Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2015., 13:15   #2541
Je li joj to prva veza tog tipa? Kolko joj je god?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 16:42   #2542
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Je li joj to prva veza tog tipa? Kolko joj je god?
To joj prva takva veza. Ima 34 godine, situirana je, ima svoj stan, iznadprosječno dobro plaćen posao, u ničemu ne ovisi o njemu.
Jadan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 18:55   #2543
Quote:
Jadan kaže: Pogledaj post
Jedna meni bliska osoba iz obitelji ima muža koji je psihički zlostavlja.
Ima tu nažalost i fizičkoga zlostavljanja, ne samo psihičkoga.

Quote:
Jadan kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kako joj pomoći. Ako govorim protiv njega, traži opravdanja. Najviše me strah ako odu u inozemstvo, onda joj teško mogu pomoći. Djece za sad nemaju.

Što napraviti? Osjećam se totalno nemoćno... Par njezinih prijatelja mi je spremno pomoći, ali isto ne znaju kako...
Je li ona svjesna da je to što joj radi zlostavljanje? Jesi li je pitala kako se osjeća kad joj to radi: tužno, nesigurno, prestrašeno?

Nema razloga da to trpi. Nikako ne bih mogla voljeti osobu koja bi mi radila takve stvari. I neka se nikako ne upuštaju u imanje djece dok ne riješe međusobne odnose. Trebala bi ona krenuti na psihoterapiju ili da zajedno odu na bračnu terapiju.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 20:26   #2544
On ne želi ići na bračno savjetovanje, ali ona planira na neku terapiju sama. Meni se čini da ona sve dobro kuži, ali si je umislila da joj je on zadnji vlak za imanje obitelji. Jako mi je teško pričati s njom jer na poslu nema privatnosti, doma ne može od njega. Jednom smo se uspjele naći potajno. Imam osjećaj da je previše stišćem, ne bih željela da se povuče u sebe.
Jadan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 23:03   #2545
Quote:
Jadan kaže: Pogledaj post
On ne želi ići na bračno savjetovanje, ali ona planira na neku terapiju sama. Meni se čini da ona sve dobro kuži, ali si je umislila da joj je on zadnji vlak za imanje obitelji. Jako mi je teško pričati s njom jer na poslu nema privatnosti, doma ne može od njega. Jednom smo se uspjele naći potajno. Imam osjećaj da je previše stišćem, ne bih željela da se povuče u sebe.
Kudikamo bi joj bolje bilo da ostane sama ostatak života, nego da ima obitelj s ovakvim zlostavljačem. A sigurna sam da može naći nekoga puno boljega i s njime imati djecu. Nisam od onih koji savjetuju rastavu čim se pojave i najmanji problemi, ali ovdje su (po onome što si nabrojala) problemi već enormni. Naravno, on je neće lako pustiti. Možda će morati potražiti zaštitu - kod policije, u CZSSu ili čak u sigurnoj kući. Bolje sada, nego kad sa zlostavljačem bude imala nekoliko djece.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:06   #2546
šetnja gradom vidim markiranu torbu u izlogu. stanem i začudim se oko cijene nešto... komantar: otkud ti znaš za tu marku ? to ti je sigurno xy rekla za nju ( bogata prijateljica) ti sigurno neznaš za tako nešto...

sređujem si obrve, nokte i pokažem sva hepi kak je nešto dobro ispalo komentari: ne mogu tvoje obrve biti nikad kao cura koje idu u salon.... nemogu tvoji nokti od 100 kn biti kao oni od 400 kn...

samo dva mala primjera mala mala takvog psihičkog maltretiranja...

može vaše mišljenje na sljedeće:

nakon svadbe muškarac ( taj isti , znači već prije je počeo stime, nažalost je došlo do svadbe ) počinje panično predbacivati ženi za vezu s dečkom prije 6 godina. ona slobodna, on slobodan, veza od par mjeseci... oni dvoje se tada nisu niti poznavali. nego eto malo veći frajer u gradu. znao je da je žena imala par veza vezica prije , da nije djevica i sl. sve je bilo ok i onda maltretiranje zašto nije znao baš za xy , znači za vezu godinaaaama prije?
radi toga ostavlja nju trudnu. da, trudnu.

jel mislite da je tražio samo izlaz a nije svo vrijeme mogao naći zamjerku ženi ?

