 dana. Nakon terpentina ideja je bila da mažem belbor fix. Prvo nisam nigdje našao belbor u splitu. Ovdje bi pohvalio bauhause koji mi je jedini odgovorio na mail. Onda sam htio zaobiči terpentin pa sam se odlučio za belocid. Koji je 60 kn kilo. Pa sam otrkio kemocid koji je 20 kn kilo. Prvo sam pinelom dobro namaza gredu koja je uz vertikalu odvoda a onda sam sutra 6 litri kemocida stavio u polivaču za lozu/masline i sve natracka dobro. Upravo sam večeras u jednom kantu uočivo neke kukuljice u kantunu kako su poispadale od kemikalija.

zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 23:20   #5
Sad je ostalo oštemati te dijelove za dio cijevi i onda trebam napokon donijeti odluku o hidroizolaciji. Definitivno ide hidro --> najlon ili geotkanina il kako već--> termo--> najlon -->estrih u sobi (po novom dnevni boravak) a bez terma u budućoj sobi jer je tu nivo povišen pa nemam prostora za termo. Kako je ovo sto godina stara kuća ova deka do koje sam došao niej baš najglađa a i na nekim dijelovima se trusi pa se bojim da primjena akwalastika nije baš dobra ode ili bi ga trebalo u ogromnim količinama tako da se mislim udriti nivelir masu i odraditi sa ljepenka (v3) u dva reda u križ hidroizolaciju. Inače je stan suh ko barut tako da problema sa vlagom nema. Molim za bilo kakvo mišljenje savjet p ovom pitanju.


Također stiropor ili stirodur ili kombinacija je još nepoznanica – dakle ispod nema ništa prizemlje je nema podruma. Volio bih znati što je bolje i zašto. Nigdje nisam pohvatao zašto stiropor osim cijene prije nego stirodur ali i obratno. Dosta sam postova i foruma čitao na tu temu zadnjih par dana. I jel bolje ići u dva sloja. Ako idem u dva sloja jel bolej miks ili samo stiropor.
zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 08:55   #6
Mislim da je greska sto ces staviti dva wc-a u ovako mali stan, jer je ova spavaca soba klaustrofobicno mala. Tebi su potrebniji ormari za stvari nego dva wc-a.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 09:43   #7
i meni se čini, a tako bi bilo i jeftinije, al čini mi se da je to riješeno..

inače, odlična tema...svaka čast. bit će informativno.
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 15:02   #8
pridružujem se pohvalama za temu :klap:
i čestitam na hrabrosti.
i čekam nastavke
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 11:08   #9
nažalost zbog obaveza a posebice što sam dosta putovao zapostavio sam topic ali ne i slikavanje .. .stgoa evo retroaktivno slijed razvoja ...

dakle prvo je odrađeno kabliranje i postavljanje vode. kako se mijenjao koncept prostorija trebalo je vodu dovesti i odvesti do kuhinje i izbaciti vodu u dvorište



zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 11:13   #10
izbačeno je i mjerilo van stana te provučeni kabeli za videonadzor i rasvjetu u dvorištu




optimistična količina materijala za žbuku (na kraju je išlo oko 80 vreća (25 kg) na zidove. oštemao sam parapet i postavljeni su prozori



zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 11:15   #11
onda sam nalio estrih. vidi se i ono "malo" šuta šta se skupilo tijekom radova. i ovo sam provukao cijev za ventilaciju za mali wc







zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 11:18   #12
onda je iša knauf

moram priznat da mi je veli šok bia kad sam doša sa puta i uša a dočekale su me pregrade još sa ovim kazetama .. do tada je bio openspace i ima sam osječaj kao da sam ušao u drvarnice u nekoj zgradi .. ozbiljno sam se pripa i posumlja u svoje ideje i viziju ..





zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 11:20   #13
onda je išlo platanje plafona.u tijeku sam odlučio sebi nabiti extra troška i staviti štokovani kamen oko prozora.





zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 11:22   #14
iza toga krenilo je postavljanje pločica i pituravanje
postavljena su i ulazna vrata (nažalost iz druge jer su prva došla greškom kraća ali su brzo reagirali i sve je sređeno)





zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 11:24   #15
postavljanje pločica u oab wc-a





zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 11:25   #16


zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 11:26   #17
ikea kupovina i sastavljanje kuhinje ..





zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 11:29   #18
veči wc



zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 11:32   #19
dvor





zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 11:41   #20
to do

ostalo je još:

napravit štokove za vrata
napraviti šank
kupiti tehniku (klima, tv, frižider)
trosjed
prag za wc (ne funkcionira moja ideja da bude sve u ravnini)
posadit travu
izradit kamin
zaminit vertikalu gurle (oluka)
...

toliko za sada ...
kad sredim sve račune objavit ču i troškovnik ...
zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:06.