Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2017., 20:54   #1961
I ja sad gledam to medo odijelce i cini se debelo. Al.ne volim ni grijati auto da je toplo bas. Samo da nije ledeno jer mi bude muka. Volim da je hladnije u autu nego toplo
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 23.09.2017., 21:01   #1962
Pa da, zato treba vidjeti kako kome najviše paše. Uostalom tko zna kakva će biti zima, možda skroz blaga, možda opet do minus 20. Neka je medo tu, mi smo ga koristili nekoliko puta, ali smo ga baš dobro iskoristili.
Quote:
klonirana papiga kaže: Pogledaj post
Kaj te mucnine muce danas il nes drugo?
Ma na kraju sam sinoć tj pred jutro povraćala, a išli smo u Breyer vaditi krv pa nisam jela sve do 11 (hvala svima na info oko cijena!), šetali se još po Zagrebu i kad sam došla doma i malo se opustila užasne mučnine. Mislim, to mi je sad već pod normalno, al to povraćanje i vađenje krvi su me dokrajčili. Tri epruvete krvi su mi uzeli, ajme! Jedva čekam nalaze, baš me zanima u kakvom sam stanju s obzirom da jedva jedem i tak.


Inače fun fact što se tiče veličina. Mi smo kupovali mahom 62 (CA koji ionako ima manje kalupe) jer sam ja bila jako velika beba preko 55cm i 4,5kg. Rekoh šta ću s 56, kamoli s 50! Na kraju rođena s 50cm i 3370g, nije čudno da je muž išao dodatno po robicu
BitterSweet is offline  
Old 24.09.2017., 03:03   #1963
Cestitam na bebici!

Nakon onog baby booma, usporila je lista.

Nemam nista 50. Obojica rođeni s 50 i na prvoj kontroli bili 55. Nista im nije bilo potfrknuto.

Meni ce ovo biti prva zima s bebom. Raspitivala sam se sta obuci kad je u nosiljci (mislila sam na to meda odelce) pa mi je prijateljica rekla da je jednom obukla i da je beba vristala od vrucine. Moji su se uvek puno znojili. Sem za kolica po debelim minusu, ja to ne bih nikako ni za nosiljku ni za jaje gde je inače uvek vruće.
Da, odlucih da ćemo se za morati u neki veći šal ili cu flis od mm-a da konfiskujem.

Dana, mama ti je bas imala ispad. Nadam se da si joj skrenula paznju na to. Ne verujem sta ti je rekla.

Neni je draze da mi je manji trbuh. Lakse je. A najdraze mi je da mi je guzica najmanja, da se ne lazemo. Sada se osecam kao da sam 2x veća nego u ranijim trudnoćama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 24.09.2017., 03:13   #1964
Zanimljivo štivo:

http://www.nancymohrbacher.com/artic...-in-labor.html


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 24.09.2017., 06:45   #1965
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Ja imam par cista u jednoj i drugoj, a prije 2 god sam jednu punktiralala i sve bilo ok.
Ranije su mi govorili da bi te ciste kao trebale "nestati" nakon trudnoce i dojenja. Pojma nemam jel to zaista tako il samo pricaju, al znam da sam to cula sa vise strana.
Trenutno su mi cice totalno prosarane krvnim zilama bas onako naocigled, nije da nesto mogu napipati, tako da, sta je tu je..
Ja sam prije prve trudnoće imala puno mastopatije po cicama. To se dojenjem razbilo i ostao mi samo taj jedan fibroadenom. Poslije dojenja su bile skroz mekane i samo se ta jedna kvrga mogla napipati

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 24.09.2017., 06:47   #1966
Smiling, sad si me podsjetila sa se jednodijelna odijelca niti ne preporučuju za nosiljku, maramu, što već zato što se većinom kad bebe dijetu ubaciš unutra se nogice zategnu i to ih smeta. Osim ako je odijelce, medo, pidžama jako velika broj dva veća da ih ne stegne dok se nose.

Ovo za AS sam i mislila jer samo bivanjem u AS im je vruće. Istina, kad je minus 15 nije baš sad da će se rastopiti, ali tu je problem kapuljače: naime morate je staviti bebi na glavu jer ako se podfrkne iza onda ima previše lufta do AS (u slučaju sudara ili naglog kočenja to nije dobro da za mali bratić), a ako beba ima debelu kapuljaču na glavi onda će joj sigurno biti vruće. Ja sam joj ostavljala onu tanku pamučnu kapicu - eto Smiling za to je bila primjena.


Super štivo: Odijevanje za zimsko nošenje https://nosenjebeba.com/2016/10/19/o...imsko-nosenje/

Na linku piše za taj refleks hodanja zbog mede.

