Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2005., 12:58   #1
Stolica - meka, tvrda, sluzava, tamna...

Hi
htio bih pitati za savjet vezano uz problem sa mekom stolicom
već mi se mjesec i pol dešava da mi je stolica meka i vruća, a plinovi nevjerojatno smrdljivi. Naravno, to je sve jako neugodno, pogotovo zato jer i obavljanje velike nužne nikako da se obavi do kraja
pitao sam bio doktoricu što misli o tome, no ona mi je samo rekla da krenem s dijetom. Dijeta ne pomaže nit najmanje...
čudno je to što nemam ama baš nikakvih smetnji nit bolova u predjelu želudca i crijeva, već samo tu poremećenu stolicu. kao da su mi crijeva nadražena već mjesec dana. uspjevalo mi je stvrdnut malo sa jedenjem velike okličine čokolade, no to je trajalo koliko i čokolada u probavi...

ima li itko kakvu ideju kako da se izliječim od ovog izuzetno neugodnog problema?
 
Odgovori s citatom
Old 02.06.2005., 19:18   #2
Re: meka stolica

Quote:
kazooie kaže:
Hi
htio bih pitati za savjet vezano uz problem sa mekom stolicom
već mi se mjesec i pol dešava da mi je stolica meka i vruća, a plinovi nevjerojatno smrdljivi. Naravno, to je sve jako neugodno, pogotovo zato jer i obavljanje velike nužne nikako da se obavi do kraja
pitao sam bio doktoricu što misli o tome, no ona mi je samo rekla da krenem s dijetom. Dijeta ne pomaže nit najmanje...
čudno je to što nemam ama baš nikakvih smetnji nit bolova u predjelu želudca i crijeva, već samo tu poremećenu stolicu. kao da su mi crijeva nadražena već mjesec dana. uspjevalo mi je stvrdnut malo sa jedenjem velike okličine čokolade, no to je trajalo koliko i čokolada u probavi...

ima li itko kakvu ideju kako da se izliječim od ovog izuzetno neugodnog problema?
hmmm, na koju si djetu krenuo/la?
__________________
In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.
Thelma&Louise is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 02:23   #3
Pokusaj u jutro popiti salicu vruce vode
doruckuj pod obavezno nesto kuhano npr.juhe ,kuhane zitarice
izbjegavaj mlijeko i mljecne proizvode,
bijeli secer izbaci iz prehrane
izbjegavaj ledena pica i hranu
sladoled ,cokoladu ,alkohol ,cips ,fast food zaboravi

Pokusaj sa jednostavnim "lakim" jelima od Krumpira ,Rize,Povrca i naravno zacinske trave kao Basilikum, Persin,Oregano i sl.

Pomoci moze i Caj od sipka,Zeleni caj i Caj od e sad neznam kako se to zove -kukuruzna brada ma ono na klipu kukuruza sto izgleda kao kosa


A jel stvarno imas problema samo sa stolicom

Jesi li cesto umoran,
a kako stojis sa vjetrovima,nadutost?
a apetit
da nemas i glavobolje
ili samo hladne ruke ili noge
ma ima jos al neda mi se vise pisat jer i onako ce se vec naci neki pametnjakovic koji ce sav moj trud ismijati i naravno popljuvati
krisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 02:38   #4
Kazooie ti tvoji problemi malo predugo traju. Zamoli svoju dr. da te pošalje specijalisti. Nemoj jesti čokoladu kad su ti crijeva u takvom stanju to ti može samo škoditi. Možda si s hranom u tijelo unio kakvu bakteriju (mom bratu se nedavno dogodilo nešto slično), ali svakako pođi u specijaliste jer iz vlastitog iskustva znam da se s crijevima nije za igrati.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 12:50   #5
što se tiče dijete, jedem što više kuhanog i nemasnog. Recimo, kuhano bijelo meso od piletine u jušnom saftu (dakle nije masno) sa tjesteninom. Ili jaje na oko, špinat i pire
znam da nije stroga dijeta, no opet je lagano. za doručak obično pijem indijski čaj bez ičega, pojedem par napolitanki ili čokolino. poslije ručka obavezno popijem voćni jogurt... za večeru nekakav sendvić od recimo sira i šunke, bez ikakvih umaka (majoneza) i jogurt
sad, pijem dosta vode, prije spavanja se uvijek napijem koliko god mogu, a sve cešće pijem i čaj od šipka..

