Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2003., 20:16   #1
Austrija

Bok svima...

Zanimaju me informacije o radu u Austriji, konkretno za IT sektor.

Da li je netko od vas otisao gore, kak ste nasli job, papiri, jel se da 'prezivjeti' nakon kaj sjedne rata za stan, porez etc... U biti, zanimaju me sve one stvari koje zanimaju svakog ko razmislja o odlasku. :/

Sorry ak je pitanje malo preopcenito i hvala svima na odgovorima...
__________________
Mrgudek. Mrgud Mrgudek.
mrgudek is offline  
Old 01.07.2003., 10:00   #2
dal pod rata za stan mislis na mjesecnu stanarinu ?

Naime nisam sigurna da se na green card ( ogranicenu ) smije kupiti stan. Uvjetovano je boravisnom dozvolom.

Inace ima ih ovdje par, mislim da je i jimmy .....nek se jave
Winona is offline  
Old 01.07.2003., 12:11   #3
naravno da se da prezivjeti, ak si u IT josh se i da fino zivjeti! vishe-manje.

fora je u tome da za neki posel trebas dobiti radnu dozvolu, koju firma treba zatrazhit za tebe..u IT-iju nema vishe takav Boom ko prije, dosta se i otpustilo, puno ljudi se javlja-Austrijanaca, evo nama se na jedno mjesto javila masa ljudi, i onda ce naravno uzeti onog s najvishe iskustva. tak da imamo Dipl.Ing. koji radi ko simple programer(dobro on je zavrshil Wirtschaftsinformatik, a to bash i nije nekaj), al ok valjda bu se josh nekaj nafcil

radnih dozvola za strance ima malo - ima kvota, njemacki je vishe-manje preduvjet -da najdesh neki posel. ak te zanima- www.jobpilot.at
s tim da ak ih se vishe javi budu prije uzeli austrijanca, of course.
jimmy jazz is offline  
Old 01.07.2003., 12:12   #4
Red face

Quote:
Winona1 kaže:
dal pod rata za stan mislis na mjesecnu stanarinu ?

Naime nisam sigurna da se na green card ( ogranicenu ) smije kupiti stan. Uvjetovano je boravisnom dozvolom.

Inace ima ih ovdje par, mislim da je i jimmy .....nek se jave
da ti se javim? koji ti je ono bil broj?
jimmy jazz is offline  
Old 01.07.2003., 12:46   #5
Quote:
Winona1 kaže:
Naime nisam sigurna da se na green card ( ogranicenu ) smije kupiti stan.
Njemacka je slobodna drzava. Tu stan ili bilo kakvu drugu nekretninu moze kupiti svatko tko za to ima novaca. Bez obzira na boravisnu dozvolu. (barem koliko sam ja upucena u problematiku kupovanja nekretnina)
AgentScully is offline  
Old 01.07.2003., 15:53   #6
ne znam.

Sto se dogadja ako ja kupim stan, a nakon apr mjeseci mi isitce boravisna ?

Jel to onda medjudrzavni konflikt, ne mogu do vlastitog doma ?
Winona is offline  
Old 01.07.2003., 15:55   #7
Quote:
jimmy kaže:
da ti se javim? koji ti je ono bil broj?
004969 110
Winona is offline  
Old 01.07.2003., 19:26   #8
Question

kaj si na psihijatriji zavrshila?
jimmy jazz is offline  
Old 02.07.2003., 07:57   #9
Quote:
Winona1 kaže:
ne znam.

Sto se dogadja ako ja kupim stan, a nakon apr mjeseci mi isitce boravisna ?

Jel to onda medjudrzavni konflikt, ne mogu do vlastitog doma ?
To nije "dom", to je samo stan (nekretnina). U tom slucaju ga iznajmis. A kao turist mozes uvjek doc u Njemacku na krace da malo obidjes imovinu i podstanare. Uostalom, ni ne moras. Za to postoje Verwaltungi.

Moja teta u Londonu stanuje u stanu ciji vlasnik vec godinama zivi na Hawaima. Nije ga u zivotu nikada vidjela.
AgentScully is offline  
Old 02.07.2003., 10:44   #10
Quote:
Winona1 kaže:
004969 110
Vatrogasci ili policija? Uvijek to pomijesam...
Gospon Pes is offline  
Old 02.07.2003., 11:10   #11
...ma svejedno je. Nadje se zgodnih na oba mjesta... ...a svi su u uniformama... bas su slatki...
AgentScully is offline  
Old 02.07.2003., 11:31   #12
Prvo da se pokrijem usima preko glave jer ja pojma nema niti broj policije niti vatrogasaca
Jel me izvlaci to sto imam broj ADAC-a u novcaniku na njihovoj kartici

I sad jedno pitanje za vas " svabice"? Di ste, pobogu, vidile zgodnog njemackog pandura
penelop@ is offline  
Old 02.07.2003., 11:39   #13
110 i 112, ali nikad ne znam koje je koje.

