Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2012., 01:32   #3321
Oronazol +Fitoval sampon !!!!!
TeaLove is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 14:55   #3322
Quote:
joj,ja sam ti taj marbo koristila, to ti je zali boze novaca! prvo,uzasno smrdi i ne mozes izac iz kuce bar dva sata nakon kaj to metnes, ja sam koristila dok nisam potrosila tu bocicu (jer mi bilo zao bacit ), znaci, nekih mjesec i pol dana,mozda malo vise i nis se nije posebno dogadalo.
Ajoj, da sam bar prije to pročitala, baš nedavno sam kupila i oprala, tjeme mi je pocrvenilo i sad me užasno svrbi. Kao da sam izlijala alkohol po glavi. Otići ću u ljekarnu i zatražiti nek mi vrate novac....

Jel itko isprobao Olivalov šampon od čička? Jako je jeftin pa mi je upitan.
riven is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 16:24   #3323
Quote:
TeaLove kaže: Pogledaj post
Fitoval sampon !!!!!
Isprobat ću.

Jel se nekome smanjilo opadanje nakon uzimanja B-kompleksa?


Nikad mi još nije ispadalo ovoliko kose, ako perem iz kade pokupim gomilu, ako češljam na češlju je ostane za pol šake a kad se probudim plathta je puna vlasi.

Moram provjeriti štitnjaču a za prvu ruku čak razmišljam se da ošišam skroz na kratko.

Koma.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 17:51   #3324
Quote:
riven kaže: Pogledaj post
Ajoj, da sam bar prije to pročitala, baš nedavno sam kupila i oprala, tjeme mi je pocrvenilo i sad me užasno svrbi. Kao da sam izlijala alkohol po glavi. Otići ću u ljekarnu i zatražiti nek mi vrate novac....

Jel itko isprobao Olivalov šampon od čička? Jako je jeftin pa mi je upitan.
da, uzasan je, steta da si bacila novce, mislim da ti ih nece vratiti u ljekarni jer to nije reklamacija zbog nekog nedostatka proizvoda, nego ti jednostavno ne odgovara.

Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
Isprobat ću.

Jel se nekome smanjilo opadanje nakon uzimanja B-kompleksa?


Nikad mi još nije ispadalo ovoliko kose, ako perem iz kade pokupim gomilu, ako češljam na češlju je ostane za pol šake a kad se probudim plathta je puna vlasi.

Moram provjeriti štitnjaču a za prvu ruku čak razmišljam se da ošišam skroz na kratko.

Koma.
meni se nije smanjilo ni nakon bilo kakvih vitamina, ni zeljeza, ni sampona protiv ispadanja,i dalje pada ko luda.
ja na srecu nemam ujutro na jastuku nista, ali kad perem inakon pranja...uh. palo je i meni na pamet da se osisam opet na kratko (neko vrijeme sam imala bas ful kratku kosu), ali zao mi je kad sam ju skoro dvije godine pustala, pa odgadam sisanje koliko mogu.
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 21:51   #3325
Evo ja vec oko mjesec dana pijem Merz vitamine, masiram kosu cickovim ili ricinusovim uljem prije pranja te koristim subrinu recept sampon protiv ispadanja kose.

Iskreno nisam bas zadovoljna rezultatima. Obrve i trepavice su mi gušće, ne znam da li je do tableta ili ricinusa a nokti su mi extra čvrsti i rastu kao ludi sto mi ništa ne znaci jer ne volim duge nokte a i inače su brzo rasli.

Što se tice kose od ovog šampona mi izgleda kao slama ali ga jos koristim jer se nadam da ce manje ispadati. Jedino je možda malo manje počela ispadati tijekom pranja kose ali svakodnevno još ispada
Jedino dobro je sto mi je počela rast mlada kosa iako se sad osjećam očerupano a dok to naraste ce potrajati.