žena radi, zarađuje, pere, kuha , čisti, sluša, ne ide nikud itd. i kao iskopa nešto bzvz od prije 6 godina ?

Zadnje uređivanje upita : 24.06.2015. at 09:18.
upita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:18   #2547
Quote:
upita kaže: Pogledaj post
šetnja gradom vidim markiranu torbu u izlogu. stanem i začudim se oko cijene nešto... komantar: otkud ti znaš za tu marku ? to ti je sigurno xy rekla za nju ( bogata prijateljica) ti sigurno neznaš za tako nešto...

sređujem si obrve, nokte i pokažem sva hepi kak je nešto dobro ispalo komentari: ne mogu tvoje obrve biti nikad kao cura koje idu u salon.... nemogu tvoji nokti od 100 kn biti kao oni od 400 kn...

samo dva mala primjera mala mala takvog psihičkog maltretiranja...

može vaše mišljenje na sljedeće:

nakon svadbe muškarac ( taj isti , znači već prije je počeo stime, nažalost je došlo do svadbe ) počinje panično predbacivati ženi za vezu s dečkom prije 6 godina. ona slobodna, on slobodan, veza od par mjeseci... oni dvoje se tada nisu niti poznavali. nego eto malo veći frajer u gradu. znao je da je žena imala par veza vezica prije , da nije djevica i sl. sve je bilo ok i onda maltretiranje zašto nije znao baš za xy , znači za vezu godinaaaama prije?
radi toga ostavlja nju trudnu. da, trudnu.

jel mislite da je tražio samo izlaz a nije svo vrijeme mogao naći zamjerku ženi ?

žena radi, zarađuje, školovana, pere, kuha , čisti, sluša, ne ide nikud itd. i kao iskopa nešto bzvz od prije 6 godina ?
Ovo boldano je problematično. Ako se žena neće ponašati kao odrasla i samostalna osoba, onda teško može očekivati da će se netko prema njoj odnositi kao prema odrasloj i samostalnoj osobi.

Postoje zakoni koji se moraju poštivati. Glumiti nekome čistačicu, kuharicu i poslušno dijete od 5 godina je odličan recept za biti otirač. Ne znam što je drugo mogla očekivati. To ne bi smjela navoditi kao nečije dobre osobine. Više djeluje kao neki psihički poremećaj i jako duboki kompleksi. Sluša i ne ide nigdje? Odrasla žena?

Ja bih joj preporučila da se makne od muža i pod hitno potraži pomoć.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:40   #2548
da, prihvatila je taj obrazac ponašanja " ženi je mjesto u kući, kuhinji i točka"

sve je bilo "super" (njezin tada izbor - svjestan ) dok nije počelo s ovim predbacivanjem bezvezne situacije godinama stare.

kao dijete kad iskušava granice nečije, do kud i s čime ju može maltretirati...
upita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:50   #2549
Pitanje je zašto je prihvatila taj obrazac. Do odgovora bi trebala doći sa stručnjakom.

A tog muža pod hitno maknuti iz života. Mislim na razvod, je li.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 11:31   #2550
Quote:
upita kaže: Pogledaj post
šetnja gradom vidim markiranu torbu u izlogu. stanem i začudim se oko cijene nešto... komantar: otkud ti znaš za tu marku ? to ti je sigurno xy rekla za nju ( bogata prijateljica) ti sigurno neznaš za tako nešto...

sređujem si obrve, nokte i pokažem sva hepi kak je nešto dobro ispalo komentari: ne mogu tvoje obrve biti nikad kao cura koje idu u salon.... nemogu tvoji nokti od 100 kn biti kao oni od 400 kn...

samo dva mala primjera mala mala takvog psihičkog maltretiranja...
Sorry, ali ja u ova dva primjera ne vidim nikakvo psihičko maltretiranje nego eventualno iskreni komentar na neke izjave, ali kako istina često nije ono što ljudi žele čuti, iako su sami dali povoda da se o tome priča, osjete se nekom žrtvom i kad to nisu. Naprotiv, možda se upravo druga strana smatra maltretiranom kad mora pričati o nečem što je ne zanima, a pritom ne smije ni reći ono što misli
Quote:
upita kaže: Pogledaj post
može vaše mišljenje na sljedeće:

nakon svadbe muškarac ( taj isti , znači već prije je počeo stime, nažalost je došlo do svadbe ) počinje panično predbacivati ženi za vezu s dečkom prije 6 godina. ona slobodna, on slobodan, veza od par mjeseci... oni dvoje se tada nisu niti poznavali. nego eto malo veći frajer u gradu. znao je da je žena imala par veza vezica prije , da nije djevica i sl. sve je bilo ok i onda maltretiranje zašto nije znao baš za xy , znači za vezu godinaaaama prije?
radi toga ostavlja nju trudnu. da, trudnu.
Ne znam što se tu ima za komentirati, povrijeđen mu je ponos, osjetio se prevarenim jer je na tko zna kakav način i u kojim okolnostima saznao nešto što mu u tom trenu nije sjelo pa se tako ponio. Nejasno mi je samo je li zauvijek ostavio trudnu ženu, ili se samo nakon te spoznaje maknuo dok se ne smiri.

Quote:
upita kaže: Pogledaj post
jel mislite da je tražio samo izlaz a nije svo vrijeme mogao naći zamjerku ženi ?
žena radi, zarađuje, pere, kuha , čisti, sluša, ne ide nikud itd. i kao iskopa nešto bzvz od prije 6 godina ?
Svakome se može naći zamjerka kad se to želi, nitko od nas nije bez mana, samo je pitanje jesu li one doista bitan razlog za prekid ili samo izgovor a to ti nitko na forumu ne može reći.
Žena koja "sluša"
Od dobroga se ne bježi, tako da sve što si opisala iako možda zvuči idealno, vjerojatno nekome tko je mogao uživati u tim blagodatima, i nije baš bilo tako.

EDIT: nakon što sam napisala ovaj post, pogledala sam tvoje druge postove (što nije problem jer ih imaš samo 4) i ako tebe zbilja nije briga tko što misli kad igraš na kartu seksipila gdje god stigneš, onda nemoj svome mužu zamjerati ako je ljubomoran.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 11:40   #2551
Quote:
Jadan kaže: Pogledaj post
On ne želi ići na bračno savjetovanje, ali ona planira na neku terapiju sama. Meni se čini da ona sve dobro kuži, ali si je umislila da joj je on zadnji vlak za imanje obitelji. Jako mi je teško pričati s njom jer na poslu nema privatnosti, doma ne može od njega. Jednom smo se uspjele naći potajno. Imam osjećaj da je previše stišćem, ne bih željela da se povuče u sebe.
Na slijedećoj kavi joj reci da ima tvoju podršku, bez obzira što odlučila i da ima vas bliske ljude koji ju volite i brinete za njenu dobrobit.
I da ti je žao jer se čini da nije sretna.
Ono, daješ joj svojevrsni osjećaj da ima safetynet.
O njemu, koliko god to teško bilo, ništa ružno, jer to će je samo učvrstiti u namjeri da se više ne viđate. Postavljaj dosta podpitanja, pusti je da priča. Čisto da budeš upućena.
Sugeriraj da je još mlada...da ima opcija...

Pišem ovo iz iskustva. Prija cca 8 godina sam, želeći prijateljici koja je bila u užasnoj, zlostavljačkoj vezi, koja ju je psihički upropastila, bila ishitrena i nevješta jer sam sasula paljbu po njenom tadašnjem(manijak par exellence).
Rezultat je bio da sam ju uspjela rasplakati i udaljila se od mene na par mjeseci.
Lika je ipak ostavila(usprkos njegovim eskapadama) i u tom procesu prošla svojevrsni pakao. Meni je žao da nisam bila taktičnija i bila joj podrška, čisto da se prije oporavi, da ima osjećaj da nije sama i da nisu svi protiv nje(kako joj je on to prezentirao).
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 16:50   #2552
Unhappy

[QUOTE=Darkyn;54658522]Na slijedećoj kavi joj reci da ima tvoju podršku, bez obzira što odlučila i da ima vas bliske ljude koji ju volite i brinete za njenu dobrobit.
I da ti je žao jer se čini da nije sretna.
Ono, daješ joj svojevrsni osjećaj da ima safetynet.
O njemu, koliko god to teško bilo, ništa ružno, jer to će je samo učvrstiti u namjeri da se više ne viđate. Postavljaj dosta podpitanja, pusti je da priča. Čisto da budeš upućena.
Sugeriraj da je još mlada...da ima opcija...

