Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2014., 16:56   #21
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Zato nam je tako kako jest. Napisala sam kako se mora. Mogu napisati i po kojim dokumentima tako mora biti da ne bude neznanje. Strah od koga? Što bi se moglo dogoditi?
I mene zanima koji strah i od cega?

Ako se roditelj ne bori za svoju djecu tko ce se borit? Mozda
uciteljica? Ili je mozda lakse na nekom forumu kukat kako je
zivot nepravedan?
maja4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 10:04   #22
Quote:
maja4 kaže: Pogledaj post
I mene zanima koji strah i od cega?

Ako se roditelj ne bori za svoju djecu tko ce se borit? Mozda
uciteljica? Ili je mozda lakse na nekom forumu kukat kako je
zivot nepravedan?
Strah od toga da se doticna uciteljica ne uhvati osvecivati preko djeteta. To se u vasem svijetu nikad ne dogadja?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 10:26   #23
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Strah od toga da se doticna uciteljica ne uhvati osvecivati preko djeteta. To se u vasem svijetu nikad ne dogadja?
Oprosti, ali to je stvarno urbana legenda nekih proslih vremena dok su valjda ucitelji sibom tukli ucenike koji, kao ni njihovi roditelji, nisu smjeli ni zucnuti jer je ucitelj bio bog I batina.

Na koji bi se to, molim te, nacin i zasto pobogu, uciteljica osvecivala tvojem djetetu ako prijavis neku nepravilnost vezanu za organizaciju izleta???

Zar stvarno mislis da smo mi po skolama tako sitne duse?
Da smo u stanju djetetu zakljuciti nizu ocjenu iz matematike, zato jer je roditelj na roditeljskom bio protiv destinacije i/ili cijene terenske nastave??

Znam da u drustvu sve najgore misle o prosvjetarima, s tim smo se odavno pomirili, ali mi je fascinantno koliko su roditelji u stanju vjerovati da je djetetova uvjetno receno "losija" ocjena rezultat odnosa roditelja i ucitelja te kako nema ama bas nikakve veze sa znanjem i zalaganjem djeteta.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 10:40   #24
a ti zbilja mislis da toga nema, da su ucitelji i profesori cijepljeni od osobnih preferenci i animoziteta? ono, zbilja?
jbt teta u ducanu mi reze ljepsi komad salame jer sam draga i simpatica a uciteljica ce biti potpuno objektivna prema djetetu rtoditelja koji joj ide na k i radi kojeg je imala problema sa inspekcijom?
hau jes nou
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 10:57   #25
Angry

Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a ti zbilja mislis da toga nema, da su ucitelji i profesori cijepljeni od osobnih preferenci i animoziteta? ono, zbilja?
jbt teta u ducanu mi reze ljepsi komad salame jer sam draga i simpatica a uciteljica ce biti potpuno objektivna prema djetetu rtoditelja koji joj ide na k i radi kojeg je imala problema sa inspekcijom?
hau jes nou
Ti mozes biti uvjerena u sto god hoces, ali ja govorim u svoje ime i ime kolega s kojima radim.
Vjerojatno postoji i pokoja budala koja djecu ocjenjuje po nekim njemu znanim kriterijima, ali takvi profesori definitivno nisu u vecini kako se stalno pokusava prikazati.

Naravno da imam po razredima djece koja su mi vise ili manje simpaticna.
Neki mi idu neopisivo na zivce, a neke bi si doma uzela koliko su mi dragi.

Sa svojim prvim generacijama koje su bile cca 5-6 godina mladje od mene se dan-danas cujem, pa sjednemo ponekad i na kavu.
Roditelje vecinom ne volim.
Vjerojatno ni oni mene.
Jer ne volim da me se poziva na red za neke nebulozne stvari. Ucenici mi uvijek znaju tocno zasto imaju koju ocjenu i sto mogu napraviti da ju poprave. Tko hoce, super, tko nece, ne mora.
Roditelji ne razmisljaju na taj nacin i tu dolazi do sranja.

Ali zaista nikad, NIKAD u zivotu nisam zakljucila ocjenu na temelju (ne)simpaticnosti djeteta ili roditelja.
I oni najantipaticniji su imali petice, a i oni najsimpaticniji su isli na popravni.

