Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2016., 17:25   #41
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
moj voli Lidlove, ja nekako imam otpor prema kupovnom mljevenom mesu, uopce kupovini mesa u supermarketima, al ovi Lidlovi pikantni i meni su mrak
to su oni "pikok"? jel mozda znas sastav?
filmko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 21:32   #42
Nema šanse da igdje pojedem mljeveno a kamoli da kupim gotovo mljeveno. U 99% slučajeva unutra je ili staro meso ili otpad.
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 06:11   #43
Quote:
filmko kaže: Pogledaj post
to su oni "pikok"? jel mozda znas sastav?
imas jedne na kojima pise 100% juneci i drugi pikantni (kod njih ne znam sastav)

Quote:
bodulas kaže: Pogledaj post
Nema šanse da igdje pojedem mljeveno a kamoli da kupim gotovo mljeveno. U 99% slučajeva unutra je ili staro meso ili otpad.
ne jedes vani cevape, burger,...?
, majka mi je vlajna , tako da smo imali srecu da smo uvijek znali ko je teletu &co mater i ostalo, stoga imam totalni otpor prema bilo kakvoj kupovini nepoznatog mesa,... pogotovo mljevenog jer imam i malo osjetljiv zeludac

ovi Lidlovi su vjerovatno shit, al mi ne stvaraju nikakve probleme i za moj pojam imaju dobar okus
__________________
Toliko briga oko viška kilograma. Niko da se brine za manjak pameti!
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 11:40   #44
Točno tako, ne jedem ćevape od kad je Čapalija zatvorio, burger nikad nisam ni volio (vidim da se to jelo na forumu štuje kao nekakav vrh kulinarstva, moš misliti...). Eventualno pojedem paštu bolonjez ali samo na par mjesta gdje znam da ne uvaljuju otpad.
Mljeveno za doma kupujem isključivo u mesnicama koje ga melju pred mojim očima.

Negdje zimus sam se zeznuo i u žurbi u Kauflandu uzeo paket mljevenog. Meso je ličilo na špagete, onako kako je izašlo iz mašine. Došao doma, napravio bolonjez a meso je ostalo jednako u vidu špageta, uopće se nije razmrvilo dok sam ga dinstao, kao da je bilo pomiješano s nekakvim ljepilom. WC školjka ga je progutala u jednom zalogaju
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 11:42   #45
Nama su od kupovnih za roštilj najbolji Intersparovi tako da uvijek tamo uzmemo. Nedavno smo na jednom roštilj druženju jeli čevape punjene sirom i bili su isto jako fini Sir onako malo kremastiji poput kajmaka, nije se činio kao umjetan koji iscuri odmah čim se čevap prereže, dapače baš je bila fina ta sirna kremica. Frendovi nažalost nisu bili sigurni gdje su ih kupili jer su meso kupovali u više supermarketa pa ako netko zna gdje ima za kupit tih punjenih neka javi!
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 15:41   #46
Ti cevapi iz supermarketa su uglavnom koma. Na placu u dubravi ima od rubija banjalucke plocice. 40kn kg je bila. Sad je 50 aaa malo skuplje al odlicni.20plocica u kg bude. Pljeske gurmanske 12kn komad.mmm

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 10:14   #47
Quote:
bodulas kaže: Pogledaj post
Nema šanse da igdje pojedem mljeveno a kamoli da kupim gotovo mljeveno. U 99% slučajeva unutra je ili staro meso ili otpad.
Ipak sam te poslusao i nisam pozalio. Kupio svjeze odabrano meso u mesnici, tamo mi 2 puta samjeli, doma napravio smjesu i evo domacih cevapa. Mislio da je to nes komplicirano, zapravo ispalo jako jednostavno. Ako nekog zanima mogu i postupak objasnit.
filmko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 16:03   #48
Pa naravno, napiši kako si radio. Možeš i sliku
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 17:05   #49
Konzumovi mi nisu loši.Nisu jako dobri,ali daleko od lošeg.
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 09:05   #50
Quote:
bodulas kaže: Pogledaj post
Nema šanse da igdje pojedem mljeveno a kamoli da kupim gotovo mljeveno. U 99% slučajeva unutra je ili staro meso ili otpad.
Možda je i bilo tako...1980...