E da i sjetio me link da sam ja kupila jaknicu za nosiljku (na onom Sajmu beba pa je bila jeftinija) i to fino stavljala po zimi. http://petiks.hr/kategorija-proizvoda/nosenje/jaknice/
BitterSweet is offline  
Old 24.09.2017., 06:52   #1967
Ja sam budna već više od sat vremena i boli me nešto u donjem trbuhu. Nadam se da je probava kao inače. Jučer sam bila u gostima i dugo sjedila u stolcu a ni to vise ne mogu baš.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 24.09.2017., 08:01   #1968
Bok, kad se krece u trudnicku ambulantu? Naime nemam bas povjerenja nekog u svog doca i nadam se da uskoro prelazim tamo😀 termin mi je 12. Mjesec...apropo ultrazvuka dojke u trudnoci, ja sam ga najnormalnije radila...istina oko 3, 4 mjeseca, ali doktorica je rekla da nema razloga da se ne radi, tj. Da promjene ne smetaju za ultrazvuk, a tada su mi vec cicke dobrano nabujale
Ja vas cesto citam, samo ne pisem, odlicna tema i super sam stvarii s vama naucila, sigurno ima jos poskriveckih trudnica koje vas prate
Sretno svima
__________________
Beat Mosquitoes!
imri dan is offline  
Old 24.09.2017., 08:26   #1969
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Cestitam na bebici!



Dana, mama ti je bas imala ispad. Nadam se da si joj skrenula paznju na to. Ne verujem sta ti je rekla.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Joj ona ti to meni non stop govori, nije to ispad ona je jednostavno takva i ima takva misljenja... ona me svaki dan kad smo se cule (fb zivi 400km dalje od mene ) preko moba pitala jel mala doji i joj sta cu ako mi nestane mlijeka
I svaki put kad se sjeti joj kako cu kad me muz ostavi, tj tada je bio samo vanbracni partner, da sta cu ja kad on nadje mladju, a mi nismo ozenjeni, on je puno ljepsi, jer je blizanac po horoskopu i jarac u podznaku on je sigurno jebac pa mu sigurno treba vise od onog sto mu ja mogu pruzit, moze me samo izbacit iz stana(zivimo sa svekrvom jer je ona loseg zdravlja i treba joj pomoc) i tako ona meni tupi vec 17 godina
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Old 24.09.2017., 08:44   #1970
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
I skuzila sam da nakon duzeg sjedenja imam uzasan pritisak dolje.
Sad me vec to brine. Jedva cekam pregled da vidim jel to samo pritisak ili znak otvaranja


mislis da moze biti otvaranje? jer i mene to brine. zadnja 2-3 dana navecer me dolje bas nisko boli i pritisak. dok mirujem ne. cak i dok hodam ne. ali kad ustajem ili se sagnem malo ili idem s boka na bok. a ja jos i imam skracen cerviks uopce ne znam sta je od svih tih bolova normalno, a sta nije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Old 24.09.2017., 09:24   #1971
Mislim da sam negdje citala da su dr rekli da otvaranje ne boli
Snow Fairy is offline  
Old 24.09.2017., 09:30   #1972
Quote:
imri dan kaže: Pogledaj post
Bok, kad se krece u trudnicku ambulantu? Naime nemam bas povjerenja nekog u svog doca i nadam se da uskoro prelazim tamo😀 termin mi je 12. Mjesec...apropo ultrazvuka dojke u trudnoci, ja sam ga najnormalnije radila...istina oko 3, 4 mjeseca, ali doktorica je rekla da nema razloga da se ne radi, tj. Da promjene ne smetaju za ultrazvuk, a tada su mi vec cicke dobrano nabujale
Ja vas cesto citam, samo ne pisem, odlicna tema i super sam stvarii s vama naucila, sigurno ima jos poskriveckih trudnica koje vas prate
Sretno svima
Mene gin pitao sad prije 3 tj (tad sam 27.tj bila) gdje planiram rodit i tako malo to. Odmah tad mi dao uputnicu i rekao nek se narucim za 4 tj. Dan nakon tog sam se narucila, znaci prvi put u trudnicku ambulantu idem u 31 tj. Mozda je i prerano ali mi je bas ok jer me vec poslao da vidim / upoznam koliko toliko lijecnika/e tamo gdje planiram rodit. Sta ja znam... A onda sam vidjela da sam narucena u terminu kad valjda po pricama s foruma radi bas taj neki doktor koji je svima "znj". Al ono, mozda i ne bude on. Mozda meni bude ok. Ne znam, budem vidla za 10 ak dana. Ne vrijedi mi se i tim zamarat.
Al uglavnom, ja sam skuzila da vecina trudnica tek poslije 36 tj krece u TA,a ovisi valjda od gin do gin..

Idem danas pronac stramplice,budem u h&m vjerojatno,moraju bit sto deblje jer se smrzavam
minipanda is offline  
Old 24.09.2017., 09:39   #1973
Cure ja bih trudničke traperice koje imaju onaj pojas skroz preko trbuha. Di ste kupile da ste zadovoljne? Sve osim Mama Nova, ne volim taj dućan.

