Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2016., 11:24   #1
Question Žena stalno priča

Evo ljudi, tema će vam vjerojatno biti smiješna jer bila bi i meni da čujem od nekoga. Ali mene ovaj problem izluđuje!
Naime, moja voljena zakonita stalno nešto priča!
Ne sama sa sobom nego se meni obraća radi najbanalnije gluposti.

Nemamo problema u braku, sve štima, sve je u redu. No ipak ludim na ovo i ne znam što napraviti. Razgovor ne pomaže jer njoj to kao da ide kroz jedno uho unutra, kroz drugo van. Već za par minuta nastavi po svome
Jučer sam u kladionici, u žurbi popunjavam i predajem neke listiće, a ova me rafalno zove i šalje poruku na WhatsApp "Daj javi se hitno je!!". Nazovem ju natrag i ona priča što priprema za ručak
I kažem da ne mogu pričati jer se ionako vraćam kući za niti 15 minuta ali ona nastavlja dalje brbljati svoje pa ja moram bukvalno prekinuti razgovor i stišati mobitel

Takvih slučajeva je bezbroj, svakoga dana ista stvar.
Može pomoć, savjet, nešto? Molim vas!
__________________
Sqwat
Le Wat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 11:34   #2
Moja majka je takva. Ne gasi se. Ruca sat vremena jer izmedu svakog zalogaja cujes 3 price. Nazalost, nema pomoci koliko god objasnjavao.
Mislim, super za ljude koji vole to, ja nisam jedna od njih.

Edit: u biti, mozda da ima bas veliki krug ljudi s kojima se druzi i cuje svakodnevno, mozda tebe ne bi smarala. Samo sto tu postoji sansa da ce pomisliti kako si ti dosadan, ne slusas ju itd pa ce otici nekom klafravom liku.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 11:36   #3
Lako je za onu koja priča. Čuvaj se one koja šuti.
peacemaker1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 11:39   #4
neš ti važnog posla...prekinula ga u kladionici
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 11:40   #5
je li i prije bila takva?
SamaraMorgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 11:40   #6
Ona priča, ti kockaš, skladan ste par, kaj
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 11:46   #7
Pa zasto si si izabrao tako brbljavu osobu , ako to ne podnosis dobro?

A sto sad? Pa kad nesto radis fizicki se makni, u drugu sobu, i reci da te pricanje dekoncentrira.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 11:57   #8
Quote:
Le Wat kaže: Pogledaj post
Evo ljudi, tema će vam vjerojatno biti smiješna jer bila bi i meni da čujem od nekoga. Ali mene ovaj problem izluđuje!
Naime, moja voljena zakonita stalno nešto priča!
Ne sama sa sobom nego se meni obraća radi najbanalnije gluposti.

Nemamo problema u braku, sve štima, sve je u redu. No ipak ludim na ovo i ne znam što napraviti. Razgovor ne pomaže jer njoj to kao da ide kroz jedno uho unutra, kroz drugo van. Već za par minuta nastavi po svome
Jučer sam u kladionici, u žurbi popunjavam i predajem neke listiće, a ova me rafalno zove i šalje poruku na WhatsApp "Daj javi se hitno je!!". Nazovem ju natrag i ona priča što priprema za ručak
I kažem da ne mogu pričati jer se ionako vraćam kući za niti 15 minuta ali ona nastavlja dalje brbljati svoje pa ja moram bukvalno prekinuti razgovor i stišati mobitel

Takvih slučajeva je bezbroj, svakoga dana ista stvar.
Može pomoć, savjet, nešto? Molim vas!

Savjet ??

