Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 11:36   #4861
Kupila sam smrznute janjece burgere u Metrou. Neka irska firma.
Kak se to priprema? Smrznuto pecem ili odmrznuto.
micek-jerry is offline  
Old 22.09.2017., 18:20   #4862
Dali netko zna nesto konkretno o goji bobicama ? Tipa antioksidativna svojstva i sl...
I koje voce ili hrana ima najvise andioksidativnih svojstava...

Powered by LG G6
devaa is offline  
Old 24.09.2017., 08:51   #4863
Dođoh pitati što napraviti sa dimljenom svinjskom koljenicom (1,3kg) koju sam dala prepiliti. Jedino kako sam je ikad spremala je kuhanje sa grahom. Sad guglam i vidim da se može peći.

Neki recepti uključuju kuhanje (pola sata) prije pečenja (još 1h, sa krumpirima), a neki ne spominju kuhanje.

Kako napraviti da bude ukusna i slasna, a ne preslana. Kuhati da/ne i u koliko vode?

Hvala!


Quote:
devaa kaže: Pogledaj post
Dali netko zna nesto konkretno o goji bobicama ? Tipa antioksidativna svojstva i sl...
I koje voce ili hrana ima najvise andioksidativnih svojstava...

Powered by LG G6

Usput, kad sam već naletila..
Antioksidansi nisu neka određena tvar nego zbir više tog; vitamina C,E, minerala, selen,cink .. karoteni, polfenoli...

jabuke, višnje, borovnice, bundeve, bademi, orasi, lješnjaci, meso, špinat blablabla

A svak onaj koji prodaje neke egzote kaže da baš to ima najviše aktioksidansa.

http://www.goji.rs/sta-sve-ima-u-goji-bobicama/
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Old 27.09.2017., 20:48   #4864
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
one kupovne tortilje samo napuniš nečim i zarolaš.
možeš eventualno podgrijati lagano u mikrovalnoj, ili na ploči od špakera, ali nije nužno.
hej ! tek sam ti sad vidio odgovor fala ti !

ja sam bas pocetnik u ovim stvarima ,ali eto nasa sam jedan zanimljiv recept sa puretinom i povrcem za tortilju, bas sam sve kupio danas.. mene zanima koliko dugo tortiljje mogu stat u hladnjaku recimo (jer necu moc sve pojest odmah) , i je li ih tesko smotat ?:klap:
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Old 27.09.2017., 20:57   #4865
nekad mi znaju u hladnjaku bit i do desetak dana. samo gore zatvori otvor da bude hermetički zatvoreno.
kad ih otvoriš - ako nisu promijenile miris, you're good to go.
nije ih teško smotat, važno ti je da jednu stranu digneš gore malo, kao da zatvoriš donji dio "tuljca kojeg ćeš smotat", pa onda tek kreni motati. to je ako ćeš jesti wrap.
ali možeš donji i gornji dio tako zamotat, pa onda zarolaj u tuljac. kao neka flauta.

možeš ih motati i drugačije, ali ovaj je praktičan za jesti rukama
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 27.09.2017., 21:24   #4866
menni, ti si meni fora !
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Old 27.09.2017., 22:04   #4867
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
menni, ti si meni fora !
I tebi sam fora? I meni isto

Btw, nećeš vjerovat, ali danas sam bas pomislila na tvoj nick. Ne znam otkud mi to.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 28.09.2017., 21:14   #4868
napravih sve ,budemo probali ujutro brine me sto tortilje moram u roku dva dana potrosit ,tako bar pise na njima, kad se otvore :/
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Old 29.09.2017., 08:37   #4869
koje ne potrošiš možeš slobodno stavit u frizer (samo ih odvoji jednu od druge frisch folijom ili masnim papirom)
Magenta123 is offline  
Old 29.09.2017., 17:15   #4870
Bravo, super..

Ako ima ko kakve recepte sa piletinom, puretinom ili tunjevinom nek slobodno napise
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Old 06.10.2017., 08:30   #4871
Obožavam bučnicu i želim je prvi put u životu napraviti... ali nemam pojma koju buču/bundevu/tikvu/štagod da to je kako to uopće izgleda i koju kupiti?

Znam da je puterica (butternut) za kremasta jela, spaghetti mi je zakon umjesto tjestenine kad je ispečem, one što se rezbare za Halloween nisu za jelo, pa koju da onda kupim? Molim vas budite što konkretniji sa nazivom, a pogotovo izgledom jer meni jako puno njih izgleda... pa isto
ElsaStarfire is offline  
Old 06.10.2017., 08:51   #4872
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Obožavam bučnicu i želim je prvi put u životu napraviti... ali nemam pojma koju buču/bundevu/tikvu/štagod da to je kako to uopće izgleda i koju kupiti?

Znam da je puterica (butternut) za kremasta jela, spaghetti mi je zakon umjesto tjestenine kad je ispečem, one što se rezbare za Halloween nisu za jelo, pa koju da onda kupim? Molim vas budite što konkretniji sa nazivom, a pogotovo izgledom jer meni jako puno njih izgleda... pa isto
Odeš na plac, nađeš kumicu koja upravo riba buču i kupiš već naribane koliko ti treba. Ako kupiš više, možeš ostatak smrznuti.
feanor16 is offline  
Old 09.10.2017., 00:06   #4873
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Obožavam bučnicu i želim je prvi put u životu napraviti... ali nemam pojma koju buču/bundevu/tikvu/štagod da to je kako to uopće izgleda i koju kupiti?