Koji bi mi šampon preporučili? Mislim da mi ovaj ne pomaže baš a pri kraju sam pa sam mislila uzeti neki drugi. Fitoval? Vichy?
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 22:01   #3326
očito svi imamo problema sa ispadanjem kose u ovo vrijeme
ja sam koristila mnoge šampone,ali zadnje dvije godine koristim od aromatice šapon za jačanje i rast kose( kopriva i ružmarin)
meni se pokazao najbolji,ne zamrsi kosu, a opet kada operem s njim nije tako mekana, moja kosa je po prirodi ko svila, opet sve zavisi od osobe do osobe iako ja mislim da nema šampona koji će spriječiti ispadanje kose
jako loše iskustvo sam imala sa vichy i ducrey anaphase šamponom, ne kažem da nekome ne pomaže, sve je do individualno ali eto meni nije pomogao
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 23:57   #3327
Kupila sam danas Afrodita šampon od češnjaka

Bio je u Plodinama na sniženju - 12 kn (a inače je oko 18 kn)

Na svu sreću nema miris po češnjaku jer je dodan neki drugi miris pa je ok

Muku mučim sa sezonskim ispadanjem pa možda pomogne




evo što piše na Afrodita siteu:

Protiv ispadanja kose pomoču češnjaka

Dobro ste pročitali. Problem prekomjernog ispadanja kose učinkovito i na posve prirodan način uspješno ublažavamo pomoću češnjaka. Češnjak sadrži puno korisnih tvari za zdravlje: eterična ulja, kalij, kalcij, bjelančevine, vitamin C, provitamin A, sumpor te alicin, koji je općenito poznat kao biljni antibiotik. Nije slučajnost da su ga u Rusiji nazvali ruski penicilin.

Kako ublažavamo problem ispadanja kose pomoću češnjaka?

Češnjak sadrži prirodni organski sumpur, kojeg često nazivamo mineral ljepote, jer pomaže do blistave puti, sijajne kose i mineralizirane kose. Sumpur još posebice jača kosu i nohte. Češnjak blagotvorno utječe na stimulirano djelovanje krvnog protoka. Jer lasni mešički primaju potrebna hranjiva preko krvi, pospešeno kruženje krvi omogučava itenzivnije dovođenje potrebnih hranil u kosu.

Usprkos brojnih dokazanim ljekovitim učincima potrošaće odbija njegov specifičan i jak miris, zato ga u kozmetičke proizvode rijeđe zapazimo. Zato dodaju u kozmetične preparate hipoalergene parfume koji izrazit miris proizvoda omile odn. ga naprave privlačnijeg.

Šampon protiv opadanja kose Češnjak i pantenol iz Kozmetike Afrodita sadrži 100% prirodni češnjak, kojeg kod umivanja kose nećete mirisati, jer šampon sadrži parfem ugodnog mirisa. Redovitim pranjem uklonit ćete prhut, ojačati kosu, smanjiti njezino
ispadanje i na prirodan se način pobrinuti da opet bude sjajna i zdravog izgleda.
mercury3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 11:49   #3328
Ja ću probati ovu terapiju protiv sezonskog opadanja kose http://www.svijet-kose.com/biljna-ul...anje-kose.html

Nije skupa i mislim da mi ne može štetiti..
riven is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 18:48   #3329
I meni već tri tjedna jako ispada kosa. Meni se to opadanje čini jako drastičnim jer imam dugu kosu pa je ima svuda, na četki je toliko ostaje da ne znam što ću. Isto sam kupila Afroditin šampon protiv ispadanja kose, ali onaj zeleni, od koprive i pantenola pa ću vidjeti što će biti s tim.

