Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2013., 03:33   #41
Talking

Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Same ne-Biblijske izmišljotine.

Gdje piše u Bibliji da će se Isus kome ukazivati?
Ili piše da se čeka Njegov 2. dolazak,
kada će Ga SVI vidjeti! - ?
Na žalost neće ga vidjeti..

Hoće li se Krist pojaviti u vidljivom obliku na oblaku i zatim pred očima svijeta uzeti na nebo vjerne kršćane?
Je li Isus rekao da će ga svijet ponovno vidjeti doslovnim očima?
Isus je u Ivanu 14:19 (St) rekao svojim vjernim učenicima: “Još malo, i svijet me neće više vidjeti, a vi ćete me ponovno vidjeti, jer ja živim i jer ćete i vi živjeti” (kurziv dodan). (Usporedi 1. Timoteju 6:16.)
U kom smislu Gospodin ‘silazi s neba’?
Može li Gospodin “sići s neba”, kao što stoji u 1. Solunjanima 4:16, a da se to ne vidi doslovnim očima? U vrijeme drevne Sodome i Gomore Jehova je rekao da je odlučio “ići dolje da vidi” što ljudi rade (1. Mojs. 18:21, St). No nitko od ljudi nije ga tada vidio, premda su vidjeli anđeoske predstavnike koje je poslao (Ivan 1:18). Slično tome, Isus se ne mora vratiti u tijelu da bi nagradio svoje vjerne sljedbenike na Zemlji.
U kom će onda smislu ljudi “vidjeti” Gospodina kako “dolazi na oblaku”?
Isus je prorekao: “Tada će vidjeti ‘Sina Čovječjega [Isusa Krista] gdje dolazi na oblaku’ s velikom moći i slavom” (Luka 21:27, St). Ova i slične izjave nimalo ne proturječe Isusovim riječima zapisanima u Ivanu 14:19. Prisjetimo se: Što se dogodilo kad je na gori Sinaju Bog ‘došao k narodu u gustom oblaku’, kao što piše u 2. Mojsijevoj 19:9 (St)? Bog je ondje bio prisutan, ali nije bio vidljiv. Izraelski je narod vidio dokaze njegove prisutnosti, ali nitko od naroda nije svojim očima vidio Boga. Dakle, kad je Isus kazao da će doći “na oblaku”, zasigurno je želio reći da će biti nevidljiv za ljudske oči, no da će ljudi ipak biti svjesni njegove prisutnosti. Oni će ga “vidjeti” svojim umom, odnosno shvatit će da je on doista prisutan. (Daljnje pojedinosti o tome nalaze se u temi “Kristov povratak”.)
Mogu li kršćani otići na nebo u tijelu?
1. Kor. 15:50, St: “Ovo, braćo, tvrdim: tijelo i krv ne mogu baštiniti kraljevstvo Božje; niti raspadljivo baštiniti neraspadljivo.”
Da li ono što je doživio prorok Ilija opovrgava te riječi? Nipošto. Taj događaj treba promatrati u svjetlu jasnih Isusovih riječi koje je izrekao mnogo stoljeća kasnije: “Nitko nije uzišao na nebo, osim Sina Čovječjega koji je sišao s neba” (Ivan 3:13, St). Premda su neki vidjeli kako je Ilija “u vihoru uzišao na nebo”, to ne znači da je on otišao u duhovno područje. Kako to znamo? Pa biblijski izvještaj kasnije kaže da je Ilija poslao Judinom kralju pismo u kojem ga je ukorio (2. Kralj. 2:11, St; 2. Ljet. 21:1, 12-15). Prije nego što su ljudi izumili avione, Jehova je na svoj način (u ognjenim kolima i vihoru) podigao Iliju sa zemlje u nebesko područje u kojem lete ptice i prebacio ga na drugo mjesto. (Usporedi 1. Mojsijevu 1:6-8, 20
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 06:26   #42
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Na žalost neće ga vidjeti..

Hoće li se Krist pojaviti u vidljivom obliku na oblaku i zatim pred očima svijeta uzeti na nebo vjerne kršćane?
Da, tako piše u Bibliji.
Biblija je Božja riječ koja ne laže.

Quote:
Je li Isus rekao da će ga svijet ponovno vidjeti doslovnim očima?
Da, doslovnim očima - tako kaže istinita Božja riječ.

Quote:
Isus je u Ivanu 14:19 (St) rekao svojim vjernim učenicima: “Još malo, i svijet me neće više vidjeti, a vi ćete me ponovno vidjeti, jer ja živim i jer ćete i vi živjeti” (kurziv dodan).
Apostoli će umrijeti, zaspati, a sljedeće po buđenju - vidjet će Isusa Opet!

Quote:
(Usporedi 1. Timoteju 6:16.)
Ajmo usporediti.
Ajmo čitati - ne SAMO jedan stih - nego - i okolicu.

