Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2012., 10:56   #1
Micro SD kartica - problem

Pozdrav svima
Dogodio mi se problem s navedenom karticom, odjedamput je mob prestao prepoznavat, samo se pojavilo upozorenje da je "kartica izvađena" iako je funkcionirala normalno do minutu prije toga. Sad je više mob neće da prepozna, niti čitač kartica...sve bezuspješno. Zna li netko kako da je oživim i izvučem podatke s nje? Jel se mogu bar nečemu nadat ili je gotovo s njom?

Hvala
Angeleyes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 11:38   #2
Probaj uz pomoc tiroxovog recepta da ti ju prvo pokusa prepoznati komp.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...7&postcount=19

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...2&postcount=16
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 14:44   #3
Otisla ti kartica na vjecna lovista
scootertechno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 21:17   #4
Quote:
scootertechno kaže: Pogledaj post
Otisla ti kartica na vjecna lovista
Zacudo ozivila je nakon sto je stala u mobu tako "pokvarena". Samo se odjednom pojavilo upozorenje da je kartica ostecena i da bi je trebalo formatirat. Sad je sve ok (formatirala sam je) i pokusavam izvuc te podatke s nje, međutim ne mogu nac neki normalan program za to. Probala sam neke i lijepo prikaze sve sto je nasao u toj kartici (uz preview slika i svega ostalog), spremi na komp i nakon toga ne mogu otvoriti te slike i pjesme. U nekom su cudnom formatu kojeg komp ne prepoznaje!! Zna li netko nesto?
Angeleyes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 22:01   #5
Quote:
Angeleyes7 kaže: Pogledaj post
Zacudo ozivila je nakon sto je stala u mobu tako "pokvarena". Samo se odjednom pojavilo upozorenje da je kartica ostecena i da bi je trebalo formatirat. Sad je sve ok (formatirala sam je) i pokusavam izvuc te podatke s nje, međutim ne mogu nac neki normalan program za to. Probala sam neke i lijepo prikaze sve sto je nasao u toj kartici (uz preview slika i svega ostalog), spremi na komp i nakon toga ne mogu otvoriti te slike i pjesme. U nekom su cudnom formatu kojeg komp ne prepoznaje!! Zna li netko nesto?
Kako to misliš "Sad je sve ok (formatirala sam je) i pokusavam izvuc te podatke s nje"?!

Zašto si ju formatirala ako ti trebaju podaci koji su na njoj?

Skini si Hirens boot cd, na njemu imaš 20-ak recovery programa pa probaj sa nekim od njih:
http://www.hiren.info/pages/bootcd

Ili prvo probaj ovo:
http://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec
Binaroid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 22:40   #6
Quote:
Binaroid kaže: Pogledaj post
Kako to misliš "Sad je sve ok (formatirala sam je) i pokusavam izvuc te podatke s nje"?!

Zašto si ju formatirala ako ti trebaju podaci koji su na njoj?

Skini si Hirens boot cd, na njemu imaš 20-ak recovery programa pa probaj sa nekim od njih:
http://www.hiren.info/pages/bootcd

Ili prvo probaj ovo:
http://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec
Formatirala sam je jer je niti jedan uređaj nije prepoznavao dok nisam to napravila...niti pomoću čitača kartica nije išlo, ni preko drugog moba. Zadnji put sam iz formatirane kartice uspjela izvuć veliki dio toga i sve je ok bilo, sad sam izvukla (ti podaci imaju par gigabajta otprilike koliko je i bilo na njoj) ali nemam pojma zašto ih se ne može otvorit...

Hvala na linkovima, pokušat ću opet preko tih programa!
Angeleyes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 23:42   #7
Quote:
Angeleyes7 kaže: Pogledaj post
U nekom su cudnom formatu kojeg komp ne prepoznaje!! Zna li netko nesto?
U kojem čudnom formatu?
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 00:02   #8
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
U kojem čudnom formatu?
Format je normalni .jpg ali svejedno ne radi, pjesme .mp3 i player ih ne može otvoriti, ista stvar za sve ostalo.



