Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2006., 21:41   #21
Quote:
aloevera kaže:
a je l se upisuje u radnu knjižicu (tečaj)?
Generalno, za tečajeve je ovo najmanje važna kategorija... Poslodavcu je bitno da naučiš raditi (i dobiješ neki certifikat kako bi mu to pokazala), a ne da to piše u radnoj knjižici. Mada, to daje kakvu takvu garanciju da je program verificiran...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 21:47   #22
Quote:
Nenka kaže:
onda ste vi genij! Takvih nema puno, kladim se da će se za vas pohapati agencije kad imate za tjedan dana u malom prstu osnove arhitekture, pravne cake i zakone koji se tiču prometa nekretnina, psihologije prodaje, urbanizma, katastra, zemljišnu knjigu, etažiranje, načine procjene vrijednosti nekretnina,..... Samo naprijed!
Da vidimo, arhitektura, projektiranje, pravo, ekonomija, psihologija... To je nekih 20 godina školovanja, ovako ugrubo....
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 01:08   #23
Ja cu jos malo probat odgovoriti vas od lose investicije. Kao prvo, trziste se u posljednje dvije godine jako promijenilo, cijene su skocile i stanovi se jako slabo prodaju. Moze se reci da je glede nekrenina nastupila lagana stagnacija. Ako nista probali prodati stan posredovanjem onda ne znate o cemu se radi. Naci normalnog prodavaca je umjetnost, normalni kupac je takoder rijedak. Zna se dogoditi da vas se iskoristi za informacije i savjete, a onda covjek vise ne zove. Stvarno se iznenadite kada vidite koliko su ljudi spremni nisko ici.

Ne zelim da ovo ispadne kao kritika tecaja jer ga nisam pohadao i ne znam kako on izgleda. Jedino tvrdim da je to investicija koja se mozda nekima od vas nikada nece isplatiti. Moja preporuka je pricekati da se trziste nekretninama dovede u red i da cijene dodu na svoje mjesto. Onda takav tecaj moze imati smisla.
Avilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 13:00   #24
Činjenica je da u ovom nesređenom i neorganiziranom društvu svak svakog hoće prevariti: poslodavac koji potencijalnom agentu nudi posao prodaje nekretnina honorarno s provizijom 300 kuna po prodaji nekretnine (auto i benzin vlastiti), kupac koji ispituje i snalazi se poslije mimo posrednika, posrednici koji traže visoku naknadu i lovu na ruke,... Činjenica je da zakona nema pa će još dugo biti ovakvih primjedbi za koje nema pomoći.
Nenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 02:16   #25
MJESTO ODRŽAVANJA PREDAVANJA:

Hrvatska gospodarska komora, Rooseveltov trg 2, Zagreb, odnosno županijske komore prema dogovoru

Ovo je dio texta sa stranica HGK-e.
Treba provjeriti da li to znaci da se predavanja mogu "organizirati" van ZG kako kaze u zupanijskim komorama.
Damir62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 09:24   #26
mislim da je suludo bacat te novce za tečaj o tome..osim ukoliko otvarate vlastitu firmu za prodaju nekretnina..

svaki posao agenta se bazira na proviziji, rijetko gdje fiksnoj plaći + proviziji, da ne govorim o amortizaciji auta,gorivu i telefonu koji ti nitko neće platiti...

pravni postupak se nauči za tjedan-dva i sve ide ko podmazano, a ne plaćat nekom da bi te naučio to što možeš sam...
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 11:57   #27
Hrvatska gospodarska komora ogranizirala je tečajeve i polaganje stručnog ispita za agenta za prodaju nekretnina

provjereno sto posto
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 23:52   #28
...mislim da neke osnove mozes sam savladati...trebat ce ti malo vremena i truda ali nije to nikakva znanstvena fantastika...uostalom, vremena ces imat na pretek...a u cijelom tom poslu sam vise vidio negativnih od pozitvnih strana...pocevsi od toga sta si kao agent, vlasnicima nekretnina, jedan od najomrazenijih pojava...sta u vecini slucajeva nisi ni prijavljen...troskove mobitela, goriva, zivaca niko ne pokriva...sve za usljivih 2% (koji u pocetku djeluju iznimno primamljivo)...ali nisu nekretnine kruske koje prodajes svaki dan...dobro razmisli o svemu
inchun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 21:05   #29
Suvremeno učilište iz Splita ti je počelo prvo s tim tečajem. Tečaj se upisuje u radnu knjižicu i stvarno je zanimljiv i možeš masu naučit - imaju super predavače.

