Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2016., 11:22   #1061
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Kotor je izgubio statut grada??? Sto je sad sluzbeno selo ili?
Ma namjerno unistavaju Kotor. Kao i Perast. Ima tu i politike, na zalost.
I ja imam samo ugodna iskustva, a ovo za vaterpolo klub Primorac mi je zao cuti, znala sam neke vaterpoliste (bili smo smjesteni kdo jednog koji je tad bio u upravi kluba, super covjek).

StatuS, da. Nije selo ali naselje jes.Forsira se razvoj Tivta i dobro je neko
rekao: Jos malo pa ce biti Tivatska Boka. Iskreno, nemam ja nista ni protiv
Tivta ali mi sve vise postaje mucno da gledam svoj grad.Cak bi najradije
ovima odozgoR zabranila ulazak na primorje ili bi to morali sa
pasosem. Eto, slavim Bozic 7.01.,mada nije ni bitno,
ali bi im tako uradila. Nego ispada da se ja dohvatim svega u postovima ali
vidm po brojnim postovima da im mnoge stvari nisu jasne ili ih ne vide.
A igraci Primorca,kada je Primorac inace postao prvak Evrope, 5 mjeseci
nisu bili primili platu.

Sto se tice grupa turista sa brodova, lijepo jeste sto dolaze i sto vide grad
ali tu ubiraju profite Luka Kotor, po koji restorani, suvenirnice i vodici.
Obicno u ljetnjim mjesecima bude guzva preko rive jer se ne moze proci
tako da ljudi lude od te guzve, kad im umjesto 20 minuta od kuce do
posla treba ustvari sat, sat ipo.
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 17:19   #1062
Ja ne volim kad dodje masu kruzera, jer kao sto si rekla, zaguse Kotor, Dubrovnik itd.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 09:39   #1063
Pitaju li na granici zeleni karton od auta?

Ili da ovo pitam na pdf Automobili
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 12:27   #1064
Treba ti zeleni karton u svakom slucaju. Nekad granicar trazi, nekad ne.
Zvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 03:45   #1065
Nemoj ići bez zelenog kartona. Samo ćeš sebi stvoriti problem.
Vinjeta više ne treba.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 06:50   #1066
Hvala decki

Karton je sredjen a sto se tice vinjete hvala na info, nisam znao da su je ukinuli
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 11:54   #1067
zeleni karton

Jednom su mi ga tražili a ja ga nisam imao kod sebe - platio 20 eura. Vrijedi mislim 25 dana.
Kupi se na granici.
Drugi put (naravno kada sam ga imao) nisu ga ni tražili.
Grof Mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 20:15   #1068
Quote:
Grof Mario kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

koliko se promijenilo u odnosu na doba Juge - ne znam - nisam se tada ni rodio
Uglavnom po pričama ljudi - kako je bilo prije i kako je sada - nebo zemlja.

Vidjeti stari grad, od muzeja, svake građevine koja je tamo, te obavezno otići na tvrđavu poviše grada.
Sve je blizu - Budva, Tivat ... otići u unutrašnjost koliko god govorili da je tamo kao urnebes - cuo sam je da interesantno za posjetiti.

Klopa - ovdje se spominjalo na forumu par restorana. Jedan skuplji ali sa dobrom sizom. Mi smo jesli po starom gradu, nista posebno.

ti ces najbolje povuci paralelu Crna Gora tada i Crna Gora danas. Javi obavezno.

Klopa

Meso je tamo odlicno,ukusno,zadrzalo je sve okuse -tko zna zasto ali razlikuje se od naseg. Bila je jedna konoba u centru "Dalmacija" ili "Split" tako nesto-hrana odlicna-domaca-bio je i neki turisticki brod "JOvan" -citav dan obilazak po zalivu +restoran sa predivnom hranom.....obavezno obici slasticarne -imaju domace predivne klasicne kolače-sve one iz kuharica-
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 22:37   #1069
Crni rizoto je odlican u Kotoru, mislim da bas u "Dalmaciji". Imena restorana ne pamtim previse, jer ne idem dva puta u isti restoran.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 10:56   #1070
Da, a u ostalim restoranima su se cudili na taj pojam "crni rizoto" da je bilo smjesno.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 11:42   #1071
ide neko u Budvu za vikend (petak, sub, ned) priko Splita?

mora sam i ovde pokušat nać prijevoz. :/
__________________
"Primi sve što te stigne
i budi strpljiv u nestalnosti svoje bijede."
noliđ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 09:01   #1072
Pozdrav, zanima me izlet na jedan dan iz Budve na Lovćen I Rijeku Crnojevića. Kakva je cesta i koliko vremenski treba? Hvala.
zaggyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 10:55   #1073
Ako ides iz pravca Tivta prema BD do 20.06.2016. su ogromne guzve, zbog radova na Zavali. Obustave saobracaja su aktivne od 10 do 12 i od 14 do 16.

