Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2007., 15:44   #61
Quote:
Boris_RI kaže:
Ovo su cijene firme od koje sam dobio grubu ponudu. Dao sam im papire da mi izvuku pravu ponudu, no gazda firme mi je odmah u startu rekao da on radi po tim cijenama i da slobodno mogu računati po njima. Susjedu su zidali kuću i sve je napravljeno uredno. I sam sam bio skeptik kada sam čuo cijene.. no napravljeno je OK..


Znači ovo su samo čiste ruke zidanja do pod krov, bez materijala, iskopa, dasaka i sl:

Temelji - 25 Eura/m2
Zidanje kata - 25 Eura/m2
Krov - 30 Eura/m2 stvarne površine

Pravim montažnu, pa malo gledam te firme za temelje ..je l mi možeš napisati ime te firme
rene is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 22:54   #62
Tema je zamrla, a meni baš treba svježa informacija o cijenama izgradnje obiteljske kuće u sjeverozapadnoj Hrvatskoj (okolica Zagreba) - dakle izgradnja po m2.
Jel ima neko "friške" informacije?
7DaDo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 21:17   #63
Quote:
7DaDo7 kaže: Pogledaj post
Tema je zamrla, a meni baš treba svježa informacija o cijenama izgradnje obiteljske kuće u sjeverozapadnoj Hrvatskoj (okolica Zagreba) - dakle izgradnja po m2.
Jel ima neko "friške" informacije?
cca 700 Eu po m2.....to ti je nesto kao visa srednja klasa, znaci da sve bude OK i kvalitetno napravljeno. To ti je do faze da ti fali samo namjestaj, znaci kao da kupis stan u novogradnji.

U cijeni naravno nije cijena gradilista, kao ni gradjevinska i sva ostala papirologija.
Evo, to ti je friska informacija jer sam se i ja raspitivao ovih dana koliko bi me takvo 'veselje' kostalo.
I da ne zaboravim, radi se upravo o SZ HR...okolica Zagreba :-)

Zadnje uređivanje no_surrender : 02.05.2008. at 21:18. Reason: htrgjufzt
no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 02:48   #64
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
cca 700 Eu po m2.....to ti je nesto kao visa srednja klasa, znaci da sve bude OK i kvalitetno napravljeno. To ti je do faze da ti fali samo namjestaj, znaci kao da kupis stan u novogradnji.

U cijeni naravno nije cijena gradilista, kao ni gradjevinska i sva ostala papirologija.
Evo, to ti je friska informacija jer sam se i ja raspitivao ovih dana koliko bi me takvo 'veselje' kostalo.
I da ne zaboravim, radi se upravo o SZ HR...okolica Zagreba :-)

Za kakvu gradnju je to cijena i kaj bi tu sve ulazilo? Inače puknut sam tak cifru i reć da za to dobiš srednju klasu je u najmanju ruku malo nerezonski... Kaj je to srednja klasa? Video portafon ili jako dobra izolacija?
I jesi mislio na cijenu po m2 iskoristive ili bruto površine?
__________________
...al inace sam dobro...
vixana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 05:34   #65
Quote:
vixana kaže: Pogledaj post
Za kakvu gradnju je to cijena i kaj bi tu sve ulazilo? Inače puknut sam tak cifru i reć da za to dobiš srednju klasu je u najmanju ruku malo nerezonski... Kaj je to srednja klasa? Video portafon ili jako dobra izolacija?
I jesi mislio na cijenu po m2 iskoristive ili bruto površine?
Sad bi ti rekli braća srbi da smaras bezveze. Ne znam koji dio ti nije jasan ?
Nisam nis puknuo samo tak nego mi je frend koji ima vec 20 godina gradjevinsku firmu i koji je napravio hrpu zgrada po Zagrebu i trenutno ih isto gradi nekoliko, a i kuca je hrpu izgradio ljudima reko da to toliko kosta. Znaci kuca od cigle, do faze namjestaja, uracunato sve osim namjestaja i bojlera pod pretpostavkom da se radi o plinskom grijanju. I reko je da je tih 700 cijena da to sve bude kvalitetno odradjeno i sa kvalitetnim materijalima, onak kak mora biti. Trenutno ga cimam za popust jer smo ipak frendovi, ali tih spomenutih 700 je trzisna vrijednost. Portafon nije bio tema i totalno je nebitan u cijeloj prici. Ja nisam gradjevinar po struci, ali znam komparirati kaj bi u mojem poslu znacilo da se nekaj napravi kvalitetno i bez fushanja.

