Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2010., 16:36   #41
E da, pošto koristim Desire već nešto malo više od tjedan dana, a nisam nov s Android platformom (6 mjeseci Heroa <3 ), stavit ću samo neke svoje opaske na sve što sam dosad doživio.

Iako mi kažu da nisam trebao sa Eclaira prelaziti na Froyu, napravio sam update čim mi je telefon stigao. I sve u svemu - masivni napredak. Sve aplikacije rade brže, sučelje radi brže, nema lagova, vrti DivX... kompletno sam zadovoljan telefonom, sve radi jednostavno super. Čak i udaljeni nadzor računala kod kuće mobitelom s posla
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 16:38   #42
VIP ne otključava mobitele, prodaju ti unlock code za 488 kn s kojim ti sam otključaš mob.


Inače, za takvo nešto zavirite i na www.htccode.com
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 14:43   #43
Jel mi netko može odgovoriti koja je GPS aplikacija najoptimiziranija po pitanju veličine? Pitam to jer imam motonav 8.4.2 i zadovoljan sam, ali ima 31.3 MB
Pa onda ak ima neka nova verzija za skinut ( ) koja ima mogućnost app2sd ili da radije uzmem neku drugu?
hvala unaprijed
__________________
POTPIS STOLJEĆA
M_and_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 14:54   #44
Quote:
M_and_M kaže: Pogledaj post
Jel mi netko može odgovoriti koja je GPS aplikacija najoptimiziranija po pitanju veličine? Pitam to jer imam motonav 8.4.2 i zadovoljan sam, ali ima 31.3 MB
Pa onda ak ima neka nova verzija za skinut ( ) koja ima mogućnost app2sd ili da radije uzmem neku drugu?
hvala unaprijed
čiju kartu imaš,teleatlas ?
__________________
What we do in life echoes in eternity.
felix_arba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 15:15   #45
Quote:
felix_arba kaže: Pogledaj post
čiju kartu imaš,teleatlas ?
da, TA
__________________
POTPIS STOLJEĆA
M_and_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 21:20   #46
Odlican telefon. Jedino sto je 100-ak MB slobodne interne memorije jako malo i boli glava zbog toga. Ako se root-uje verovatno je situacija bolja.
cubrovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 21:49   #47
Pa, izašao je službeno 2.2 sa app2SD...
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 23:34   #48
Ja nisam uopće instalirala 2.2, 2.1 mi je super takav kakav je, nikad mi se još nije dogodilo da nemam mjesta za nešto instalirati, a imam dosta aplikacija i sve potrebe su mi pokrivene
madam octa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 23:41   #49
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Pa, izašao je službeno 2.2 sa app2SD...
ma znam... ali znaš... ono, mi hrvati ne možemo legalno skinuti plaćene dodatke (čitaj: appove; malo po hrvatski da pričam) kolko sam čuo, a app2sd radi samo kada developer dodatka napravi novu verziju dodatka koji ima opciju app2sd... mene zanima koja verzija ima taj app2sd i gdje ju mogu naći
__________________
POTPIS STOLJEĆA
M_and_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 00:45   #50
Quote:
M_and_M kaže: Pogledaj post
ma znam... ali znaš... ono, mi hrvati ne možemo legalno skinuti plaćene dodatke (čitaj: appove; malo po hrvatski da pričam) kolko sam čuo, a app2sd radi samo kada developer dodatka napravi novu verziju dodatka koji ima opciju app2sd... mene zanima koja verzija ima taj app2sd i gdje ju mogu naći
Postoje neki koje možemo kupiti, tj skineš lite verziju pa platiš putem paypala, ali slažem se da je to koma, kao da ni nemamo tu mogućnost. Najbolje ti je pogledati na nekoj stranici tipa appbrain koja verzija ima app2sd i onda naći tu verziju na stranicama sa crackiranim aplikacijama.
Pitanje za sve: google checkout, postoji li mogućnost da se registrira sa našom karticom kao da živimo npr u us? Iako sam našla dobre appove na marketu ipak bih htjela kupiti neke bolje verzije, bez oglasa i sl. Google navodno radi na omogućavanju kupovanja svima, ali ne pouzdajem se previše u to. Nije mi jasno zašto jednostavno nisu dali da se kupuje preko paypala
madam octa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 02:11   #51
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Pa, izašao je službeno 2.2 sa app2SD...
Sa tim sluzbenim mozes premestati sa app2sd samo aplikacije za koje je developer stavio da se mogu premestati. A ja prvi nisam stavljao to posto mi nije delovalo potrebno sve dok nisam zamenio Galaxy sa Desire-om

