Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2017., 20:49   #261
Quote:
osjecajna kaže: Pogledaj post
Skoro smo proslavili petu godisnjicu braka, sve lijepo, sve super...Volimo se, ali s druge strane jako sam nezadovoljna sa njim.

Da li bi se sve promijenilo kad bi imali djecu? Netko bi reko sad razvedi se, ali ja nisam od onih koji se razvode, zelim samo naci neko rjesenje, ali ne znam kako da ovaj puta djelujem, jer sve ovo do sada nije djelovalo.

Nemože nikoga natjerati na išta, samo možeš sebe natjerati.
Ako te mući što ti više radiš a on ima priliku da može dobiti bolje plačen posao, onda mu reći to. Reci mu da bih voljela da ti više finacijski pomogne. Ako se boji napustiti trenutni posao, popričaj snjim o tom strahu i vidi što ga mući. Pričaj snjim, ne snama.

Znači popričaj s muže, VRLO otvoreno, o svojim potrebama. Sretan brak nije samo ispunjenje tvojih želja već i njegovih. Bez otvorene iskrene komunikacije brak je mrtav i nema povratka nakon toga.

Ja pretpostavljam da Vam je komunikacija loša, sada je pitanje da li komunicirate otvoreno bez optužbi ili manipulativnih igara ili netko od Vas dvoje ignorira drugu osobu i činjenicu da ste sada u braku.

Sretno.

p.s. ako te mući neki sram što ti muž manje zarađuje od tebe, to trebaš riješiti sama sa sobom a ne mužom. Ako te stvarno toliko smeta, onda pusti čovjeka da živi u miru.
thecopycat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 02:13   #262
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
A čiji su ti apart

Ovako samo ispada da je čovjek bio pametan, jer si ga na koncu napucala. Dakle da je radio, rad bi mu otišao u vjetar, a to je samo tvoja priča da bi bili još skupa da je radio, moš mislit..
super si ti to smislio... vjerojatno isto razmisljate.

ok, kuća jest od mojih staraca, stan je moj. u njemu smo skuoa živjeli par godina i ne, nije plaćao najam... zar je pituranje stolarije (prozor) i zidiva uredivanje apartmana prileznice ili odrzavanje vlastitog zivotnog prostora?

ako smo skuoa i zivimo skupa, ondA i moja firma i iznajmljivanje apartmana definitivno pozitivno financijski utječe i na njega valjda...

ali dobro, ne vidim zašto bi se s tobom svađala oko toga... postoje takvi i ovakvi ljudi. svak bira što mu paše...
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 08:06   #263
Quote:
Blonde bitch kaže: Pogledaj post
super si ti to smislio... vjerojatno isto razmisljate.

ok, kuća jest od mojih staraca, stan je moj. u njemu smo skuoa živjeli par godina i ne, nije plaćao najam... zar je pituranje stolarije (prozor) i zidiva uredivanje apartmana prileznice ili odrzavanje vlastitog zivotnog prostora?

ako smo skuoa i zivimo skupa, ondA i moja firma i iznajmljivanje apartmana definitivno pozitivno financijski utječe i na njega valjda...

ali dobro, ne vidim zašto bi se s tobom svađala oko toga... postoje takvi i ovakvi ljudi. svak bira što mu paše...
Ni ja ne bi trpio mrcinu ako je tak kak pricas.

Razisli ste se samo radi toga?
Nije bilo nekog treceg u igri?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 09:18   #264
Quote:
Aronia kaže: Pogledaj post
Čitam uvodni post... Meni je to kako autorica piše grozno. To nabijanje na nos mužu da mu je ona platila ovo ili ono, pa to uspoređivanje s direktorom...

