Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2014., 18:29   #41
Evo 07/2014

Šanpjer (Obala Kralja P. Krešimira 4, Rab)
Tuna na žaru odlično pripremljena, velik komad, jedina zamjerka što tuna nije bila tuna nego je poslužena palamida. Lignje također velika porcija, ukusne. Prilog po izboru pommes, krumpir salata ili slani krumpir i blitva, blitva je bila hladna. Konobar uslužan i odličan. Nakon računa ponuđeno nekoliko vrsta rakije.

Cijene:
Tuna na žaru s prilogom=80kn
Pržene lignje s prilogom=55kn
Pommes s majonezom=16kn
Vino 1dl=8kn
Gazirani sokovi= 16kn


Konoba Marenda (Snoopy-Gonar, Supetarska Draga 320) - Gonar
Konoba je malo povišena tako da ima predivan pogled na more. Juha je bila gotova iz vrećice, rižoto odlično pripremljen, velika porcija.

Cijene:
Juha od rajčice = 15kn
Rižot od sipe= 65kn
Palačinke=25kn
Kava=10kn
Jucy=15kn


Pivnica Šime (Donja ulica bb, Rab)
Cordon bleu dobro pripremljen, mekano meso, jako ukusno. Svinjski file Miral, osrednje i bezlično, komad mesa prepržen na žaru, u sredini komadić sira, dojam kao da je samo zagrijano. Trude se ukrasiti tanjur pa uz prilog na tanjur stave i komadić lubenice, naranče i sl, neočekivano za pivnicu. Palačinke jedne od boljih koje sam probao po ovakvim restoranima.

Cijene:
Pivo 0,3l = 12kn
Gazirani sok=15kn
Svinjski file Miral=85kn
Cordon Bleu= 60kn
Palacinke=25kn


Restoran Pivac (Supetarska Draga 281) - Donja Supetarska Draga
Pržene lignje solidne, blitva u prilogu odlična, pizze ne baš velike, cca veličine tanjura, ali ukusne.
Nakon što smo naručili su nas premjestili za drugi znatno lošiji stol jer im je nenajavljeno došla ekipa od desetak ljudi, pa su spajali stolove na toj strani, dosta neugodno iskustvo da se moraš seljakati, nakon što smo to prigovorili "šefu sale", reče on da što smo mu sjeli za najveći stol (nas je bilo 3, sjeli smo za stol s 4 mjesta, a pored je bio još jedan prazan stol kojeg su onda spojili i stvorili taj "veliki" stol), nakon objašnjenja da nas je konobar tamo smjestio, reče da je konobar pogriješio i da se valjda ne ljutimo...mislim, ok, bilo je oko 19h i gužva, a ne žele odbijati goste, ali blesavo se osjećaš..

Cijene:
Lignje pržene/žar = 75kn
Pizza miješana= 48kn
Salata=16kn
Gazirani sok=15kn
Prirodni sok 0,2= 10kn
Limunada=24kn
Pivo 0,3l = 15kn
Zorz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 03:49   #42
Upravo smo se vratili iz KONOBE RIVA jako ne zadovoljni. Naručila sam rižoto od škampi, dobila sitne kozice, ni jednom šmampu doslovno ni traga - cijena 80,00 kn. Tuna na žaru - suha, ne začinjena = 80,00 kn. I najbolje od svega - naručim Sprite, a dobijem u čaši 0,5 soka koji nije Sprite, bez bočice - natočena neka jeftina verzija = 30,00 kn !! Sprite koji nije Sprite, bez bočice - 30,00 kn - K A T A S T R O F A !!
barkod1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 13:37   #43
Što su rekli kad si im se žalila?
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 18:03   #44
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Što su rekli kad si im se žalila?

Rekla sam konobaru: Ovo nije Sprite. On se nasmijao i rekao: Ovo je mineralna, da li je u redu? Ja sam rekla: Onda ok. Nekako mi je u tom trenu postalo svejedno. Sama sam si kriva jer sam uopće prihvatila to piće. Za tunu smo rekli konobaru da je suha i ne začinjena, na što je on rekao da se slaže s nama, ali da vlasnik ne želi mijenjati način pripreme unatoč tome što mu šef kuhinje sugerira da to učini.
barkod1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 01:17   #45
konoba Kod Kineza (nije nikakva sala niti kineski restoran, stvarno se tako zove),
odlican rizoto sa kozicama ne sjecam se da sam igdje jeo bolji, otvoreno bijelo vino takodjer odlicno
preporucam svima
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 16:25   #46
Može novije preporuke. Da su cijene za dvije osobe cca 200kn. Recimo lignje s prilogom ili rizot i dva pića. I gdje pojest rapsku tortu?
Snješkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 17:08   #47
Šanpjer ili Kinez s tim da će račun biti barem 300 kuna za dvoje, za low budget pogledati u Bužu (nekad imaju hranu a nekad ne, nekad je samo lokal sa pićem a nekad imaju sendviče a nekad i friganu ribu)
rapsku tortu se može pojesti na više mjesta, ciljaj slastičarne
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:54.