što se tiće drugih nekih smetnji:
umoran nisam ništa posebno, iako poslije posla obično odspavam po 2h, a po noći spavam 7h
imam dobar apetit i jedem tri odbroka (u biti četiri ako je čokolino/par napolitanki obrok). obroci su mi u 7, u 10:30 cijeli ručak, u 16 cijeli ručak, pred spavanje sendvić. inače mi je metabolizam oduvijek bio brz i uz toliko jedenja ne dobivam na kilaži, već obično variram od 83-85kg i tako od svoje 17-e
glavobolje imam rijetko i obično s razlogom...
nemam ni hladne ruke ni noge, štoviše jako pazim da uvijek nosim šlape
ma stvarno se pazim što više mogu...
no vjetrove imam zbog probave: ne osjećam se napuhnuto, ali vjetrovi prisutni dok se ne ispraznim, i to iznimno smrdljivi i topli...

znam od prije da sam alergičan na laktozu i da mi pijenje mlijeka uzrokuje vjetrove, no nije mi nikad remetilo probavu, već bi samo bio napuhnut i vjetrovi bi nebi bili ništa posebno smrdljivi... neznam kak da to opišem ljepše

inače, otprilike je počelo sa par događaja: bio sam si spremio prije početka tih problema par puta jako ljute sendviće i u njih sam stavio i tabasco i luka. znam da sam dva dana nakon toga bio jako napuhnut sa manjim smetnjama u stolici, no to je prošlo. nedugo nakon sam imao ispit koji sam pao i to je definitivno bio shock za organizam. nedugo opet sam ga pao opet, no tad sam već imao ovakve smetnje

prije svega toga mi se znalo dešavat da bi na poslu prvo pražnjenje bilo normalno, ali drugo nakon posla ovakvo poremećeno... ili ako se nebi praznio uopće na poslu, doma bi bilo obavezno poremećeno...

neznam, sve mi se čini da mi je to zbog stresa, a opet, želio bit to liječit jer obaveze nemogu mijenjat
 
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 12:55   #6
Hmm, pomalo zvuči kao celijakija (većina navedenih simptoma se može povezati s njom) - intolerancija glutena koji se nalazi u pšenici, raži, ječmu... Probaj, ako želiš, izbaciti iz prehrane na npr. tjedan-dva kruh, tjesteninu, što više brašna... pa vidi kako reagiraš.
__________________
In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.
Thelma&Louise is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 13:30   #7
u biti nit ne jedem toliko kruha a ni proizvoda od brašna: navečer sendvić (čak ni to nije pravilo, jer sam jučer recimo jeo banane i čokolino za večeru). eventualno ak u čokolinu ima glutena... (da nebi ispalo kako se šopam čokolinom, počeo sam ga jest prije nekih tjedan dana aktivnije od kad jedem lakšu hranu)
za ručak uopće ne jedem kruh
što bi i tako malo kruha moglo tako jako zezat probavu?

sad sam krenuo, prema savjetu doktorice, sa trapijom gastalima jer ona ne isključuje mogućnost da mi je kiselina prejaka. znam imat katkad žgaravice, no povezane su sa hranom - ak pojedem nešto teško il agresivno me počne peć žgaravica. no od kad jedem lagano mi se to ne dešava
dakle, terapija gastalima se svodi na to da 2h poslije obroka popijem gastal i puno vode. počeo sam jučer s time tako da se prvi rezultati tek očekuju, iako se još ne vidi poboljšanje
 
