Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2006., 15:02   #21
Don't panic, kolegice

Kao sto netko rece - listerija se moze dobit od bilo kakvog neopranog povrca.
Ali listerija je: a) rijetka, b) relativno bezopasna ako se odmah pocne lijeciti.
A sve mi bi odmah trcale doktoru da dobijemo temperaturu i tresavicu, zar ne?

Meni gin nis nije rekao, ja sam to iz Klinika Mayo knjige saznala.
Pljesnivi sirevi su na popisu, zaboravih zasto.
Hrenovke, pastete i salame zato sto se listerija moze losom obradom i nedovoljnom sterilizacijom pri proizvodnji naci u njima.
Svaki sladoled koji nije industrijski proizveden isto nije preporucljivo jesti.

Al sve je to statisticki... a u praksi...
U praksi, moj gin kad mu dodjem s kakvom od ovih ideja veli: "Gospodjo, najnezdravije za vase dijete je sto toliko citate."
Zmijica is offline  
Old 09.06.2006., 18:43   #22
ma znate vi sta, babe jedne, ja cu kako je enigma rekla, jesti sve!
enigma, potpisujem da me ne moras nosit na dusi ak nekaj sjebem

kupujem pasterizirane sireve, jogurte, povrce je i tako uzgajano u staklenicima na pijesku (nikad vidlo zivotinja i kiselih kisa), pa da sad jos imam i spisak kaj necu jesti, e taj film kod mene nece ici
magic blue is offline  
Old 09.06.2006., 19:18   #23
Quote:
lolita11 kaže:
inace, opasno vam je i jesti nefermentirane sirove-npr. gorgonzolu..navodno neki parazit ude u placentu i ko zna sto tamo radui...pogooglajte malo americke stranice.ima jako puno zabranjenih namjernica

da pod to i spada feta sir i ovciji sir.
Katie is offline  
Old 10.06.2006., 05:09   #24
JA jedem gorgonzolu i blue cheese i brie i jela sam ih prvu trudnocu ali na njima pise da je napravljen od pasteriziranog mlijeka.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Old 10.06.2006., 09:41   #25
Ma fora i je u tome da ne bi se smjelo uzimati pasterizirano mlijeko već svježe, prokuhano. Pasterizacija traje kraće i vrši se na nižim temperaturama (oj kemijo, daleko si mi..... ). Ili bi se i to trajno, pasterizirano trebalo prokuhavati. Ja jedem cottage i mozzarellu, kefir, jogurt, kiselo vrhnje..... Mlijeko ne koristim, jer mi sjeda na probavu, khm
Jbga.... sve mi se više čini da je prehrana trudnica postala prava nauka
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Old 10.06.2006., 12:26   #26
Ma fora je u tome da se ne bi niš trebalo jesti pa da mi lepo krepamo od gladi - da je demo nezačinjeno i bljutavo.....Ne može!!!!!! Ja volim papati i papat ću sve kaj mi padne na pamet (osim možda tune i svježeg kupusa)
koalica is offline  
Old 12.06.2006., 06:33   #27
Ajd cure pa nije to toliko komplicirano, na kraju krajeva malo zdravog razuma ne skodi
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Old 12.06.2006., 09:01   #28
e cure, nisam nasla svoju listu ali sam nasla na netu popis koji je isti kao sto je bila moja lista. (sori na eng. je, pitajte ako sta ne razumijete )

unpasteurised milks

soft, ripened cheeses (varieties such as brie, camembert, and similar blue veined varieties)

ice-cream from soft whip machines (wrapped or block ice-cream is fine)

patés — all types

raw and undercooked eggs (thoroughly cook eggs until both the white and yolk are solid)

liver and liver products

mayonnaise (homemade)

shark, marlin and swordfish should be avoided and tuna restricted to two medium cans or one fresh steak per week. This follows concerns about mercury in these fish and also applies to women who are breastfeeding or intending to become pregnant.


tu je i link koji malo bolje objasni o stetnosti svega.
http://www.hebs.com/readysteadybaby/...odstoavoid.htm
enigma is offline  
Old 12.06.2006., 09:32   #29
a onda kad krenete dojit onda stize novi popis zabranjenih stvari
undercover is offline  
Old 12.06.2006., 10:48   #30
ja nisam bas pazila sto sam jela dok sam dojila.

evo ovdje imate par informacija.