Znam da je puterica (butternut) za kremasta jela, spaghetti mi je zakon umjesto tjestenine kad je ispečem, one što se rezbare za Halloween nisu za jelo, pa koju da onda kupim? Molim vas budite što konkretniji sa nazivom, a pogotovo izgledom jer meni jako puno njih izgleda... pa isto
Moji (mama, teta, baka), a i ja obično pravimo s ovakvima:

https://postimg.org/image/8jwrdn2dj/

Naravno, ako pričamo o istoj bučnici (mix sa sirom, iako može i bez i naravno slana)
Premda mislim da je relativno kasno za takav tip tikve, ali se vjerojatno još može naći na tržnici.
Uz to, ne preporučujem ribanje, već rezanje na manje kockice.
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Old 09.10.2017., 20:48   #4874
Quote:
tomi kaže: Pogledaj post
Premda mislim da je relativno kasno za takav tip tikve, ali se vjerojatno još može naći na tržnici.
Uz to, ne preporučujem ribanje, već rezanje na manje kockice.
Plac je prepun buče. Ribana je u subotu bila 8 kn/kg. Nije kasno i biti će je bar još dva tjedna. Ova s tvoje fotke je dobra za bučnicu ali da se ElsaStarfire ne zbuni stavljam fotku kako izgleda 95% buča koje kumice ribaju ili ih prodaju u komadu.
Za pravu, klasičnu bučnicu bez sira i vrhnja nisam čuo i ako ju radiš bez, onda to može biti ne znam što ali ne i bučnica. Doduše, nisam čuo ni za rezanje na kockice ali ako su dovoljno male mislim da bi moglo proći. Zar ti kockice nije teže ocijediti ?


Pellaprat is offline  
Old 09.10.2017., 23:13   #4875
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Doduše, nisam čuo ni za rezanje na kockice ali ako su dovoljno male mislim da bi moglo proći. Zar ti kockice nije teže ocijediti ?
To je fora kao što se prava krumpiruša pravi s krumpirom rezanim na kockice, ne ribanim
Zapravo je lakše ocijediti jer tako ne pusti toliko vode kao kad je naribana
Doduše, rezanje na kockice je dosta veća zajebancija od ribanja, ali meni je tako bolje.


Ovo s receptom bez sira/vrhnja sam probao u Bosni, ali me nije oduševilo.
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Old 11.10.2017., 18:26   #4876
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Obožavam bučnicu i želim je prvi put u životu napraviti... ali nemam pojma koju buču/bundevu/tikvu/štagod da to je kako to uopće izgleda i koju kupiti?

Znam da je puterica (butternut) za kremasta jela, spaghetti mi je zakon umjesto tjestenine kad je ispečem, one što se rezbare za Halloween nisu za jelo, pa koju da onda kupim? Molim vas budite što konkretniji sa nazivom, a pogotovo izgledom jer meni jako puno njih izgleda... pa isto
Buče koje se uobičajeno uzgajaju u kontinentalnom dijelu RH za hranjenje pajceka i ostale živadi po potrebi su itekako za jelo.
Okus im nije baš neutralan kao u buče za bučnicu čiju je sliku Pelle stavio ali se uz dobre recepte može itekako kulinarski iskoristiti, npr razne juhe i složenci.
panorama is offline  
Old 16.10.2017., 15:37   #4877
mužjak je u nekoj "živim zdravo" fazi pa u zadnje vrijeme radi nekakav kaktiga sok. uglavnom, ide sok od limuna, naranče, cimet (štapić), celer, soda bikarbona i malo meda. ocijeđeno, držimo u plastičnom kontejneru u frižideru. moje pitanje je, koliko dugo to možemo tako držati da ne izgubi svoja svojstva?
volim čokoladu is offline  
Old 16.10.2017., 21:35   #4878
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
mužjak je u nekoj "živim zdravo" fazi pa u zadnje vrijeme radi nekakav kaktiga sok. uglavnom, ide sok od limuna, naranče, cimet (štapić), celer, soda bikarbona i malo meda. ocijeđeno, držimo u plastičnom kontejneru u frižideru. moje pitanje je, koliko dugo to možemo tako držati da ne izgubi svoja svojstva?
Zašto u plastici? Pa stavite radije u staklenu bocu.
Rekao bih, ovako odoka da može stajati bar desetak dana dok se ne pokvari, možda i dulje. No nakon kojeg vremena gubi "ljekovita" svojstva, teško je reći - vjerojatno već nakon par dana.

No ne brini, ako je alfa mužjak - brzo će ga proći "živim zdravo" faza
feanor16 is offline  
Old 17.10.2017., 00:09   #4879
Kod kuće imam jabuke, ulje, brašno, šećer, mlijeko, sol, sodu birkabonu, jaja, možda cimet i čokoladu u prahu. Imate prijedlog za kolač?
Lyanna Stark is offline  
Old 17.10.2017., 15:35   #4880
Quote:
feanor16 kaže: Pogledaj post
Zašto u plastici? Pa stavite radije u staklenu bocu.
Rekao bih, ovako odoka da može stajati bar desetak dana dok se ne pokvari, možda i dulje. No nakon kojeg vremena gubi "ljekovita" svojstva, teško je reći - vjerojatno već nakon par dana.

No ne brini, ako je alfa mužjak - brzo će ga proći "živim zdravo" faza
hvala na odgovoru.
i mislila sam u staklo, ali nema tako velikih staklenih posuda. za sada ga drži već koji tjedan, tako da mislim da neće tako brzo proći
volim čokoladu is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:12.