Kao ni u drugim stvarima, tako ni opvdje ne podnosim generaliziranje.

Kakve veze ima pobuna protiv lose organizacije izleta i ocjene nekog djeteta?
Sami sebi radite medvjedju uslugu uvjeravajuci sebe, dijete i ucitelje u te neke svoje "istine".
Previse se energije, zivaca i vremena potrosi na totalnu budalastinu.

Edit: ne znam kako je ovaj smajlic dospio u naslov posta. Steka mi forum.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 11:07   #26
evo ja ti mogu reci da sam uvijek dobivala bolje ocjene jer su me voljeli. malo s druge strane medalje, gledali su mi kroz prste, oprastali, uvijek se odlucivali za vecu ocjenu ako sam bila izmedju i slicno. tako da uopce ne dvojim da su neka druga djeca imala jednaka takva ali negativna iskustva.
sto se tice ovoga, ne mislim da bi netko nuzno rusio dijete ili umanjivao ocjenu ali da bi atmosfera bila narusena i da djetetu sigurno ne bi bilo ugodno, plus sto bi zasigurno dobivao komentare da "je njegova mama poslala inspekciju"....
jedan tata u mojoj osnovnoj je poslao inspekciju, mi smo o tome slusali jos i u sljedecem razredu i vjerujem da maloj nije bilo ugodno.
sto ne znaci da ne treba reagirati, ali mislim da je primejrenije reagirati u samoj skoli prvo i pokusati rijesiti problem na licu mejsta prije nego se zove neka inspekcija.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 11:16   #27
Na vise tema sam skuzila da usporedjujes situaciju NEKAD I SAD.

Mi smo davno isli u skolu. Jako davno.
I tad je po skolama bilo svega, jer nije bilo adekvatne inspekcije ni nadzora, djeca (a i roditelji) su imali vrrrrlo drugaciji stav prema uciteljima, a i prava im nisu bila ni slicna danasnjima.

Stvari se mijenjaju.
Neke milom, neke silom, ali se mijenjaju.

Ono sto se ne mijenja je stereotip u glavama roditelja o tome da je ucitelj valjda na svakom koraku spreman lose ocijeniti, demotivirati ili natovariti dijete obvezama.
Skola je zatvor, djetinjstvo prestaje polaskom u prvi razred, prosvjetari su frustrirani i rade po skolama samo zato jer ne mogu nigdje drugdje naci posao itd.
Dozvolite da nas jaaaako puno radi taj posao iz ljubavi i trudi se svim silama cesto vrlo nezainteresiranoj djeci prenijeti znanje i usaditi nekakve radne navike koje najcesce ne donose od kuce.

Ali odosmo daleko u off...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 11:22   #28
ja u to uopce ne sumnjam, imam dosta prijatelja u prosvjeti ali i prosvjetari su ljudi, najobicniji ljudi ko i svi ostali.
pogotovo vjerujem d aje u malim mjestima problem s takvim stvarima
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 11:29   #29
Naravno da smo najobicniji ljudi, nitko ne tvrdi da smo nadljudi.
Ali smo itekako naucili zadrzati objektivnost u raznoraznim situacijama, ponovo kazem, netko milom, netko silom.
Zapravo je jako jako malo takvih prosvjetara koji s godinama nisu mogli ili htjeli nauciti odijeliti subjektivni dojam o nekom uceniku i hladnu glavu kod ocjenjivanja.
Steta sto u to nitko izvan nase struke ne vjeruje.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 13:00   #30
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Steta sto u to nitko izvan nase struke ne vjeruje.
Vjerujem ono sto vidim, u bilo kojoj struci. Na zalost, objektivnosti tu ima isto koliko i svuda dalje. Koliko god se netko busao u prsa time.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 13:09   #31
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Vjerujem ono sto vidim, u bilo kojoj struci. Na zalost, objektivnosti tu ima isto koliko i svuda dalje. Koliko god se netko busao u prsa time.
Covjek cesto vidi samo ono sto zeli vidjeti.

Samo kazem, takav stav ne pomaze nikome, a pogotovo ne djetetu.
Ako dijete cijelo svoje skolovanje doma slusa i osjeti kritike i animozitet prema profesorima, naravno da skolu shvaca kao zatvor i neprijatelja br.1.