E da, da ne zaboravim, reko je da ako ocu neke muzicke zelje i kojekakve cudne valovite i neznam kakve oblike kuce i razne druge pizdarije da to naravno dize cijenu.
no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 23:47   #66
Quote:
7DaDo7 kaže: Pogledaj post
Tema je zamrla, a meni baš treba svježa informacija o cijenama izgradnje obiteljske kuće u sjeverozapadnoj Hrvatskoj (okolica Zagreba) - dakle izgradnja po m2.
Jel ima neko "friške" informacije?
ja sam do sada utukao cca. 400€/m2 neto površine, 25km od ZG, u cijenu je sve uračunato - od zemljišta, papira, ...
Planiram da će mi trebati još 150-200€/m2 do faze useljenja sa plinskim grijanjem.
__________________
... i ja nešto gradim!
davor_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 00:47   #67
Mala digresija: video-portafon košta 500 kn
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 23:00   #68
Recimo da imam zemljiste i da planiram radit apartmane, zanima me koliko kosta izgradnja jednog apartmana od 60 kvadrata.
SnoopyHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 19:45   #69
Question uuuff

Ma dajte ljudi koju svježiju informaciju što se tiče gradnje kuće. Ovako... imam kuću u Samoboru koja je u fazi gradnje (već dulje vrijeme), gotova je samo osnovna konstrukcija, tj. zidine, pa mislim dići kredit! Kuca ima podrum, i dva kata( s tim da je drugi kat visoko potkrovlje), površina kata je cca 100 kvadrata. Mene zanima koliko bi me koštala fasada, krov, vanjska stolarija te jedan kat kompletno sređen iznutra( bez namještaja)?? S tim da su plin, voda i struja riješeni.

Please help
zelenooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 18:33   #70
dizem temu iz mrtvih

ajmo sa friškim informacija

Slavonija , kljuc u ruke , 500 do 550€/m2.
djanikeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 22:03   #71
Javim kad kuće bude gotova, zasad me pod krov izađe oko 130€/m2.
nubiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 23:22   #72
Cijena gradnje ovisi o više faktora. Vrsti konstrukcije, kvaliteti materijala, što kvalitetnija gradnja, traži i kvalitetnije materijale.
Uglavnom cijena je podjednaka u cijeloj Hrvatskoj. Rohbau gradnja sa krovištem je od 180 Eur/m2, zatvoreni objekt- sa fasadom i stolarijom je od 250 Eur/m2 ,ključ u ruke od 550 Eur/m2. Svaki objekt je specifičan na svoj način, što direktno utječe i na cijenu
__________________
bez ugovora, nema kvalitete
inzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 17:28   #73
Uvijek je zanimljivo doći s vremena na vrijeme na slične teme i vidjeti kako se kreću cijene, bar na forumu.
Ali uživo je to taaako teško za izvesti.
Ja imam građ.zemljište, već dvije godine pravomoćnu dozvolu(zemljište je u Zg), obišla uzduž i popreko i velike i male građevinarce i nitko, ali baš nitko nije niti htio čuti za nižu cijenu od 900 eur po kvadratu. Čak i u doba recesije.
I to ne zato jer je moja kuća nešto komplicirana(130 BRP, obična prizemnica), nego jednostavno neće da spuste, love mušterije na foru i hoće dignuti puno love za tako malu kuću.
Kad bi meni netko iskreno ponudio ovu navedenu cijenu od cca.500 eur po kvadratu, to bih prihvatila ozbiljno.
Čula sam od mnogih koji grade obit.kuću da su uspjeli i za manje, ali su sami birali materijal, snalazili se kako znaju...
Sve to stoji kažem kad pričam sa ljudima, ali u praksi deru prekomjerno za nešto što je obična mala dvosobna kuća od 130 BRP.
Osobno sam se jako razočarala u sve to, pa sad prodajem zemljište dok mi još vrijede dozvole, ali sastala sam se sa barem 30 građ.firmi i ovakvih i onakvih, i svi su bili preskupi i niti blizu ovog što vidim da ljudi pišu po forumu da se može puno jeftinije.
I to mislim na cijenu bez zemljišta, dozvola, doprinosa... to sam već sve platila odavno, samo čista gradnja...
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 18:56   #74
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Uvijek je zanimljivo doći s vremena na vrijeme na slične teme i vidjeti kako se kreću cijene, bar na forumu.
Ali uživo je to taaako teško za izvesti.
Ja imam građ.zemljište, već dvije godine pravomoćnu dozvolu(zemljište je u Zg), obišla uzduž i popreko i velike i male građevinarce i nitko, ali baš nitko nije niti htio čuti za nižu cijenu od 900 eur po kvadratu. Čak i u doba recesije.
I to ne zato jer je moja kuća nešto komplicirana(130 BRP, obična prizemnica), nego jednostavno neće da spuste, love mušterije na foru i hoće dignuti puno love za tako malu kuću.
Kad bi meni netko iskreno ponudio ovu navedenu cijenu od cca.500 eur po kvadratu, to bih prihvatila ozbiljno.
Čula sam od mnogih koji grade obit.kuću da su uspjeli i za manje, ali su sami birali materijal, snalazili se kako znaju...
Sve to stoji kažem kad pričam sa ljudima, ali u praksi deru prekomjerno za nešto što je obična mala dvosobna kuća od 130 BRP.
Osobno sam se jako razočarala u sve to, pa sad prodajem zemljište dok mi još vrijede dozvole, ali sastala sam se sa barem 30 građ.firmi i ovakvih i onakvih, i svi su bili preskupi i niti blizu ovog što vidim da ljudi pišu po forumu da se može puno jeftinije.
I to mislim na cijenu bez zemljišta, dozvola, doprinosa... to sam već sve platila odavno, samo čista gradnja...