Pišem ovo iz iskustva. Prija cca 8 godina sam, želeći prijateljici koja je bila u užasnoj, zlostavljačkoj vezi, koja ju je psihički upropastila, bila ishitrena i nevješta jer sam sasula paljbu po njenom tadašnjem(manijak par exellence).
Rezultat je bio da sam ju uspjela rasplakati i udaljila se od mene na par mjeseci.
Lika je ipak ostavila(usprkos njegovim eskapadama) i u tom procesu prošla svojevrsni pakao. Meni je žao da nisam bila taktičnija i bila joj podrška, čisto da se prije oporavi, da ima osjećaj da nije sama i da nisu svi protiv nje(kako joj je on to prezentirao).[/QUOTE

Hvala na savjetima, krenula sam tim nekim pristupom. Zna da sam joj podrška. Živi blizu nas i ima ključeve od stana tako da sam joj napomenula da može usred noći doći ako je neka sila. Ništa, ja ću polako, ali mi je najteže uopće je dobiti na kavu.
Jadan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 12:21   #2553
Quote:
Jadan kaže: Pogledaj post
Quote:
Darkyn kaže: Pogledaj post
Na slijedećoj kavi joj reci da ima tvoju podršku, bez obzira što odlučila i da ima vas bliske ljude koji ju volite i brinete za njenu dobrobit.
I da ti je žao jer se čini da nije sretna.
Ono, daješ joj svojevrsni osjećaj da ima safetynet.
O njemu, koliko god to teško bilo, ništa ružno, jer to će je samo učvrstiti u namjeri da se više ne viđate. Postavljaj dosta podpitanja, pusti je da priča. Čisto da budeš upućena.
Sugeriraj da je još mlada...da ima opcija...

Pišem ovo iz iskustva. Prija cca 8 godina sam, želeći prijateljici koja je bila u užasnoj, zlostavljačkoj vezi, koja ju je psihički upropastila, bila ishitrena i nevješta jer sam sasula paljbu po njenom tadašnjem(manijak par exellence).
Rezultat je bio da sam ju uspjela rasplakati i udaljila se od mene na par mjeseci.
Lika je ipak ostavila(usprkos njegovim eskapadama) i u tom procesu prošla svojevrsni pakao. Meni je žao da nisam bila taktičnija i bila joj podrška, čisto da se prije oporavi, da ima osjećaj da nije sama i da nisu svi protiv nje(kako joj je on to prezentirao).
Hvala na savjetima, krenula sam tim nekim pristupom. Zna da sam joj podrška. Živi blizu nas i ima ključeve od stana tako da sam joj napomenula da može usred noći doći ako je neka sila. Ništa, ja ću polako, ali mi je najteže uopće je dobiti na kavu.
Da...bojim se da ne izvisiš ti u ovoj priči.....pazi se da se previše ne uplićeš jer možeš sutra ti ispast krivac.....i ja sam imala takvo iskustvo...
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 20:30   #2554
Tužna priča...

http://www.24sata.hr/crna-kronika-ne...a-sinom-426962

očito je bilo nekakvog zlostavljanja......
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 17:46   #2555
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Sorry, ali ja u ova dva primjera ne vidim nikakvo psihičko maltretiranje nego eventualno iskreni komentar na neke izjave, ali kako istina često nije ono što ljudi žele čuti, iako su sami dali povoda da se o tome priča, osjete se nekom žrtvom i kad to nisu. Naprotiv, možda se upravo druga strana smatra maltretiranom kad mora pričati o nečem što je ne zanima, a pritom ne smije ni reći ono što misli

O , itekako ovo može biti zlostavljanje. Sve ovisi u kojem je tonu rečeno. Poznajem tipa koji se na takav način ponaša.
Zlostavljanje i ponižavanje prije svega, nego što.
Free M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 09:09   #2556
Quote:
Free M. kaže: Pogledaj post
ovo može biti zlostavljanje
Može biti, ali i ne mora. Zapravo sve ovisi o tome kako se osoba osjeća. Ako joj je nelagodno pokraj takve osobe i to joj daje do znanja a ona ne prestaje s tim ponašanjem, onda je svakako zlostavljanje.


Jučer su dva muškarca u gotovo isto vrijeme u dva različita hrvatska grada ubili svoje supruge
http://vijesti.hrt.hr/292063/karlova...esuditi-i-sebi
Dva života su ugašena (a možda i njihovi jer su pokušali napraviti suicid pa se bore za život) i mislim da nikad ne treba prestati pričati o nekom obrascu koji obično takvim stvarima prethodi i da se ranije reagiralo sve je moglo biti drukčije.