Ne sjecam se da sam vidla zgodnog pandura, ali jesam zgodnog lopova.
Gospon Pes is offline  
Old 02.07.2003., 12:35   #14
Ima jedan zgodan pandur u mom selu, i par vatrogasaca. Najljepsi su kad je u selu neka festa pa se svecano obuku.

Evo prije tjedan dana je zavrsilo pucko veselje u mom selu (Volksfest, trajalo je 10ak dana), i bilo je i zgodnih muskih nogu za vidjeti, vatrogasci su bili u kratkim hlacicama

Onako u uniformi (one crtice i zvjezdice na ramenima), podsjecaju me na mog mornara....
AgentScully is offline  
Old 02.07.2003., 12:44   #15
Di ti je selo i kad je slijedeca festa??

U mom selu mos vidit lederhose, charivarije, perje na sesiricima i pivske trbuhe
penelop@ is offline  
Old 02.07.2003., 12:45   #16
Quote:
jimmy kaže:
kaj si na psihijatriji zavrshila?
ovo nije broj psihijatrije
Winona is offline  
Old 02.07.2003., 12:48   #17
Quote:
AgentScully kaže:
To nije "dom", to je samo stan (nekretnina). U tom slucaju ga iznajmis. A kao turist mozes uvjek doc u Njemacku na krace da malo obidjes imovinu i podstanare. Uostalom, ni ne moras. Za to postoje Verwaltungi.

Moja teta u Londonu stanuje u stanu ciji vlasnik vec godinama zivi na Hawaima. Nije ga u zivotu nikada vidjela.
Ako kupim stan i u njemu zivim - to JEST za mene dom

Hausverwaltung upravlja vlastitim stanovima, a za upravljanje tvojim stanom ti bi njima morala placati neku lovu.

ne penelopa, to te ne izvlaci.

Da te orobe, ili imas suder - zoves prvo policiju a ne ADAC ( ciju karticu i ja imam, to je ovdje pod normalno )

Kad ti djetetu treba hitna - to zoves ADAC ?

Ajde da ovo cujem da mama malog djeteta ne zna za broj hitne
Winona is offline  
Old 02.07.2003., 13:05   #18
[QUOTE]Winona1 kaže:
[B]Ako kupim stan i u njemu zivim - to JEST za mene dom

Poanta je u tome sto se ne mora zivjeti u svakom stanu koji se kupi. Neki ljudi kupuju stanove i kuce iskljucivo kao ulaganje, za iznajmljivanje







Quote:
ne penelopa, to te ne izvlaci.
Da te orobe, ili imas suder - zoves prvo policiju a ne ADAC ( ciju karticu i ja imam, to je ovdje pod normalno
Vako, da me orobe i da dodjem kuci ja bi imala vremena pogledat u telefonski i menik i zvat policaj
Da imam sudar ( kuc, kuc da vrag ne cuje) prvo bi zvala ADAC jer mi oni sve mogu sredit. Jesu li zuti andjeli ili nisu ( za koji ih neki placam).
Da mi se nedaj boze sto djetetu dogodi s njim u auto i pravac u bolnicu ( 1 km od mene).

Posto sam tu vec preko 8 godina a do sada mi nije zatrebalo...
Kad bude, snaci cu se
penelop@ is offline  
Old 02.07.2003., 13:25   #19
Quote:
Da imam sudar ( kuc, kuc da vrag ne cuje) prvo bi zvala ADAC jer mi oni sve mogu sredit. Jesu li zuti andjeli ili nisu ( za koji ih neki placam).
ovo je netocno.

Kad ti nekoga udaris ili tebe netko udari autom, tebi treba prvo policija za uvidjaj ( za izjavu za tvoje osiguranje itd. )

ADAC dolazi nakog toga. ( iako ce vremenski vjerojatno prije policije stici )

Nazalost, ovo ti pisem iz iskustva.

Ujedno smatram jako neodgovornim ( prema sebi i vlastitom djetetu ) ne znati broj hitne.

Pogotovo kad ti za sve hitne slucajeve treba znati jedan troznamenkasti broj, cak i ako sletis vatrogascima oni te prespoje dalje. Ti si informaticar, ne ?

Mnogo je korisnije znati taj broj a da ti nikad ne zatreba, nego ga ne znati a da ti treba.

p.s. ne zelim ulaziti u detalje, ali ima par slucajeva u obiteljskom krugu gdje osoba nije mogla ni par metara od ozljedjenog a kamoli da ga sama transportira u bolnicu ( tvoja pomoc u nekim slucajevima i da sama mices tu osobu moze u biti ugroziti zivot tvg djeteta ) ako te zanima detalje na PM
Winona is offline  
Old 02.07.2003., 13:34   #20
Ma gledaj, sve sto ti pises je OK.
Ja jednostavno nisam tip panicara. Onaj tren kad mi zatreba ja cu ga saznati. Okrenut cu i taj jebeni ADAC koji ce me prespojit ili nazvat hitnu. Ja se dobro snalazim u kriznim situacijama.
U svakom slucaju, sad kad sam ga vidila sam ga i zapamtila
penelop@ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:46.