Steta.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 15:15   #32
Quote:
maja4 kaže: Pogledaj post

I mene zanima koji strah i od cega?

Postoji cijela lepeza poteza kojim frustrirani i zlobni nastavnik (a ima ih ) moze uceniku zagorcati skolovanje.

Recimo,sjedne tog ucenika/ucenicu pored najnemirnijeg u razredu,ispituje nenadano ,npr.na dan kad je test iz matematike (sa namjerom da legitimno,jel' smani ocjenu),kod odgovora trazi "dlaku u jajetu"-uvijek ima primjedbu i komentar da moze bolje,postavlja pitanja na koja ucenik moze odgovoriti jedino uz pomoc akademika...

(nastavi niz)
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 07:20   #33
Kako možeš dobiti bolji komad salame od prodavačice ako ona reže po redu?!?!?

Ne znam kako djetetu moš smanjit ocjenu ako on ima 45 od 50 bodova i dat mu dva, a nekom drugom učeniku dati za taj broj bodova 5?!?!?!?
Lupetate.
Profesori su valjda jedina valjda vrsta koja dođe u školu s namjerom da se iskaljuje na jadnom djetetu. I da sa namjerom svima da jedinice.
Isto tako s namjerom biraju najskuplje izlete za mjesta na kojima još nisu bili, jer im se eto baš putuje s hrpom učenika na to određeno mjesto. Ajme......... Ajme..........
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 08:24   #34
Quote:
Gremblina kaže: Pogledaj post
Kako možeš dobiti bolji komad salame od prodavačice ako ona reže po redu?!?!?

Ne znam kako djetetu moš smanjit ocjenu ako on ima 45 od 50 bodova i dat mu dva, a nekom drugom učeniku dati za taj broj bodova 5?!?!?!?
Lupetate.
Profesori su valjda jedina valjda vrsta koja dođe u školu s namjerom da se iskaljuje na jadnom djetetu. I da sa namjerom svima da jedinice.
Isto tako s namjerom biraju najskuplje izlete za mjesta na kojima još nisu bili, jer im se eto baš putuje s hrpom učenika na to određeno mjesto. Ajme......... Ajme..........


Da, putovanje zivota mi je dvodnevni izlet u zadar s 50 ucenika u busu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 09:54   #35
Quote:
Gremblina kaže: Pogledaj post
Kako možeš dobiti bolji komad salame od prodavačice ako ona reže po redu?!?!?

Ne znam kako djetetu moš smanjit ocjenu ako on ima 45 od 50 bodova i dat mu dva, a nekom drugom učeniku dati za taj broj bodova 5?!?!?!?
Lupetate.
Profesori su valjda jedina valjda vrsta koja dođe u školu s namjerom da se iskaljuje na jadnom djetetu. I da sa namjerom svima da jedinice.
Isto tako s namjerom biraju najskuplje izlete za mjesta na kojima još nisu bili, jer im se eto baš putuje s hrpom učenika na to određeno mjesto. Ajme......... Ajme..........
ovo tvoje je čisto lupetanje. pa svi smo mi išli u školu i ne možeš nam prodavat te priče.
kakvih god ima roditelja takvih ima i nastavnika.

jebote nama je jedna učiteljica iz likovnog u osnovnoj školi podilila svima jedinice jel je našla flomaster na podu. U školi moje male u petom osnovne NE MOŽEŠ imat 5 iz likovnog ako ne ideš na likovnu grupu kod te učiteljice. Naša učiteljica iz engleskog (sada u trećem razredu) ne daje apsolutno ništa za domaci rad osim bojanjaaaaaaa, radna bilježnica je ispunjena jedva nekoliko strana, a došli su tek do pola gradiva sada zadnji tjedan škole (puno se roditelja tužilo ali ona je godinama u školi i ne može joj nitko ništa), znanje djece u petom razredu nakon ovakve učiteljice je poražavajuće.....
A da ne pričam da je učitelj iz tehničkog u mojoj školi pipkao curice i trebalo je proć godina i godina dok ga ne izbace....

a uostalom usmeno ispitivanje nije na bodove.

