Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2015., 14:08   #1121
Da li netko zna koliko se čeka na pregled kod neurooftamologa Cerovskog na Rebru?
-lukilu- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 18:16   #1122
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
Poštovani pišem ovaj post jer sam postao očajan više od hrpu doktora a nigdje rješenja za moj problem što više več je postalo frustrirajuće tako da sam nekako pustio to sve kroz prste no s druge pak strane simptomi me i dalje prate te su sve gori i gori zato vas molim za pomoč.

Počelo je sve s trncima u rukama i nogama negdje 2004 , neurolog me je poslao na mr i vep , vep je tada bio bnormalan i to bilateralno vise na ljevo oko , a Mr mozga i kralježnice je bio normalan.Rekli su mi nemoj ništa brinuti to ti je ništa , čak nisam ni obračao previše pažnje na to.

2008 primjetio sam simptom kojeg zovu visual snow, to vam je kao da vidite statiku s televizora ( šum ) kroz cijelo vidno polje osobito po mraku.

na ovom videu možete vidjet kako to izgleda

https://www.youtube.com/watch?v=l4KbBmZD2Qs


nakon malo surfanja po netu i forumu netko mi je spomenuo moguču dijagnozu MS , nakon toga obišao sam sve neurologe uradio 5 Magnetskih i lumbalnu punkciju nalazi su bili ok .

Najzanimljivije od svega

2008 sam napravio vep , u medikolu kroz naočale nalaz ukazuje abnormalnost provođenja.
2009 vep na rebru normalan
2010 vep u vinogradskoj abnormalan
2011 vep i mr , normalni u toj situaciji sam bio izluđen s svim te sam otišao k privatniku u polikliniku Sunce nakon što je vidio moje nalaze i poslušao moju priči u simptome šalje me psihijatru
- onda sam otišao kod Mikule koji mi je objasnio da se vep razlikuje samo zato jer ga drugačije interpretiraju i da je nazal abnormalan.

ovdje pucam više od živaca i odlazim na rebro i velim ja mladoj dotorici svoje simptome i pokažem nalaze vepa , ona se smije i veli da je to sve čudno ali za svaki slučaj šalje me na OCT koji za mene nikakvo čudo pokazuje stanjenje RNFL-a bilateralno ( stanjenje očnih živaca ) te me šalje Cerovskom .
2012
nakon octopusa po n1 programu koji je pokazao abnormalnosti u vidnom polju , depresija peroferno dobio sam dijagnozu , bilateralni subklinički optički neuritis ( nešto što sam zdravom logikom sam dijagnosticirao još 2009 temeljem vep - a., taj put vep je bio uredan bez obzira na vidno polje.( nema terapije samo pračenje )
2013 MR glave i vrata uredan, VEP uredan , Octopus blaža depresija bilateralno i perifero, pračenje dx: opticki neuritis bilateralni sub.
2014 kontrola : test ishara na boje uredan, vep uredan, octopus n1 depresija bilateralno dx: ista , pračenje i dalje .

e sad ja sam umoran od pračenja ako imam osječaj da bolest napreduje jer pri prigušenom svjetlu na periferiji vidim plavkasto , crne mrlje , recimo kad gledan u monitor ili televizor oko njega u vidnom polju se gibaju te plavkasto crne mrlje i svake godine su sve izraženije ..Osim toga prati me non stop probadanja iza očnih jabućica i to bilateralno .

Mislim kaj da pratim , kaj da čekam ? da se pojavi kakva lezija na MR ili kaj drugo umoran sam od pračenja ako neznam uzrok ovom mom problemu, radio sam i test za NMO koji je uredan .

inače imam problem s kralježnicom osobito vratnom .
kronični sinusitis
prebolio sam reumatsku groznicu i streptokok .
da probam ponovno, u nadi je spas možda i netko odgovori hvala lepa
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 16:29   #1123
grdo je kad imaš složeniji problem na kojeg nitko nema odgovor pas maters teško je živjet u ignoranciji osobito kad ti je vid iz dana u dan sve lošiji a nitko ti nemre niš reč...
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 19:54   #1124
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
grdo je kad imaš složeniji problem na kojeg nitko nema odgovor pas maters teško je živjet u ignoranciji osobito kad ti je vid iz dana u dan sve lošiji a nitko ti nemre niš reč...
da li ti je štitnjača ok? malo pročitaj o tome pa vidi da li se nalaziš u tome što se tiče tvojih simptoma
hm00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 13:48   #1125
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
Poštovani pišem ovaj post jer sam postao očajan više od hrpu doktora a nigdje rješenja za moj problem što više več je postalo frustrirajuće tako da sam nekako pustio to sve kroz prste no s druge pak strane simptomi me i dalje prate te su sve gori i gori zato vas molim za pomoč.