Nemaju svi ljudi iste ambicije. Ako je netko manje ambiciozan i zadovoljan s takvim životom, to ne znači da je neuspješan. Svatko ima svoje prioritete. Evo, ja sam završila fakultet jer me zanimalo područje koje sam studirala. Ne radim u struci, radim najbičniji administrativni uredski posao i nemam ni najmanju želju napredovat na neke više pozicije.Meni je moj psao idealan jer mi omogućava radno vrijeme od pon-pet od 8-16 sati, nikad nemam prekovremene, nikad ne nosim posao kući, nikad mi se nije dogodila da me zbog posla zovu izvan radnog vremena. U 16:00, kad izađem iz ureda, sigurna sam da sam s poslom završila za taj dan. Kad je jedna kolegica dala otkaz jer seli u drugi grad, meni su nudili njeno radno mjesto. Odbila sam. Imala bih dosta veću plaću, ali bi posao uključivao česta službena putovanja, službeni mobitel na kojem moraš biti dostupan i van radnog vremena, prekovremene sate... Ne hvala, mislim da je život prekratak da bi se većinu vremena provodilo na stvari vezane uz posao. Isto tako nikadne bih mogla biti u vezi s nekim karijeristom koji radi od jutra do mraka, koji je non stop u poslu, samo radi, radi i radi... Imam jednog takvog u familiji. Čovjek odlično zarađuje, ali čak i kad je na godišnjem, on naplaži preko mobitela provjerava službene mailove, telefonira... Meni je to katastrofa, kakav je to život kad si samo posvećen tom poslu???

Jako mi je ružno što autorica svog muža smatra neuspješnim zato jer zarađuje manje od nje, zato jer si nemože priuštiti luksuz kao njegov direktor itd. To nije neuspjeh. Jednostavno je čovjek manje ambiciozan i ima druge prioritete u životu od ganjanja karijere.

Mada,ti i kada radis od 8-16 i to 5 dana nedeljno,opet vecinu vremena svog zivota provodis na poslu....

...mislim,na posao verovatno kreces u 7 ili 7.30,a sa njega kuci stizes u 16.30 ili 17 sati,znaci minimum 9 sati dnevno......dok se malo ofrkestis i odmoris vec je 18 sati.....i onda ti ostaje 4,5 sati "zivota" tog dana,pre odlaska na spavanje i sutrasnjeg istog takvog dana.....(kao dan mrmota,tj jedan te isti dan koji se stalno ponavlja)

Naravno ako imas decu i ostale porodicne obaveze,nemas ni tih 4,5,6 popodnevno-vecernjih sati samo za sebe,vec to posvecujes,najcesce,najblizima...

Mozda je bolje raditi kao konj 20 sati dnevno 5-10 godina za neku ogromnu platu (ko moze i ima takve mogucnosti),pa onda da se napusti takav posao i se da uziva u pravom zivotu bez ikakvog posla.....
Zrakomlatski is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 09:26   #265
Quote:
osjecajna kaže: Pogledaj post
Skoro smo proslavili petu godisnjicu braka, sve lijepo, sve super...Volimo se, ali s druge strane jako sam nezadovoljna sa njim.

On ne zna stediti novac. Vecinu racuna ja platim, jer bolje zaradjujem od njega. On zaradjuje manje nego sto zasluzuje, jer ja znam koliko tezak posao radi. Na zapadu je posao koji on radi vise placen, ali on je previse odan kad za nekoga radi.

Taj covjek za kojeg on radi je postigao jos vise kako je dobio njega kao radnika (a ima jos jednog inace). A otkako moj muz radi kod njega on uspije da ide i sa zenom i sa djecom svake godine dole, dok prije je mogao ici sam (a zena i djeca su isli svakih 4-5 godina).

Ja ne znam kako da uticem na muza, jer sam mu dosad govorila i trubila i trubila, ali sve je to uzaludno kad on ne shvata nista. Prigovarala sam mu cesto kako sam mu ja platila ovo, kako sam mu ja platila ono. I takav nacin razgovaranja s njim (tj. moj govor) se nije ni meni svidjao, a kamo li njemu.

Ljudi su ga savjetovali takodjer i govorili su mu da moze bolje, ali on nista Ja sam umorna od placanja racuna, nista nismo postigli vise od toga da placamo samo stan, racune i poreze. Sta da ja radim drugacije ovaj puta, jer izgleda da je samo govoriti bili uzaludno.

Da li se on ustvari osjeca nemocan u dubini duse jer i sam vidi da na kraju krajeva sve ja placam, a on samo cigare i pivo i ponekad namirnice. A inace je ovako dobar, kupi mi nekad cvijece, vjeran je i meni bas kao i svom sefu (ali izgleda je njemu jos vjerniji). Da li bi se sve promijenilo kad bi imali djecu? Netko bi reko sad razvedi se, ali ja nisam od onih koji se razvode, zelim samo naci neko rjesenje, ali ne znam kako da ovaj puta djelujem, jer sve ovo do sada nije djelovalo.
Znaci,muz je neuspesan jer,po tvom msljenju nedovoljno zaradjuje para?....(?!)