1. Timoteju 6,14
čuvaj Zapovijed, neokaljano i besprijekorno, do Pojavka Gospodina našega Isusa Krista.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Čekamo pojavak Isusa.
--------------------------------------------
1. Timoteju 6,15
Njega će u svoje vrijeme pokazati
On, Blaženi i jedini Vladar, Kralj kraljeva i Gospodar gospodara,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Isusa će pokazati - TKO?
Tko će pokazati Isusa?

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Isusa će pokazati Jedini Bog Otac Jahve.
Bog Jahve je Blažen, Jedini Vladar, Kralj Kraljeva, Gospodar gospodara.
------------------------------------------------
1. Timoteju 6,16
koji jedini ima besmrtnost, prebiva u svjetlu nedostupnu, koga nitko od ljudi ne vidje niti ga vidjeti može. Njemu čast i vlast vjekovječna! Amen.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ovo GORE se odnosi na Boga Oca Jahvu!
Bog Otac Jahve je JEDINI koji ima Besmrtnost.
Bog Otac Jahve je onaj koji prebiva u svijetu nedostupnu.
Boga Oca Jahvu NITKO OD LJUDI NIJE VIDIO.
Boga Oca Jahvu NITKO OD LJUDI NE MOŽE VIDJETI
.
Bogu Ocu Jahvi - Čast i vlast.

Znači - tvoj dokazni stih se ne odnosi na Isusa,
nego na Boga Oca Jahvu.
Jel to sad jasno?

Quote:
U kom smislu Gospodin ‘silazi s neba’?
Može li Gospodin “sići s neba”, kao što stoji u 1. Solunjanima 4:16, a da se to ne vidi doslovnim očima? U vrijeme drevne Sodome i Gomore Jehova je rekao da je odlučio “ići dolje da vidi” što ljudi rade (1. Mojs. 18:21, St). No nitko od ljudi nije ga tada vidio, premda su vidjeli anđeoske predstavnike koje je poslao (Ivan 1:18).
Gornji stihovi ti jasno kažu - Lik Boga Oca Jahve nije vidljiv ljudima.

Quote:
Slično tome, Isus se ne mora vratiti u tijelu da bi nagradio svoje vjerne sljedbenike na Zemlji.
Gdje to piše - NE MORA SE VRATITI U TIJELU?

2. IVANOVA 1,7
Jer iziđoše na svijet mnogi zavodnici koji ne ispovijedaju Isusa Krista koji dolazi u tijelu. To je zavodnik i Antikrist.

Onaj koji kaže da Isus nije tijelo -taj je Antikrist.
Što ti ispovijedaš?

Isus sam kaže da je tijelo.

Luka 24,39
Pogledajte ruke moje i noge! Ta ja sam! Opipajte me i vidite jer duh tijela ni kostiju nema kao što vidite da ja imam.

Quote:
U kom će onda smislu ljudi “vidjeti” Gospodina kako “dolazi na oblaku”?
Isus je prorekao: “Tada će vidjeti ‘Sina Čovječjega [Isusa Krista] gdje dolazi na oblaku’ s velikom moći i slavom” (Luka 21:27, St). Ova i slične izjave nimalo ne proturječe Isusovim riječima zapisanima u Ivanu 14:19. Prisjetimo se: Što se dogodilo kad je na gori Sinaju Bog ‘došao k narodu u gustom oblaku’, kao što piše u 2. Mojsijevoj 19:9 (St)? Bog je ondje bio prisutan, ali nije bio vidljiv. Izraelski je narod vidio dokaze njegove prisutnosti, ali nitko od naroda nije svojim očima vidio Boga.
Zapamti - Lika Boga Oca Jahve -nitko od ljudi vidio nije i živ ostao.
Na Zemlji - Lika Boga Jedinoga Jahvu - nisu vidjeli.

Isus nije Bog - zato su Isusa mnogi vidjeli - I vidjet će Isusa opet,
kako jasno piše u Božjoj riječi - jer Isus nije Bog.

Quote:
Dakle, kad je Isus kazao da će doći “na oblaku”, zasigurno je želio reći da će biti nevidljiv za ljudske oči,
Za-za-za-sigurno nije tako kako ti kažeš - nego kako kaže Biblija.

Quote:
no da će ljudi ipak biti svjesni njegove prisutnosti. Oni će ga “vidjeti” svojim umom, odnosno shvatit će da je on doista prisutan.
Svako će Ga oko vidjeti! -Amen!

Quote:
(Daljnje pojedinosti o tome nalaze se u temi “Kristov povratak”.)
Nisam uspio nač - di je to? Daj mi link.

Quote:
Mogu li kršćani otići na nebo u tijelu?
Da, mogu - to je Biblijsko obećanje.

FILIPLJANIMA 3,21
snagom kojom ima moć sve sebi podložiti on će preobraziti ovo naše bijedno tijelo i suobličiti ga tijelu svomu slavnomu.