Angeleyes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 09:54   #9
Quote:
Angeleyes7 kaže: Pogledaj post
Formatirala sam je jer je niti jedan uređaj nije prepoznavao dok nisam to napravila...niti pomoću čitača kartica nije išlo, ni preko drugog moba. Zadnji put sam iz formatirane kartice uspjela izvuć veliki dio toga i sve je ok bilo, sad sam izvukla (ti podaci imaju par gigabajta otprilike koliko je i bilo na njoj) ali nemam pojma zašto ih se ne može otvorit...

Hvala na linkovima, pokušat ću opet preko tih programa!
Lokacija na disku (ili kartici) i naziv fajla su zapisani u MFT-u (Maste File Table). Ako je ona oštećena (zapravo imaju dvije, druga je bekap) moraš napraviti "full scan", "advanced scan", "raw scan" ili kako ga već u dotičnom programu nazivaju.

Pošto si ti formatirala karticu (ako je quick format, onda zapravo formatira baš MFT), pretpostavljam da si i radila neku od tih opcija. Fajlovi mogu biti nečitki iz niza razloga. Mogli su se djelomično fizički nalaziti na oštećenim lokacijama, mogli su biti djelom prepisani itd. Iz istog razloga može pronaći i fajlove koje si davno obrisala pa je normalno da su neki nađeni fajlovi nečitki.

Probaj ponoviti proces sa programima sa Hirensa (ne moraš bootat, mountaj CD u Daemon tools ili sličan alat i pokreni HBCDmenu.exe), za početak sa Data Recovery Wizard Pro.

E da, za "prošireni" Hirens ukucaj u google (ili pratebay): hirens boot restored torrent

Na stranicama proizvođača DRWPro-a imaju dobro objašnjeno dosta toga, od samog programa do data recoverya općenito:
http://www.easeus.com/datarecoverywi...lost-files.htm

Baj d vej, drugi put nemoj formatirati karticu. Ignoriraj prozor od vindowsa i pokreni najnormalnije program za recovery.
Binaroid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 12:23   #10
Pomagajte,pao mi je mobitel i sad mi stalno piše da umetnem sd karticu iako je ona unutra (probala sam izvadit i ponovo stavit ali ništa).Izvadila sam karticu van i mobitel radi normalno,ali dok je kartica u mobitelu on se nakon nekog vremena sam ugasi.
bananko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 14:19   #11
Quote:
bananko1 kaže: Pogledaj post
Pomagajte,pao mi je mobitel i sad mi stalno piše da umetnem sd karticu iako je ona unutra (probala sam izvadit i ponovo stavit ali ništa).Izvadila sam karticu van i mobitel radi normalno,ali dok je kartica u mobitelu on se nakon nekog vremena sam ugasi.
Onda je vjerojatno kartica. Probaj, ako imaš kod koga, svoju karticu u drugom telefonu. Ili je malo očisti, premda može biti i da je otišla elektronika "u utoru" na samom mobitelu. Ako netko ima da ti posudi SD, stavi u svoj mob pa probaj.
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 16:08   #12
Thumbs up

Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
Onda je vjerojatno kartica. Probaj, ako imaš kod koga, svoju karticu u drugom telefonu. Ili je malo očisti, premda može biti i da je otišla elektronika "u utoru" na samom mobitelu. Ako netko ima da ti posudi SD, stavi u svoj mob pa probaj.
hvala ti,probat ću!!!!!!
bananko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 23:38   #13
Quote:
bananko1 kaže: Pogledaj post
hvala ti,probat ću!!!!!!
probala sam staviti svoju sd karticu u drugi mob. i ne radi, a u svoj sam stavila drugu i radi.Zaključak. kartica je krepala!!
bananko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 18:50   #14
SD kartica krepala!!

pozdrav!

