Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2017., 12:28   #1
Računalo se ne uključuje-tražim servisera

Prije par dana nisam uspio uključiti računalo. Ne znam u čemu je problem. Zato me zanima, ako ovdje ima netko tko zna popraviti računalo (ili zna nekoga tko ga može popraviti) i to BRZO (jako mi je bitno da se popravi što brže), neka mi se javi. Molim vas da mi se ne javljate u inbox jer ne mogu na internet (ovo pišem s faksa a mobitel mi ne može na internet) nego mi se javite na 091 5085618.
Unaprijed hvala
__________________
Tražim iskrenu i skromnu curu koja prihvaća autistične muškarce.
tmarkulincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:57   #2
A gle, trebao si barem navesti specifikacije računala, koliko je to računalo staro? To moze biti doslovno 100 stvari, od napajanja, do maticne ploče, do ram memorije, itd itd. Ako je hardwerski kvar trebat ces mjenjati dijelove, a to opet treba testirati računalo i imati covjeka koji ima dovoljno dijelova za to i bas maticnu za tvoj socket procesora, mislim da ti je bolje nositi to u servis.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 23:07   #3
Najvjerojatnije je napajanje. Ako si u mogučnosti kupiti ili isprobat sa drugog računala onda ga zamjeni.

Dakle ako se ništane čuje i ništane vidis na ekranu i ne svijetli nijedna lampica onda prvo probas sa napajanjem. Dodje od 150kn prema više.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 02:35   #4
1) Provjera kućišta tj. prekidača za paljenje: Direktno na ploči daj "kontakt" za paljenje malim odvijačem (ili nekim drugim metalnim predmetom)
2) Provjera napajanja - ukoliko komp i dalje nereagira odspoji napajanje kompletno,te na 24-pin konektoru spoji spajalicom ili komadom žice zelenu i crnu žicu kako bi ostvario (poticaj/kontakt) za paljenje napajanja

- Ako sve sto si testirao ispostavi se da je ispravno sljedeca dolazi na red dolazi mbo koja bi morala biti totalno mrtva da nedaje nikakve znakove zivota...vidi pa javi...

- Kao sto je kolega Osmi rekao trebas napisati spec racunala da se zna o kojem hardweru riječ,ako nisi strucan oko tog testiranja pozovi nekoga tko se kuži da nebi sam napravio jos vise štete,to se sve u nekakavih 30min~ da testirati za početak
__________________
Its just suck...
Lucaz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.