Zadnje uređivanje BitterSweet : 24.09.2017. at 10:00.
BitterSweet is offline  
Old 24.09.2017., 10:03   #1974
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Cure ja bih trudničke traperice koje imaju onaj pojas skroz preko trbuha. Di ste kupile da ste zadovoljne? Sve osim Mama Nova, ne volim taj dućan.
H&m, super udobne i lijepe. Ima hrpa modela, boja. Skinny model ima dosta elastina
Olivi is offline  
Old 24.09.2017., 10:28   #1975
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Mislim da sam negdje citala da su dr rekli da otvaranje ne boli
Al bole trudovi koji otvaraju :/

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 24.09.2017., 10:28   #1976
Quote:
dana69 kaže: Pogledaj post
Joj ona ti to meni non stop govori, nije to ispad ona je jednostavno takva i ima takva misljenja... ona me svaki dan kad smo se cule (fb zivi 400km dalje od mene ) preko moba pitala jel mala doji i joj sta cu ako mi nestane mlijeka
I svaki put kad se sjeti joj kako cu kad me muz ostavi, tj tada je bio samo vanbracni partner, da sta cu ja kad on nadje mladju, a mi nismo ozenjeni, on je puno ljepsi, jer je blizanac po horoskopu i jarac u podznaku on je sigurno jebac pa mu sigurno treba vise od onog sto mu ja mogu pruzit, moze me samo izbacit iz stana(zivimo sa svekrvom jer je ona loseg zdravlja i treba joj pomoc) i tako ona meni tupi vec 17 godina
Ajme.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 24.09.2017., 10:30   #1977
Quote:
imri dan kaže: Pogledaj post
Bok, kad se krece u trudnicku ambulantu? Naime nemam bas povjerenja nekog u svog doca i nadam se da uskoro prelazim tamo termin mi je 12. Mjesec...apropo ultrazvuka dojke u trudnoci, ja sam ga najnormalnije radila...istina oko 3, 4 mjeseca, ali doktorica je rekla da nema razloga da se ne radi, tj. Da promjene ne smetaju za ultrazvuk, a tada su mi vec cicke dobrano nabujale
Ja vas cesto citam, samo ne pisem, odlicna tema i super sam stvarii s vama naucila, sigurno ima jos poskriveckih trudnica koje vas prate
Sretno svima
Kod nas (rijeka ) tek na termin ali ako nisi zadovoljna možeš tražiti i da te ranije pošalje pa da tamo vodiš do kraja. Makar je kod nas baš grozna gužva tako da sam radije kod svoje dr s kojom sam zadovoljna

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 24.09.2017., 11:09   #1978
Quote:
audrina kaže: Pogledaj post
mislis da moze biti otvaranje? jer i mene to brine. zadnja 2-3 dana navecer me dolje bas nisko boli i pritisak. dok mirujem ne. cak i dok hodam ne. ali kad ustajem ili se sagnem malo ili idem s boka na bok. a ja jos i imam skracen cerviks uopce ne znam sta je od svih tih bolova normalno, a sta nije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Meni je taj pritisak samo kad sjedim duze od pola sata pa se dignem. I to od jucer. Prekjucer je bilo sve normalno.
U prvoj t sam bila tek otvorena kad je vodenjak puknuo tako da nemam pojma jel bi se to osjetilo. Sad je sve u redu, al u cet idem na kontrolu pa cemo vidjeti.
Mozda od duzeg sjedenja samo stisnem bebu dolje nize pa se osjeti kao pritisak, al ona se zadnjih par dana bas cesce javlja (tj.sad bolje osjetim) pa mi je to znak da je ok).
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 24.09.2017., 11:16   #1979
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Cure ja bih trudničke traperice koje imaju onaj pojas skroz preko trbuha. Di ste kupile da ste zadovoljne? Sve osim Mama Nova, ne volim taj dućan.
Ja imam hm-ice i nisu mi udobne, crne, jako je tvrd materijal, naruceno online i to na snizenju (mozda su zato bile tako jeftine) preporucam da odes probat
Iz Mama nove imam jedne, stvarno su bile nepotrebno skupe, ali su zaista udobne i peri-deri...i to stanem u njih od pocetka i jos ih nosim, a vjerujem da cu i do kraja stati u njih...nekako se prilagodavaju nabujaloj figuri
Meni isto nije drag taj ducan, ali ponuda u ducanima je koma
__________________
Beat Mosquitoes!
imri dan is offline  
Old 24.09.2017., 11:25   #1980
Na asosu ima dobar izbor trudnicke robe.
Ja kupila dvije mamalicious haljine na super sniženju. Sad trenutno već pecam nursing stvari

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.