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 13:54   #8
Quote:
kazooie kaže:
znam od prije da sam alergičan na laktozu i da mi pijenje mlijeka uzrokuje vjetrove, no nije mi nikad remetilo probavu, već bi samo bio napuhnut i vjetrovi bi nebi bili ništa posebno smrdljivi... neznam kak da to opišem ljepše
A kako znas da ti sadasnji problemi nisu uzrokovani mlijekom? U sljedecem postu spomenuo si banane i cokolino za veceru - katastrofa za nekog tko ima problema s probavom! Npr. ja imam osjetljiviju probavu u meni pocne blago kruljit u zelucu od jedne banane, naranca me napuhne itd.

Quote:
neznam, sve mi se čini da mi je to zbog stresa, a opet, želio bit to liječit jer obaveze nemogu mijenjat
Spomenuo si stres - da, stres zbilja moze uzrokovati te probleme.

BTW jel mozda konzumiras proizvode "bez secera"? Recimo, sorbitol (Cedevitini peperminti, Spearmint, Fisherman's Friend i jos dosta proizvoda za zvakanje/jedenje ga sadrzavaju) uzrokuje meku stolicu - moguce da na tebe slicno djeluju i neka druga umjetna sladila. Uglavnom, nemoj nista zvakat ni jest bombone, bili oni sa secerom ili bez njega, jer si time samo mucis zeludac - on ocekuje hranu, a nje nema.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 13:57   #9
Za nekoga tko ne tolerira brašno, da, čak i "mala" količina može izazvati smetnje.
Ali naravno, ne mogu tvrditi da je to kod tebe tako, eliminacijska djeta obično pomaže kod ovakvih poteškoća - svaki tjedan nešto isključi iz prehrane, "vodi dnevnik" pa ćeš vidjeti što te muči.
__________________
In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.
Thelma&Louise is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 14:30   #10
Quote:
MaxB kaže:
BTW jel mozda konzumiras proizvode "bez secera"? Recimo, sorbitol (Cedevitini peperminti, Spearmint, Fisherman's Friend i jos dosta proizvoda za zvakanje/jedenje ga sadrzavaju) uzrokuje meku stolicu - moguce da na tebe slicno djeluju i neka druga umjetna sladila. Uglavnom, nemoj nista zvakat ni jest bombone, bili oni sa secerom ili bez njega, jer si time samo mucis zeludac - on ocekuje hranu, a nje nema.
je, jedem žvake i to uvijek. nakon doručka obavezno žvačem žvaku do gableca u 10:30... isto tako i u toku dana žvačem, no jedino se trudim da ne žvačem na prazan želudac. ali definitivno puno žvačem, recimo 2-3 one male žvake dnevno

vidiš, to mi nije palo na pamet da bi mogao bit problem a znam da žvakanje potiče želudac na probavu. definitivno prestajem žvakat i gledam kako će to utjecat.
 
Odgovori s citatom
Old 04.09.2005., 20:57   #11
Problemi sa stolicom

Nemam pojma sto mi je u zadnje vrijeme.Prosli tjedan tvrda stolica s krvarenjem danas ne tako tvrda, ali opet obilno krvarenje.
Sad me malo uhvatio strah, gledala po googlu,mogli bi biti polipi, amozda i nesto gore.
Znam kad odem lijecniku poslat ce me na kolonoskopiju, a to je sigurno uzasno.
E sad me zanima ima li tko slicnog iskustva jer me hvata panika, jos me i decko uplasio.
Puno hvala na odgovorima.
__________________
I am just a prisoner of your love
Xavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2005., 00:02   #12
prije podosta godina dogodilo mi se isto pa sam pokušala prvo sa promjenom prehrane: malo graham kruhića, ab kultura i to mi je postao novi način života i bilo mi je ok. Kasnije bi se znalo to dogoditi tek ponekad-rijetko, tako da nemaš zasad još razloga za paniku. Razmisli malo šta si jela-pila i u koje doba dana pa pokušaj malo sa prehranom tjedan-dva. Vjerujem da će sve biti ok.
bluerock is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2005., 00:08   #13
Koja krađa, koja krađa !!!!!!
Gade, preduhitrio si me s topicom !!!