Druga opcija mi je drastično rezanje kose, ali šteta mi je jer sam je dugo puštala i nije nezdrava. Valjda će se to padanje ublažiti.
Selina Kyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 17:10   #3330
Jesen je ljudi i normalno da kosa ispada. Svakih 6 godina se kosa obnavlja, kako bi izgledale kad bi nam se od jednom ispalo, pa ona postepeno ispada i raste nova. Sve dok je to u nekim granicama normale, nema razloga za neku veliku paniku. Vi koje imate dugu kosu, moze vam se ciniti da je je ispalo puno, a to je samo zato jer je ona duga pa je velika hrpa.
Ja znam zasto meni vec duze vremena kosa ispada. Ja sam na teskim ljekovima, svakodnevno, al moram se ipak pohvalit da mi sad ne ispada tako puno, al perem stalno ili fitovalom ili receptom. Kad potrosim jednog, prebacim se na drugi i tako u krug.
__________________
bozy20
Bozica Kovacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 13:01   #3331
Quote:
Bozica Kovacic kaže: Pogledaj post
Jesen je ljudi i normalno da kosa ispada. Svakih 6 godina se kosa obnavlja, kako bi izgledale kad bi nam se od jednom ispalo, pa ona postepeno ispada i raste nova. Sve dok je to u nekim granicama normale, nema razloga za neku veliku paniku. Vi koje imate dugu kosu, moze vam se ciniti da je je ispalo puno, a to je samo zato jer je ona duga pa je velika hrpa.
Ja znam zasto meni vec duze vremena kosa ispada. Ja sam na teskim ljekovima, svakodnevno, al moram se ipak pohvalit da mi sad ne ispada tako puno, al perem stalno ili fitovalom ili receptom. Kad potrosim jednog, prebacim se na drugi i tako u krug.
Moj tata si je nekad prao kosu s Fitovalom kada je to bio jedini šampon u Jugi proti ispadanja kose. Ja si nisam. Nekako ih percipiram kao jeftine vodice za široke mase. Reci koje su to aktivne tvari u njemu da pomažu rastu kose? Možeš molim te s deklaracije navesti neke? Hvala.
Doricaaa.day is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 14:27   #3332
ma meni je jesen onda cijelu godinu, jer opada bila zima, ljeto, jesen ili ljeto
__________________
Možda Bog želi da upoznaš mnogo pogrešnih ljudi prije nego što upoznaš pravog i na tome ćeš mu, kad se to bude desilo, biti zahvalan. :)
Akinom :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 11:39   #3333
Ovo ce malo biti glupasto pitanje al svjedno...kupila sam si B kompleks i odlucila sam da ipak necu piti pa me zanima dal mogu taj prah iz kapsule staviti u masku za kosu tj.sto mislite da li ce biti kakvog ucinka,hehheheh? Unaprijed zahvaljujem
wonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 14:54   #3334
Quote:
wonka kaže: Pogledaj post
Ovo ce malo biti glupasto pitanje al svjedno...kupila sam si B kompleks i odlucila sam da ipak necu piti pa me zanima dal mogu taj prah iz kapsule staviti u masku za kosu tj.sto mislite da li ce biti kakvog ucinka,hehheheh? Unaprijed zahvaljujem
ne može ... mislim stavi ako hoces, ali nema ti to nikakvog učinka jer za učinak b vitamin treba ući u krv.. preko maske za kosu nema nikakvog ucinka jer ces to naknadno isprati
__________________
Možda Bog želi da upoznaš mnogo pogrešnih ljudi prije nego što upoznaš pravog i na tome ćeš mu, kad se to bude desilo, biti zahvalan. :)
Akinom :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 19:34   #3335
Quote:
Doricaaa.day kaže: Pogledaj post
Moj tata si je nekad prao kosu s Fitovalom kada je to bio jedini šampon u Jugi proti ispadanja kose. Ja si nisam. Nekako ih percipiram kao jeftine vodice za široke mase. Reci koje su to aktivne tvari u njemu da pomažu rastu kose? Možeš molim te s deklaracije navesti neke? Hvala.
Ja cu ti prepisati sve sta pise na deklaraciji, hoce li ti pomoc ili nece, ne znam.
Da sam primjetila da mi kosa bolje raste, nisam, ali barem vise ne zastopam odvod kod pranja, jedino sto mi se ne sviđa sto mi jako isusi kosu zato i perem Fitovalom, kad ga potrosim, Receptovim protiv ispadanja koji je jos jeftiniji od Fitovala. Vrlo rado bi ja kupila neki skupi sampon, ali nemam novaca. Ja sam dakle jedna iz te "siroke mase"

DJELATNE TVARI- Glikogen, psenicni peptidi, ekstrakti ruzmarina i arnike.
SVOJSTVA- Jedinstvena kombinacija sadrzi psenicne peptide koji prodiru duboko u korteks kose i jacaju vlakna kose te glikogen koji se u unutrasnjisti dlacne glavice transformira u energiju koja stimulira podjelu i metabolizam stanica. Ubrzani stanicni procesi u korijenu dlake stimuliraju rast snaznijih dlaka. Ruzmarin i arnika poboljsavaju protok krvi u vlasistu.
Sampon ne iritira vlasiste.