A sta bi radila da je muz kojim slucajem privremeno ili trajno nezaposlen (ako si cula da tako nesto na veselom balkanu postoji?),pa da ne zaradjuje nista?.......onda bi to bio super-ultra-turbo neuspesan muz?

He,i onda posle neko kaze da se ljudi danas ne posmatraju kroz prizmu toga koliko ko ima/zaradjuje novca.......kao "meni je bitan kakav je covek,bla,bla"....jeste,malo sutra...
Zrakomlatski is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 10:38   #266
taj muž je možda daleko uspješniji od autorice teme. ako je to bio njegov cilj, njegovo razmišljanje o tome kako život treba izgledati, i to je ostvario, onda je on stopostotno uspješan. to što se u autoričinu sliku takav način života ne poklapa s terminom uspješnosti, nije njegov problem, to je njen problem. ona ga može hvatiti kao nepremostivu prepreku, kao nešto što ona osobno neće usvojiti za sebe, ali će prihvatiti kod njega, kao nešto što će nastojati usvojiti kao način života, ili kao nešto u nizu brojnih drugih mogućnosti.

definitivna, kardinalna pogreška je njemu pripisivati neuspješnost na temelju svojih vrijednosti. siguran put u pakao popločan najboljim namjerama
zvizdaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:23   #267
Ja bih rekla da taj muž uopće nije neuspješan, kao što su neki već i zaključili slično, nego upravo suprotno...čovjek je postigao što je htio, ima ženu koju voli i očito stabilan posao i to je njegov pojam uspjeha...nažalost, očito se razlikuje od autoričinog ...ja mislim da je tu problem što on od svoje plaće plati samo pivo i cigare i ponekad namirnice.(kako kaže autorica)...pa mislim, da ima i minimalac, ako ona plaća račune jer ima veću plaću, onda bi on trebao moći platiti malo više od samo piva i cigara.. meni se čini da on možda ipak nije prestao s klađenjem...

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 14:14   #268
Quote:
SayWhatAgain kaže: Pogledaj post
znaci skuzio sam da sam u necemu dobar i da mogu zaraditi neke novce i odmah zahtjevam od partnerice/zene da i ona izvoli sada naci dodatni posao u protivnom nece dobiti ni kune od mene sto zaradim s tim poslom?

ti si totalna materijalistica, sto dalje od zena tvog tipa...
Kakav zakljucak!!

Ja sam razumela da ona radi na uredjivanju nekih apartmana koji ce im oboma donositi novac, pa je logicno da on isto radi na tome koliko i ona. Plus sto se ona bavi i kucem, a on ne! To ti nije zasmetalo, je li?
Ako nisu apartmani, onda je u pitanju otvaranje firme, pa je opet logicno da joj pomogne jer joj je muz!

Niko nije spominjao da on trazi dodatni posao!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 14:46   #269
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ni ja ne bi trpio mrcinu ako je tak kak pricas.

Razisli ste se samo radi toga?
Nije bilo nekog treceg u igri?

Nismo prekinuli radi toga, samo radi toga, ali je recimo bila kap koja je prelila čašu....
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 15:57   #270
Quote:
Blonde bitch kaže: Pogledaj post
Nismo prekinuli radi toga, samo radi toga, ali je recimo bila kap koja je prelila čašu....
A netko treci?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 16:02   #271
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
A netko treci?
koliko ja znam, bar s moje strane nije bio nitko treći....a tko zna uistinu što je s druge strane?
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 08:53   #272
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
A samo tvoja mjera truda je dovoljna mjera?
Daj se saberi. Ona radi 12 sati i ide sama zbukati i pilati daske za zajednicki apartman dok gospodin cese muda pred tv-om
To nije mjena (ne)mjera truda nego je on trut

Skickat från min SM-G920F via Tapatalk
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 09:41   #273
Potpuno je svejedno kako nazvali ljude poput autoričinog muža, čak i sviđali nam se malo ili nimalo, jer njoj takav muškarac ne odgovara, ne veseli ju nego ljuti i živcira. Što nije baš nešto čudno. Kraj priče.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 22:04   #274
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Kako se onda osjećaju mnogi muškarci, koji su ipak još uvijek većina u ovakvoj situaciji?