ali ovo tema nije o tome nego o izletima. i dalje stojim pri tome da bi djeci bilo dobro i na jednodnevnom izletu koji košta 100 kn isto tako kao i na izletu koji košta 300 kn. i u današnje vrijeme nezaposlenosti ovakvi izleti od 300 kn su čisti bezobrazluk i van svake pameti
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 17:24   #36
Quote:
mandolina2013 kaže: Pogledaj post
i dalje stojim pri tome da bi djeci bilo dobro i na jednodnevnom izletu koji košta 100 kn isto tako kao i na izletu koji košta 300 kn. i u današnje vrijeme nezaposlenosti ovakvi izleti od 300 kn su čisti bezobrazluk i van svake pameti
Dobro, ali kukanjem na forumu neces nista postici.
Reci to u skoli i bok.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 16:21   #37
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Covjek cesto vidi samo ono sto zeli vidjeti.

Samo kazem, takav stav ne pomaze nikome, a pogotovo ne djetetu.
Ako dijete cijelo svoje skolovanje doma slusa i osjeti kritike i animozitet prema profesorima, naravno da skolu shvaca kao zatvor i neprijatelja br.1.

Steta.
Potpisujem. Nažalost takvi roditelji nemaju pojma koliku štetu rade svojem djetetu.

A što se tiče školskih izleta, starije kolegice su mi rekle da kad su učitelji organizirali izlete su izleti bili dosta jeftiniji. Ako tko zarađuje na izletima, to su agencije, a ne učitelji
__________________
Sarita
SaritaSarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 10:39   #38
imam još jedno pitanje vezano za izlete, a potaknuta ovim člankom:

http://www.jutarnji.hr/-djecu-su-nam...aci--/1198535/

da li vaše škole pozivaju policiju da pregleda autobuse i provjeri vozače prije izleta? jedna osoba ovdje na forumu je odavno napisala da njihova škola ima praksu to raditi. mislim da je naša škola još miljamaaaaa daleko od toga. i jeli to dobrovoljno ili zakonom propisano?
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 08:12   #39
Evo velike istine o izletima koji se provode u školama.Naime,imam papirnati dokaz da su svakom djetetu u školi naplaćivali 15 kn više za određeni izlet a račun na školu je došao umanjen za taj iznos.Trebam li više što dodati?Imam podatke i dokaze,ne bih iznosila gdje i kada jer će mi ti papiri poslužiti.
Tako da ovime sve pada u vodu.Nitko neće priznati da učitelji/škola na uštrb učenika dobivaju provizije.
I sada na kraju škole, zbrojite tih 15 kn po učeniku sa brojem večine djece koja idu na izlet jer kraj školske godine je razdoblje za to (što je tek sa višednevnim izletima?)
Velika sramota.Pljuska svakom roditelju.Pošaljemo djecu jer kao i uvijek "da se moje ne izdvaja". Otkinem nam od usta.Ne znam za druge ali ja muku mučim s davanjima koja premašuju primanja.Ne dam ako ni zbog čega drugoga onda iz principa tih 15 kn za nečije guzice.Nisam im ja birala posao kao ni oni moj.Stvar je prešutnog dogovora između agencije i voditelja puta iz škole.Možete vi poštivati svu proceduru oko izbora agencije kada su oni već unaprijed da namame (mislim agencija školu) odredili iznos za dnevnice učitelja koji ako se ne varam dobivaju i dnevnice od škole.Velika sramota.Prodati se za 15 kn.Ja ne bih mirno spavala.
Kako sve to provjeriti?Koliko ste dali za djecu i račun od agencije na koji je iznos i evo prave istine.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 08:16   #40
Vecu glupost odavno nisam cula.


Taj ravnatelj bi u milisekundi odletio, zasto ne prijavis?
Inspekcija bi jedva docekala tako nesto.

Djizs, ako vi svi stvarno mislite da se mi profesori prodajemo za 15 kn ili neku pisljivu dnevnicu, vrijeme je da se ti izleti/terenske nastave/votevr napokon ukinu pa si vi vodite djecu kamo god hocete.
Ja jednostavno zivim za taj dan.

Ajde, organizirajte nekakav referendum, to je danas u modi.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:13.