Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2011., 00:20   #81
Pozdrav!
Nije o zelenom caju vec o bijelom, ali kratka su pitanja pa da ne otvaram novi topic. Moze mi netko reci da ne kupujem termometar koliko dugo nakon sto ugasim zavrelu vodu treba proci minuta da temperatura padne na 80 a koliko na 60 stupnjeva? Druga stvar se tice pai mu tan caja kojeg sam danas kupio u kuci zelenog caja. Prije sam pio zeleni caj gunpowder temple of heaven koji ima srolane listice dok ovaj bijeli pai mu tan ima ravne. kad stavim u onu cjedilicu za umakanje u caj ovaj bijeli puno manje ga stane zbog ravnih listova od gunpowdera. Sad me zanima dal bi trebao s nozem isijec listice da mi stane veca kolicina u cajnu zlicicu ili se to ne radi? Hvala na odgovoru!
Lanternista is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 12:07   #82
Poceo sam radit jedan blog o caju, pa slobodno pogledajte i ostavite koji komentar.
http://www.sanocaju.bloger.hr/
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 11:30   #83
Kuća zelenog čaja Osijek

Pozdrav svim ljubiteljima čaja,

Obavještavamo Vas kako se uskoro u Osijeku otvara Kuća zelenog čaja, a pronaći ćete nas u TC Portanova, Svilajska 31a, Osijek.

Pratite naš rad na: www.facebook.com/kzc.osijek, a do tada na www.kucazelenogcaja.com proučite sve o čajevima.

Pozdrav i vidimo se u Kući zelenog čaja Osijek!
__________________
Kuća zelenog čaja Osijek, TC Portanova, Svilajska 31a, Osijek. Pratite nas na: www.facebook.com/kzc.osijek
KZC Osijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 14:58   #84
Cool

Quote:
Esseker1 kaže: Pogledaj post
Zanima me koji,gdje kupiti doticni caj.Ima ih dosta u ponudi,al neznam koji je od njih ori-điđi tj onaj pravi.
www.cajkovski.com

www.cajkovski.com-najbolji izbor

Zadnje uređivanje Martillum : 16.02.2012. at 15:48.
Martillum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 17:04   #85
Jedno vrijeme sam pila zeleni čaj od Franka, ali me mučilo to što je čaj nakon priprave bio smeđkast. Da li bi kvalitetan zeleni čaj trebao biti zelen ili je normalno da tekučina u šalici bude smeđkasto-žuta? Sada pijem čaj od brusnice, ali planiram ponovno kupiti zeleni čaj, ali ne bih htjela piti običan čaj uvaljen pod zeleni.
Lada Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 13:38   #86
Zeleni čaj

Bok, imam jedno pitanje... Naime neki dan sam kupila zeleni čaj iz refuže u jednoj kući čaja... Kad ono piše da je porijeklo iz Japana... A svi znamo za ono što se desilo u Fukušimi, pa mislite li da je sad taj čaj ozračen? Koliko su ta polja čaja udaljena od tih reaktora? Je li opasno piti čaj iz Japana zbog toga?
Marie White is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 15:02   #87
u japanu su vrlo strogi propisi o uzgoju čaja općenito (upotreba pesticida i sl.) i nakon potresa proizvođači su obvezani testirati svoj urod, pa ako se uspostavi da je čaj kontaminiran on neće ići u prodaju. bilo bi dobro znati iz koje provincije je taj čaj pa bi se onda moglo točnije reći (to vjerojatno nije napisano na pakiraju), ali mislim da nemaš brige.
Óðinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 15:28   #88
Quote:
Óðinn kaže: Pogledaj post
u japanu su vrlo strogi propisi o uzgoju čaja općenito (upotreba pesticida i sl.) i nakon potresa proizvođači su obvezani testirati svoj urod, pa ako se uspostavi da je čaj kontaminiran on neće ići u prodaju. bilo bi dobro znati iz koje provincije je taj čaj pa bi se onda moglo točnije reći (to vjerojatno nije napisano na pakiraju), ali mislim da nemaš brige.
Evo baš gledam na kesici pod zemlja porijekla piše Japan, a ne piše pokrajina, pod proizvođač SinAss Njemačka...

Baš sam ga pila, vrlo je ukusan...

Hvala na brzom odgovoru!
Marie White is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 10:49   #89
Ja sam kupila zeleni čaj od Travar MB-a, piše prozvedeno u Hrvatskoj. Pila sam ga samo 5 dana, bio je tako odvratan, bljak bljak. Uostalom, kako može zeleni čaj rasti u Hrvatskoj, to mi i dalje nije jasno.
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 12:51   #90
Quote:
Marie White kaže: Pogledaj post
Evo baš gledam na kesici pod zemlja porijekla piše Japan, a ne piše pokrajina, pod proizvođač SinAss Njemačka...

Baš sam ga pila, vrlo je ukusan...

Hvala na brzom odgovoru!
Ne bi ti ja pio čaj iz japana, sjećaš se da je nuklearka tamo eksplodirala ..
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 14:55   #91
pozdrav ekipo, imam jedno pitanje. Kupila sam žuti čaj (neću imenovati gdje) i rekli su mi da ga mogu pit kolko hoću jer nema teina, a kupila sam ga kao malu pripomoć pri mršavljenju, uz to što sam promjenila prehranu i uvela vježbanje. Naknadno sam na nekoj web stranici naišla na info da žuti čaj sadrži tein pa da s istim ne valja pretjerivati.
I sad ne znam kog da slušam??

Da li postoji moućnost da nemaju svi žuti čajevi iste sastojke, tj. da neki NE sadrže tein, a neki sadrže??
Ja sam ga pila min. 1,5 L dnevno. I to sam ga ujutro skuhala ,stavila u tremosicu i pila skroz na poslu pomalo. A vidim ovdje da to baš i nije pametno..
ja samo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 16:02   #92
Negdje sam pročitala/čula da su tanini (u čaju općenito, pretpostavljam da i u zelenom) loši za one koji imaju probleme sa žučnim mjehurom...

Ako netko zna nešto o tome, bila bih zahvalna na odgovoru.
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 16:41   #93
Ne bi trebalo biti loše. Ono što ja znam da što duže držiš čaj u vodi to više tanina otpušta, pa ti čaj bude gorkast. Zeleni i bijeli ih imaju manje od crnih, a zelene ili bijele drži 1-2 minute u vodi.
OshNesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 17:30   #94
Ekipa, koji čajevi su vam najdraži iz Kuće zelenog čaja? Planiram si uzeti par paketića, pa svaki savjet dobrodošao
Ona Jutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 19:11   #95
Quote:
Ona Jutra kaže: Pogledaj post
Ekipa, koji čajevi su vam najdraži iz Kuće zelenog čaja? Planiram si uzeti par paketića, pa svaki savjet dobrodošao
taman sam došla ovo pitati. probala sam zelene, ayurvedski za žensko zdravlje i jagoda kiwi.
Sad bih neki biljni za opuštanji i neki za čišćenje organizma.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 10:54   #96
Pozdrav čajoljupci!

Jel netko pije Gunpowder's temple of heaven...za celulit?...Iskustva bi me zanimala...
irasomething is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 20:57   #97
Ukoliko planirate da pijete zeleni čaj preporučujem vam da procitate ovaj tekst.
https://www.facebook.com/srpskohrvatska.wikipedija
msatm4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 12:32   #98
Ja se izvinjavam link koji sam htio postaviti je
http://autoritativnozdravlje.com/zeleni-caj/
msatm4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.