Quote:
1. Kor. 15:50, St: “Ovo, braćo, tvrdim: tijelo i krv ne mogu baštiniti kraljevstvo Božje; niti raspadljivo baštiniti neraspadljivo.”
Opet tvoj separatistički nauk koji izdvaja samo jedan stih.
Čitaj Bibliju - ne samo odabrane dogmatske stihove:

1. KORINĆANIMA 15,52
Odjednom, u tren oka, na posljednju trublju - jer zatrubit će - i mrtvi će uskrsnuti neraspadljivi i mi ćemo se izmijeniti.
1. Korinćanima 15,53
Jer ovo raspadljivo treba da se obuče u neraspadljivost i ovo smrtno da se obuče u besmrtnost.

Neraspadljivi! Jasno?

Quote:
Da li ono što je doživio prorok Ilija opovrgava te riječi? Nipošto. Taj događaj treba promatrati u svjetlu jasnih Isusovih riječi koje je izrekao mnogo stoljeća kasnije: “Nitko nije uzišao na nebo, osim Sina Čovječjega koji je sišao s neba” (Ivan 3:13, St). Premda su neki vidjeli kako je Ilija “u vihoru uzišao na nebo”, to ne znači da je on otišao u duhovno područje. Kako to znamo? Pa biblijski izvještaj kasnije kaže da je Ilija poslao Judinom kralju pismo u kojem ga je ukorio (2. Kralj. 2:11, St; 2. Ljet. 21:1, 12-15). Prije nego što su ljudi izumili avione, Jehova je na svoj način (u ognjenim kolima i vihoru) podigao Iliju sa zemlje u nebesko područje u kojem lete ptice i prebacio ga na drugo mjesto. (Usporedi 1. Mojsijevu 1:6-8, 20
Ilija je bio kao i Henok - Uzdignut.
Nigdje ne kaže Riječ - tijelo im je ostalo na Zemlji.

Mojsijevo tijelo ostalo je na Zemlji.

Pročitaj si malo dodatke koje sam dao tvojim "dokaznima" stihovima.
Razmisli još jednom - tko je Antikrist!

Zadnje uređivanje piramida4 : 19.06.2013. at 07:20.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 09:13   #43
Quote:
garnierica kaže: Pogledaj post
ne radi se tu o tome da on nema snage, nego da je skovana zavjera protiv Benedikta


Ti valjda imaš neka veća saznanja o tome...ja vidim samo starca koji želi u miru provesti ostatak života.

Možda je na djelu opus gay a ne opus dei...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 12:46   #44
Quote:
ashes animae kaže: Pogledaj post
Zanima me dali je netko čuo za ova ukazanja ,pred drugi dolazak Isusa Krista.
9 studenog je jedna žena iz neke europske zemlje počela primati Božje poruke ,
poznata je pod imenom Marija od Božanskog Milosrđa po Božjoj želji.

Zanima me što vi mislite o tim ukazanjima ... cut/
Jel ovo neka zahebancija ?


Quote:
ashes animae kaže: Pogledaj post
....
U dokumentarcu o Fatimi su rekli da iza pape kojeg su oni imali će još biti 3 pape : Papa Ivan Pavao II,Benedikt 16 i valjda sada Franjo.
Ko je rekao, u kojem dokumentarcu ?
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 15:27   #45
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Jel ovo neka zahebancija ?

Ne,stranica s upozorenjima postoji i tamo tako piše samo ne znam dal su ukazanja istinita ili ne.

Ko je rekao, u kojem dokumentarcu ?
Taj dokumentarac sam gledala na Talijanskoj televiziji ,ne znam kako se zove.
__________________
svaki je ljudski život važan bez obzira koliko nevidljiv bio.
Everything that's realistic has some sort of ugliness in it. Even a flower is ugly when it wilts, a bird when it seeks its prey, the ocean when it becomes violent.
ashes animae is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 17:46   #46
Quote:
ashes animae kaže: Pogledaj post
Taj dokumentarac sam gledala na Talijanskoj televiziji ,ne znam kako se zove.
Ja sam gledala sličan dokumentarac na fr. TV, ne znam kako se zove. Al bilo je riječi o drugom dolasku Anunnaka i jednoj ženi u tamo nekoj europskoj zemlji koja odavno prima njihove poruke. Al ne znam je li to istina.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 18:11   #47
Quote:
ashes animae kaže: Pogledaj post
Taj dokumentarac sam gledala na Talijanskoj televiziji ,ne znam kako se zove.
To ti je dokumentarac o Garabandalu , a ne Fatimi...

I Gospa u Garabandalu lijepo je rekla da "kraj vremena" nema značenje smaka svijeta , kao što ni proročanstvo Svetog Malahije (koje se križa sa garabandalskim...) nema značenje smaka svijeta , kao što u Bibliji piše da "vrijeme ima svoj kraj" u prvom dijelu turbulencije , što očito ne podrazumijeva smak svijeta , jer se mora odviti i drugi dio turbulencije koji je onda samo dijelić drugog dijela ljudske povijesti - iz biblijske perspektive...


Mi zapravo ne znamo što znači ovaj "kraj vremena..."
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 21:03   #48
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
To ti je dokumentarac o Garabandalu , a ne Fatimi...

