Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2008., 19:40   #1801
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
Majstori, pozdrav.
da li znate gdje ima kupit šipke s nosačima kao za ormare(za vješalice) samo uže, oni su mi predebeli?
Hvala
Pozdrav i tebi ,
(btw. da li neko kuži o čemu se radi ?)
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 01.09.2008., 21:12   #1802
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Pozdrav i tebi ,
(btw. da li neko kuži o čemu se radi ?)

znaš one šipke što u ormaru vješaš vješalice s odjećom na njih? Ja bih takve, samo tanje, one za ormar su mi predebele, gledala u Sch ali imaju samo te, neznam jesam sad bila jasnija
Xenia 13 is offline  
Old 02.09.2008., 09:10   #1803
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post

znaš one šipke što u ormaru vješaš vješalice s odjećom na njih? Ja bih takve, samo tanje, one za ormar su mi predebele, gledala u Sch ali imaju samo te, neznam jesam sad bila jasnija
Predebele za šta? Za kuku na vješalici ili za tvoje postojeće nosače? Ako ovo drugo, onda u SCH uz cijevi kupiš i odgovarajuće nosače (3-4 kn komad) koje ušarafiš sa dva vijka na mjesto koje ti odgovara. Čas posla!
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 02.09.2008., 11:02   #1804
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Mislim da je OVA rekorder, 654 kn/m.
Kako!? Pa di im je zarada?
Zamijeniš ručke i staviš kvalitetnije okove i i vala! super kuhinja za klijet
Costarica is offline  
Old 02.09.2008., 11:08   #1805
Laičko pitanjce za majstore: zanima me da li se radna ploča mora postaviti direktno do zida ili može od zida biti udaljena, npr. 2 cm, tj. pokriva li završna lajsna tu prazninu i da li to utječe na stabilnost donjih elemenata?
Costarica is offline  
Old 02.09.2008., 13:28   #1806
Quote:
Costarica kaže: Pogledaj post
Laičko pitanjce za majstore: zanima me da li se radna ploča mora postaviti direktno do zida ili može od zida biti udaljena, npr. 2 cm, tj. pokriva li završna lajsna tu prazninu i da li to utječe na stabilnost donjih elemenata?
Može bit udaljena, mislim da je većina lajsni baš te širine, 2 cm. Lajsna se inače šarafi u radnu ploču tako da bi u tvom slučaju to bilo malo tricky, ali sve se da sredit. Ušarafiš ju na par mjesta u zid ili priljepiš za zid sa silikonom ili montažnim ljepilom. Nema veze sa stabilnošću već sa estetikom i sprečava eventualno prolivenu tekućinu da se ne slijeva iza elemenata.
Hoće ti i elementi biti udaljeni od zida za 2 cm ili samo radna ploča? Kod mene doma su elementi duboki 58 cm (da bi stala vešmašina i fronta preko nje) pa sam prvo iza radne ploče do zida stavio jednu letvu 18 mm debelu, 38 mm široku (na okomito) pa na nju naslonio zadnji rub radne ploče. Sada mi je sve zajedno 62 cm, a zidna lajsna je pokrila tu dodatnu drvenu letvu.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 02.09.2008., 13:36   #1807
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Može bit udaljena...
Elementi (točnije element za kutni sudoper i donji element od pećnice) bi bili udaljeni još i više iz razloga poravnavanja s frižiderom. Ciljana dužina od zida izađe oko 62 ili 63cm kao i kod tebe. Puno toga mi je jasnije od kada sam pročitao sve postove, ali još uvijek imam dvojbi i tako će biti dok ne napravim probnu verziju s običnom ivericom, barem sam tako razmišljao. A i dobro će doći za isprobavanje kekserice
Costarica is offline  
Old 02.09.2008., 13:51   #1808
Quote:
Costarica kaže: Pogledaj post
...iz razloga poravnavanja s frižiderom...
Može jedno glupo pitanje? A čemu to poravnavanje? Mislim, zakomplicirat ćeš si stvar samo zato da ti fronte budu u liniji s friđom?

