Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2011., 20:24   #2241
Da, pretpostavila sam da se može.Ali može li taj dio tIjela boljeti i kod artritisa?
Boli li koga još to a da ima artritis.Luda sam, teško sam se pomirila i s ovim, ali jesam.sad umirem od straha i radi ovog.
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 23:51   #2242
flipijana, mislim da ti je to od šepanja. i meni je bilo tako... nije me vrat bolio ali donji dio leđa je... osslanjaš se više na jednu nogu, ako tako nastaviš mišići druge noge će ti atrofirat (znači moraš vjježbat,ali ispod granice boli), i zbog neprirodnog i neravnomjernog težišta pati čitavi kostur a najviše leđa i trtica... a to će ti dovest do kroničnog općeg stanja organizma i depresije... aktiviraj se fizički i eliminiraj šepanje koliko je to moguće...
goruščica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 12:00   #2243
Može bit od šepanja, iako mi u ljeto i nije bilo izraženo.Tebe vrat ne boli? Mene je na ovu promjenu vremena vrat ubio, i to doslovno one kosti šta spajaju vrat i glavu.
Meni je RA počeo na malo drugačiji način od uobičajnog (bar mi se tako čini), prvo me lagano bolio vrat, pa ručni zglob i onda u jedan dan jaka bol i u zglobu i vratu istodobno.Zato me malo muči da nemam još šta osim RA. Visoka SE i anemija su odma bile prisutne.
Istina bolest je stvarno deprimirajuća, stalna bol...Kao ne daš se, ali na dane sam totalno jadna, depresivna, plačljiva.
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 15:03   #2244
kiki-ri

bog kiki-ri

Bolujem od reumatoidnog artritisa od listopada 2008. godine. Od ljekova uzimam dekortin, metatreksat, resochin, folacin i lanzul-S. Najviše imam bolova u šrstima šake, stopala, koljena i ramena. Ljeto mi u potpunosti odgovara jer tada nemam tih problema dok je zimi katastrofa. Budući da radim kao daktilograf zapisničar poslije radnog dana ni ne znam za ruke.
Zanima me što u zahtjevu za priznavanje benificiranog radnog staža trebaš navesti. Ja imam nalaze s potvrđenim RA. Provela sam i 11 dana u bolnici.
Molim ako nije problem da mi odgovoriš. Hvala.
marinag is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 15:43   #2245
benificirani staž

Molim da se javi netko sa ostvarenim benificiranim stažom za reumat.artritis. Imam 32 godine i artritis koju godinu ali dijagnosticiran 2009. Bila sam u HZMO-u neki dan i rekli su da je jaaaako teško to dobiti. Ne znam zašto,ako u zakonu stoji da imamo pravo s obzirom da se svakim danom stanje reumatičara pogoršava. Valjda i je poanta tog zakona tj. benificiranog, da ti se skrati barem za malo radni vijek zbog progresije bolesti. Molim da se javi tko ima isti. Pozdrav!
turbo chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 13:19   #2246
Posljednjih dana svako malo nova bol, koljena su me bolila 2 dana pa prosla, onda krenilo na lakotove, ali ponovno bol nestala.. napominjem da kada me boli pijem Neofen + Voltaren gel lokalno. Eh da, desna ruka me boli kada pisem, ni nekoliko recenica ne mogu napisati da se bol ne pojavi.. ima li razloga za zabrinutost?
gogi96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 14:46   #2247
Quote:
gogi96 kaže: Pogledaj post
Posljednjih dana svako malo nova bol, koljena su me bolila 2 dana pa prosla, onda krenilo na lakotove, ali ponovno bol nestala.. napominjem da kada me boli pijem Neofen + Voltaren gel lokalno. Eh da, desna ruka me boli kada pisem, ni nekoliko recenica ne mogu napisati da se bol ne pojavi.. ima li razloga za zabrinutost?
Jel imaš dijagnozu RA?