Žene, pročitajte ovaj tekst dolje i razmislite malo jel vam to treba.

-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 21:16   #2557
Gadne su to stvari meni je otac zlostavljac,nasilnik,nestabilna osoba puna emocija.Od malena bi tukao mamu,prijetnje,sve nas psihički maltretirao i ponizivao do te mjere da misliš da si najgora osoba,povuces se u sebe,za svima zaostajes bilo da se radi o Školi,poslu...a opet zna biti tako dobra osoba,pomoći kao da su dvije osobe u njemu...tko nije prosao takve stvari ne zna kakve su to drame sto je najgore svi u kuci povudale,postanu agresivni i na kraju on ispadne u pravu,pred drugim ljudima to je najbolja i najsimpatičnija osoba na svijetu a da ne pričam kakva ulizica...takav je profil nasilnika i psihičkih zlostavljaca
lenox1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 11:52   #2558
Quote:
Jadan kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetima, krenula sam tim nekim pristupom. Zna da sam joj podrška. Živi blizu nas i ima ključeve od stana tako da sam joj napomenula da može usred noći doći ako je neka sila. Ništa, ja ću polako, ali mi je najteže uopće je dobiti na kavu.
Ne možeš pomoći nekome tko si neda pomoći. Stravično je to gledati, ali, to je sve što možeš. Biti negdje blizu i nadati se da će joj doći iz dupeta u glavu.

Jednom sam na ulici vidio nekog kretena kako mlati ženu. Šakama, nogama, premlaćivanje totalno! A stoka prolazi i gleda u zrak. I skočim na njih, odgurnem ga od nje, počnem urlati na njega - a žena se digne s pločnika, sleđa skoči na mene i ogrebe me noktima po licu vrišteći ne diraj mi muža, ne diraj mi muža!
Šta reć uopće.
I onda popjenim kad čujem "dobila je što je zaslužila" - a zaista dobiva točno ono što je odabrala ("ma nije on takav, on je dobar u sebi, ja ću njega preodgojiti" crap).
__________________
Savršena je ona s kojom se ne stidiš svoje nesavršenosti.
-Logrus- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 11:27   #2559
Quote:
-Logrus- kaže: Pogledaj post
Ne možeš pomoći nekome tko si neda pomoći. Stravično je to gledati, ali, to je sve što možeš. Biti negdje blizu i nadati se da će joj doći iz dupeta u glavu.

Jednom sam na ulici vidio nekog kretena kako mlati ženu. Šakama, nogama, premlaćivanje totalno! A stoka prolazi i gleda u zrak. I skočim na njih, odgurnem ga od nje, počnem urlati na njega - a žena se digne s pločnika, sleđa skoči na mene i ogrebe me noktima po licu vrišteći ne diraj mi muža, ne diraj mi muža!
Šta reć uopće.
I onda popjenim kad čujem "dobila je što je zaslužila" - a zaista dobiva točno ono što je odabrala ("ma nije on takav, on je dobar u sebi, ja ću njega preodgojiti" crap).
Kad se svađaju dvije budale okreni glavu i nastavi dalje.. da i ti ne postaneš jedan od njih.
Djecu je jedino potrebno braniti od roditelja koji ih javno maltertiraju jer se ne mogu obraniti sama..
Ne mješaj se u živote odraslih ljudi ukoliko sami ne traže tvoju pomoć.. dužan si prijaviti nasilje, spriječiti štetu i pomoći ozljeđenome ali ne i stati na putu nečije šake ili noža...to nije tvoja stvar..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 21:58   #2560
Pričala sam ovdje već o problemima meni bliske osobe. Situacija je svakim danom gora. Muž je sad i tuče. Danas ju je bacio na pod i udario nogom. Ona ne zna što učiniti. Do mozga joj još nije došao signal da ga treba ostaviti. Najradije bih im doma poslala policiju.
Po mojoj teoriji, ona bi mogla povući svoju garanciju za njega koju je dala da bi on dobio boravišnu dozvolu. Pošto on ne radi i ona ga uzdržava, bi li to značilo da bi ga deportirali?

Ja ne razumijem zašto ostaje uz njega? Ima takve masnice po cijelom tijelu da sam užasnuta.
Jadan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.