Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2012., 17:09   #1
Kanada - topic za druženje

Dragi moji Kanadjani,

posto se vecina zali na to da se ponavljaju jedna te ista pitanja, sve je puno trolanja i tema je prevelika, eto rjesenja.

Ovo je topic iskljucivo za druzenje.
Svako trolanje bit ce strogo kaznjavano, a ukoliko imate pitanja o preseljenju, molim da informacije potrazite ovdje.

(Hvala satro gospodinu na prikupljanju linkova!)

Sva pitanja o emigraciji na ovom topicu bit ce brisana i/ili kartonirana.

Uzivajte!

Skatte

EDIT: Pojasnjenje - pitanja na koja nije moguce naci odgovor na prijasnjim temama, googleu ili pozivom u ambasadu su dozvoljena.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.

Zadnje uređivanje Skattemus : 03.01.2013. at 23:51.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 02:59   #2
jeeeeeeee

fala na otvaranju

Prvi

Zadnje uređivanje bajlo ofiser : 06.12.2012. at 03:06.
bajlo ofiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 04:23   #3
ja sad nis ne kuzin el ovo ka chat or nije
__________________
Cika Strile kaže: ja imam pravo i izraziti svoje mišljenje na ovom Forumu.
..." ne može se raditi o slobodi govora jer ti nju na ovom forumu zapravo nemaš." by moderator Pizvo
Tudumsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 04:30   #4
A je li može i jedan ovakav topik i za nas Amerikance, pliz ?
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 04:55   #5
Lijep pozdrav iz prekrasnog Calgarya...
zeljkoCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 05:50   #6
Ovo je chat za Kanadjane kojima smo uspjeli skupiti linkove u jednu temu.

Iduci su Ameri I Australci, nadam se da cu stici cim prije to omoguciti.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 11:26   #7
a jel moraju striktno biti iz Kanade ili se i mi koji nismo iz Kanade mozemo ukljuciti u cakulanje?
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 15:38   #8
nisam siguran da ce biti dovoljni upisi nas iz Kanade da odrzimo temu zivom, bez onih koji tek planiraju doci i njihovih pitanja , ali evo proba se pa se vidi
mozda da se napravi North America chat instead ?

ince pozdrav iz prohladnog i suncanog Montreala
uziva se u slobodnom danu, novinama, forumu i jutarnjoj

budite dobro svi / gdje god bili !
__________________
Wonder is the beginning of wisdom.

Zadnje uređivanje znatizeljan : 06.12.2012. at 15:43.
znatizeljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 19:09   #9
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
a jel moraju striktno biti iz Kanade ili se i mi koji nismo iz Kanade mozemo ukljuciti u cakulanje?
Jedino ako imas vizu
bajlo ofiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 19:19   #10
Topic je otvoren svima koji žele u njemu sudjelovati, bili to kanađani ili ne. Ali namjena mu je druženje i razmjena informacija neformalne prirode. Pošto je top tema puna linkova korisnih svima koji žele emigrirati + dvije teme od milijun stranica na kojima su svi odgovori na pitanja koja netko može imati i to po nekoliko puta detajno razrađeni. Tako da smatramo da su Kanađani i službeno odradili svoju kvotu informiranja svakoga o svemu.

Što se tiče Amerike i Australije, u planu je isto, ali nama je dvjema jako teško odrediti koji su linkovi i službe i njihove stranice relevantni. Pokušali smo zamoliti resident forumaše za pomoć, ali nisu bili zainteresirani tako da za te dvije regije nemamo sve ovo što smo nabrojali kod Kanade i zato su topici zasad takvi kakvi jesu.

Ujedno ponovno ističemo - ovaj topic nije namijenjen pitanjima o emigiraciji, imigraciji, vizama, papirima, poslovima i svemu što je dosad zauzimalo 90% svega vezanog za kanadu. Molim vas pročitajte pravila pdf-a i poslužite se sredstvima koja su vam ponuđena. Bilo kakva "tehnička" pitanja postavljena na ovaj topic biti će obrisana i/ili kartonirana. Vrijeme je da se malo potrudite sami. Sav materijal za to imate.

