Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2013., 19:53   #41
Pretpostavljam da ti smajlići ništa ne znače ili treba crtati?
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 20:11   #42
Mir u sudnici! Evo da malo nastavimo u konstruktivnom tonu

Dakle vi se sigurno pitate kaj jože misli koji je najbolji dokumentarac koje je videl o nekom vozaču F1. Istina je Senna je dobil oscara -ali Joža nema dobro mišljenje o "Senni" kao dokumentarcu. Ne volim da se u dokimentarac ubacuje neka napetost, neka skoro pa radnja, ne sviđa mi se da taj dokumentarac pokušava oživjeti odavno pokopanu borbu Senne i Prosta -i to još na način da Prosta totaln oocrnjuje, pa je onda na kraju gledatelj zbunjen i pita se pa dobro zakaj onda Prost danas vodi tu fondaciju. Sve u svemu ovak se delaju dokumentarci, dokumentarci su dokument jednoga vremena, oni ne služe da se gledatelja zabavi nekakvom reanimiranom borbom senne i prosta nego da se gledatelju približi atmosfera nekog drugog davno zaboravljenog vremena

to je taj dokumentarac

http://www.youtube.com/watch?v=XwY2A4A__Ig

inače ja sam već jedamput ukazal na taj dokumentarac ali dok sam bil u banovini pa je to išlo na onom neformalnom chatu na kojem smo se zafrkavali sa japanskim klonovima pa evo sad tu i nek službeno ide.
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 20:50   #43
Uh,..... kratko sam škicnuo..... pretpostavljam da je nešto jako dobro, tj. imam feeling da je dokumentarac prva liga.... ali zar je cijeli film na njemačkom jeziku.... ?

Eh, da.... moram se pohvaliti..... sjedio sam na Rindtovom Lotusu 72, obojanom u Gold leaf reklamne boje. Imam tu fotku kod sebe. Štoviše, pregledao sam cijeli taj bolid ( Graz. 2008. ). Prije nego što sam vidio taj bolid uživo, mislio sam da smiješno izgleda naspram današnjih bolida. Ali poslije te spoznaje i viđenja uživo Lotusa 72, ja se beskrajno divim tim hrabrim ljudima, koji su sjedili u to malo lima i sa velikim/jakim motorom iza leđa. Nadrealno! I više cijenim bolide iz 60-tih, 50-tih. Prije su mi bili smiješni, ali poslije ovog iskustva,..... da znam OFF TOPIC, al' jbg,.... Joža je zarazan,..... tj. F1 i sve slično.....
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.

Zadnje uređivanje mali zgubidan : 17.01.2013. at 20:56.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 22:10   #44
Quote:
Franem kaže: Pogledaj post
Nažalost nigdje.
A dobro stigle su ga i godine.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 23:25   #45
Quote:
mali zgubidan kaže: Pogledaj post
Uh,..... kratko sam škicnuo..... pretpostavljam da je nešto jako dobro, tj. imam feeling da je dokumentarac prva liga.... ali zar je cijeli film na njemačkom jeziku.... ?

Eh, da.... moram se pohvaliti..... sjedio sam na Rindtovom Lotusu 72, obojanom u Gold leaf reklamne boje. Imam tu fotku kod sebe. Štoviše, pregledao sam cijeli taj bolid ( Graz. 2008. ).
moram te razočarat, ali nisi sjedio u originalnom Rindtovom bolidu, već u Fittipaldijevom ili u najboljem slučaju Wisellovom

jer Rindtov Lotus je još dan danas u jednoj privatnoj garaži 20km od monze. Neki lik ga tamo drži i bolid je u potpuno istom stanju u kakvom je bio u nesreći

to se i vidi na ovom filmu pred sam kraj na 1:25:50 neki njemac govori kako je otkrio di je bolid. Inače uopče se godinama nije znalo gdje je bolid. Prvo ga je uzela policija jer je trajala istraga pošto je nesreća bila u italiji -slično ko sa senninim williamsom. I onda su ga nakon par godina otpustili (bolid mislim) i onda je došao taj neki tip i pokupio ga i odnio si ga u garažu. i tam stoji do dana današnjega.

Inače to je jako interesantno kad se dogodi fatalna nesreča, recimo kanada je isto specifična po tom pitanju tamo isto krim policija dolazi na stazu i radi uviđaj. Pa tako kad je poginuo Jeff Krosnoff u Torontu 1996 došli su na uviđaj, prvo sve zatvore kompletno ko da je bogati bio gangsterski obračun, i onda privoda jednog po jednog na obavjesni razgovor. I tako priveli su i stefana johansonna jer su u toj svojoj ridikuloznoj "istrazi" zaključili da se krosnoffov bolid dodirnuo sa Johanssonovim. I onda su mu postavljali ovakva pitanja, ovo je živa istina

Ime? -Stefan Johansson.

Državljanstvo? -Švedsko.

Zašto ste došli u kanadu? -zbog posla.

Kakvim se poslom bavite? -vozim utrke.

Jeste li poznavali unesrečenog? -jesam.

U kakvim ste odnosima bili? -površnim.

... itd itd

Navodno su ga na obavjesnom razgovoru držali do 3 ujutro

eto svega ima. naravno da je istraga u svojoj konačnici došla do rezultata da se radi o tipičnoj nesreći i da krivca nema -ali procedura se ispoštovala kao da se radilo o umorstvu s predumišljajem
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 23:57   #46
jel zna netko tko je ovo?

josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 00:07   #47
A.J. Foyt.