I Gospa u Garabandalu lijepo je rekla da "kraj vremena" nema značenje smaka svijeta , kao što ni proročanstvo Svetog Malahije (koje se križa sa garabandalskim...) nema značenje smaka svijeta , kao što u Bibliji piše da "vrijeme ima svoj kraj" u prvom dijelu turbulencije , što očito ne podrazumijeva smak svijeta , jer se mora odviti i drugi dio turbulencije koji je onda samo dijelić drugog dijela ljudske povijesti - iz biblijske perspektive...


Mi zapravo ne znamo što znači ovaj "kraj vremena..."
Aha! mislila sam da je to bilo u Fatimi ,zeznula sam se.

Možda će to biti završetak jedne ere a ne smak svijeta?

Garabandalska opomena

(Ispunjenje te Opomene bit će nam dokaz istinitosti poruka iz Garabandala.) Evo što je rečeno i napisano o Opomeni:

19. lipnja 1965. »Evo napisane Opomene koju mi je dala Presveta Djevica, kada sam se nalazila sama u šumici pinija 1. siječnja 1965. Ovaj tekst ovdje pišem vjerno, kako sam ga primila.

Opomena, koju će nam poslati Djevica, to je kao kazna. Da približi dobre još bliže Bogu i da upozori ostale. U čemu se sastoji opomena, ja toga ne mogu objasniti. Presveta Djevica mi nije rekla da to kažem. Bog hoće da, zahvaljujući toj opomeni, postanemo bolji i da manje griješimo protiv Njega.« Kad su Končitu upitali da li će opomena prouzročiti smrt, ona je odmah napisala: »Ako mi umremo od toga, to neće biti radi same opamene, nego radi uzbuđenja što ćemo ga osjećati gledajući i osjećajući opomenu.«

To će biti kao vatra. Neće izgorjeti naša tijela, ali mi ćemo je osjećati i na tijelu i na duši. Svi narodi i svi ljudi osjećat će to jednako. Nitko neće tome moći izbjeći. I sami će nevjernici osjetiti strah Božji! Pa iako se sakriješ u svoju sobu i zatvoriš prozore, nećeš moći tome izbjeći; usprkos svemu vidjet ćeš i osjetiti tu opomenu. Da, to je istina. Presveta Djevica rekla mi je ime tog fenomena. Riječ postoji u španjolskom rječniku. Počinje sa slovom »A«. Ali mi nije rekla da to saopćim.


Armagedon ?
__________________
svaki je ljudski život važan bez obzira koliko nevidljiv bio.
Everything that's realistic has some sort of ugliness in it. Even a flower is ugly when it wilts, a bird when it seeks its prey, the ocean when it becomes violent.

Zadnje uređivanje ashes animae : 19.06.2013. at 21:30.
ashes animae is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 21:42   #49
.

Pa kud odma Armagedon , jebote život...


Previše su napeti ovdje forumaši. Preporučam vam da se na temi religijski vicevi malo relaksirate uz moje uradke...


A kao anđeo ?

A kao atomska bomba ?

A kao... jel španjolci za vanzemaljce kažu nešto sa A ?

A kao asteroid ?

A kao...
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 22:05   #50
Čuj, upozorenje koje će potresti čitav svijet do kosti ne zaslužuje više od početnog slova.

Je li slijedećoj vidjelici slijedi igra asocijacije?
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 22:48   #51
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

Ti valjda imaš neka veća saznanja o tome...ja vidim samo starca koji želi u miru provesti ostatak života.

Možda je na djelu opus gay a ne opus dei...
AŽURIRANO: Svjetske elite otjerale papu Benedikta XVI. - presudila mu borba protiv homoseksualaca?
VIDEO: Papa Benedikt XVI., prvi papa u 600 godina koji podnosi ostavku, tjera se u mirovinu zbog svog snažnog protivljenja pravima homoseksualaca, upozoravanja na novi svjetski poredak i bankarske elite.
Autor: B.N. Photo: GNU Utorak, 12 Veljača 2013 13:05
Unatoč glasinama o svojoj starosti i bolesti te korupciji i borbama u Vatikanu pravi razlog ostavke pape Benedikta XVI. je pritisak svjetskih elita koji time uklanjaju najvažnijeg svjetskog borca protiv neoliberalnih i lijevih perverzija čovječnosti. Posljednjih godinu dana, osobito zadnjih par mjeseci Benedikt XVI. potpuno je posvetio borbi protiv legalizacije istospolnih brakova, prava na posvajanje djece istospolnim parovima, seksualnog obrazovanja, legalizacije prostitucije, transspolnih identiteta i sl. perverzija tradicionalnih vrijednosti.
U posljednjih godinu dana, istospolne brakove legaliziralo je nekoliko američkih saveznih država, Francuska i Ujedinjeno Kraljevstvo privode taj proces kraju, a čak je i katolička Španjolska legalizirala istospolne brakove. Papa je bio najglasniji protivnik tome i organizirao je globalnu kampanju suprotstavljanja nametanju novih vrijednosti istospolne ravnopravnosti, spolnog odgoja, normalnost masturbacije i prostitucije.
Donosimo vam pregled stavova zbog kojih je Benedikt XVI. bio trn u oku skrivenim bankarskim i političkim elitama.
Poziv na otpor iluminatskim i bankarskim svjetskim elitama novog poretka