Ako imate troškovnik pošaljite i riješim ga za 3 dana, upišite lokaciju
__________________
bez ugovora, nema kvalitete
inzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 01:35   #75
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Uvijek je zanimljivo doći s vremena na vrijeme na slične teme i vidjeti kako se kreću cijene, bar na forumu.
Ali uživo je to taaako teško za izvesti.
Ja imam građ.zemljište, već dvije godine pravomoćnu dozvolu(zemljište je u Zg), obišla uzduž i popreko i velike i male građevinarce i nitko, ali baš nitko nije niti htio čuti za nižu cijenu od 900 eur po kvadratu. Čak i u doba recesije.
I to ne zato jer je moja kuća nešto komplicirana(130 BRP, obična prizemnica), nego jednostavno neće da spuste, love mušterije na foru i hoće dignuti puno love za tako malu kuću.
Kad bi meni netko iskreno ponudio ovu navedenu cijenu od cca.500 eur po kvadratu, to bih prihvatila ozbiljno.
Čula sam od mnogih koji grade obit.kuću da su uspjeli i za manje, ali su sami birali materijal, snalazili se kako znaju...
Sve to stoji kažem kad pričam sa ljudima, ali u praksi deru prekomjerno za nešto što je obična mala dvosobna kuća od 130 BRP.
Osobno sam se jako razočarala u sve to, pa sad prodajem zemljište dok mi još vrijede dozvole, ali sastala sam se sa barem 30 građ.firmi i ovakvih i onakvih, i svi su bili preskupi i niti blizu ovog što vidim da ljudi pišu po forumu da se može puno jeftinije.
I to mislim na cijenu bez zemljišta, dozvola, doprinosa... to sam već sve platila odavno, samo čista gradnja...
jel to cijena (900 e) za sistem ključ u ruke?
daj malo opiši to, u kakvo stanje bi htjeli da se kuća dovede ...900 e može biti puno a i malo, npr..sta ja znam kakve vi hoćete pločice u tih 900 e , armanijeve ili od gorenja
colgate is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 09:12   #76
Ma dajte, kakav Armani i slično...
Izvođači s kojima sam ja razgovarala(što ne znači da su svi isti, to su samo moja iskustva) me nisu niti pitali za te stvari, nego su pretpostavili valjda najskuplju varijantu.
No, kako za unutarnje uređenje znam i sama otići u dućan i izabrati za svojih ukupno 72 kvadrata stambenog prostora pločice, pipe i kadu, kad sam rekla to izvođačima, e onda su nabili ekstra cijenu na grubu gradnju, jer nisu znali kako drukčije zaraditi na tako maloj kući.
Tako da definitivno nije problem u tome što sam htjela neku skupu opremu, jer sam ju ionako planirala birati i nabavljati sama, stvarno to nije puno stambenog prostora.
Kuća je prizemnica, samo jedan mali dio je trebao biti ukopan, kako se zemljište lagano penje(nije jaka kosina, to su čak svi potvrdili), samo naprijed se treba malo više iskopati jer ide garaža, nema podruma. Tako da se kuća kasnije samo penje po zemlji, nema ogromnog kopanja osim taj prednji dio, na to ide netto 72 kvadrata prizemlja, nema tavana nego krov i to dvostrešni, bez ikakvih komplikacija.
Sve su to rekli i svi izvođači kad su vidjeli zemljište da je to ok, da je projekt jednostavan, a onda odjednom cijene do nebesa...