Hvala.
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 05:37   #11
Ideja nije losa.

Lijep pozdrav iz Kitchenera!
Malko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 06:57   #12
Slab odaziv kanađana ili je tako tesko probiti led,pozdrav Kitcheneru imam tamo dobrog prijatelja,a jedan drugi prijatelj koji je zivio prije u Kitcheneru,prije 4 godine preselio je u Calgary.
zeljkoCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 07:21   #13
Nadam se da je u pitanju samo razbijanje navike - već jako dugo vremena topic služi isključivo za sva moguća zapitavanja koliko god nebulozna bila, iz čega onda najčešće proizlaze prepirke, offtopici o ekonomskim i inim stanjima u Kanadi i Hrvatskoj, kritike postavljaču pitanja, kritike onome koji odgovori, prijave postova, kartoni, bezveze.. Ljudi moraju naučiti da se takve ozbiljne, životno važne odluke i procedure koje do njih vode, ne rješavaju na forumu nego u za to nadležnim institucijama.

Forumski su Kanađani zaista dali sve od sebe, čak i više od toga, da pomognu svakome kome je pomoć trebala. Uz šalabahter i jednu i drugu temu, svatko s malo volje za kopanjem pronaći će ono što traži.

Zaista vjerujemo da će ovaj topic u ovom obliku zaživjeti čim se malo probije led.
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 09:18   #14
Pa onda digni i one dvije zakljucane teme jer ako teme odu na drugu stranicu malo ljudi ce ih poc trazit u moru ostalih tema, tako da ce opet pocet paljba istih pitanja na ovoj temi
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 17:29   #15
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Pa onda digni i one dvije zakljucane teme jer ako teme odu na drugu stranicu malo ljudi ce ih poc trazit u moru ostalih tema, tako da ce opet pocet paljba istih pitanja na ovoj temi
Potpuno se slazem sa kolegom. Mozda kao top teme ili nesto?

Btw. evo, mi sad u RH imamo lagane pripreme za Kanadu. Napadala tona snijega...
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 20:12   #16

Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
Btw. evo, mi sad u RH imamo lagane pripreme za Kanadu. Napadala tona snijega...

A ovdje ni "s" od sniega
bajlo ofiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 20:59   #17
moram prizati da mi je žao što ste lockali one dvije teme o kanadi.

al dobro, šta je tu je.
evo jedno pitanjce za sve u dalekoj kanadi. je li vas puca nostalgija?
mene na momente uhvati sjeta, pogotovo kad vidim svoj grad prekriven snijegom

inače ok.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 21:09   #18
Quote:
bajlo ofiser kaže: Pogledaj post


A ovdje ni "s" od sniega
Bude i kod vas, ne brini...

Ak nis drugo, to je uvijek test zivaca. Kada 20 puta cistis auto od snijega...
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 22:17   #19
Znate kaj? (napomena: govorim o svim forumašima na topicu, ne konkretno o vas nekoliko) Srca vam krvare za onim temama, ali niste se nimalo suzdržavali svako malo neko pitanje popljuvati i (točno) komentirati kako je sve odgovoreno stoput. Mi nismo kanadska ambasada. Ni oni ne odgovaraju na pitanja kakva smo mi znali imati tu. Tko ima pitanja o emigraciji, odgovore na njih nek nađe u onome što mu je tu ponuđeno, a ako netko od starih forumaša želi svoj PM pretinac oglasiti kao mjesto za sva pitanja, dapače. Chat temu ste htjeli, sad ju imate, opet ne valja. Prijavljujete da vas maltretiraju s glupim pitanjima, a kad se nađe rješenje - opet ne valja.

One teme neće biti top teme - svatko zna naći tražilicom ili stisnuti na linkove u mom prethodnom postu, pitanja ovdje će se brisati i kažnjavati, a opet ponavljam - ukoliko je netko voljan na njih odgovarati, nek ovdje jasno i glasno napiše da mu se obrate na PM i problem riješen. Mi nećemo brisati tu objavu.

Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 15:51   #20
Trenutnih -19 u Calgaryu!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.