Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2015., 13:42   #21
probala kolače iz Kaokakao Volosko. prefini
mikimiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 14:52   #22
zašto ne na pišeš koji su ti to prefini i šta si uopće jela? ili si isprobala sve u ponudi?
Koji put se ljudi oduševe kad pojedu pitu s jabukama ili palačinke ili neki drugi kolač koji svaka žena zna lijevom rukom poslije posla napraviti, a nekima oduševljenje izaziva tek nešto što sami ne znaju/nemaju vremena/preskupo im je/previše posla za jedan kolač itd. Zato je poželjno da napišete što ste probali i radi čega vas je oduševilo.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 15:04   #23
probala sam po jedan dio od 7 kolača. najbolja mi je bila čokoladna bombica punjena nekim čoko musom. inače, probala sam nekakvu vegansku tortu, cheesecake, dvije torte (jedna sa zelenim filom, drugi sa šumskim voćem) i još jedan kolač pravokutnog oblika sa bijelom kremom i gore apliciranim zrncima šipka (nara).
nisam ih ja kupovala, pa ne znam nazive.

prefini okus radi punoće okusa čokolade
mikimiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 23:44   #24
Choco bar u Opatiji nudi fine i kvalitetne, vrlo ukusne slastice.., sve od Kraša
Abbazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 11:40   #25
Quote:
Abbazia kaže: Pogledaj post
Choco bar u Opatiji nudi fine i kvalitetne, vrlo ukusne slastice.., sve od Kraša
Za Choco bar u Opatiji kolače radi pekara Kroasana.

Inače, Cacao u Rijeci ima prefin sladoled.
__________________
Riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve...
sheena0512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 18:52   #26
Quote:
sheena0512 kaže: Pogledaj post
Inače, Cacao u Rijeci ima prefin sladoled.
Menta i orah su stvarno zakon
Mabrouka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 16:56   #27
Toš Crikvenica.

Jako dobri kolači, a rade i svoju čokoladu i sladoled.
tripice is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 23:35   #28
Quote:
tripice kaže: Pogledaj post
Toš Crikvenica.

Jako dobri kolači, a rade i svoju čokoladu i sladoled.
Potpisujem
Ammyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 21:54   #29
NIJE SLASTIČARNICA u ZG, ALI SU NAJBOLJI SUHI KOLAČI KOJE SAM JA U ŽIVOTU PROBALA, A INEĆE NE VOLIM TAKVE KOLAČE:

dakle mama mi je bila na nekoj konferenciji na otoku cresu i dobila je tamo onu kao prozirnu vrećicu sa suhim kolačima i kak je stala u zg na povratku, ostavila je te kolače kod mene jer je mislila da ću probat bar. I tako to stajalo dva tjedna, povlačilo se po kuhinji i kad sam bacala smeće vidim te kolačiće i kao idem to bacit jer neću sigurno to jest jer ne volim takve kolače. Onda si razmislim, kao pa neću hranu bacat jer mi to teško pada, ajd da bar otvorim i probam pa ak ne valja, bacit ću ih lakšeg srca
I tako ja otvorila, probam prvi.......daaaaaaaaaaaakle ostala paf! Tooliko fino tijesto, toliko dobar okus, ma milina! Pojela sve iz vrećice u roku minutu i otišla odmag googlat da vidim o čemu se radi. Naravno, stranicu na fejsu nemaju, ali imaju web jel

U ovoj mojoj su bili redom kako mi piše na etiketi: Buculini, čifleti, kacotini, rozete, smokva i salvia boculin.
Apeliram na slastičarnicu Margareta na Cresu da otvore nešto u ZG, ja prva dolazim, ako nije preskupo haha ma nek ide život, dala bi ja i malo bogatstvo za ovo.
Sad ne znam jel to bilo do moje vrećice ili su stvarno tako dobri, ali ovo što sam ja jela je bio vrh vrhova i stvarno se nadam da će me netko opet počastit ovim rajem za moje nepce
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 23:52   #30
Quote:
vitality kaže: Pogledaj post
Sad ne znam jel to bilo do moje vrećice ili su stvarno tako dobri, ali ovo što sam ja jela je bio vrh vrhova i stvarno se nadam da će me netko opet počastit ovim rajem za moje nepce
Stvarno dobri, probala sam ih pred par godina na Cresu i oduševila se. Sad si me podsjetila.

Idem prekopavat ormare u potrazi za nečim slatkim
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 22:08   #31
Kaokakao, Volosko - imaju prefine kolače, prefine! Frend i ja smo se naguštali neki dan. Nisam fotkala jer sam bila zauzeta žderanjem, ali ima kod njih na stranici vjerodostojnih sličica.

Moho, tamna čokolada sa 70% kakaa, a biskvit je od bučinog i maslinovog ulja, ima i badema, a kremica je od marelice. Kolač je nazvan po Andriji Mohorovičiću, rodom iz Voloskog, i izgledom malo podsjeća na Moho sloj, odnosno granicu između kontinentalne i oceanske kore, koju je on otkrio i koja je nazvana po njemu.

Volosko - osvježavajući i iznimno ukusan kolač od lješnjaka, maline i tamne čokolade. Nema brašna u njemu i nemam pojma koliko je ovo slojeva, ali volim ih sve!