Počelo je sve s trncima u rukama i nogama negdje 2004 , neurolog me je poslao na mr i vep , vep je tada bio bnormalan i to bilateralno vise na ljevo oko , a Mr mozga i kralježnice je bio normalan.Rekli su mi nemoj ništa brinuti to ti je ništa , čak nisam ni obračao previše pažnje na to.

2008 primjetio sam simptom kojeg zovu visual snow, to vam je kao da vidite statiku s televizora ( šum ) kroz cijelo vidno polje osobito po mraku.

na ovom videu možete vidjet kako to izgleda

https://www.youtube.com/watch?v=l4KbBmZD2Qs


nakon malo surfanja po netu i forumu netko mi je spomenuo moguču dijagnozu MS , nakon toga obišao sam sve neurologe uradio 5 Magnetskih i lumbalnu punkciju nalazi su bili ok .

Najzanimljivije od svega

2008 sam napravio vep , u medikolu kroz naočale nalaz ukazuje abnormalnost provođenja.
2009 vep na rebru normalan
2010 vep u vinogradskoj abnormalan
2011 vep i mr , normalni u toj situaciji sam bio izluđen s svim te sam otišao k privatniku u polikliniku Sunce nakon što je vidio moje nalaze i poslušao moju priči u simptome šalje me psihijatru
- onda sam otišao kod Mikule koji mi je objasnio da se vep razlikuje samo zato jer ga drugačije interpretiraju i da je nazal abnormalan.

ovdje pucam više od živaca i odlazim na rebro i velim ja mladoj dotorici svoje simptome i pokažem nalaze vepa , ona se smije i veli da je to sve čudno ali za svaki slučaj šalje me na OCT koji za mene nikakvo čudo pokazuje stanjenje RNFL-a bilateralno ( stanjenje očnih živaca ) te me šalje Cerovskom .
2012
nakon octopusa po n1 programu koji je pokazao abnormalnosti u vidnom polju , depresija peroferno dobio sam dijagnozu , bilateralni subklinički optički neuritis ( nešto što sam zdravom logikom sam dijagnosticirao još 2009 temeljem vep - a., taj put vep je bio uredan bez obzira na vidno polje.( nema terapije samo pračenje )
2013 MR glave i vrata uredan, VEP uredan , Octopus blaža depresija bilateralno i perifero, pračenje dx: opticki neuritis bilateralni sub.
2014 kontrola : test ishara na boje uredan, vep uredan, octopus n1 depresija bilateralno dx: ista , pračenje i dalje .

e sad ja sam umoran od pračenja ako imam osječaj da bolest napreduje jer pri prigušenom svjetlu na periferiji vidim plavkasto , crne mrlje , recimo kad gledan u monitor ili televizor oko njega u vidnom polju se gibaju te plavkasto crne mrlje i svake godine su sve izraženije ..Osim toga prati me non stop probadanja iza očnih jabućica i to bilateralno .

Mislim kaj da pratim , kaj da čekam ? da se pojavi kakva lezija na MR ili kaj drugo umoran sam od pračenja ako neznam uzrok ovom mom problemu, radio sam i test za NMO koji je uredan .