There should be no need to avoid any particular foods while breastfeeding.
http://www.bbc.co.uk/health/healthy_..._infant2.shtml

http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=115&Show=559
enigma is offline  
Old 12.06.2006., 18:36   #31
joj, mi tu raspravljamo o tuni i ne znam ni ja o cemu, a zracenje TV-a, monitora i mobitela nas ne brine?
mislim da nam je u danasnje vrijeme hrana najmanji problem sve dok kupujemo jaja i sireve u ducanu, a ne od bakica po placu (svaka cast bakicama ali sad cu ih izbjegavat)
magic blue is offline  
Old 12.06.2006., 20:12   #32
Ma ja vidim da sam paranoidnija od ostalih, čak sam i kozmetiku prilagodila (ono, sve bez konzervansa, na prirodnoj bazi....). Sir i jajca i inače kupujem u dućanu, baš radi paranoje od salomenele, strepto/stafilokoka i inih gadosti.....
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Old 29.05.2007., 17:22   #33
Red face Prehrana u trudnoći iliti što sve ne smijemo

Bog svima! Možda će se moje pitanje činiti pomalo smiješno ali budući da mi je ovo prva trudnoća totalno sam zbunjena oko nekih stvari. Pa npr. da li smijem piti jednu nesicu dnevno ili recimo da li smijem piti cedevitu? Neki mi kažu nemoj, neki su cijelu trudnoću pili kavu i ništa loše im se nije dogodilo.

Zadnje uređivanje putnica : 19.10.2007. at 00:51.
 
Old 29.05.2007., 17:27   #34
pa nisi bolesna...u svemu se ponašaj normalno,ni u ćemu ne pretjeruj...ja sam užasni kavopija,i pila sam kavu,onoliko kolko sam osijećala da mi paše...kad sam prestala povraćati,naravno...a neku kremu protiv strija si kupi,može ti pomoći...meni niš nije pomoglo,i geni tu igraju...samo se opusti i uživaj,to buju ti najljepši dani...
paspa is offline  
Old 29.05.2007., 17:29   #35
za kavu možeš, ali nemoj pretjerivati. ako možeš bez nje to bi bilo najbolje. ja sam cedevitu pila... šta se ne smije
za strije imaš negdje topic "dječjetrudnička kozmetika" i tamo imaš raznih iskustava. meni konkretno nije pomogla nijedna krema.
chiara is offline  
Old 29.05.2007., 17:51   #36
dobro nam dosle nove trudnice

ot: u trudnoci ne smijete slusati bapske price i razne gluposti i nervirati se. informirajte se preko neta (foruma ), knjiga i pitajte gina. radite sve sto i prije, zdravo se hranite i sve ce biti u redu. sretno
Caroline is offline  
Old 29.05.2007., 18:03   #37
Ja pijemo jednan veliki makijato dnevno. ALi tako sam i prije. Bez jutarnje kave jednostavno ne mogu živjeti, počne me boliti glava i koma sam. Pa sam tako odlučila jednu dnevno, valjda neće ništa biti. A i khm khm, znam da će me sad neke popljucati, neki put, recimo svakih desetak dana, priuštim si dva deca pivice ili uz neku finiju večeru dec vina...
abilan is offline  
Old 29.05.2007., 18:47   #38
kak veli paspa"nisi bolesna", možeš sve, štetne stvari(navodno kava)konzumiraj manje(2 dnevno ti neće naškoditi), a za strije, koliko sam se ja načitala, ak si im sklona, onda ti ni najskuplja neće pomoći potpuno(biti će ih vjerovatno manje)ak im nisi sklona, onda ti je dovoljna i ona od dm-a, a nije skupa, tu i ja koristim
@@novamama@@ is offline  
Old 29.05.2007., 19:19   #39
ja čitala da je u trudnoći jako štetno jest ribu iz konzerve...ne kužim zašto....
a ja sam totalni fan rio mare tune..? ne znam kako ču jednog dana (kad budem trudna) preživjet bez tunjevine.

i začinjena hrana?? zašto se ne smije jesti jako začinjena hrana?? (mislim da će mi bit teže odreć se pikantnog i tune neg cigareta)
extreme is offline  
Old 29.05.2007., 19:42   #40
možda se ne smije jesti hrana iz konzerve zbog botulina ...progooglaj malo..ja tako čula

ma to su isto polu babske priče
LittleMiss is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:51.