Ako hoces na Lovcen najbolje je da iz Tivta/Kotora kad skrenes prema Budvi na kruznom toku i prodjes HDL Lakocic imas raskrsnicu pise Njegusi, Trojica tu skrenes desno i na putu si prema Lovcenu. Pogled na Boku je fenomenalan. Tim putem bi mogao da produzis prema Cetinju - PG - Rijeka Crnojevica, ali i na putu CT - PG su radovi i obustave saobracaja tako da ne bih preporucio. Radove valjda zavrsavaju 20.6. iako su probijanja rokova vec bila 2 puta.
Zvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 00:10   #1074
Hvala. Idem nakon 20.6. Koliko vremena treba od Budve do Lovćena?
zaggyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 17:33   #1075
Do nacionalnog parka ti treba oko sat do sat i deset min, ako nema guzve.
Zvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 20:24   #1076
Hvala na informacijama.
zaggyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 15:07   #1077
Vec nekoliko godina sam na Kosovu na terenu. Kad putujem doma za Zadar najcesce idem Prizren, Kukes, Skadar, Tuzi, Podgorica, Niksic, Bileca I dalje kako vec ide. Sada bi mozda pokusao ici na Pec, Rozaje, Mojkovac, Kolasin i Niksic i dalje opet na Bilecu. Nije mi jasno da li se trebam spustiti skroz do Podgorice ili iza Kolasina desno na Redice, Savnik, Krnovo, Niksic,... Na karti mi ova zadnja varijanta izgleda puno kraca, ali pretpostavljam da je cesta zahtjevnija. Kuda bi vi isli?
jabuka008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 15:05   #1078
Quote:
jabuka008 kaže: Pogledaj post
Vec nekoliko godina sam na Kosovu na terenu. Kad putujem doma za Zadar najcesce idem Prizren, Kukes, Skadar, Tuzi, Podgorica, Niksic, Bileca I dalje kako vec ide. Sada bi mozda pokusao ici na Pec, Rozaje, Mojkovac, Kolasin i Niksic i dalje opet na Bilecu. Nije mi jasno da li se trebam spustiti skroz do Podgorice ili iza Kolasina desno na Redice, Savnik, Krnovo, Niksic,... Na karti mi ova zadnja varijanta izgleda puno kraca, ali pretpostavljam da je cesta zahtjevnija. Kuda bi vi isli?


A dje ides ti ? Nije mi bas jasno dje ces. Ali ako ides s Kosova kuci u Zadar ovako kako si naveo, onda fino ides ovako: Pec, Rozaje, Mojkovac, ZABLJAK, Niksic, pa onda za Bilecu i dalje. Znaci nista Kolasin i Podgorica.

Samo od Mojkovca piči na Žabljak i tim novim putem se spustis na Niksic pa desno fino odes prema Trebinju, s tim sto onda kad stignes na raskrsnicu prije Trebinja ti ne ides pravo u Trebinje nego ides desno u Bilecu gore.
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 15:50   #1079
Može li mi netko preporučiti mjesto s dobrim čevapima u Kotoru, kolega s posla čuo o tome i htio bi probati, a i ja se ne protivim, naime nisam dugo....?

Buzara i Paška janjetina već "odrađeni" u Hrvatskoj, sad je red na čevape koji ne bi smjeli razočarati.

Osim Nikšičkog, neko drugo pivo vrijedno spomena?

Hvala...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 16:02   #1080
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Može li mi netko preporučiti mjesto s dobrim čevapima u Kotoru, kolega s posla čuo o tome i htio bi probati, a i ja se ne protivim, naime nisam dugo....?

Buzara i Paška janjetina već "odrađeni" u Hrvatskoj, sad je red na čevape koji ne bi smjeli razočarati.

Osim Nikšičkog, neko drugo pivo vrijedno spomena?

Hvala...

Konoba Akustik, zatim Dobrotski Dvori, sto se tice ćevapa.

Što se tiče pive, Nikšićko vam nije više što je nekad bilo. Sada ima neko
novo, ali kao nešto bolje, isto ga oni proizvode a zove se Onogošt.
( kako se i Niksic nekad zvao ).
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.