Drugim riječima, ti si frustrirana i projeciraš krivnju na svog partnera jer se ne želi polomiti od posla?
Što bi on trebao?
Raditi više, raditi prekovremene, vikende, ... ubijati se od posla - da bi imao manje vremena da uživa u životu?





To je vaša zajednička imovina, a ovakvo prigovaranje tipa ' ja plaćam' se danas po zakonu o zaštiti od nasilja u obitelji smatra ekonomskim zlostavljanjem.





Ne znam što se ti buniš, jer imaš muža kojeg većina žena u svojim željama smatra idealnim.
Bar je tako kad bacim pogled na ta razna istraživanja po tabloidima i izjašnjavanja žena kakvog partnera žele.
kao, bitno im je da je nježan i pažljiv, da im ponekad kupi cvijeće... da nije agresivan... kao, nije im bitno ako partner zarađuje manje... itd...

Ne zbnam zašto se onda buniš?
Ovo uškopljeno moderno društvo danas odgaja baš takve muškarce, oni drugi "pravi muškarci" su ugrožena vrsta.

Kad si ušla u brak, znala si da je takav, ali si mislila da ćeš ga preodgojiti.
Žao mi je, to ti više tako ne ide, jer se društvo promijenilo.
U nekim bivšim vremenima on bi kao muškarac bio izložen pritiscima okoline da se žrtvuje, da bude muškarac, da zaradi, da se lomi od posla da zadovolji tvoje želje. To su bila ona vremena koja nazivamo patrijarhalnim .


Možeš se ti rastati, ali nemoj se previše nadati da ćeš naći muža kakvog si želiš.
Jer takvih je velika nestašica, svi koji vrijede ili su vezani ili im više ne pada na pamet ženiti se. Pa je najbolje čemu se možeš nadati da ćeš takvima biti jedna u nizu ljubavnica koju će s vremenom zamijeniti za mlađu...
Najbolja kombinacija za ženu je imati beta providera i (povremenog) alpha fuckera.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 22:39   #275
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Da mi je znati koji je kuki onda drzi sa njime ukoliko nije zadovoljna. Samo kuka kako se on nece promjeniti i tako ce cjelu vjecnost.
Nemaju djecu da bi razvod tako tesko pao. Odrasli su ljudi i to se zacas rjesi i onda ona nadje svog princa i svi sretni.
Razvedu se i onda ona (ne) nađe princa. I obadvoje sretni i zadovoljni.

Ona jer ako nije našla princa barem nema nekoga za koga će morat plačati njegove životne troškove. A ako nađe princa onda će princ njoj kupovati lijepe stvari i tako joj iskazivati ljubav.

