Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2014., 19:55   #41
Sviđa mi se odaziv!

Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Svakako bi bilo poželjno objasniti svoju odluku/glas.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 20:17   #42
Quote:
4season kaže: Pogledaj post
na kraju kamilica od utrke, mclaren bacio šamarčinu ostatku grida. prost ležerno odradio svoje, senna pak nije imao sreće u svom debiju za novu momčad, ali biti će jako zanimljivo pratiti ovaj međusobni dvoboj do kraja sezone. senna grize, jako grize, bit će tu još svega....
Zaboravljaš da je Berger utrku završio samo 9.8 sekundi iza Prosta to nije ništa. Bit će tu još svega.
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 20:18   #43
Glasao sam za Prosta jer je odvozio utrku bez greške. Imao je hendikep lošije startne pozicije koji je nadoknadio odličnim startom i poslije toga u svom stilu iskontrolirao utrku do kraja. Pobjeda bez žurbe.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 20:23   #44
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Glasao sam za opciju "kvit" jer je do same utrke Senna cijeli vikend dominirao, a onda zbog više sile morao krenuti sa začelja. .
od kad je razvaljivanje getribe viša sila? trebao bi taj Senna ići malo Richieu Gintheru na instrukcije iz čuvanja bolida.

Koliko je getriba razvalio u Lotusu se ni nezna. Ako ovako nastavi neće završit polovicu utrka.

Može on bit brži od Prosta koliko hoće, ali ako razvali bolid nema mu vajde od toga.

Šta misliš u kakvom je stanju bio Prostov bolid kad ga je onako parkirao odma nakon ciljne ravinie -ali prešao ju je. I u tome je poanta utrkivanja. Preći tu crtu, pa ako onda krepa, nek krepa.

A to Senna još nije savladao. I pitanje hoće li ikada, jer ovo mu je već peta sezona mesarenja bolida.
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 20:24   #45
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Zaboravljaš da je Berger utrku završio samo 9.8 sekundi iza Prosta to nije ništa. Bit će tu još svega.

Tih 10 sekundi je imao vec, u kojem, 9 krugu? Ostalo je samo bila ležerna kontrola. Vidjet cemo dali je ta prednost bila stvarna ili je to samo do specifičnih karakteristika staze...
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 20:27   #46
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
od kad je razvaljivanje getribe viša sila? trebao bi taj Senna ići malo Richieu Gintheru na instrukcije iz čuvanja bolida.



Koliko je getriba razvalio u Lotusu se ni nezna. Ako ovako nastavi neće završit polovicu utrka.



Može on bit brži od Prosta koliko hoće, ali ako razvali bolid nema mu vajde od toga.



Šta misliš u kakvom je stanju bio Prostov bolid kad ga je onako parkirao odma nakon ciljne ravinie -ali prešao ju je. I u tome je poanta utrkivanja. Preći tu crtu, pa ako onda krepa, nek krepa.



A to Senna još nije savladao. I pitanje hoće li ikada, jer ovo mu je već peta sezona mesarenja bolida.

Ako imas vrhunski talent (sto senna svakako jest) onda se mozda nije lose pokušati potruditi napraviti bolid kojeg bi ovaj mogao klati.

Lotus za to nije imao para, McLaren ima.
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 20:35   #47
Quote:
4season kaže: Pogledaj post
Ako imas vrhunski talent (sto senna svakako jest) onda se mozda nije lose pokušati potruditi napraviti bolid kojeg bi ovaj mogao klati.

Lotus za to nije imao para, McLaren ima.
nepostoji bolid koji podnosi klanje, bolidi su nježne biljke

ali ko zna možda za nekih 20-25 godina će biti moguće napraviti bolid otporan na klanje

ko zna kakvi će nam onda mesari prvenstva osvajat!?
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 20:36   #48
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se odaziv!



Nisam stigel pogledat utrku...
Al svejedno čovjek se zove Prost dakle automatski je najbolji
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 20:42   #49
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
nepostoji bolid koji podnosi klanje, bolidi su nježne biljke



ali ko zna možda za nekih 20-25 godina će biti moguće napraviti bolid otporan na klanje



ko zna kakvi će nam onda mesari prvenstva osvajat!?

Tko zna.....mozda se jednog dana bolidi nece uopce kvarit....svasta je moguce....
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 21:41   #50
Pokušat ću noćas pogledati utrku pa dati svoj sud.
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 00:14   #51
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Glasao sam za Prosta jer je odvozio utrku bez greške. Imao je hendikep lošije startne pozicije koji je nadoknadio odličnim startom i poslije toga u svom stilu iskontrolirao utrku do kraja. Pobjeda bez žurbe.


Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
od kad je razvaljivanje getribe viša sila? trebao bi taj Senna ići malo Richieu Gintheru na instrukcije iz čuvanja bolida.