Osim što drže tečajeve u Splitu, gostuju s tečajevima i u Zagrebu (zadnji je bio u svibnju).

Za cijenu i detalje tečaja: http://www.suvremenouciliste.hr/

P.S. Naravno da ti je tečaj beskoristan ako u životu ne namjeravaš prodavat nekretnine, ali ako je to ono što te zanima, na tečaju ćeš sigurno naučiti masu korisnih stvari...
nina v is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 00:08   #30
Ne bacajte pare ljudi bez veze.To ti treba dobra kondicija i zivci najvise.
Kakva arhitektura,zakoni i slicne gluposti....
aron49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 11:53   #31
Pokrenuo bih agenciju za nekretnine - savjeti

Znam, reći ćete "još jedna u nizu" ali nije tako. Nekretninama se bavim već duže vrijeme, na crno naravno. Trenutno imam 5 stanova, 2 kuće, 2 zemljišta i jedan poslovni prostor koji se prodaju i sa čijim sam vlasnicima stupio u kontakt.
Imam i nešto ušteđevine - točnije 38.000 kn, mislim da će mi to biti dosta za početak iako vjerujem da bi zarada počela brzo stizati.
Sad trebam par savjeta iskusnijih, a to su:
- NKD djelatnosti (da li se pri registraciji mogu registrirati i za druge stvari, npr. djelatnosti put. agencija), da li se plaća 150,00 za svaku od onih malih oddjelatnosti ili samo za glavnu djelatnost, npr. NKD-70 Poslovanje nekretninama?
- Računovođa, njegovi mjesečni troškovi, otprilike za jedan mali d.o.o.
- Za stručni ispit znam (3.500 kn)
- Odvjetničke usluge: da li ja plaćam odvetnika ili kupac/prodavatelj nekretnine, te može li me bilo koji odvjetnik zastupati?
- Poslovni prostor? Da li je već obavezan jer znam da je bilo nekih prijedloga zakona da svaka agencija mora imati prostor i uredovno vrijeme...
- Planiram zaposliti rodicu koja je sada na trećoj godini faksa, može li ona biti student i biti zaposlena u isto vrijeme? mislim, znam da može nego da li gubi kakva studentska prava ako ostvaruje neki prihod?

Eto toliko za sada, unaprijed zahvaljujem i nemojte me popljuvati...
NYTimes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 15:10   #32
re:

Ovako pokušati ću odgovoriti na onaj dio koji znam.

Računovođa za mali d.o.o. - to je stvarno teško točno odgovoriti. Ovisi kod kakvog računovođe ideš. Neki manji obrt će ti vjerojatno uzeti cca. 200 eura na mjesec, neki veći možda čak do 500 eura. Opet to ovisi i o tome koliko ti imaš posla za računovođu, tako da je najbolje se raspitati kod računovodstvenih servisa
Može te zastupati bilokoji odvjetnik, načelno ti plačaš odvjetnika, ali to zaračunavaš stranci.
Rodicu naravno da možeš zaposliti, ali ona gubi sva studenstka prava (X-icu, prijevoz, roditelji je gube kao povlasticu pri plaćanju poreza, gubi zdrastveno itd), te postaje vanredni student koji mora plaćati studiranje.

toliko o onome što znam.