A njemu će izgleda biti svejedno. Doduše neće imati s kim razmjenjivati nježnosti, ali će i dalje imati svoju plaćicu i moći će otići živjeti kod mam(ic)e.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 10:55   #276
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
a onda se zabavljaj, ti i ostale wannabe sponzoruse, dok se ne oslobodi neko mjesto kod kakvog tajkuna
pa zivite sretno i bogato, dok vas uskok ne rastavi
Ili dok se tajkun ne poželi mlađeg mesa.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 13:16   #277
Ja imam isti problem. Kada smo se upoznali predstavljao se kao uspješan, ambiciozan mladić. Kako se skupo oblačio i vozio dobar auto mislila sam da je to tako. Tu smo se složili jer sam i ja uspješna, ambiciozna žena koja ima veliku potporu staraca za sve u životu.
To je i bio jedan od razloga zašto smo se ranije oženili, kako bismo mogli kombinirati svoje plaće i zajednički doprinositi uspjehu. Plan je bio da se umirovimo do 40e.
Prvo, saznajem da mu je plaća skoro upola manja od moje. Potom da je auto od staraca i da ga oni oblače, dakle lagao je.
Ja se prebijem od dodatnih poslova, on djelomično. Često radi samo da radi, pa tako mu razni ljudi duguju po nekoliko tisuća kuna. On ne može skužiti da to nije u redu. Niti se ne trudi povratiti iste, već mu ja sjedim za glavom da nazove dužnike i tada to teško čini. Stalno ga netko zajebe.
Uz pomoć roditelja kupili smo 3 stana. Ja uplaćujem kredite jer on ne zaradi. Njemu su bitni zabava, društvo i cigarete, a ja sjedim doma sama u brizi kako ćemo preživjeti mjesec. On to ne shvaća. Njemu je bitno pojesti, popiti, popušiti i hvaliti se stanovima u koje daje minimum.
Kada ga netko drugi trži za uslugu, to odradi, doma ne radi ništa. Tužna sam i razočarana. Izdržala sam ovako 5 godina s njime, ali ne da mi se dalje.
Mogu živjeti bez njega, ali me još neka ljubav drži.
On i njegovi potpuno neuspješni. I ono što su dobili su ili prodali ili upropastili. Nikako naprijed. Ima priliku za bolji posao, ima znanja i sposobnosti, stalno ga potičem, međutim ne želi. Radi mira u kući kaže može, raspitat ću se, ali se nikada ne raspita. A ja naivno vjerujem što mi kaže.
Jako je uvredljiv i misli da je najpametniji na svijetu, a da mu prepustim brigu o financijama samo jedan mjesec, mislim da bi potonuli, ako ne i gore. Ne znam što dalje...
malenajetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 13:43   #278
Quote:
malenajetina kaže: Pogledaj post
Ja imam isti problem. Kada smo se upoznali predstavljao se kao uspješan, ambiciozan mladić. Kako se skupo oblačio i vozio dobar auto mislila sam da je to tako. Tu smo se složili jer sam i ja uspješna, ambiciozna žena koja ima veliku potporu staraca za sve u životu.
To je i bio jedan od razloga zašto smo se ranije oženili, kako bismo mogli kombinirati svoje plaće i zajednički doprinositi uspjehu. Plan je bio da se umirovimo do 40e.
Prvo, saznajem da mu je plaća skoro upola manja od moje. Potom da je auto od staraca i da ga oni oblače, dakle lagao je.
Ja se prebijem od dodatnih poslova, on djelomično. Često radi samo da radi, pa tako mu razni ljudi duguju po nekoliko tisuća kuna. On ne može skužiti da to nije u redu. Niti se ne trudi povratiti iste, već mu ja sjedim za glavom da nazove dužnike i tada to teško čini. Stalno ga netko zajebe.
Uz pomoć roditelja kupili smo 3 stana. Ja uplaćujem kredite jer on ne zaradi. Njemu su bitni zabava, društvo i cigarete, a ja sjedim doma sama u brizi kako ćemo preživjeti mjesec. On to ne shvaća. Njemu je bitno pojesti, popiti, popušiti i hvaliti se stanovima u koje daje minimum.
Kada ga netko drugi trži za uslugu, to odradi, doma ne radi ništa. Tužna sam i razočarana. Izdržala sam ovako 5 godina s njime, ali ne da mi se dalje.
Mogu živjeti bez njega, ali me još neka ljubav drži.
On i njegovi potpuno neuspješni. I ono što su dobili su ili prodali ili upropastili. Nikako naprijed. Ima priliku za bolji posao, ima znanja i sposobnosti, stalno ga potičem, međutim ne želi. Radi mira u kući kaže može, raspitat ću se, ali se nikada ne raspita. A ja naivno vjerujem što mi kaže.
Jako je uvredljiv i misli da je najpametniji na svijetu, a da mu prepustim brigu o financijama samo jedan mjesec, mislim da bi potonuli, ako ne i gore. Ne znam što dalje...
Nekako mi se cini da znas sto i kako dalje. Pises da si sposobna pa valjda i jesi kad si sve to uspjela i uspjevas...i ne vjerujem da ne znas sto uciniti.
VerGoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 13:53   #279
Kako ste se to brzo uspjeli vjenčati prije nego si to sve uvidjela?

jer za ovo sve ti treba max mejsec dva poznavanja nekoga...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2018., 14:04   #280
Plan da se umirovite do 40-te?

Tri stana, a ti se bojiš kako ćete preživjeti idući mjesec? Ako je ovo neka stvarna priča, on možda i jeste kriv za lijenost, ali ti si druga krajnost, bolesna ambicija i megalomanija. Ali bih prije rekla da bi ti za lijenost i nesposobnost optužila svakoga tko nije dorastao tvom ka-ching nagonu.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.