Zemljište sam već oglasila za prodaju pošto ima sve dozvole, ako tko kupi super, ako ne, vidjet ću kroz godinu dvije možda ipak za gradnju, ali ću morati naletiti na stvarno poštenog izvođača koji će mi to sagraditi po normalnim cijenama i koji neće tražiti ekstra, ekstra zaradu na meni, jer je mala kuća.
Svaka čast ljudima tipa codegun, pratila sam njegov blog, za tako nešto po tim cijenama i toj super kvaliteti treba jako puno strpljenje, proučavanja, vremena i truda. Po njemu sam vidjela da neke stvari sigurno ne koštaju kako su meni rekli, čak niti gruba gradnja(nemoguće da je tolika razlika u cijeni, nego jednostavno nisam imala sreće naići na poštenog izvođača).
Našla sam kasnije jednog čovjeka koji je stvarno bio za suradnju, ali me mučilo što su umjesto betona trebali ići betonski kvadri, pošto je podsljemenska zona nisam bila načisto da li je to baš ok, s obzirom na moguće potrese, iako bi mi to dosta pojeftinilo roh bau gradnju.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:31   #77
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Ma dajte, kakav Armani i slično...
Izvođači s kojima sam ja razgovarala(što ne znači da su svi isti, to su samo moja iskustva) me nisu niti pitali za te stvari, nego su pretpostavili valjda najskuplju varijantu.
No, kako za unutarnje uređenje znam i sama otići u dućan i izabrati za svojih ukupno 72 kvadrata stambenog prostora pločice, pipe i kadu, kad sam rekla to izvođačima, e onda su nabili ekstra cijenu na grubu gradnju, jer nisu znali kako drukčije zaraditi na tako maloj kući.
Tako da definitivno nije problem u tome što sam htjela neku skupu opremu, jer sam ju ionako planirala birati i nabavljati sama, stvarno to nije puno stambenog prostora.
Kuća je prizemnica, samo jedan mali dio je trebao biti ukopan, kako se zemljište lagano penje(nije jaka kosina, to su čak svi potvrdili), samo naprijed se treba malo više iskopati jer ide garaža, nema podruma. Tako da se kuća kasnije samo penje po zemlji, nema ogromnog kopanja osim taj prednji dio, na to ide netto 72 kvadrata prizemlja, nema tavana nego krov i to dvostrešni, bez ikakvih komplikacija.
Sve su to rekli i svi izvođači kad su vidjeli zemljište da je to ok, da je projekt jednostavan, a onda odjednom cijene do nebesa...

Zemljište sam već oglasila za prodaju pošto ima sve dozvole, ako tko kupi super, ako ne, vidjet ću kroz godinu dvije možda ipak za gradnju, ali ću morati naletiti na stvarno poštenog izvođača koji će mi to sagraditi po normalnim cijenama i koji neće tražiti ekstra, ekstra zaradu na meni, jer je mala kuća.
Svaka čast ljudima tipa codegun, pratila sam njegov blog, za tako nešto po tim cijenama i toj super kvaliteti treba jako puno strpljenje, proučavanja, vremena i truda. Po njemu sam vidjela da neke stvari sigurno ne koštaju kako su meni rekli, čak niti gruba gradnja(nemoguće da je tolika razlika u cijeni, nego jednostavno nisam imala sreće naići na poštenog izvođača).
Našla sam kasnije jednog čovjeka koji je stvarno bio za suradnju, ali me mučilo što su umjesto betona trebali ići betonski kvadri, pošto je podsljemenska zona nisam bila načisto da li je to baš ok, s obzirom na moguće potrese, iako bi mi to dosta pojeftinilo roh bau gradnju.
ovi linkovi služe kao baza svih majstora, obrta i firmi u HR koje odgovaraju na ponude
http://www.mojmajstor.hr/index.php
http://www.webgradnja.hr/