Nabaviti čepiće za uši !
Ili zapjevati : https://www.flashlyrics.com/lyrics/j...maro-marice-67


Maro, Maro, Marice dušo moja i srce
Maro, Maro, Marice zašto vičeš na mene

Svako veče' iste stvari, kad se vratim, ona priča, ne može da šuti
Ulica je cijela čuje najbrža je petsto ima riječi u minuti
Gdje si pio, s kim si pio, sigurno me s nekom varaš, već su 4 sata
Daj još jednom ako smiješ, sutra ću ti srećo moja zaključati vrata

Ref.
Maro, Maro, Marice dušo moja i srce
Maro, Maro, Marice ko to tebe navije
Maro, Maro, Marice sunce mi najmilije
Maro, Maro, Marice pričaj malo sporije

https://www.youtube.com/watch?v=Ur-LOgFUn2M

Neki stručnajci kažu da je ženska blebetalost a muška šutljivost stvar evolucije pračovjeka.
Žena su ostajale u pečini i tamo skupa nešto radile i blebetale.
A muški bi išli u lov. A LOVCI NE SMIJU PRIČATI, nego se sporazumijevati poktretima
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 11:58   #9
Priznajem da spadam među te brbljavije osobe (ali ne prebrbljave koje, npr. za ručkom moraju ispričati tri priče pa jedu sat vremena ).

Volim komunikaciju, razmjenjivanje mišljenja, iskustava, volim sve verbalizirati, a imam puno zanimacija.

Ali duboko sam svjesna kad trebam stati, a tako bih rado rekla sve do kraja.
Tako da nije lako ni brbljavima

Riješila sam to tako da imam dosta prijateljica pa svoje brbljanje doziram i pošteno rasporedim. Sa svakom pričam o onome što je i njoj zanimacija (jedna mi služi za knjige, druga za alternativu, treća za filmove, s kolegama na poslu razgovaram o poslu itd.)

A s mužem o svemu tome, ali više obavijesno i kratko. Da čovjek ne poludi od mene!

Tako i autor diskretno može reći svojoj ženi da neke stvari ipak radije podijeli s prijateljicama.

Ja bih svom mužu rado prepričala sadržaj neke drame koja me oduševila, ali znam da bi to za njega bila trpnja, pa nazovem prijateljicu za koju sigurno znam da je zanima isto što i mene.

Eto, mislim da je rješenje u dozi samokritičnosti i dobroj raspodjeli priče.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 12:20   #10
Quote:
Le Wat kaže: Pogledaj post
Razgovor ne pomaže jer njoj to kao da ide kroz jedno uho unutra, kroz drugo van.
Pricanje o previse pricanja ne pomaze? Pa nije ni cudo kad voli pricati, a ti joj pricas o tome kako previse prica i onda se oboje samo dublje uvucete u pricu sto njoj odgovara.
Koma Stiler is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 12:49   #11
Što je ona postala pričopričalica ovaj mjesec ili je takva otkad ju znaš?

Muževa teta je takva. Imam psihofizičke pripreme da odemo kod njih u posjet. Jer ona onda krene...i ne staje. Bez točke i zareza. Priča za medalju. Zlatnu. Najozbiljnije.
Satare ona mene. Muž se izvuče jer priča s tetkom, a cijelu posjetu (od koje dvije ure) ja samo kimam glavom. Priče idu od kulina bana naovamo, i uglavnom se ne tiču nikog koga poznajem niti me najblaže interesira.

Ali dobro, jedno je kad te netko davi koju uru, nešto posve drugačije kad imaš pitona u stanu.

Ne znam, velim...Očito je da nisi baš najbolje prosuđivao prijašnjih godina jer ja iskreno sumnjam da je tvoja voljena razvezala jezik jučer. Nije sigurno, i sigurno je da ti ona priča od prvog dana. Samo što si do sad to tolerirao iz raznoraznih razloga, a sad ti je postala malo zamorna i dosadnjikava...jer je i cijeli odnos zašao u neke mirnije, kolotečnije vode...