Zahvaljujuci dobrim ljudima dodjoh danas do ovog linka
http://androinica.com/2010/08/03/how...oid-2-2-froyo/

i nakon tog postupka mogu prebaciti sve aplikacije na sd karticu bez obzira sta je developer propisao.
Ne treba root. Sve je regularno
Ne moze jedino flash update i jos par widgeta koji su dosli sa sistemom a njih verovatno ne bi ni bilo pametno premestati.

Jedino sto se app2sd ne snalazi kako treba sa ovako premestenim programima pa ih i dalje prikazuje kao da su u internoj memoriji sa nekom cudnom velicinom. tj verovatno velicinom onog dela programa koji je ostao u internoj memoriji.

I tako ja opet preko 40MB slobodne interne memorije i telefon je zivnuo
(A opet kako to jadno zvuci kad sam do pre neki dan na vec prevazidjenom galaxy-ju imao 900MB slobodnih)

btw ne znam koliko su ljudi inace upoznati da iako instalirate programe preko app2sd na sd karticu dobar deo programa ipak ide u internu memoriju (baza, optimizovani kod...) tako da interna memorija nestaje li nestaje. A na Desire-u nema toga puno pa nestane jako brzo.
cubrovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 12:53   #52
Quote:
madam octa kaže: Pogledaj post
Ja nisam uopće instalirala 2.2, 2.1 mi je super takav kakav je, nikad mi se još nije dogodilo da nemam mjesta za nešto instalirati, a imam dosta aplikacija i sve potrebe su mi pokrivene
Ja ne vidim razlog zašto ne preći na 2.2...
Sve je još malo optimiziranije, i baterija bi trebala dulje trajati.
Ne znam niti jednu negativnu stranu.
Quote:
M_and_M kaže: Pogledaj post
ma zn.am... ali znaš... ono, mi hrvati ne možemo legalno skinuti plaćene dodatke (čitaj: appove; malo po hrvatski da pričam)
Ako imate rootan mobitel- možete i kupovati aplikacije.
Samo treba instalirati Market Enabler (tj. sada se zove MarketAccess)
Quote:
cubrovic kaže: Pogledaj post
Sa tim sluzbenim mozes premestati sa app2sd samo aplikacije za koje je developer stavio da se mogu premestati. A ja prvi nisam stavljao to posto mi nije delovalo potrebno sve dok nisam zamenio Galaxy sa Desire-om

Zahvaljujuci dobrim ljudima dodjoh danas do ovog linka
http://androinica.com/2010/08/03/how...oid-2-2-froyo/

i nakon tog postupka mogu prebaciti sve aplikacije na sd karticu bez obzira sta je developer propisao.
Ne treba root. Sve je regularno
Ne moze jedino flash update i jos par widgeta koji su dosli sa sistemom a njih verovatno ne bi ni bilo pametno premestati.

Jedino sto se app2sd ne snalazi kako treba sa ovako premestenim programima pa ih i dalje prikazuje kao da su u internoj memoriji sa nekom cudnom velicinom. tj verovatno velicinom onog dela programa koji je ostao u internoj memoriji.

I tako ja opet preko 40MB slobodne interne memorije i telefon je zivnuo
(A opet kako to jadno zvuci kad sam do pre neki dan na vec prevazidjenom galaxy-ju imao 900MB slobodnih)

btw ne znam koliko su ljudi inace upoznati da iako instalirate programe preko app2sd na sd karticu dobar deo programa ipak ide u internu memoriju (baza, optimizovani kod...) tako da interna memorija nestaje li nestaje. A na Desire-u nema toga puno pa nestane jako brzo.
Tako je- neki programi neće raditi ako ih premjestiš.
Meni npr. SwitchPro widget ne radi.
Tako da preporučam da se prebacuje samo kada imate manjka mjesta.