Prije nego sam obolila i zavrsila u invalidskoj mirovini sam uz sampon koristila i Fitoval losion protiv ispadanja i kapsule, ali sad si to jednostavno ne mogu priustiti. Meni je dakle zaustavio ispadanje, sto je to tocno u tom samponu zaustavilo ispadanje, ne znam,hoce li tebi ili nekom drugom jednako pomoci ili nece, isto ne znam.....
__________________
bozy20
Bozica Kovacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 19:41   #3336
Quote:
Akinom :D kaže: Pogledaj post
ma meni je jesen onda cijelu godinu, jer opada bila zima, ljeto, jesen ili ljeto
Ako je to u nekim granicama normale onda nemas razlog za brigu, ako ti pak abnormalno puno kose ispada potrazi savjet dermatologa...
__________________
bozy20
Bozica Kovacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 00:07   #3337
Quote:
Bozica Kovacic kaže: Pogledaj post
Ako je to u nekim granicama normale onda nemas razlog za brigu, ako ti pak abnormalno puno kose ispada potrazi savjet dermatologa...
ma borim se ja s tim problemom vec godinu dana
__________________
Možda Bog želi da upoznaš mnogo pogrešnih ljudi prije nego što upoznaš pravog i na tome ćeš mu, kad se to bude desilo, biti zahvalan. :)
Akinom :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 02:15   #3338
Quote:
Akinom :D kaže: Pogledaj post
ma meni je jesen onda cijelu godinu, jer opada bila zima, ljeto, jesen ili ljeto
s ovim se moram složit - linjam se cilu godinu

al šta je ovo prošlu i ovu jesen, pa to su klupka iza mene, padne mi napamet svako malo - bože oćelavit ću! i onda kužim zašto su muški u panici
croma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 11:57   #3339
Pronašla sam neke prirodne recepte za kosu
Mislim da ću isprobati neke od njih, valjda će biti nekog rezultata.
Evo prepisujem pa probajte, možda upali

Protiv opadanja kose

1. list čička - 2 žlice
list koprive - 2 žlice
cvijet i list dragoljuba - 2 žlice
prokuhana voda - 2 litre


Biljke treba preliti vodom i ostaviti da stoji. S procijeđenom tekućinom masirati korijen kose po pola sata, svaki drubi dan, u trajanju od mjesec dana.

2. list koprive - 100 g
jabučni ocat - 50 g
destilirana voda - 1,5 dcl


Sve izmiješati u posudi pa kuhati na srenje jakoj vatri 20 min. Ostaviti poklopljeno 24 h, potom procijediti, a listove koprive dobro izgnječiti. Uliti u čistu bocu. Ovim rastvorom masirati kosu i tjeme jednom dnevno.

Protiv ćelavosti

list ružmarina (suhi) - 3 žlice
korijen koprive - 3 žlice
list bršljana - 3 žlice
list kadulje - 3 žlice
list oraha - 3 žlice
list čička - 3 žlice
rakija komovica - 7 dcl


Biljke staviti u bocu od litre i preliti rakijom, zatvoriti i držati u toploj prostoriji oko 20 dana. Procijeđenom tekućinom natopiti vatu i masirati tjeme 3 puta dnevno. Svaku četvrtu večer oprati kosu biljnim šamponom. Liječenje traje oko 30 dana, 20 dana pauze pa opet 30 dana.

Ovi su recepti prepisani iz knjige Kozmetika iz prirode (Mirjana Piškor)
mercury3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 10:56   #3340
DM ima jeftine i ok vitamine. Sigurno nikome neće škoditi, a investicija 20-ak kn - tak ima nekakav Haar Vital Komplex mit Zink od njihove robne marke Das Gesunde Plus, 60 kapsula. Kak se to ne marketira, nije skupo ko onaj Inneov ili kak se već zove, a sigurno nije ništa lošije.
Vrijedi probati, popije se s malo mlijeka. Ima u sebi 10 mg cinka i 8 drugih djelatnih tvari.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.