Sd kartica mi je odjednom krepala, odn. nije mi vidljiva na mobitelu. Dok sam sjedio na kavi, odjednom mi je nešto se deinstaliralo, obrisalo, vidio sam obavijest da nešto radi, ali mislio sam nekako ću to rješiti.
Probao sam je staviti u drugi mobitel, također ne radi.
Stavio sam je u adapter i stavio u komp, također nije vidljiva.
Šta da radim, jel ima kakvog lijeka?
Milan1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 22:27   #15
Quote:
Milan1981 kaže: Pogledaj post
pozdrav!

Sd kartica mi je odjednom krepala, odn. nije mi vidljiva na mobitelu. Dok sam sjedio na kavi, odjednom mi je nešto se deinstaliralo, obrisalo, vidio sam obavijest da nešto radi, ali mislio sam nekako ću to rješiti.
Probao sam je staviti u drugi mobitel, također ne radi.
Stavio sam je u adapter i stavio u komp, također nije vidljiva.
Šta da radim, jel ima kakvog lijeka?
Probao sam sa linuxmintom, ništa.
i sa MiniTool Power Data Recovery - ništa.

Anyone?
Milan1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 14:14   #16
jedino sto bi moglo pomoci, ako ti nudi da formatiras !
formatiras na Kompu na obicni nacin, i posle pokusas s specialnom softverom podatke vratiti.
Ak ti NE nudi formatiranje, znaci da je elektronika/controller u kartici krepala..
mozes baciti.

Nista nije sigurno, bas diditalna tehnika. Zato uvjek "backup" raditi.
Kartice mogu samo tako krepati, a rado krepaju i ak se mobiltel gasi radi slabog AKKU.
Na zalost, tako ti je to,, zlata ima malo na svijetu, tako i malo dobri programirera,
a ti malo dobrih odma vlade i vojska pobere k sebi. Tako da Mobiltelefoni nisu bas pametno programirani da bi prekinuli vezu prema SD-Karticama ili kakve vec unutra ,kada akku slabi, padne napon....dode do kumunikacijske greske i moze pokavarit podatke ...
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 20:19   #17
Ako je racunalo ne vidi, formatirat karticu na računalu (obavezno UKLJUČEN quick format) time će podaci koji postoje na kartici ostati nepromjenjeni i onda sa EASEUS data recovery wizard (nije besplatan (besplatna verzija vrati par MB, ili crackiran ili kod nekoga tko ga ima i zna s njim radit) napravit data recovery, osim naravno ako nije fizicki bas unistena do kraja..
__________________
Bog je stvorio čovika, a Zadar košarku.
zadarmorski is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 20:53   #18
Ne mog je formatirati ukoliko se ne pokazuje, zar ne?!
Odnio sam je reklamirati u t-mobile, ima garanciju 36 mjeseci. Bojim se da ništa od podataka
bar ću dobit drugu karticu, ako ništa drugo.
Hvala
Milan1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 22:53   #19
Quote:
zadarmorski kaže: Pogledaj post
Ako je racunalo ne vidi, formatirat karticu na računalu (obavezno UKLJUČEN quick format) time će podaci koji postoje na kartici ostati nepromjenjeni i onda sa EASEUS data recovery wizard (nije besplatan (besplatna verzija vrati par MB, ili crackiran ili kod nekoga tko ga ima i zna s njim radit) napravit data recovery, osim naravno ako nije fizicki bas unistena do kraja..
ne dezinformiraj. Quick format NIJE ama baš nikakva garancija da će podatci ostati NEPROMJENJENI
Avioradar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 20:34   #20
Pozdrav svima!
Imam problem sa sd karticom.
Odjednom mi se na mobitelu pojavilo da mi je "ostecena sd kartica" i pisalo je jos da je treba formatirati karticu.Prvo sto sam napravila sam izvadila sd karticu i ponovno ju umetnula i kasnije je ponovno pisalo da je ostecena sd kartica.Na kraju sam ju formatirala i nista se nije dogodilo.Molim vas za pomoc!!
dorotea0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.