Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2007., 12:17   #1
Kotikosteroidni sprej za nos

Ljudi, pomozite!

Zbog otečenih limfnih čvorova otišla sam doktorici. Kaže ona: to ni nikaj, malo vam je otečena sluznica sinusa.....i da mi samo Nasonex. Nije mi rekla koliko dugo trošiti, samo to da bi za 5 dana trebalo djelovati. I djelovalo je. Sve se smirilo, no kad sam oko nosa ugledala crvenilo pa i jednu crvenu mrlju na čelu.....pročačkala sam po netu i vidjela da kortikosteroidi mogu uzrokovati rozaceju.

Uglavnom, prestala sam ušpricavati i jučer mi sinusi buknuli. Boli k'o vrag, sve mi je onak suho, pecka....danas je već počelo pomalo izlučivanje sekreta. Inače, nemam nikakvih kroničnih problema sa sinusima.

Pa mi recite, budući da je blagdan i nemam kud, smijem li ja koristiti taj Nasonex. Jučer sam samo jednom ušpricala i od tada mi se izlučuje sekret.

Općenito, može li mi netko reći što to točno kortikosteroidi mogu napraviti??

I gdje mogu prijaviti doktora??? Ja joj dođem, a ona mene ismijava pred studentom da zašto ja pijem multivitamine, da pušim fore farmaceutske industrije. Da dolazim radi gluposti, pa mi ne objasni ništa o lijeku....i tako stalno. Strah me toj doktorici i otići.

E, da možda je glupo pitanje: može li ranica u nosu koju imam već dulje vrijeme imati ikakve veze sa svim ovim??

Hvala vam puno!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 11:56   #2
I ja trenutno koristim Nasonex, a prije sam koristila Flixonase... Imam kronično problema sa sinusitisom pa mi je to nekako trebalo pomoći... Puno sam lošega pročitala o korištenju kortikosteroida, ali ništa za ove lokalne.

Ako ti se smijala doktorica, to je jadno... imaš izbora.. uzmi karton i nađi drugu/drugoga.
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 22:23   #3
kortikosteroidi ti ublazavaju simptome upale - najednostavnije receno..

komplikacije pri prekomjerenom koristenju vjerovatno si procitala pa ti ni nemoram govorit..
uglavnom sta je vama ljudi?! nije ni cudo sta ste toliko bolesni.."e sad mi je bolje, sad vise necu koristit doticni lijek" odi kod doktora..ako ti nevalja ova baba idi kod privatnog doca koji ce ti rec kak treba al ces masno platit i nece te ismijavat
__________________
Pain is temporary pride lasts forever.
Night.Elf. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 04:42   #4
E stari moj, hvala ti. I naravno da bi bilo lijepo otići privatno, ali ja kao studentica koja se sama financiram....ne znam, jedino da stanem u Gajevu!!

A sad samo čekam da još malo prizdravim i jurim obavljat papirologiju. I onda doktoru.
A inače, uopće nisam često bolesna. Jednom u godini odgulim svoje!

Uglavnom, hvala!!!!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 14:38   #5
e jebi ga ne znam sta da ti onda kazem, ja isto koristim nasonex, tafen, flixonase..nema sta nisam probala.. uglavnom svrha im je ukoliko je pocela upala ublaziti je i ubrzat oporavak..ako nije sprjecit je

stetni ucinci mogu nastat nakon dugo vremena, kao sto sam vec rekla..tipa cushingov sindrom..al gle ja koristim kortikosteroide od kad znam za sebe (imam bronhalnu astmu, alergicar sam..) i nista mi nije..al recimo nasonex i ta sranja mi nis nikad nepomognu..
__________________
Pain is temporary pride lasts forever.
Night.Elf. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:38   #6
E, stvarno oprosti, ja sam, ne znam zašto mislila da si ti muško.

Ma razumijemo se mi. Zato mi je to doktorica i dala, rekla je da djeluje protuupalno, koristila sam tjedan i nešto, sve se smirilo, zapravo ni do tada me nisu sinusi uopće boljeli, ja sam otišla tada dr. jer su mi bili natekli limfni čvorovi na vratu.
Kad se sve smirilo, ja sam prestala s tim i za dva dana je to sve buknulo. Upaljeni su meni i sinusi i grlo. Osjećam da je to sve još zaštopano. Sutra idem doktorici definitivno.
A i ovo crvenilo, upravo na području nosa i sinusa je vjerojatno od upale, a ne od Nasonexa.

Hvala ti puno!

I sretno! Ja nikad dosada nisam imala upaljene sinuse, možda kao dijete, ali toga se ne sjećam....ali ako je tebi tako stalno....žao mi je. Nije to lako!

mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 22:44   #7
Dižem staru temu, no možda je u međuvremenu neko imao konkretnih, dužih iskustava sa Nasonexom. Čim sam proizvođač upozorava na svašta, volela bih čuti 'iz prve ruke', ili iz druge, ne samo ovo što sami pominju, obara li imunitet svima, posle koliko vremena, koliko vremena treba imunitetu da se vrati u normalu (razumem da je individualno, no pretpostavljam kako postoje neke cifre), koliko efekta ima kod sinusitisa (polen)... umalo da zaboravim: koliko je tačno da ne ulazi u sistem... I tako.

Zadnje uređivanje Bhea : 29.05.2014. at 23:16.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 23:56   #8
Quote:
Bhea kaže: Pogledaj post
Dižem staru temu, no možda je u međuvremenu neko imao konkretnih, dužih iskustava sa Nasonexom. Čim sam proizvođač upozorava na svašta, volela bih čuti 'iz prve ruke', ili iz druge, ne samo ovo što sami pominju, obara li imunitet svima, posle koliko vremena, koliko vremena treba imunitetu da se vrati u normalu (razumem da je individualno, no pretpostavljam kako postoje neke cifre), koliko efekta ima kod sinusitisa (polen)... umalo da zaboravim: koliko je tačno da ne ulazi u sistem... I tako.
Proizvođači općenito upozoravaju "na svašta", kako bi se zaštitili od svih mogućih i nemogućih tužbi.

Prvi glas, da mometazon ruši imunitet s obzirom kako je sistemska resorpcija iznimno mala i ako se koristi u terapijskim dozama klinički beznačajna- pogotovo ako ga na pravilan način koristiš (promućkaš, duboko udahneš, ne usmjeriš nastavak direktno na nosnu pregradu, počneš udisati i tek tada naglo stisneš potisnu pumpicu kako bi sav aerosol završio tamo gdje treba, a ne da se cijedi niz grlo).
Ako je sinuitis alergijske etiologije (spominješ polen pa pretpostavljam da je), ako su sinusi dovoljno prohodni i (opet!) ako ga na pravilan način koristiš- ima iznimno povoljan učinak. Pogotovo ako se koristi uz npr. antihistaminike i antagoniste leukotrijena.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.