Trećem ne znam ime, ali je od tri vrste čokolade. Našla sam samo ovu sličicu, a taj je ovaj u sredini s ribizlima na vrhu, samo su naši primjerci umjesto njih imali komadić kreme od vrhnja, čini mi se. Možda i nije taj, ne znam, ali sliči. Lagan, a bogat okus čokolade, ova kremica u sredini taman malo ublaži i baš se fino uklopi. Preko je imao tanki sloj kakaa u prahu, malo slatkog, taman da nije gorak i da upotpuni okus čokolade. Njami.

Eto. Preporuke. Ako budete prolazili svratite, ja definitivno idem opet, samo u širim hlačama.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 23:34   #32
Kaokakao, Volosko.

Karamela s cvijetom soli - uzela sam na frendovu preporuku, a izgleda da ga i inače ljudi vole jer dok sam sjedila tamo nekih pola sata, skoro svaka narudžba je uključivala i taj kolač. Meni nije bio nešto posebno. Ispod okusa karamele je probijala neka aroma za koju nisam mogla odrediti od čega je, ali mi nije odgovarala. Frendici koja je bila sa mnom je bio odličan. Ne mogu se sjetiti je li bio 16 ili 18 kn.



Casis - krema od crnog ribizla na nekoj (čini mi se) orašastoj podlozi s bučinim i maslinovim uljem i gore kremastom bijelom kapicom za koju se ne mogu točno sjetiti od čega je. Možda bijela čokolada. Osvježavajuć i kiselkast, 'kapica' i podloga daju slatki balans tom okusu. Meni izvrstan, a frendici se pak taj manje svidio. Rekla je da joj je malo prekiseo. 22 kn.



Volosko - na pločici sa sastojcima je pisalo lješnjaci, maline, čokolada. Kako to može ispasti loše? Ne znam, ali što se mene tiče ovdje je to uspjelo. Zbijeni, ljepljivi, mljackavi kolač. Ni ovaj gore sloj tučenog slatkog vrhnja nije ublažio taj dojam. I nečega je nedostajalo u svim tim slojevima (šećer? ) pa je sve bilo okusno nedorečeno. Zaista ni jednoj ni drugoj nije pasao. 19 kn.

__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 11:59   #33
Molim Vas preporuku gdje otići na desert i čašu vina na potezu između Istre i Zagreba, točnije Kvarner ? Da nije lava cake sa sladoledom od vanilije

Budite pažljivi i da izbjegavam slastičarnice ...

Hvala unaprijed !
__________________
''This morning, with her, having coffee.'' Johnny Cash, when asked for his definition of paradise.

''I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.'' Oscar Wilde
CocoRocha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 12:05   #34
Quote:
CocoRocha kaže: Pogledaj post
Molim Vas preporuku gdje otići na desert i čašu vina na potezu između Istre i Zagreba, točnije Kvarner ? Da nije lava cake sa sladoledom od vanilije

Budite pažljivi i da izbjegavam slastičarnice ...

Hvala unaprijed !
Hotel Milenij, Opatija.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 12:20   #35
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Hotel Milenij, Opatija.
Možda na čašu vina da ali na desert ipak ne. Slastice su im srednja žalost. Lokacija ih spasi pa sam puno puta pregrmila i oštećenu šalicu i lošu kavu i bezukusan desert. Ne idem više tamo.
antoana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 12:27   #36
Quote:
antoana kaže: Pogledaj post
Možda na čašu vina da ali na desert ipak ne. Slastice su im srednja žalost. Lokacija ih spasi pa sam puno puta pregrmila i oštećenu šalicu i lošu kavu i bezukusan desert. Ne idem više tamo.
Apsolutno im je kvaliteta pala u zadnjih nekoliko godina. Jedino što je fino tamo je ambijent i vanjski okoliš, prekrasni vrtovi.
Ako ipak odeš tamo, onda definitivno Opatijska dama (orasi, bademi, smokve, grožđice torta), ali boljih kolača ima u Kaokakao u Volosku).
Mala cozy slasticarnica, imaju insta i fejs pa svakako škicni. Vino ne znam da li imaju, ali kolači su im prefini. Jedni od najboljih u riječkom području.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 12:53   #37
heh, ja sam u tom Mileniju u Opatiji bio prije kojih 12,13 godina i kolači mi se uopće nisu dojmili... ono, malo bolji nego u random slastičarni, ne baš friški ali zato prilično skupi
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 13:09   #38
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
heh, ja sam u tom Mileniju u Opatiji bio prije kojih 12,13 godina i kolači mi se uopće nisu dojmili... ono, malo bolji nego u random slastičarni, ne baš friški ali zato prilično skupi
28 kuna i jedino je ta Opatijska dama koliko toliko zanimljiva, ali ostalo je.... za hotel tako visoke kategorije.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 14:42   #39
sve se slazem za vagner. kakva steta, obozavala sam njihovu karamel tortu i orah tortu. istina, sad je jos jedino opatijska dama vredna. ostalo bzvz.
kad sam prvi put jela tu kolace pre 7 godina bili su 13 kuna. zimus je opatijska dama bila 20. sad je 28?!
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 15:58   #40
Ljudi hvala za hotel Milenij, ali tamo je samo terasa i pogled zanimljivi. Probala sam tortice, ništa mi nije bilo specijalno zanimljivo i vratila bih se isključivo zbog pogleda i mirnog ambijenta.

Zar nema ništa posebnije u okolici od Milenij hotela ?
__________________
''This morning, with her, having coffee.'' Johnny Cash, when asked for his definition of paradise.

''I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.'' Oscar Wilde
CocoRocha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.