Papa Benedikt XVI. je u svojoj knjizi Europa danas i sutra jasno se suprotstavio novom svjetskom poretku i upozorio na pokušaje svjetskih elita da pokore svijet.
-Ali na ovoj način rađaju se novi oblici opresije i uspinje se nova vladajuća klasa. Konačno će sudbinom drugih ljudi odlučivati oni koji imaju znanstvenu moć na svom raspologanju i oni koji upravljaju financijama. [...] No neće li novi svjetski poredak s tim osnovama u stvarnosti postati užasna utopija?-
Osim toga iste teme se doticao u mnogim drugim prilikama. U poslanici Caritas in Veritate, objavljenoj uoči G8 summita u Italiji jasno govori potrebi o novoj svjetskom financijskom poretku koji bi napustio materijalizam i vratio dušu i ljudsko dostojanstvo u svijet.

Pandan novom svjetskom poretku - svjetski moralni poredak

Papa još od početka krize poziva za stvaranjem nove globalne zajednice koja bi izbjegla izrabljivanje globalizacije i siromašnih zajednica te prevlast banaka i korporacija. Tekst, 'Prema reformiranju međunarodnog financijskog i monetarnog sustava u kontekstu globalnog javnog autoriteta' javno je dostupan.
Na govoru Komisji za mir i pravdu (Iustitia et Pax) 3. prosinca 2012. papa Benedikt XVI. pozvao je na stvaranje 'svjetske zajednice, s odgovarajućim autoritetom koji bi služio općem dobru ljudske obitelji'. Ovo je bio očiti pandan pokušajima centralizacije i stvaranje novog neoliberalnog svjetskog poretka.
-Predloženo tijelo ne bi bila supersila, koncentrirana u rukama malobrojnih koji bi dominirali svim ljudima i izrabljivali najslabije. [...] Vijeće bi bila moralna sila i autoritet koji bi pružala upute i kriterije za donošenje odluka političarima.[...] Bilo bi ograničeno lokalnim zakonima, a ne prisilnim standardima globalizacije.-
Borba protiv istospolnih brakova

Osim toga, papa je bio vrlo glasan protiv perverzije tradicionalnog braka. Njegovi prvi činovi kao pontifa Katoličke crkve bili su izdati upute za zabrani zaređivanja homoseksualaca ili ljudi s takvim porivima.
U svojoj posljednjoj božićnoj adresi Vatikanu koju je jasno posvetio promoviranju tradicionalnih obiteljskih vrijednosti jasno je izjavio da je 'davanje prava istospolnim parovima da se žene i posvajaju djecu je napad na tradiconalnu obitelj koju čine otac, majka i djeca'. Pri tome je čak citirao francuskog rabina Gilles Bernheima koji se slaže s njime.
-Ljudi se ne slažu s idejom da imaju prirodu, danu njima od njihovog tjelesnog identiteta, koja služi kao definirajući element ljudskog bića. Oni poriču svoju prirodu i odlučuju da to nije nešto što im je dano, već da odlučuju o tome sami za sebe. Manipuliranje prirodom koju danas osuđujemo kada se bavi okolišem, sada postaje čovjekom osnovni izbor kada se bavi sam sobom.-
I svojoj enciklici Deus caritas est jasno je rekao da 'čovjek postaje doista to što jest kad su tijelo i duša u prisnom jedinstvu'.
- Eros, sveden na čisti 'seks' postaje roba, neka pula 'stvar' koja se može kupiti i prodati, štoviše, sam čovjek postaje roba.-
U svojoj godišnjoj poruci mira Benedikt je jasno naveo da istospolni brakovi, kao i eutanazija i pobačaj predstavljaju prijetnju svjetskom miru. Godinu 2013. psovetio je borbi za tradicionalne vrijednosti u obranu od istospolnog braka.
;
-Svijetom vlada nova filozofija seksualnosti, gdje spol i rod više nisu dani element prirode koji čovjek mora prihvatiti i razumjeti već društvena uloga koju sami biramo dok ju je u prošlosti za nas biralo društvo.-
-Bog je stvorio muškarca i ženu kao specifičnu dvojnost - esencijalni aspekt onoga što bivanje čovjekom zapravo jest. Sada su muškarac i žena stvorene stvarnosti jer priroda ljudskog bića više ne postoji. Čovjek ispituje svoju prirodu.-
-Kada kreativna sloboda postane sloboda da se stvoriš sam onda se Stvaraoc poriče i čovjek konačno gubi sav svoj dignitet kao Božje biće.-
Protiv pobačaja i usvajanja djece istospolnim roditeljima

Benedikta XVI. zgrozio je plan socijalista Hollandea i njegove vlade da se u Francuskoj legalizira i posvajanje djece u istospolne brakove.
-Dijete bi time postalo objekt koji ljudi imaju pravo nabaviti, a ne ljudsko biće.-

Osim toga, jasno se suprotstavio i neposlušnim katolicima, poput snažne demokratske političarke u SAD, Nancy Pelosi, koja unatoč svom deklariranom katolicizmu zagovara pravo na pobačaj.

