Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2007., 14:24   #1
Božićna zvijezda (Euphorbia pulcherrima)

Držim ju na srednje osvjetljenom i ne prevrućem mjestu, ali pušta listove, zelenih više nema, crveni već padaju, ono - počela čelaviti. Još se da spasiti, ali kak?
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 15:24   #2
mislim da njoj nije dug vijek makar ne kod nas
pročitaj stručnu riječ tj.od stručne osobe http://www.uredidom.com/PODRU%c4%8cJA/VRTIOKU%c4%86NICAdetalji/tabid/89/ItemID/84/View/Details/Default.aspx
malo janje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 18:57   #3
postoji način da se očuva, ali i ako to uspije, teško da će izbaciti crvene listove i cvijeće sljedeće godine. moguće je, ali je toliko komplicirano da se apsolutno isplati dati 20 kn svakog Božića. bilo je na tv-u nešto o tome ove zime, gledao sam i postalo mi je kristalno jasno da je jako jako teško.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 22:06   #4
Nije tesko ako imas uvjete. Svoju sam prosle godine stavila u stubiste, tik uz prozor. U rano proljece sam ju jako podrezala i do jeseni je krasno izrasla. No, cim se unese u topli prostor (centralno, toplana, daklem, izrazito suhi zrak), pocne gubiti listove i za tjedan dana "ocelavi".
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 22:29   #5
Quote:
xxGaladrielxx kaže: Pogledaj post
Nije tesko ako imas uvjete. Svoju sam prosle godine stavila u stubiste, tik uz prozor. U rano proljece sam ju jako podrezala i do jeseni je krasno izrasla. No, cim se unese u topli prostor (centralno, toplana, daklem, izrazito suhi zrak), pocne gubiti listove i za tjedan dana "ocelavi".
a jel ti je procvjetala? do ovog stupnja sam i ja uspio doći
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 22:38   #6
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
a jel ti je procvjetala? do ovog stupnja sam i ja uspio doći
je i jos cvate ali ju nisam unosila. na stubistu je svo vrijeme
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 13:13   #7
Quote:
xxGaladrielxx kaže: Pogledaj post
je i jos cvate ali ju nisam unosila. na stubistu je svo vrijeme
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 22:46   #8
Quote:
xxGaladrielxx kaže: Pogledaj post
No, cim se unese u topli prostor (centralno, toplana, daklem, izrazito suhi zrak), pocne gubiti listove i za tjedan dana "ocelavi".
moja je božićna zvijezda (u stanu) izgubila listove i izgledala kao na umoru i htjela sam je bacit, al ipak nisam, ne znam zašto. i dalje sam je zalijevala, i kasnije su joj izrasli zeleni listovi i bila je kao i svaka druga sobna biljka. nikad nije procvijetala crvenim listovima, ali lijepo izgleda i ovako.
__________________
fotoblog
ljubica zubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 22:41   #9
Mislila sam da je božićna zvijezda (o pointsetiji govorimo, jel tako?) iz toplih krajeva i da raste kao nametnik po brazilskim prašumama? Znam da joj iz tog razloga smeta direktno sunce, i da ju ako želimo da cvjeta treba pokrivati neprozirnim nečim od rujna nadalje, da joj se umjetno skrati dan (da joj bude doma kao u prašumi) ali tom logikom bi joj i toplina godila a ne smetala? Možda je smeta suhi zrak, jel ju škropite?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 22:47   #10
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Znam da joj iz tog razloga smeta direktno sunce, i da ju ako želimo da cvjeta treba pokrivati neprozirnim nečim od rujna nadalje, da joj se umjetno skrati dan (da joj bude doma kao u prašumi)
e vidis, moja je na stubisnom prozoru na sjevernoj strani, a sad su i dani bili kraci...
temperatura nije niska. nekaj niza neg u kuci al zrak nije suh jer nema grijanja.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 16:05   #11
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Držim ju na srednje osvjetljenom i ne prevrućem mjestu, ali pušta listove, zelenih više nema, crveni već padaju, ono - počela čelaviti. Još se da spasiti, ali kak?
Ona je krenula u svoj normalni ciklus nakon što je ocvala. Sada je treba dobro orezati i ne zaljevati. Kada krene vegetirati unijeti je u toplije i krenuti sa zaljevanjem. Potrebe za mračenjem su slične kao kod krizanteme ako želite da vam procvijeta dogodine.
agronom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 19:46   #12
Ja ove godine svoju nisam stavljala u mrak i procvala mi u 1.mj i još "cvate".
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 20:09   #13
ja ju uspijem održiti do prosinca i baš tada mi ode ....
pretplošli Božić kupila neku malo veću, prošao Božić, dosta sam ju zalijevala, kad joj je lišće počelo padati negdje počekom proljeća stavila sam ju na balkon ( moj je na južnoj strani i sunce piči za poludit) no pasalo joj je ... narasla je za poluditi, lišća ko u priči ...
ja sva sretna s nadom da ću uspjeti "dobiti" i cvat ... dugo je bila vani, nedje do kraja listopada, pa sam ju stavila na staro mjesto u dnevnom boravku, no toj joj više nije pasalo, vani je bilo prehladno i otišla mi početkom prosinca
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 23:15   #14
Totalno ste me zbunili svime što ste napisali o zvijezdi !