inače imam problem s kralježnicom osobito vratnom .
kronični sinusitis
prebolio sam reumatsku groznicu i streptokok .
Dragi svi kako jos nisam dobio odgovor na pitanje a vjerovatno ni nebudem imam jednu želju za Božić a ta je da mi netko tko zna preporuci neuro oftamologa koji bi pristupio ozbiljno mom problemu naravno moze biti i bez uputnice Hzzo. hvala na preporuci
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 21:06   #1126
Ove mrlje koje opisujes su ko neke krpice u vidnom polju koje se micu na pokret oka ?
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 19:30   #1127
Quote:
Cwet21 kaže: Pogledaj post
Ove mrlje koje opisujes su ko neke krpice u vidnom polju koje se micu na pokret oka ?
ovako nekako to izgleda + tinitus pogledaj simulaciju nakon 1 minute.
uzmi u obzir da imam stanjenje RNFL živčanih vlakana tj smetnje u provođenju abnormalni Vep možda je to od toga ? hmm ko bi ga znao isto tako imam ispade u vidnome polju
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 09:52   #1128
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
da probam ponovno, u nadi je spas možda i netko odgovori hvala lepa
Zadnji MR mozga i vratne kralježnice si radio kada i u kojoj bolnici?
mariah no.1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 16:33   #1129
Mri 2015/6mj polikolinika aviva zagreb
MRI 2014/4 Mj poliklinika medicol
mri 2013/4 mj poliklinika aviva
mri 2012/2 mj poliklinika neuron 3t
..... svi su bili ok osim 2011 kad je pojacani signal na desnom vidnom zivcu ukazivao na opticki neurits retrobulbarno sto ide pod ruku s Vepom koji ukazuje na smetnje provođenja i oct koji ukazuje na stanjenje rnfl-a i octopus koji pokazuje depresiju u vidnom polju
evo na linku je simulacija kako vidim i kako cujem u principu j.. strava ali mi je na neki ruku i smjesno od jada.

https://youtu.be/l4KbBmZD2Qs

Nakon prve minute pocinje simulacija.

U principu volio bi nac nekog dobrog oftamiloga da probam otkrit razlog zasto mi se to desava a vecina oftamologa ima pristup ajmo cekat i vidjet kaj bu se desilo..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 09:10   #1130
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
Mri 2015/6mj polikolinika aviva zagreb
MRI 2014/4 Mj poliklinika medicol
mri 2013/4 mj poliklinika aviva
mri 2012/2 mj poliklinika neuron 3t
..... svi su bili ok osim 2011 kad je pojacani signal na desnom vidnom zivcu ukazivao na opticki neurits retrobulbarno sto ide pod ruku s Vepom koji ukazuje na smetnje provođenja i oct koji ukazuje na stanjenje rnfl-a i octopus koji pokazuje depresiju u vidnom polju
evo na linku je simulacija kako vidim i kako cujem u principu j.. strava ali mi je na neki ruku i smjesno od jada.

https://youtu.be/l4KbBmZD2Qs

Nakon prve minute pocinje simulacija.

U principu volio bi nac nekog dobrog oftamiloga da probam otkrit razlog zasto mi se to desava a vecina oftamologa ima pristup ajmo cekat i vidjet kaj bu se desilo..

Dakle, ja imam MS. Počelo je s optičkim neuritisom. Prvo što mi je oftamolog rekao (privatni u Bilić vision): morate ići na MR ali pazite gdje. Jako je važno da idete na onaj najveće snage. Preporučila mi je KB Dubrava, Rebro i Šalata. Od privatnika samo Dijagnostika 2000. Išla sam u KB Dubrava, međutim i tamo treba paziti jer imaju jedan stari i jedan novi.
mariah no.1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 15:59   #1131
Quote:
mariah no.1 kaže: Pogledaj post
Dakle, ja imam MS. Počelo je s optičkim neuritisom. Prvo što mi je oftamolog rekao (privatni u Bilić vision): morate ići na MR ali pazite gdje. Jako je važno da idete na onaj najveće snage. Preporučila mi je KB Dubrava, Rebro i Šalata. Od privatnika samo Dijagnostika 2000. Išla sam u KB Dubrava, međutim i tamo treba paziti jer imaju jedan stari i jedan novi.
Problem je u tom kaj sam i sam sumnjao u Ms obzirom na simptome obisao sam 10 rak neurologa i ms specijalista + neuro oftamologe napravio sam lumbalnu koja je uredna i vise od 10 tak mri a u raznim institucijama, lezije se mogu vidjet i na mri od 1,5 t ako se radi po protokolu za demilenijzaciju tj s flair tehnikom no svi oni cekaju da vide kaj bu se desavalo vidis ja sam protiv toga iz vise razloga .
postoje i druge bolesti koje su slicne ms u i mogu biti progresivbe
postoje terapije koje imaju veliki utjecaj na ms ako se uzimaju u ranijem stadiju.
vid mi je sve losiji i iritira me a njih bas briga.
ja volim logiku i volim nac uzrok priblema a za sad jedini problem je ne zainteresiranost i ne znanje doktora kod kojih sam bio.