nisam još isprobao, ali vodim da ima dosta ljudi koji su ostavili svoje ponude za izgradnju. u svakom slučaju bolje nego rekla-kazala majstori
ako netko ima više iskustva s tim nek da komentar
steiner is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 22:17   #78
Za jeftinu gradnju treba puno vremena i sposobnosti.
Šta mislim pod sposobnosti,sigurno ne čitati blogove od ljudi koji su gradili ispod 500e/m2.
Znači treba pogađati majstore po etapama,sam nabavljat materijal,a to ne znači otići u dučan i prstom pokazat koje pločice želite i pipe već izmjeriti kvadraturu te kupiti pločice,dovesti ih u kuću zajedno s ljepilom itd.Treba osobno otići na betonare i dogovorit beton bez PDV-a (ništa novo u RH) te s pumpašem (čovjekom koji radi na pumpi za beton)dogovorit za par sto kuna pumpanje 1 ili više miksera a da za to gazda nezna itd.

Jedna bitna stvar,majstori tj. tvrtke koje odgovaraju na e-mailove su skupe ko sam vrag,a kvalitetni majstori neznaju kaj je e-mail,jedva se služe mobitelom.

Ovo ti je moj savijet kak se jeftino gradi kuća.
Ivan1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 12:50   #79
Potpisujem sto je napisao "Ivan1111"
Puno angažmana, živciranja , zahebancije. Jedva cekas da majstori odu, a onda opet dodju drugi i tako to.
Evo jednog primjera kako se traze majstori i koje su razlike u cijenama. Bas ovih dana sam trazio mini bager da mi prokopa cca 80 m odvodnu cijev . Dodje iskusan covjek (tak izgleda) prvi na izvid, kaze 3-4 dana, a mozda i vise. U razgovoru sve vise vidim da zeli iskomplicirati, a time i vise zaraditi. I bubne 6000-8000 kn sa cijevima. Dodje drugi, nema problema, sve radimo bla bla bla, cca 3500 kn ali + moje cijevi i jos kaj treba. Znaci opet ispada oko 6000 kn.
I onda slucajno naletih na postenog covjeka koji kaze da nitko ustvari nema posla, ali drze cijene. On pristao na kopanje i zatrpavanje i jos jedna covjek koji ce postavljat cijevi , ukupno njih dvojica za cca 1500 kn i plasticne + nesto betonskih cijevi me kostalo nesto vise od 2000 kn. Eto, tako mozes u dva dana spuhat ili ustedit vise tisuca kuna. Eh, da.....trazio sam nekoga za nekakvo betoniranje stupova za ogradu (3 stupa na balkonu) i nitko se ne zeli primit malog posla i svi traze za 1-2 dana 1500-2000 kn+ moj materijal !!! Upravo pronasao covjeka koji ce mi to odraditi za 500 kn+ moj materijal. Ali da u tom trazenju ponekad prodju tjedni.......to je tako.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 17:01   #80
Slažem se sa gornjom dvojicom kolega, puno posla, traženja, usporedbi, zvanja, surfanja, hodanja okolo, pregovora, natezanja, kompromisa, fakat puno živaca, no da se uštediti.
Ova kriza stvarno čudno djeluje na majstore, iako ne rade, ne spuštaju cijene ?! i svi na prvom razgovoru kukaju kak nema posla a kada se dođe do konkretnih cifri i kada ih usporedim, vidim da nema spuštanja cijena, cijene ko u zlatna vremena građevine ??!!.

I da, svima je dosta građevinskih firmi koje grade stavnove, svi koji su radili za njih, ili su propali ili čekaju naplatu već mjesecima... svi bi radili male kuće jer znaju da onaj tko gradi, taj je skupil lovu i bude platio, ali popusti i rabati i skonta.. cccc.. jako jako teško, čak i na spomen keša (ne preko računa, kredita i sl), ne trzaju baš nekaj, ko da imaju zaliha love za sl. 10 god unaprijed... ?

Ali ako si date truda, tada stvarno kako veli dxer, mogu se naći jako povoljni majstori i materijali, ali mora se jako truditi, čekati, tražiti i sl.

Sretno
FF
__________________
Čast svakom, veresija nikom !
FreeFlyer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:05.