I postoji način da taj dio koji je sada u memoriji telefona prebaciš na karticu, ali je dosta komplicirano. Trebaš neke particije raditi, pa ovo, pa ono... Treba i Linux malo bolje znati.
Ne mogu sada naći tutorial, ali mislim da se ne isplati.
Ako te baš zanima- reci pa budem još potražio.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 14:06   #53
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Tako je- neki programi neće raditi ako ih premjestiš.
Meni npr. SwitchPro widget ne radi.
Tako da preporučam da se prebacuje samo kada imate manjka mjesta.

I postoji način da taj dio koji je sada u memoriji telefona prebaciš na karticu, ali je dosta komplicirano. Trebaš neke particije raditi, pa ovo, pa ono... Treba i Linux malo bolje znati.
Ne mogu sada naći tutorial, ali mislim da se ne isplati.
Ako te baš zanima- reci pa budem još potražio.

Sve sto ima widgete, servise ne bi trebalo bacati na sd jel nece raditi kako treba. Ja sam vise govorio o par aplikacija koje ne mozes nikako prebaciti na sd pa taman ne radile tamo

Hvala za ponudu za tutorial ali mislim da si u pravu da se ne isplati taj deo.
Tu ti mislim sigurno treba rooted telefon a i nije google dzabe taj deo koda i baze ostavio u internoj. To sa kartice mora da radi dosta sporije
cubrovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 21:06   #54
pozz

kupio sam htc desire (vipom) nezakljucan, zanima me ako nadogradim firmwire na froyo 2.2 dali ce mi bit zakljucan? tj dali se onda updatea i njihov lock?
jos je pod garancijom i to ali imam simpu pa ne zelim se zeznut

hvala
jerdna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 21:58   #55
Ako si ga kupio otključanog- takva "otključanost" se ne može maknuti updateom.
Tako da slobodno napravi, ostati će otključan.

Sada sam ti premjestio postove i izbrisao duple.
Ali, molio bih te da ne postaš isti post u 2 različite teme.
To nema smisla... Čim postaš u jednu- ona ide svima na vrh i postane prva, ako postaš i u drugu- imamo 2 teme na vrhu s istim pitanjem.
Uglavnom, dovoljno je postati jednom
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 22:29   #56
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Ja ne vidim razlog zašto ne preći na 2.2...
Sve je još malo optimiziranije, i baterija bi trebala dulje trajati.
Ne znam niti jednu negativnu stranu.

Ako imate rootan mobitel- možete i kupovati aplikacije.
Samo treba instalirati Market Enabler (tj. sada se zove MarketAccess)
Ja sam čula da baterija većinom traje isto te da su se pojavili neki bugovi, neznam, jednostavno mi se neda riskirati jer sam sa svime sada zadovoljna
Baš danas sam i ja naišla na tu aplikaciju i razveselila se a onda hladan tuš: treba root. A valjda će jednom google dati svima da kupuju
madam octa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 18:33   #57
mda, mogu reći da sam na više mjesta pročitala o jako kratkom vijeku baterije i da me to pomalo odbija od kupnje.. vidim, ljudi se žale da im baterija jako često ne izdrži od jutra do večeri, pa onda idu gasit sve živo u njemu od wi- fi, 3g, net sinkronizacije, pa defaultne aplikacije i koješta.. samo da bi mob izdržao do kraja dana. pa vele da im auto punjač ne stigne nafilati mobitel ako koristiš npr GPS ili net i da se zna ispraznit i zgasit na punjaču?!

mislim, ako ću na tako skupom uređaju koristiti samo telefoniranje, čemu onda sve.. . što vi mislite, koliko je uređaj zapravo iskoristiv, s obzirom da nemamo baš svi pristup utičnici 24/7..
 