Jedva sam ga prepoznao.
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 00:12   #48
Bravo! Bio sam uvjeren da će neko reć da je Michael Schumacher u pitanju!

evo ga u originalu

josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 00:17   #49
I meni je to palo na pamet.
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 00:20   #50
Quote:
Franem kaže: Pogledaj post
I meni je to palo na pamet.
nevjerovatna sličnost i još se bave istim poslom i još su isto uspješni svaki u svoje vrijeme. prava dva automobilistička titana. i izgledaju ko dva brata. za nepovjerovat. a rođeni svaki na svom kontinentu. gotovo pa zastrašujuće.
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 00:25   #51
Da nemaju kakve zajedničke pretke?
Dosta Njemaca je završilo u SAD-u.
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 00:32   #52


Bacite komentar.
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 10:34   #53
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
moram te razočarat, ali nisi sjedio u originalnom Rindtovom bolidu, već u Fittipaldijevom ili u najboljem slučaju Wisellovom

jer Rindtov Lotus je još dan danas u jednoj privatnoj garaži 20km od monze. Neki lik ga tamo drži i bolid je u potpuno istom stanju u kakvom je bio u nesreći
OK. Nisam jako razočaran, jer sam ipak sjedio na Lotusu 72. Kažem sjedio, jer je i to bio "grijeh". Onoj kustosici muzeja ili što je već bila, samo što oči nisu iskočile, kada me je vidjela da sjedim na bolidu, dok me je kolega fotografirao. Naravno, pomislio sam i da sjednem u njega, vukla me želja, bilo je to tako privlačno mjesto..... ah!

Kao što rekoh, "iskoristio" sam ženinu dobru volju, što nam je dopustila da fotkamo Lotus 72, pa me je tjerala sa podija na kojem je bolid bio,..... eh!

U jednom trenutku sam pomislio da je to neki od Lotusa 72, koje je vozio Jochen, ali vjerovatno su to rariteti, pa je to bolid kojeg je vozio Emerson ili netko treći, a ne sam Rindts. Ali kao što rekoh, bez obzira na to, čiji je bolid, bio sam, i sada sam sretan, što mi se pružila ta prilika.
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 14:23   #54
Quote:
Franem kaže: Pogledaj post
Da nemaju kakve zajedničke pretke?
Dosta Njemaca je završilo u SAD-u.
Nebi ja na to tak gledal. Imam ja svoju teoriju. Čuj Foyt je tam negdi krajem 60tih godina bil u naponu snaga. Često je dolazil u europu. Došel je u francusku na Le mans 1967 i pobjedil od šuba. Ko zna možda je 1968 opet došel, ovaj puta u njemaču, ali zbog nekakvih privatnih stvari. Ko zna možda se neka njemačka gospodična u njega zaljubila tam negdi 1968. Ko to zna -sve je moguće. Čuj možda to samo znaju njih dva. Doduše gospođa je umrla pred 10ak godina ,pa tajnu zna samo AJ. Ali ko zna kakve je svoje veze i vezice potezal tam negdi krajem 80tih i preporučil tog talentiranog dečka jednom mercedesu. ko to zna. Bum ja probal saznaz, ja znam ljude koji znaju Foyta. Nebi se čudil da je sedmerostruki prvak zapravo Michael (nesuđeni) Foyt

Michael Foyt -pa to fantastično zvuči!? kaj ne !?
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 14:30   #55
Quote:
Franem kaže: Pogledaj post


Bacite komentar.
241 milju to je 387 km/h, wow, gde je to ostvareno?
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 14:39   #56
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
241 milju to je 387 km/h, wow, gde je to ostvareno?
fontana 2000 ili 2001

Ništa spektakularno vjeruj mi -ti auti su mogli ići i 300mph samo da im je bilo dozvoljeno odvrtit boost do kraja.

Problem je što su došli do granice koju vozač može izdržat. Što se zorno vidjelo 2003 u texasu kada je utrka otkazana, jer su vozači gubili svjest od g sila
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 15:47   #57
Hvala na odgovoru
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 16:31   #58
Zanimljiva izjava Pola Trejsija o Nascaru

Quote:
In May 2011 he made statements about NASCAR, calling it boring and stating “I can’t watch a NASCAR race on TV without taking a three-hour nap in the middle of it...It is a different scene and a different culture."
Meni osobno je Nascar najkonkurentnije takmicenje.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 20:15   #59
Saznao sam gde ima WRC. Na nemackom Sport 1 !
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 00:27   #60
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
Zanimljiva izjava Pola Trejsija o Nascaru



Meni osobno je Nascar najkonkurentnije takmicenje.
trejsi je pun govana

lepo mu je mali Al rekel "I don't need this shit, I don't need this shit"

evo tu je sve dokumentirano

http://www.youtube.com/watch?v=dypzl-BBh08



a tu je najsretniji čovek na svjetu, ja neznam jesam ja ikad videl sretnijeg čoveka. nije ni čudo da se njemu živo fučkalo i za williams i za 8 mil dollara -samo indy je bitan!

http://www.youtube.com/watch?v=kj4fn8DTugA

Zadnje uređivanje josip-presvetli : 19.01.2013. at 00:35.
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.