Radio sam i test za nmo koji je uredan jbga baz mi jr uzas ono kaj jos moze biti ima jako puno bolesti ali velim zelim nac nekog kom ze da pozabavit ozbiljno mojim problemom
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 09:11   #1132
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
Problem je u tom kaj sam i sam sumnjao u Ms obzirom na simptome obisao sam 10 rak neurologa i ms specijalista + neuro oftamologe napravio sam lumbalnu koja je uredna i vise od 10 tak mri a u raznim institucijama, lezije se mogu vidjet i na mri od 1,5 t ako se radi po protokolu za demilenijzaciju tj s flair tehnikom no svi oni cekaju da vide kaj bu se desavalo vidis ja sam protiv toga iz vise razloga .
postoje i druge bolesti koje su slicne ms u i mogu biti progresivbe
postoje terapije koje imaju veliki utjecaj na ms ako se uzimaju u ranijem stadiju.
vid mi je sve losiji i iritira me a njih bas briga.
ja volim logiku i volim nac uzrok priblema a za sad jedini problem je ne zainteresiranost i ne znanje doktora kod kojih sam bio.

Radio sam i test za nmo koji je uredan jbga baz mi jr uzas ono kaj jos moze biti ima jako puno bolesti ali velim zelim nac nekog kom ze da pozabavit ozbiljno mojim problemom

Žao mi je...nadam se da ćeš uskoro naći dobrog doktora da ti postavi dijagnozu... sretno!
mariah no.1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 11:01   #1133
Cisto sumnjam evo na ovom forumu zicam kolege za savjet od 11 mjeseca mozes vidjet da nitko nije odgovorio, stas ..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 17:30   #1134
Bok svima!
Oduvijek mi se javljaju 'točkice bljeskalice'/iskre ili zvijezdice pred očima - ponekad, kad naglo ustanem. Prođe za nekoliko trenutaka i to me nikad nije posebno zabrinjavalo. Pretpostavih da je od nagle promijene tlaka i često se dogodi i drugima...
Međutim, u zadnja dva dana su mi se te zvijezdice javile u dvije neuobičajene situacije - jednom kad sam se jako smijala i drugi put kada sam se zahliknula pa sam malo jače kašljala. Iskrica je bilo bezbroj, bile su tu i kad sam zatvorila oči. Legla sam i prošlo je kroz 15tak sekundi.
Ima li neko slično iskustvo? Treba li me to zabrinjavati? Zašto se to dogodi kod jakog kašljanja/smijanja?
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 12:17   #1135
Provjeri si tlak. Meni se to dogadjalo u stanju preeklampsije u trudnoci i imala sam u tim trenucima izrazito visok tlak. Vjerojatno je vezano za tlak koji utjece i na zivce u oku pa sesenzacija javlja kao svojevrsni ispad.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 15:24   #1136
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Provjeri si tlak.
Imam hipertenziju i pijem terapiju.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 16:08   #1137
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Imam hipertenziju i pijem terapiju.
Provjeri tlak u tim momentima. Moguce da ti doza lijekova vise ne odgovara i treba je dici. Meni je sa stabilizacijom tlakasve prestalo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 17:51   #1138
Okej, hvala ti na info
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 22:28   #1139
Pravi mi se ječmenac a daleko sam od moje LOM i nisam u mogućnosti putovati do nje. Što mogu napraviti? Otići na hitnu? Kupiti nešto u ljekarni? Baš mi to sad nije trebalo
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 22:37   #1140
Zašto bi na hitnu? Jel ti se muti vid ili nešto slično?

Ako je onaj klasični ječmenac, bolje ga je ne prčkati nego čekati da sam sazrije i pukne. Možeš si olakšati tako da stavljaš nekakve obloge na njega. Smiješ fiziološku (ona lagano isušuje jer ipak ima malo soli u njoj pa ne pretjeruj s njom), možeš prokuhati vodu pa stavljati tople obloge ili prepeglati gazu pa je stavljati toplu, kad se ohladi onda je opet prepeglati. Meni je ovo troje znalo pomagati, obično bi puknuli nakon 2-3 dana.

Izbjegavaj bilokakvo šminkanje i mijenjaj jastučnicu, da ti se ne prenese na drugo oko.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.