Protiv evolucionizma

Iako Benedikt XVI. nije povukao priznanje Crkve da su mehanizmi evolucije igrali ulogu u stvaranju čovjeka, 2011. stao je suptilno na stranu kreacionista.
-Ako je čovjek samo nasumični produkt evolucije na nekom mjestu na periferiji svemira, onda njegov život nema smisla ili bi čak mogao biti slučajnost.-
Jasno je 6. siječnja 2011. izjavio da 'svemir nije rezultat slučajnosti, kao što bi neki htjeli da vjerujemo'.
Papa je time porekao temeljna počela teorije evolucije o slučajnom odabiru navodeći kako je Bog osim zakona selekcije jasno vodio i upravljao procesom kojim je nastao čovjek.
Crkvi je 'potreban' liberalni papa

Svjetski mediji i analitičari već desetljećima govore kako je Katoličkoj crkvi potreban novi papa koji će radikalno napustiti dosadašnje doktrine i dopustiti zaređivanje žena, kontracepciju, prekinuti osuđivati masturbaciju i istospolne zajednice. Očekivalo se da će do toga doći nakon smrti blaženog Ivana Pavla II., no kardinali su izabrali najtvrđeg, čelnika institucije koja je naslijedila inkviziciju i koji je pozvao na ujedinjenje svih kršćana u ekumensku zajednicu. Hoće li svjetskim elitama uspjeti postaviti svoga kandidata ovaj put, saznati ćemo....
Benedikt XVI.: Europa se mora temeljiti na prirodnom zakonu | 08.02.2013.
Papa Benedikt XVI: Gay brakovima čovjek želi zauzeti mjesto Stvoritelja | 16.01.2013.
garnierica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 23:35   #52
neće bit smak svijeta, nego novo nebo i nova zemlja!





Otkrivenje 21

Croatian Bible (CRO)
Novi Jeruzalem

21 Ugledam zatim novo nebo i novu Zemlju jer su staro nebo i Zemlja iščeznuli. Ni mora više nema.

2 I vidim Sveti grad, novi Jeruzalem, kako silazi s neba, od Boga, poput zaručnice urešene za muža.

3 Začujem glasan povik s prijestolja: 'Evo, Bog stanuje sa svojim narodom! Prebivat će s njima. Oni će biti njegov narod, a on će biti njihov Bog.

4 Otrt će svaku suzu s njihovih očiju. Neće više biti smrti, neće biti žalosti, ni plača, ni boli. Jer sve prijašnje je uminulo.'

5 Onaj koji sjedi na prijestolju reče: 'Gle, činim sve novo!' Zatim meni reče: 'Zapiši ove riječi - vjerodostojne su i istinite!'

6 I još reče: 'Svršeno je! Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak. žednima ću dati da se besplatno napiju s izvora vode života.

7 Svi će pobjednici baštiniti te blagoslove. Ja ću im biti Bog, a oni meni djeca.

8 Ali sve kukavice, nevjernici i pokvarenjaci, svi ubojice i bludnici i vračari te idolopoklonici i svi lažljivci - završit će u jezeru što gori ognjem i sumporom. To je druga smrt.

9 Zatim mi priđe jedan od sedmorice anđela sa sedam posuda punih konačnih zala i reče: 'Dođi da ti pokažem Zaručnicu, Jaganjčevu ženu!'

10 I u duhu[a] me ponese na veliku, visoku goru i pokaže mi sveti grad Jeruzalem kako silazi s neba od Boga.

11 Sav je blistao Božjom slavom poput dragoga kamena, poput kristalnoga jaspisa.

12 Zidine su mu bile široke i visoke, s dvanaest vrata koja je čuvalo dvanaest anđela. A na svakim je vratima pisalo ime jednoga od izraelskih plemena.

13 Sa svake strane - s istoka, sjevera, juga i zapada - bila su troja vrata.

14 Gradske zidine imale su dvanaest temelja na kojima su pisala imena dvanaestorice Jaganjčevih apostola.

15 Anđeo je imao štap za mjerenje nalik zlatnoj trski da izmjeri grad, njegova vrata i zidine.

16 Grad se sterao u obliku kvadrata - duljina mu je bila jednaka širini. Anđeo trskom izmjeri grad: i duljina, i širina, i visina bile su jednake: 2 220 kilometara.[b]

17 Izmjeri zatim gradske zidine. Bile su široke 65 metara.[c] po ljudskoj mjeri kojom je anđeo mjerio.

18 Zidine su bile od jaspisa, a sam grad od zlata čistoga poput stakla.

19 Gradske su zidine izgrađene na temeljima od različitoga dragog kamenja: prvi je temelj od jaspisa, drugi od safira, treći od kalcedona, četvrti od smaragda,

20 peti od sardoniksa, šesti od sarda, sedmi od krizolita, osmi od berila, deveti od topaza, deseti od krizopraza, jedanaesti od hijacinta, a dvanaesti od ametista.