Prva stvar koju ću sutra ujutro napravit, bit će prijavljivanje ovog nesvakidašnjeg bezobrazluka zavodu za zaštitu intelektualnog vlasništva..
Sram te može bit !!!
Sram i stid !!!!
Caith Sith is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2005., 12:08   #14
Re: Problemi sa stolicom

Quote:
Xavi kaže:
Nemam pojma sto mi je u zadnje vrijeme.Prosli tjedan tvrda stolica s krvarenjem danas ne tako tvrda, ali opet obilno krvarenje.
Sad me malo uhvatio strah, gledala po googlu,mogli bi biti polipi, amozda i nesto gore.
Znam kad odem lijecniku poslat ce me na kolonoskopiju, a to je sigurno uzasno.
E sad me zanima ima li tko slicnog iskustva jer me hvata panika, jos me i decko uplasio.
Puno hvala na odgovorima.

jel ti cista krv ili krv u stolici?

ako je cista krv onda ti je puko unutrasnji hemeroid...(bar je tako mojoj seki bilo..)
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2005., 13:34   #15
Re: Re: Problemi sa stolicom

Quote:
Kleine kaže:
jel ti cista krv ili krv u stolici?

ako je cista krv onda ti je puko unutrasnji hemeroid...(bar je tako mojoj seki bilo..)
Je cista krv je, ali mislim da nije u stolici bilo, nego bas mislim kako je se crijevo od pretvrde stolice ostetilo.
Ne znam dali je hemeroid, mislim da bi ga morala prije osjetiti.
__________________
I am just a prisoner of your love
Xavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2005., 13:49   #16
Krv u stolici = odmah lijecniku!
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2005., 14:00   #17
Kolonoskopija nije ništa strašno!!! možda neugodniji pregled. strašno bi bilo kad zbog straha ne bi išao kod doktora dok je vrijeme za to!!!
nemoj oklijevati, kao što s rekli prije krv u stolici je simpotom zbog kojeg se odmah ide kod doktora.
u krajnjem slučaju to vjetrojatno neće proći samo od sebe pa češ kod doktora morati ići prije ili kasnije. bolje je PRIJE!!

imaš privatne poliklinike gdje možeš obaviti kolonoskopiju pod anestezijom. ništa ne boli, gotovo za 30 min. jedini je problem što se treba platiti.

google ti neće pomoći!!!
No.3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2005., 14:20   #18
Re: Re: Re: Problemi sa stolicom

Quote:
Xavi kaže:
Je cista krv je, ali mislim da nije u stolici bilo, nego bas mislim kako je se crijevo od pretvrde stolice ostetilo.
Ne znam dali je hemeroid, mislim da bi ga morala prije osjetiti.

ma zna se desit da se crijevo osteti ako je stolica tvrda, ali ovako u potocima to pukne unutrasnji hemoroid, ne osjetis ga.

kontroliraj sad malo tu tvoju stolicu, ali ti je najbolje ic do doktora pa bit na miru.

viel glück!
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2005., 14:55   #19
odmah doktoru
i ne brini, nije kolonoskopija nešto što se prvo radi, baš obratno.
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2005., 15:27   #20
Odmah doktoru!!
Prvo se uzima stolica za dijagnozu, pregleda se rektum zbog mogućih hemoroida, a zatim kolonoskopija.
Bolje da znaš na čemu si, jer stvarno, može biti svašta, od običnih hemeroida do raka kolona. Nemojte se ljudi zezati sa stolicom u kojoj je krv. Može doći i do teške anemija ako se krv na taj način gubi iz tijela.
_Altanta_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.