Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2012., 20:28   #101
recept

šaljem recepturu za odličnu prirodnu homemade zubnu pastu

u mjesavinu bijele gline ( kaolin ) i kalcij karbonata dodati glicerol i destiliranu vodu ( moze i hidrolat, jaki čaj od kadulje i sl.) i eterična ulja eukaliptusa, kadulje, klinčića, limuna i saro ( mandravasarotra ) .

pranje zubi s takvom pastom je prilično ugodan doživljaj , umivaonik nije zelen kao kada se koristi neem prah ili zelena glina a također je radi glicerina ta mješavina slatka , nije gorka i sl. pa nije potrebno dodavati steviju ili neki zaslađivač

jedino ne znam da li će se uslijed stajanja ta zubna pasta stvrdnuti ili osušiti

po sličnom principu se može napraviti vodica za usta i to tako da se u destiliranu vodu, jaki čaj od kadulje ili hidrolat doda malo alkohola ( radi otapanja eteričnih ulja i kao konzervans ) , glicerina ( daje slatkoću vodici a također spriječava isušivanje sluzice uslijed korištenja alkohola ) , ekstrakt sjemenki grejpa ( citrofit ) i razna eterična ulja a obavezno mentu , eukaliptus, saro i limun
yogaboy2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 12:57   #102
povlačenje zubnog mesa - pomoć

Bok,


evo otvaram novu temu jer nisam našla niti jednu gdje se raspravljalo o tom problemu....
Mene interesira da li postoji koji prirodni pripravak (glede bu i eu ulja) za oralno uzimanje a da ojača zube, zubno meso odnosno da spriječi daljnje povlačenje zubnog mesa?

Svaki savjet je dobrodošao.

Hvala.
Daduška is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 00:27   #103
Quote:
Daduška kaže: Pogledaj post
Bok,


evo otvaram novu temu jer nisam našla niti jednu gdje se raspravljalo o tom problemu....
Mene interesira da li postoji koji prirodni pripravak (glede bu i eu ulja) za oralno uzimanje a da ojača zube, zubno meso odnosno da spriječi daljnje povlačenje zubnog mesa?

Svaki savjet je dobrodošao.

Hvala.
probaj zamijeniti kaladont s neem prahom (ima tema neem). gorak je ali navikneš se s vremenom. meni je pomoglo, al trebalo je par mjeseci.
__________________
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." Antoine de Saint-Exupery
Anna Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 10:06   #104
zubna pasta sa sodom i h2o2

tko hoće zajednički raditi pastu? Prijatelj ima sastojke...
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2022., 16:58   #105
Gledam si interdentalne cetkice, imam uzak međuzubni prostor, tako da mi se vec desilo da bacim novac na neke konce od oralB i curaproxa a vel. mi ne odgovara ili da nastavim cekati neki praznik da dobijem na poklon oralni tuš...
Netko zna kakve su ove (dok su na akciji do kraja god )?https://i.ibb.co/kBtQK96/20220829-164829.jpg

Btw preporucam ovo: Mara Expert protector fluorid gelee (25ml, DM-cca 8€): https://www.amazon.de/-/en/MARA-EXPE.../dp/B07QPJSSR3
- nema miris/okus, pjeni se prilikom cetkanja, koristi se 1x tjedno. Inace nisam cesto viđala fluoridne gelove i tabletice, nakon 2004e (valjda kada su se svi preplasili radi stetnosti) u drogerijama i apotekama. Ali ovo pobozno koristim 3. godinu i mislim da mi je karijes rijetka pojava radi toga.
SunLoverr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.