21 Dvanaest vrata načinjeno je od dvanaest bisera - svaka od jednoga jedinog bisera. A glavna je ulica od čistoga zlata prozirnoga poput stakla.

22 U gradu nisam vidio hram. Njegov je hram Svemogući Gospodin Bog - i Jaganjac.

23 Tomu gradu ne trebaju ni Sunce ni Mjesec jer ga obasjava Božja slava, a Jaganjac mu je svjetlo.

24 Narodi će hoditi u njegovoj svjetlosti, a vladari ovoga svijeta donosit će u njega svoju slavu.

25 Gradska vrata ne zatvaraju se na svršetku dana jer noći nema.

26 U njega će se unijeti slava i čast naroda.

27 Ali neće ući ništa nečisto i nitko tko čini gadosti i govori laži, nego samo oni kojih su imena zapisana u Jaganjčevoj Knjizi života.










817. KADA NOVI JERUZALEM SIĐE NAD SVIJET NA ZVUK TRUBLJI, SVJETLA ĆE ISPUNITI NEBO I SVE ĆE UTIHNUTI

Nedjelja, 9. lipnja 2013., 23:15h

Moja ljubljena kćeri, bol koju ti u ovo vrijeme fizički trpiš je za spas duša, koje su toliko udaljene od Mene, jer da Mi je ti nisi ponudila kao duša žrtva, zauvijek bi bili izgubljeni za Mene. Uvijek se sjeti koliko Mi to nanosi boli i slama Moje Srce kada izgubim i samo jednu dušu.

Moja Ljubav za čovječanstvo ostaje netaknuta, jer ništa Me nikada ne bi moglo zaustaviti od ljubljenja svake dragocjene duše. Ja ih toliko ljubim, da su beskrajni Darovi koje sam tebi dao, kćeri Moja, da vidiš svu Božju djecu onako kako ih On vidi, s čistoćom srca. Zbog toga ti toliko patiš, Moja malena. Ne zbog onih čiji te gnjev vrijeđa, već zbog onih duša koje su u užasnoj tami i čije te odredište prestravljuje, da trpiš ove nove fizičke boli.

Molim te shvati, kada postaneš nestrpljiva i uznemirena zbog tih bolnih kušnji, da su one ništa u usporedbi sa silinom patnje s kojom će se suočiti one duše koje će uzeti Zvijer. To neće značiti ništa kada se usporedi s dušama koje moraju izdržati bol patnje u Čistilištu. Koliko malo će to značiti tebi kada budeš vidjela kako ću Ja otrgnuti te duše, koje se inače ne bi mogle same spasiti od zlog zahvata Zvijeri.

Moja kćeri, bez obzira koliko je bolna ova patnja, ona neće biti važna kada Ja ujedinim Božju djecu, kada Najveličanstveniji Raj siđe na Veliki Dan. Kada Novi Jeruzalem siđe nad svijet na zvuk trublji, svjetla će ispuniti nebo i tada će sve utihnuti prije zvuka Anđela čije će pjevanje doprijeti do svake duše prije posljednjeg trenutka. To će biti posljednji sat kada Ja dođem suditi živima i mrtvima.

Vaš Isus
garnierica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 00:15   #53
Quote:
ashes animae kaže: Pogledaj post
Garabandalska opomena

(Ispunjenje te Opomene bit će nam dokaz istinitosti poruka iz Garabandala.) Evo što je rečeno i napisano o Opomeni:

19. lipnja 1965. »Evo napisane Opomene koju mi je dala Presveta Djevica, kada sam se nalazila sama u šumici pinija 1. siječnja 1965. Ovaj tekst ovdje pišem vjerno, kako sam ga primila.

Opomena, koju će nam poslati Djevica, to je kao kazna. Da približi dobre još bliže Bogu i da upozori ostale. U čemu se sastoji opomena, ja toga ne mogu objasniti. Presveta Djevica mi nije rekla da to kažem. Bog hoće da, zahvaljujući toj opomeni, postanemo bolji i da manje griješimo protiv Njega.« Kad su Končitu upitali da li će opomena prouzročiti smrt, ona je odmah napisala: »Ako mi umremo od toga, to neće biti radi same opamene, nego radi uzbuđenja što ćemo ga osjećati gledajući i osjećajući opomenu.«

To će biti kao vatra. Neće izgorjeti naša tijela, ali mi ćemo je osjećati i na tijelu i na duši. Svi narodi i svi ljudi osjećat će to jednako. Nitko neće tome moći izbjeći. I sami će nevjernici osjetiti strah Božji! Pa iako se sakriješ u svoju sobu i zatvoriš prozore, nećeš moći tome izbjeći; usprkos svemu vidjet ćeš i osjetiti tu opomenu. Da, to je istina. Presveta Djevica rekla mi je ime tog fenomena. Riječ postoji u španjolskom rječniku. Počinje sa slovom »A«. Ali mi nije rekla da to saopćim.