To je ona. A ti si ju prihvatio takvu kakva jest. I takvu je zavolio. Sigurnaq sam da i sam imaš podosta mana koje njoj strahovito kidaju živce, prema tome...
Ako je baš tako napadna, reci joj ovako kao i nama, da te ne smara baš bojama za salvete. Ono...ako ste u braku normalno da ženi možeš reći takve stvari.
Sem toga, kad te nazove a ne da ti se uširoko, uvijek možeš reći u gužvi sam, u redu sam u banci/na kasi, s tim i tim sam frendom, zvrcnem te poslije i poklopiti isti čas. Ne moraš se ni javiti, pošalji sms. To su racionalni i posve legitimni razlozi za nerazgovaranje o krumpir salati koju upravo soli...
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 12:54   #12
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Ne moraš se ni javiti, pošalji sms.
Ovo ni slucajno ne raditi. Ako ga zove cim se on makne iz kuce zbog banalnih razloga tipa kladionica, mozda je posrijedi neki ozbiljniji razlog zasto ga provjerava?
Koma Stiler is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 13:28   #13
Quote:
Koma Stiler kaže: Pogledaj post
... Ako ga zove cim se on makne iz kuce zbog banalnih razloga tipa kladionica, mozda je posrijedi neki ozbiljniji razlog zasto ga provjerava?
ne provjerava ga.
mora hitno ispričati,
što će biti za ručak.
pati li od zaboravljivosti ?

ima energetskih vampira.
isišu energiju dok veliš keks
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 13:30   #14
Quote:
Koma Stiler kaže: Pogledaj post
Ovo ni slucajno ne raditi. Ako ga zove cim se on makne iz kuce zbog banalnih razloga tipa kladionica, mozda je posrijedi neki ozbiljniji razlog zasto ga provjerava?
Pa lik je rekao lijepo što ona smatra "hitnim".
Uglavnom je to kad joj se krumpir paprikaš učini nedovoljno slan il takvo nešto.

Mislim da bi dotična morala razmišljati o tome što ukoliko jednom doista bude u nevolji a ovakve ložače koristi ne bi li joj se javio u banalnim situacijama.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 14:01   #15
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Pa lik je rekao lijepo što ona smatra "hitnim".
Uglavnom je to kad joj se krumpir paprikaš učini nedovoljno slan il takvo nešto.
No, zamisli. Ona prekida njega u ispunjavanju listića u kladionici da bi pričala o paprikašu. Užas kak je neozbiljna
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 14:05   #16
Moja svekrva je takva.
I kad vidi da to sto prica ne interesuje, dojadjuje jos vise..

Mi ju ignoriramo.
Ne ici duboko u razgovor.
U neke daleke rasprave,nema kraja.

Kad ne ide drukcije, fizicki se maknem.
Znam da ti ne mozes fizicki uvjek otici.
No,mozes se udubiti u nesto drugo i reci joj da zbog toga sto radis,ne mozes sad razgovarati..
Ustvari,to i nisu razgovori,nego njeni monolozi..

Ja sam imala period brbljanja..
A inace sam umjereno brbljava ili iznimno sutljiva..
Kada sam primjetila da pricam i davim,samu sam sebe "usutkala".
Onda kad dugo sutim,muz me uvjek pita: jel me boli,jesam umorna sta se desilo,u cemu je problem ..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 14:13   #17
Mogao je biti i u pola sranja na wc školjki, kakve to veze ima gdje se on nalazi i što radi
"Nazovi me hitno je" i onda trubi o ručku
Suosječam sa autorom teme i neka se tješi da nije usamljen u tome, to je dobro poznata razlika između nas i njih
No ne bih nikada ostavio ženu koju volim zbog toga što ona ispriča 4x više riječi u danu od mene, to su jedne od onih stvari sa kojima se jednostavno moraš pomiriti
kit-samoubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 14:18   #18
Quote:
kit-samoubojica kaže: Pogledaj post
kakve to veze ima gdje se on nalazi i što radi
možda nema, ali možda i ima
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 16:11   #19
Quote:
Le Wat kaže: Pogledaj post
...
Može pomoć, savjet, nešto? Molim vas!
Može človek dragi.
Ovo snimi u mobitel i slušaj prije spavanja dok ne usvojiš smisao rečenog. Onda ovo pokaži ženi i reci joj da ti ne bi htio prošvikati, izluditi, skrenuti pameću i daj joj da ovo pogleda.
Gle kako je čovjek blago uznemiren, uznevjeren i loše raspoložen.
Kužiš pouku videa ? Na :
https://youtu.be/W03helcmRJk



Od tog mošse poludi, dobro veli čovjek

U međuvremenu za smanjenje brbljanja tvoje mile žene iskoristi ove tehnike:

1.daj ženi pravoga posla a ako imaš kuću i dvorište nabavi joj razne životinje (po mogućnosti one muzne ) i napravi joj vrt za uzgoj povrća.Zapravo prodaj joj priču o GMO užasu i ljepotama eko proizvodnje.
Spomeni da boravak na svježem zraku dobro djeluje na kožu, ljepotu a i na pamet.