Quote:
Costarica kaže: Pogledaj post
...i tako će biti dok ne napravim probnu verziju s običnom ivericom..
Probnu verziju čega? Šta, prvo radiš prototip kuhinje od obične iverice?
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 02.09.2008., 14:13   #1809
Čemu poravnavanje? Zbog onoga oko čega se cijeli svijet vrti, tj. zbog žene :-) Znam da ću si zakomplicirati, već gubim kosu zbog svega toga, ali... Međutim, to je samo idealna verzija, ako neće šljakati iz raznoraznih milimetarskih ogranićenja, friđ će biti koji cm vani.
A probna verzija mi se kao ideja pojavila da isprobam razne varijante onoga što sam pročitao kroz postove, a i alata kojeg kupujem, budući da imam 12 komada ploča iverice (neoplemenjene, a dobro uskladištene). Mislim si bolje je da potrošim 2-3 ploče i probam složiti 2-3 elementa da vidim kako bi to izgledalo. Pogotovo kutni element koji bi trebao biti 88x88cm. Ili je to gubljenje vremena?
Costarica is offline  
Old 02.09.2008., 14:14   #1810
Nego, ko je moderator tu na Sam svoj majstor?

Uključi nam Img!!!
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 02.09.2008., 14:26   #1811
Quote:
Costarica kaže: Pogledaj post
...zbog žene :-) ...
Mogo sam si i mislit. Ali da te utješim, da nije bilo njezinih raznoraznih prohtjeva ("Ne" se ne prihvaća kao odgovor), puno toga ja ne bi znao radit danas jer mi se ne bi dalo razbijat glavu oko tog.

Quote:
Costarica kaže: Pogledaj post
Ili je to gubljenje vremena?
Ako nikad nisi radio ništa slično, dapače. Bolje sad sfušat nešto nego kad istreseš par somova kuna za iveral.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 03.09.2008., 01:24   #1812
Otvori na radnoj ploÄŤi

Do sada mi nije padalo na pamet bušiti otvore na radnoj ploči na mjestu montaže. Uvijek sam davao da to izrežu u Iverpanu, Elgradu ili Bauhausu. Puno je preciznije i urednije. Međutim, za nekoliko dana naći ću se u prilici da to moram obaviti na mjestu montaže, jer je ona rupa od grijaće ploče velika i na sredini ploče od 3,5 m. Već je vidim kako puca. E sad, prema mojim nekim (onako) razmišljanjima ubodna pila nije baš neko idealno rješenje. Neprecizna, rez je neuredan, trga..... Ipak se odlučujem za frezer varijantu. Kako Vi gospodo rješavate ovakve situacije, kako izrezujete otvore u radnoj ploči u nečijoj kući, a da mu ne zagorčite život prašinom frezera, jer kućni saugeri mi se čine neučinkoviti kao posluga frezeru. Drugo pitanje je koji će alat na frezeru najbolje obaviti posao i postoji li nož dovoljne duljine da bi odjednom mogao frezati 38-cu.
E da, kao dodatak cijeloj situaciji - moramo radnu ploču diću dizalicom do kuhinjskog prozora na 4. katu - koji auzmeš!!!

Zadnje uređivanje VivaPiva : 03.09.2008. at 01:29. Reason: ÄŚudna slova
VivaPiva is offline  
Old 03.09.2008., 19:47   #1813
Sve ovisi o pilici ,ne stroju nego baš pilici..ja sve radim sa ubodnom ..tko ima volje vidjeti kvalitetu reza i njenu preciznost ,neka upiše jogu ,jer samo vrlo savitljivi ljudi poslije montaže mogu vidjeti kako izgleda rez
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 04.09.2008., 08:50   #1814
isključivo ubodnom. kupio prije 3 godine ubodnu za 60 kn i dvije pilice za 60 kn.
neki dan načeo drugu pilicu. a ubodna se također neki dan raspala... ja zadovoljan.
glodalicu koristim u slučaju krajnje nužde. nešto kao nuklearna bomba imaš je za kurčit se, al kad dođe do frke "imaš je"!
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Old 04.09.2008., 15:50   #1815
Quote:
VivaPiva kaže: Pogledaj post
...
Ne kupovati tipkovnice na Hreliću koje su Made in Dubai!