Puno sreće u poslu.
Marakul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 01:32   #33
Nemoj me krivo shvatiti, ali na koji se to nacin onda bavis nekretninama ako ne znas neke osnovne stvari? Stupio si u kontakt s vlasnicima. Ako hoces ja cu ti odraditi kontakt s duplim brojem vlasnika u jednom danu, nemas uopce problema. Ali, danas, nazalost, trziste nekretnina funkcionira na jedan jako amaterski nacin. Uzmes oglasnik, nades nekretninu, porazgovaras s vlasnikom, dignes cijenu i pocnes dovoditi ljude. Svaki malo informiraniji kupac uzme oglasnik, nade istu nekretninu i prode 2-1% jeftinije. A treba se jako puno grebat da se dode u poziciju da ljudi tebe zovu. A onda je to sasvim drugacija prica.
NKD i registracija-registriraj si sto vise djelatnosti, nista nije previse. Tko zna koja djelatnost ti moze pasti na pamet kroz neko vrijeme.
Kaj je strucni ispit obavezan za obavljanje posla?
Odvjetnika obavezno nadi, dogovori se s njim i ti ga u principu placas od provizije. Samo pazi-nemoj ga placati za uknjizbe i slicne poslove. I nemoj slucajno nekome ici knjiziti stan besplatno. Meni se znalo dogoditi da platimo uknjizbu
, dovedemo papire u red i onda covjek proda stani a ti si odmah si u minusu. S poslovnim prostorom si u svakom slucaju ozbiljniji.
Zsto bi ikoga zaposlio? Cijela prica se ionako odvija preko mobitela, eventualno si kupi faks jer ce ti zatrebati s vremena na vrijeme. Imaj stav, nemoj biti ulizica, cijeni sebe i svoj posao i mozda uspijes. U svakom slucaju, sretno ti bilo!
Avilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 10:06   #34
Quote:
Avilu kaže:
Nemoj me krivo shvatiti, ali na koji se to nacin onda bavis nekretninama ako ne znas neke osnovne stvari? Stupio si u kontakt s vlasnicima. Ako hoces ja cu ti odraditi kontakt s duplim brojem vlasnika u jednom danu, nemas uopce problema. Ali, danas, nazalost, trziste nekretnina funkcionira na jedan jako amaterski nacin. Uzmes oglasnik, nades nekretninu, porazgovaras s vlasnikom, dignes cijenu i pocnes dovoditi ljude. Svaki malo informiraniji kupac uzme oglasnik, nade istu nekretninu i prode 2-1% jeftinije. A treba se jako puno grebat da se dode u poziciju da ljudi tebe zovu. A onda je to sasvim drugacija prica.
NKD i registracija-registriraj si sto vise djelatnosti, nista nije previse. Tko zna koja djelatnost ti moze pasti na pamet kroz neko vrijeme.
Kaj je strucni ispit obavezan za obavljanje posla?
Odvjetnika obavezno nadi, dogovori se s njim i ti ga u principu placas od provizije. Samo pazi-nemoj ga placati za uknjizbe i slicne poslove. I nemoj slucajno nekome ici knjiziti stan besplatno. Meni se znalo dogoditi da platimo uknjizbu
, dovedemo papire u red i onda covjek proda stani a ti si odmah si u minusu. S poslovnim prostorom si u svakom slucaju ozbiljniji.
Zsto bi ikoga zaposlio? Cijela prica se ionako odvija preko mobitela, eventualno si kupi faks jer ce ti zatrebati s vremena na vrijeme. Imaj stav, nemoj biti ulizica, cijeni sebe i svoj posao i mozda uspijes. U svakom slucaju, sretno ti bilo!
Ovaj sistem rada s oglasima je totalno debilan i više nigdje ne prolazi.
Odvjetnika sam mislio da plaća kupac odnosno prodavatelj, ne ja. Ali OK, lako se i oko toga dogovorit.
Poslovni prostor mi je veliki zajeb jer su cijene najma astronomske, a cijene za kupnju još veće (Dubrovnik).
Moram nekoga zaposliti jer ne može firma raditi ništa ako nema nijednog zaposlenog a i taj mora imati stručni ispit, provodi ga HGK. Pogledaj na www.hgk.hr
Ne želim zaposliti sebe jer već radim u jako dobroj tvrtki (management hotela) i imam odličnu plaću i radne uvjete, ali opet želim iskoristiti i zaraditi nešto sa strane.
NYTimes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 21:12   #35
otvaranje obrta - 1000 kn
mjesecni fikni troškovi oko 1500 kn na davanja...

sto se tice racunovodstva netreba ti placati racunovodu za 20 racuna mjesecnovec kupi program i vodi sam.... na kraju godine platis 1500 kn nekom da ti to sve pogleda i miran si ...
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 02:29   #36
Ovako, kada sam radio, firma je placala odvjetnika za ugovore. A u slucaju, npr. uknjizbe ili nekog slicnog posla dio posla bi placao i prodavatelj. Glede poslovnog prostora-kupi si faks i lako pamtljivi broj moba, to ti je dosta za pocetak. Ali, stvarno je dosta. Vecina posla se odradi vani, tako da zbog prostora ne bi smio gubiti poslove. Glede zaposlenja-ako si zaposlen onda su ti doprinosi placeni i mozes biti direktor firme i zaposleni u toj firmi. Provjeri si to. A taj strucni ispit-koliko sam vidio radi se o prijedlogu zakona, samo to sam nasao. I, nemoj otvarati obrt. Firma je najbolja za nekretnine
Avilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 14:59   #37
Zahvaljujem svima na odgovorima. Plan je slijedeći:

- Registracija tvrtke do kraja ove ili početkom slijedeće godine
- Registriranje tvrtke i za djelatnosti putničkih agencija, te za čišćenje i održavanje objekata
- Nakon toga ide formiranje ponude (treba mi što više građevinskih parcela, kuća, stanova, poslovnih prostora, itd.)
- Preferiram ekskluzivne ugovore
- Oglašavam na internet stranici i po novinama, razmišljam i o jumbo plakatu ali su preskupi
- Prije ovoga odabirem računovođu
- Odabirem i pravnika koji će me zastupati
- Kupujem fax uređaj sa posebnom linijom i spajam ga u svom stanu
- Mobitel imam, pretplata već 5 god.
- Prostor nemam niti ću ga imati u dogledno vrijeme
.....

Što sam zaboravio ili izostavio?
NYTimes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 15:32   #38
za turističku agenciju moras imati tecaj za voditelja turisticke poslovnice.... te naravno poslovni prostor od 16 m2 koji mora zadovoljavati minimalne tehnicke uslove... tecajevi ti se odrzavaju samo na ekonomskim fakultetima u hr, jednom ili dvaput godisnje..
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 02:12   #39
- Formiranje ponude - mozda ti je bolje u pocetku staviti naglasak na jednu vrstu nekretnina(stanove, npr.). Malo se raspitaj kakva je potraznja i za cime, pa se lako odlucis. Tako dobivas bolji uvid u situaciju na tom dijelu trzista. Ako te ljudi odmah obasipaju pitanjima o vlasnickim listovima, lokacijskim i gradevinskim dozvolama, uvjetima gradenja mozes se pogubiti a to nije dobro. Ovako polako ucis i prosirujes ponudu.
- preferiras ekskluzivne ugovore? svi ih preferiraju, ali ih nitko ne potpisuje. Cinjenice su ovakve-eksluzivni ugovor je cak i pravno jako tesko sastaviti, a jos je teze da prodavatelj pristane na to. Jednostavno, ljudi to nece. Ako ti netko ponudi tu opciju super, ali ako ne nemoj forsirati. Kao sto sam vec napisao, moras doci do situacije da ljudi za tebe cuju i da te zovu da im prodas stan/kucu/gradiliste. Kada dodes do tamo, mozes sasvim komotno zivjeti od nekretnina.
- internet stranica obavezno, to mora biti dobro odradeno. Ne bi vjerovao koliko stranica znaci. Jumbo plakat ti ne treba. Tako se nekretnine ne prodaju.
- nadi dobrog odvjetnika i to ce ti se isplatiti

Jedino sto jos fali je prva realizacija. Obavezno se javi na forum kada prodas prvu nekretninu! Ako te jos nesto zanima, pitaj, ako ne onda sretno u poslovanju!
Avilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 08:02   #40
Ma sve ovo stoji što ti govoriš, posebno što se tiče ekskluzivnih ugovora, evo npr. razgovaram jučer s jako dobrim prijateljem čiji otac prodaje građevinsku parcelu od skoro 800 m2 za privlačnu cijenu i ja mu govorim kako ću legalizirati svoj interes za trgovanje nekretninama tako što mislim otvoriti agenciju i da mu odma nudim ekskluzivni ugovor, a on meni da nema šanse jer da tako ja možda nikad neću prodat a ne smije ponuditi drugoj agenciji koja možda hoće.
Nema veze, meni je u svakom slučaju za početak najvažnije da formiram ponudu, izradim web stranicu i da se nešto počne događati.
Ovo što se tiče stanova....dobra ideja, ali ja bih ipak gledao imati sve i svašta u ponudi pa kasnije vidjeti kako će se to sve skupa razvijati.
Kako da najjednostavnije formiram ponudu? - Da stavim oglas da u ime agencije potražujem ili šta?
NYTimes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.