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 20:23   #58
Smile

Quote:
leich kaže: Pogledaj post
mda, mogu reći da sam na više mjesta pročitala o jako kratkom vijeku baterije i da me to pomalo odbija od kupnje.. vidim, ljudi se žale da im baterija jako često ne izdrži od jutra do večeri, pa onda idu gasit sve živo u njemu od wi- fi, 3g, net sinkronizacije, pa defaultne aplikacije i koješta.. samo da bi mob izdržao do kraja dana. pa vele da im auto punjač ne stigne nafilati mobitel ako koristiš npr GPS ili net i da se zna ispraznit i zgasit na punjaču?!

mislim, ako ću na tako skupom uređaju koristiti samo telefoniranje, čemu onda sve.. . što vi mislite, koliko je uređaj zapravo iskoristiv, s obzirom da nemamo baš svi pristup utičnici 24/7..
niti jedan širokoprodajni uređaj koji trenutno postoji ti ne može pružiti trajanje baterije dva dana, u biti niti jedan čitav dan (24h) ako ćeš ga neprestano koristit samo u svrhu za koju je napravljen....koristi laptop za surfanje netom...neče trajat duže od 2 sata....koristi gps uređaj pa mi reci kolko to traje....meni se baterija napuni za sat i pol od 0 do 100% sa njegovim AC/DC punjačem....kolko ti traje punjenje baterije na laptopu? dali ikad uopće koristiš gps u automobilu da ti nije uštekan u 12VDC...onaj ko ti je reko da ne možeš napunit mob sa auto-punjačem nema pravi punjač nego ima kinesko smeće...struja u autu za potrebe punjača je sasvim jednaka kao i u utičnici u kući (naglašavam >>za potrebe punjača<< da me netko ne ispravlja kasnije)....nema teoretske šanse da GPS može proguat onoliko struje koliko punjač može dati.....
sve u svemu....ja ga imam....kao student kojem je viječno potreban net....koristim wii-fii oko sat-dva vremena dnevno (gps nemam potrebe koristit) i naravno za slušanje muzike oko sat vremena dnevno + telefoniranje i slanje poruka, da ne zaboravim igranje igrica....ujutro mi naravno radi kao budilica i na kraju dana mi ostane od 50-60%...nekad manje nekad više....sve ovisi dali imaš loš prijem signala kad koristiš wii fii i naravno o jačini GSM signala....znači da bi ga mogao koristit još jedan dan....ali ja imam taj neki običaj da svaku večer stavljam mob na punjač....
isto iskustvo s takvim mobitelom ima i frend....
naravno imam Android V2.2 Froyo....tako da ne znam kako se ponaša sa starom verzijom.....i da, serija je sa SLCD-om.....
nadam se da sam ti pomogao....
__________________
Ne vjerujte osobama koje lažu!
surfer00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 23:01   #59
@surfer:

pa nemam uređaj i ne govorim iz osobnog iskustva.. googlala sam, i vidim da se dosta ekipe žali na bateriju pa eto, da pitam što ljudi ovdje kažu.. fakat ne želim kupit uređaj koji će me navečer kad mi je najvažnije izdati (jer, ipak je to TELEFON)
vidim na forumima da neki tvrde da im telefon drži po 6 sati.. neki ljudi koje poznam tvrde da njihov izdrži po dan i pol. kaj ja znam..! anybody else?
 
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 23:09   #60
Ovisi kako koristiš mobitel.
Surfer je odlično napisao koliko mu traje uz točno kakvu upotrebu.
Inače je prosjek modernog smartphonea jedan dan.
Možda je Desire tima koji se žale prvi smartphone pa nisu naviknuti... :nezna:
Sad baš- 6 sati... To im valjda toliko drži sa 3 sata navigiranja i slušanja muzike i 3 sata surfanja preko 3G- a uz kojih pola sata igranja igara

A, sad... što ćeš ti raditi s njim...
Ako nećeš imati stalno uključen 3G (da provjerava mailove i to) ili navigirati po par sati bez auto punjača- bez problema će izdržati dan.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:28.