Ubodna, kakav frezer! I sudoper i štednjak su po 2 cm širi od rupe, tak da ne vjerujem da postoji pilica koja rastrga 1 cm laminata na r. ploči. Sve se to pokrije. Frezerom bi morao proći 8 puta, jer se ne preporuča više od 5 mm dubine po prolazu. O količini tako nastale prašine nećemo jer mi se već kiše i kašlja samo od razmišljanja o tome.
Imaš za kupit (ja našao u Bauhausu) pilice koje režu prema dolje (standardne imaju zupce prema dolje) i gornji je rez SAVRŠEN! Dolje ga rastrga, pogotovo onaj karton s donje strane r. ploče, ali opet mora doći onaj yoga majstor od Old Farta da to vidi.
Pitaj Zorana da ti posudi onaj njegov svemirski Festoolov potopni cirkular, e to je posao! Za minutu imaš izrezane dvije rupe.

Što se tiče položaja rupe na sredini r. ploče, ja to radim sa 3 nogara, dvoje su na rubovima r. ploče, a treće na sredini rupe. Krenem iz jednog ćoška rupe, dođem par cm do nogara, pomaknem nogare tih par cm, odrežem do kraja, nogare nazad na sredinu reza. Pred kraj uzmem neke letvice, stavim ispod radne ploče (ispod izrezanog komada) i stegnem stegama. Tek onda izrežem i zadnji rez do kraja. Makneš stegu po stegu i lagano digneš izrezani komad prema gore, a radna ploča ostane na nogarama, naglasak da je rupa još uvijek na onim srednjim. Jel ovo razumljivo što sam sad natrkeljo?

U vezi podizanja radne ploče u stan - Bog ti pomogo, sinko!
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 04.09.2008., 19:06   #1816
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
isključivo ubodnom. kupio prije 3 godine ubodnu za 60 kn i dvije pilice za 60 kn.
neki dan načeo drugu pilicu. a ubodna se također neki dan raspala... ja zadovoljan.
glodalicu koristim u slučaju krajnje nužde. nešto kao nuklearna bomba imaš je za kurčit se, al kad dođe do frke "imaš je"!

da glodalica
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 04.09.2008., 19:11   #1817
Ako nemaš ideje Sibi evo ti jedna
http://www.turboimagehost.com/p/6934...01066.JPG.html
http://www.turboimagehost.com/p/6934...01067.JPG.html
http://www.turboimagehost.com/p/6934...01073.JPG.html
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 04.09.2008., 19:47   #1818
cijena

Napravio sam si nekakvu komodu i kupaonski ormarić, više zbog toga da mi ne propadne višednevno čitanje svih postova o izradi namještaja. Sad si spremam napraviti i "sklopivi program" za dnevnu, ali osim zadovoljstva da sam to sam napravio nemam financijskih razloga za izradu. Što god pogledam, ima gotovo za kupiti. Nije u mojoj kvaliteti(okovi) i nisu dimenzije uvijek idealne al je fakat jeftinije. Alat koji sam kupio neću ni računati. Kako vi s tim izlazite na kraj ?
dmati44 is offline  
Old 04.09.2008., 20:49   #1819
Sve ovisi o tome što voliš...da li si Ikea tip ili Bidermajer tip ....to što napraviš sam ,teško možeš kupiti..i sigurno ne jeftinije..samo možda preciznije,ali to ovisi o alatu.
Ustvari ,moraš uživati radeči to ,inače nema smisla ..lova je slaba.
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 04.09.2008., 21:03   #1820
Ustvari ,moraš uživati radeči to ,inače nema smisla ..lova je slaba.[/QUOTE]


Jedino to, i sto sam tjedan dana lomio oči dok nisam sve pročitao dva puta, pa reko da ne bude džabe.
dmati44 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:53.