Koliko je getriba razvalio u Lotusu se ni nezna. Ako ovako nastavi neće završit polovicu utrka.

Može on bit brži od Prosta koliko hoće, ali ako razvali bolid nema mu vajde od toga.

Šta misliš u kakvom je stanju bio Prostov bolid kad ga je onako parkirao odma nakon ciljne ravinie -ali prešao ju je. I u tome je poanta utrkivanja. Preći tu crtu, pa ako onda krepa, nek krepa.

A to Senna još nije savladao. I pitanje hoće li ikada, jer ovo mu je već peta sezona mesarenja bolida.
Mjenjač je otišao nakon kruga za zagrijavanje. Sumnjam da je mogao u jednom sporom krugu razvaliti ispravnu getribu.
S ostatkom se slažem. Prost je po mojem skromnom sudu najinteligentniji vozač u F1 (svih vremena).

Quote:
4season kaže: Pogledaj post
Tih 10 sekundi je imao vec, u kojem, 9 krugu? Ostalo je samo bila ležerna kontrola. Vidjet cemo dali je ta prednost bila stvarna ili je to samo do specifičnih karakteristika staze...
Upravo tako! Prost je vozio s rezervom. Itekako je mogao puno brže.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 07:49   #52
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post



Mjenjač je otišao nakon kruga za zagrijavanje. Sumnjam da je mogao u jednom sporom krugu razvaliti ispravnu getribu.
bez problema se getriba upropasti u krugu zazagrijavanje. to su trkači automobili kojima je sprori krug vrlo neprirodno okruženje, uz to još je i ulje u getribi bilo hladno

pa pogledaj šta je Capelli napravio -cjeli motor je upropastio -baš u krugu za zagrijavanje
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 07:55   #53
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post


Upravo tako! Prost je vozio s rezervom. Itekako je mogao puno brže.
Istina, mogao je ići puno brže. no sa kakvim poslijedicama? da je išao puno brže možda bi gledali pobjedu Bergera, jer sjeti se kako je Prost odma nakon startno ciljne ravnine parkirao bolid -to nije bio zdrav bolid nikako. Da ga je vozio brže tko zna kako bi to završilo!?
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 13:04   #54
glasao sam za kvit, iako sam ozbiljno razmišljao da cijeli glas dam prostu. no nikako se ne mogu oteti dojmu da bi senna ovo dobio da nije bilo tehničkog kvara.

u svakom slučaju, miroljubivih 0:0 za početak
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 14:29   #55
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
bez problema se getriba upropasti u krugu zazagrijavanje. to su trkači automobili kojima je sprori krug vrlo neprirodno okruženje, uz to još je i ulje u getribi bilo hladno

pa pogledaj šta je Capelli napravio -cjeli motor je upropastio -baš u krugu za zagrijavanje
Ne znam. Po onome što sam čitao (http://www.grandprix.com/gpe/rr453.html) već je u krugu za zagrijavanje bio zapeo u prvoj brzini. Možda je do njega, ali možda je stvarno i do getribe.

Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Istina, mogao je ići puno brže. no sa kakvim poslijedicama? da je išao puno brže možda bi gledali pobjedu Bergera, jer sjeti se kako je Prost odma nakon startno ciljne ravnine parkirao bolid -to nije bio zdrav bolid nikako. Da ga je vozio brže tko zna kako bi to završilo!?
Naravno. Ali pričamo o Prostu. Nije bilo potrebe za bržim, pa nije ni išao brže.

Quote:
4season kaže: Pogledaj post
glasao sam za kvit, iako sam ozbiljno razmišljao da cijeli glas dam prostu. no nikako se ne mogu oteti dojmu da bi senna ovo dobio da nije bilo tehničkog kvara.

u svakom slučaju, miroljubivih 0:0 za početak
Ovo su upravo moja razmišljanja, koja si artikulirao bolje od mene


Mislim da su ova objašnjenja odluke dobra stvar ako ni zbog čeg drugoga onda barem da pomognu onima koji se još dvoume.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 14:34   #56
Skraćena verzija utrke (cca pol sata) za sve vas koji ne stignete pogledati cijelu VN Brazila:
http://www.f1archives.com/blog/archi...il-88#comments
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 18:10   #57
prost odvozio prostovsku utrku...tell me something I don't know

mclareni se cine opako brzi, kao williams lani, a eto svi su govorili da ce ferrari dobit prvu



boutsen lijepo dvaput oprao alboreta


mansell obrijao brkove i otisla snaga
__________________
we sing of only blood or love
karnivor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 18:12   #58
Aj, aj... daj iduću anketu da mogu glasati.
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 18:22   #59
Strpljenja malo. Sljedeća je anketa za tjedan dana.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 21:45   #60
Quote:
karnivor kaže: Pogledaj post
mansell obrijao brkove i otisla snaga


fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.