Quote:
dubrava kaže: Pogledaj post
Ti cevapi iz supermarketa su uglavnom koma....
Nisu

Quote:
filmko kaže: Pogledaj post
Ipak sam te poslusao i nisam pozalio. Kupio svjeze odabrano meso u mesnici, tamo mi 2 puta samjeli, doma napravio smjesu i evo domacih cevapa. Mislio da je to nes komplicirano, zapravo ispalo jako jednostavno. Ako nekog zanima mogu i postupak objasnit.
Istina, takvi su najbolji.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje L3go : 06.06.2016. at 10:46. Reason: spajanje
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 08:35   #51
mi smo jučer kupili ćevape u metrou i skroz su bili dobri ja inače ne jedem baš ni ćevape, a ni puno mesa inače ako ćemo iskreno pa nisam neki ekspert, ali mogu reći da su mi bili fini i da mi nisu pali teško na želudac, kao što inače znaju...
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 18:55   #52
Ne znam da li je netko spomenuo balkanski ćevapćići andro 480g 29.99kn u sparu. Naletio na njih danas u pol cijene još u odličnom stanju. Znači ne tamno meso nego svježe. Ćevapi su mi genijalni. Uzeo 2 x 480g i nakon jela htio ja kupiti još jer ih je bilo ostalo još par u pola cijene. Kad vraga nije ni tih par više bilo kada sam se vratio, netko i to kupio.

P.s. vidim da je netko hvalio baš sparove. Te sam samo jednom kupio isto izgled svježe. Ti mi nemaju nikakvog okusa pak. Svaka čast kome je to dobro. Da čak su i oni banjalučki u sparu koliko toliko dobri, bolji od sparovih ali mislim da su ovi andro još bolji baš im je okus prefin. Dobro i cijena im je inače najveća.

Pakunge sam bacio, neda mi se u smeće po njih ako koga zanima budem vidio sastav idući put kada ih vidim u sparu. Sad ih više nema tu kod mene.


Zadnje uređivanje Tigrov friend : 27.10.2016. at 19:37.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 20:11   #53
Meni su AVE Leskovački odlični, a pljeska još bolja, kupio u SuperKonzum Radnička.
BigDaddy is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 20:46   #54
Sve što nosi potpis Andro je vrhunsko...od ćevapa pa do pršuta. Čovjek jednostavno rečeno ima pošteni pristup prema poslu i to trażi i od svojih dobavljača.

Ponekad s njime degustiram nove proizvode i recepture, te dobijem uzorke na degustaciju i valja reći da je više-manje sve pod robnim markom Andro pri samom vrhu (ili na njemu) od široko kupovnih stvari.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 16:28   #55
Za početak, nikad čuo tko je to Andro.

A onda dalje, jučer kupio ćevape u Igomatu koji su izgledali super svježi i tak dalje.
Ispekao ih, bili su očajno loši.
A nakon toga mi je do jutra bilo zlo od njih.
Toliko o Igomatu.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 19:09   #56
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Sve što nosi potpis Andro je vrhunsko...od ćevapa pa do pršuta. Čovjek jednostavno rečeno ima pošteni pristup prema poslu i to trażi i od svojih dobavljača.

Ponekad s njime degustiram nove proizvode i recepture, te dobijem uzorke na degustaciju i valja reći da je više-manje sve pod robnim markom Andro pri samom vrhu (ili na njemu) od široko kupovnih stvari.
Koja je to mesna industrija Andro ? Malo mi je čudno da nema ni web ni fejs. Gugul otvara samo Spar ako su ti Andro ćevapi na akciji.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 20:40   #57
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Koja je to mesna industrija Andro ? Malo mi je čudno da nema ni web ni fejs. Gugul otvara samo Spar ako su ti Andro ćevapi na akciji.
Andro je robna marka. Firma se zove Eurodelikatese d.o.o.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 21:05   #58
Adresa im je ratarska 73. To jedino ak u podrumu pandlaju. Neka kupim-prodam firma izgleda
Ispricavam se na nepovjerljivosti
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 21:26   #59
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
Adresa im je ratarska 73. To jedino ak u podrumu pandlaju. Neka kupim-prodam firma izgleda
Ispricavam se na nepovjerljivosti
Netočno.

Ja znam da je samo 50% firmi u HR kao ta...bar što se tiče odnosa prema svojim djelatnicima i poslovnim partnerima, Hrvatsko gospodarstvo bi bilo Švicarska na kvadrat.

...toliko od mene, a dalje ostavljam cijenjenim forumašima da razvijaju teorije zavjere.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 21:53   #60
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Za početak, nikad čuo tko je to Andro.

A onda dalje, jučer kupio ćevape u Igomatu koji su izgledali super svježi i tak dalje.
Ispekao ih, bili su očajno loši.
A nakon toga mi je do jutra bilo zlo od njih.
Toliko o Igomatu.
Je, i meni su jednom podvalili katastrofalne ćevape koji su se drugi dan usmrdili. Možda i slučajno jer sam uletio zadnjih 5 minuta kada je već sve bilo po kašetama, a kako mi ta poslovnica nije usput, nisam im Uspio prigovoriti..
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.