Ja sam svoju prvu zvjezdicu nabavila u Konzuma, donijela je kući oko 20.12., bila je mala i slatka, no nakon par dana otpali su joj gotovo svi listovi , ostalo ih je brojkom i slovima - 11 (jedanaest)! Katastrofa!
Došlo mi je da je frknem u gnojnicu, ali eto u duhu božićnog raspoloženja ostavim je u kući...
I danas, dva i po mjeseca poslije, ona je razgranata i prekrasna, ima nemožešpobrojatkoliko listova, zeleni na vrhovima uredno prelaze u crvene i ne mogu joj se nadivit!
Držim je na stolu, u jako svijetlom i toplom dnevnom boravku, više puta se i osunča, ali čini se da joj to ne smeta ! Kad joj je zemlja suha, zalijem je i to bi bilo to!
Sestra mi kaže da ona svoju veći dio dana prekriva vrećicom!

Kako dalje, trebam li je pokrivati kada prestanu listovi crvenjeti, kada se podrezuje, itd?
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 23:41   #15
Ako želiš da ti procvate za Božić dobro je oreži početkom 3. mjeseca, jedan period tokom ljeta je trebaš mračit da tempiraš cvatnju.
agronom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 12:47   #16
Quote:
agronom kaže: Pogledaj post
Ako želiš da ti procvate za Božić dobro je oreži početkom 3. mjeseca, jedan period tokom ljeta je trebaš mračit da tempiraš cvatnju.
Ej, pa sad je početak 3. mjeseca, pa kako da je strigucam, kad mi je tako krasna ?
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 15:02   #17
Quote:
Goleo kaže: Pogledaj post
Ej, pa sad je početak 3. mjeseca, pa kako da je strigucam, kad mi je tako krasna ?
Stvar izbora, sigurno ti je u toplom pa je krenula ranije vegetirati. Nakon cvatnje u hladniji prostor, pa šišanje, pa nakon veg. u toplo...ako je želiš imati narednog Božića, ako ti je dobro tako onda nemoj.
agronom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 01:31   #18
Quote:
agronom kaže: Pogledaj post
Stvar izbora, sigurno ti je u toplom pa je krenula ranije vegetirati. Nakon cvatnje u hladniji prostor, pa šišanje, pa nakon veg. u toplo...ako je želiš imati narednog Božića, ako ti je dobro tako onda nemoj.
Hvala na savjetu, agronom!

Da, želim je imat idućeg Božića!

I, o da, učinit ću to sutra, ošišat ću je !
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 16:37   #19
Moja ima oko osam crvenih listova i ništa više, ali su joj bar prestali padati ti listovi. Da li da joj odrežem stabalce ili kako.
jasnaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 17:10   #20
Quote:
jasnaa kaže: Pogledaj post
Moja ima oko osam crvenih listova i ništa više, ali su joj bar prestali padati ti listovi. Da li da joj odrežem stabalce ili kako.
Oreži je nek ostane 1/3, tako ćeš potencirati bočne izboje. Ne trebaš je žalit
agronom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.