2.napravi joj klinca i dofuraj svoju mamu na ispomoć u kući. To hoće bitno smanjiti potrebu za brbljanjem ali povećava potrebu za kukanjem i dramom, tužakanjem i šiza ispadima. No to je lakše izdržati jer nakon šiza ispada dolazi tišina i mir. Bar malo.
Spomeni joj da obaveze i borbe sa svekrvom oko rajngli i metle, dobro djeluju na ljepotu kože i na pamet.

3. često ženicu tjeraj na razna druženja sa frendicama, kumama, susjedama tj. na druženja sa ženama koje vole puno pričati. uputi je da osim buljenja u internet, surfanja, serija postoje drugi hobiji za žene a možeš ju upisati i na satove pilatesa, aerobica, tenis (ja sam poznati ekspert tenisiranja ) pa bu možda tamo nešto izdrečala i iznojila od toga viška riječi u sebi.
Spomeni joj da druženje sa curama i udaranje loptice reketom preko mreže i natrag, djeluje na ljepotu kože i opću pamet...časna riječ.:nogica:

3.Zaposli je na nekoj uslužnoj djelatnosti ili kao operatera tj. na radnom mjestu gdje mora puno klepetati.. pa joj se ta strast možda smanji.
Obavezno je uključi u neki zbor žena jer pjevanje, rekoše znanstvenici, pjevanje smanjuje potrebu za konstanstnim klepetanjem.
Spomeni joj da druženje sa frendicama i pjevanje dobro djeluju na ljepotu kože i na pamet.

4. seks, seks, seks tako da bu stalno opuštena (bar doma ) i ne bu imala snage i volje za blebetanjem bez smisla

I tak... nađi joj nekoga posla i neko društvo pa ne bu bila toliko besposlena da ima vremena stalno klepetati oko gluposti i daviti oko toga jel stavila 3 ili 5 krumpira u čušpajz.
U krajnjem slučaju uvijek možeš izgubiti signal na mobaču.

Iskreno kažu da postoje dvije vrste žena: mučaljive šoto kuco ili brbljava klepetala za vinograd. Neki kažu da se sa prvima osjećaju polumrtvo, depresivno, otuđeno a sa drugima... izluđeno.
Nažalost grah ti je pao loše pa si zakačio drugu vrstu iako je prva nekima gora..štaš. U toj igri muško ne može pobijediti.

Zadnji savjet : odi u ribolov, na nogomet, na kavu, radi brodove od drveta i bilo kaj drugo u svakom suvišnom vremenu sa tim vinogradarskim klepetalom. Čim zine da ti izbifla suvišne i nepotrebne informacije a ti u trk za nekim poslom
Moš sve, sve to gore navedeno a moš i iskreno razgovarati sa njom. To je najopasnija i najteža opcija, riskiraš durenje, suze i uskraćivanje seksa ali skupi hrabrost i kreni.
Kaže legenda da je jednom postojao muškarac koji je imao nebrbljavu ali zabavnu ženu i ta je žena govorila samo mudre, zanimljive i pametne stvari... i samo kada je to mužu odgovaralo.

Zadnje uređivanje pozitivax : 04.07.2016. at 16:40.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.07.2016., 16:18   #20
Pozitiva, oprosti, ali ovaj tvoj zadnji post je toliko mizogin da mi je muka od citanja. Pitam se od kuda u tebi toliki sadizam da mozes ovako nesto napisati.
U kratko - ti mislis da su zene bezumna bica koja, ako ih se ne usmjerava poput bolesnika teskih razvojnih retardacija - cine zlo i sebi i drugima.

Prestrano!
Nadam se da je tvoj motiv za pisanje ovakvih stvari u zelju da se dopadnes muskarcima, a ne u tvojim istinskim osjecajima prema zenskom rodu.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.