Armagedon ?
Cekajte jos malo.
Tek je proslo 48 godina od opomene, a kao sto se zna, ono sto je za nas godina to je za boga trenutak.
Cenim da ce se dogadjaji iz opomene desiti za cirka 712695873 godina.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 00:26   #54
.

Najprikladnija godina za upozorenje bila bi 2017...

Točno 100 godina od godine upozorenja/čuda iz Fatime , gdje je 70 000 ljudi svjedočilo plesu sunca. Po opisanom , i ovo bi moglo biti slično. Najprikladniji datum bio bi 13.05.2017. ili neki drugi datum vezan za Fatimske događaje. U katoličkom svijetu Bog uvijek čini stvari vezano za datume/obljetnice. Tako je baš 13.05. upucan papa , što se tumači kao dio objašnjenja vizije treće tajne iz Fatime , u kojoj pucaju u čovjeka u bijelom...
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 05:45   #55
Samo vi nagađajte ali kraj je blizu.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 11:08   #56
Krist je dubre kakvog nema , nepravedni bog ..ako nisi savršen nemožeš u raj ..

biblija=ništa nesavršeno nemože ući u kraljevstvo nebesko , 99,9 posto ljudi će biti u kraljevstvu na zemlji oni koji uspiju (POBJEDNIKU će dati vodu života..svi griješnici će osjetiti vatru pročišćenja pakao čistilišta znači mnogi dobri ljudi će ostati na pola puta).)30 posto ljudi koji danas žive će u raj ..70 posto ljudi koji danas žive će u pakao.znači od 8 milijardi.i to samo zato što je milosrdan

ove poruke su vam sve točne ..
legenda je ali i idiot kakvog nema ..pričao mi je 4 mjeseca ..kreten ...ako neko nezna nešto o bibliji ili o smaku svijeta..a zanima ga neka pita , znam sad bibliju bolje od svečenika..i teologa i masona zajedno.

PLAĆA ZA GRIJEH JE SMRT ...

pošalje čovjeka u pakao zbog sitnice...i on sebe zove , JA sam dobar bog..

ako pravednik se počne raditi stvari koje radi bezbožnik on će stoga umrijeti ... također ukoliko pravednik stane raditi nepravdu on će stoga umrijeti , ako učini zlo recimo udari čovjeka šakom u glavu također će umrijeti

Blago čistima srcem oni će boga gledati =UČENICI oni su u milosti božjoj

ima još jedna milost poslje toga zove se "onaj koji vjeruje njemu se ne sudi"=čovjek će se cijeli život kajati zbog grijeha što je počinio protiv boga , ali spašavajuča božja milost je velika tako da će on uspjeti izbjeći žig zvijeri i preživjeti armagedon

Blago progonjenima zbog njihove pravednosti njihovo je kraljevstvo nebesko =Pravednici dakle , pravednika stiže iskustvo smrti ali on je siguran

Blago siromašnima duhom njihovo je kraljevstvo nebesko =SVETCI = Svetac umire u strašnim mukama u ime boga ....Bog neće ostaviti svog svetca da bog zadovolji svoju pravednost i skine suze s lica svojih svetaca, oni će suditi svijetu..

evo plačem dok sve ovo pišem muka mi je..

uvjeren sam da će smak svijeta početkom 2020 godine to je kraj u proljeće vjerojatno..

Zadnje uređivanje samilost : 20.06.2013. at 12:34.
samilost is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 12:45   #57
sranje počinje mislim već 2014 večina ljudi će patiti od raznih bolesti i čireva kao posljedice 3 svjetskog rata

onda stiže glad 2015 godine..

najveća pogreška koju čovjek može zamisliti je da će samo najveći griješnici u pakao.. svatko tko prekrši božju zapovijed ili čini jedan od smrtnih grijeha će u pakao , mnogi ljudi će u pakao zbog ljenosti bez da su toga svjesni vjerovat će da nisu lijeni...

Zadnje uređivanje samilost : 20.06.2013. at 13:26.
samilost is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 19:25   #58
Isus nije Terminator pa se neće vratiti na način koji vi mislite ili želite !
Lebron Petrovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 01:02   #59
Matej 24,36
"A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli nebeski, ni Sin, nego samo Otac.
Marko 13,32
"A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli na nebu, ni Sin, nego samo Otac.
-------------

Isus sam kaže - Ne znam kada će me Otac poslati drugi put na Zemlju.
Samo Bog Jahve zna budućnost.
Isus ne zna budućnost - jer nije i neće nikada biti Bog.


A tko si ti - čovječe - stvorenje jedno obično,
da znaš više od Gospodina Isusa!?
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 03:27   #60
Aj jedno pitanje please :
zasto je taj Isus ostao zapamcen ?
__________________
I da imam - ODAKLE MI
jerotije318 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.