Ako ne jesi radio ikakve pretrage vezane za ove bolove u zglobovima? I jesi primjetio da te zglobovi više bole kad nisu razgibani (ujutro, nakon mirovanja i sl.)?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 15:47   #2248
Ne, nemam dijagnozu RA, a nisam radio nikakve pretrage, pa me zanima ima li razloga ici do doktorice po uputnicu za reumatologa/imunologa, a bolovi se pojavili prije par dana.. uz to me i bole misici natkoljenice?! I ne, intezitet boli se cudno pojacava/smanjuje, ujutro boli, pa se smanji, pa ponovno pojaca.. :S
gogi96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 15:58   #2249
Pa ako ti to traje već neko vrijeme, ako ti se bolovi šeću iz jednog zgloba u drugi i ako se intenzitet bolova povećava, da trebao bi otići kod doktora i obaviti pretrage.

edit:
A bolovi u zglobovima i mišićima mogu biti i do neke viroze, jesi siguran da te ne hvata nešto? Ja sam nedavno imala virozu, jedva sam hodala danima koliko su me boljeli mišići i zglobovi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 16:00   #2250
Oke, znaci ako se bol nastavi pravac doktorica? Hvala puno
gogi96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 16:02   #2251
Editirala sam post u međuvremenu. Moguće je da te hvata i neka viroza ako to traje unazad par dana.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 13:48   #2252
RA i bolest jetre

Pozdrav,

imam RA već 3-4 godine ,od svoje 29.-te.
Liječim se na Rebru i pila sam Salazopyrin 2g i Medrol 8mg dok nisam zatrudnila pa su mu smanjili na 4mg Medrola.

Bole me koljena,nožni zglobovi i ručni svi zglobovi, najviše palčani.
Rodila sam i opet ću nastaviti sa Medrolom 8mg jer su mi opet počeli bolovi iako mi je u trudnoći bilo super.

Naime, u trudnoći su mi se povisili jetreni enzimi i ležala sam zato u bolnici mjesec dana do poroda. Navodno je to bila kolestaza ali evo 9,5 mj.nakon poroda mi se nisu smanjili enzimi,pogotovo GGT.

Radila sam na Rebru opširne pretrage kod gastroenterologa koji je utvrdio da imam i autoimuni hepatitis-cirozu.
Kada imaš neku autoim. bolest sklon si i drugim autoim. bolestima, poput ove. Utvrđeno je da je problem u žučnim kanalićima u jetri. Dobila sam terapiju Ursofalkom i kontrole će biti cijeli život svakih 6 mjesci.
Eto, još i to !

Da li ima netko također takav problem uz RA i kakvu prehranu imate?
turbo chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 09:43   #2253
evo počelo i mene bolit.... uz to sam dobila i bubrezne kamence... gadno!
prije neki dan putovala i kad sam prošla Liku, ili negdi pred Zagreb ukočila me vilica... jedva sam pričala... koma!
sljedeci tjedan full pretrage... nema zahebancije
goruščica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 10:46   #2254
Goruščica, mene vilice čeljusti bole već godinama.

Nastao mi je bio i krivi zagriz pa nosim fiksni aparatić, pa sam mislila da će mi se bol smanjiti kada se zagriz popravi i eto bilo je bez bolova jedno 1,5 god. ali opet me boli vilica. Ne znam da li je i to od atritisa? A jesmo jadni...

turbo chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 20:52   #2255
Quote:
turbo chick kaže: Pogledaj post
Goruščica, mene vilice čeljusti bole već godinama.

Nastao mi je bio i krivi zagriz pa nosim fiksni aparatić, pa sam mislila da će mi se bol smanjiti kada se zagriz popravi i eto bilo je bez bolova jedno 1,5 god. ali opet me boli vilica. Ne znam da li je i to od atritisa? A jesmo jadni...

Da,naravno da i vilica može biti upaljena od r.artritisa,u mene je taj slučaj jako izražen,i očne orbite isto zahvaćene tj.kompletne kosti lica,to je živi užas kako zna boljeti i ukočiti...
Reuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 11:50   #2256
kvisko za iskusne...

kad su mi prije 3 godine posumnjali na RA i LUPUS (in suspect) svi su faktori bili dobri osim povremeno CRP i uvijek sedimentacija.
sad se slika malo mijenja, a dok dođem do specijaliste proći će još koji mjesec....

ANA Luminex - pozitivna
anti- dsDNA 28 IU/ml granica susp.30-40
Antitijela protiv SS-A/R0 antigena (Ro 60) 73 znači pozitivno (>40)

Kreatinin- dU 15.39 (interval 6.8-12.4)
Klirens kreatinina 2.01 (interval 1.3-2.1)
Proteini, ukupni- dU 147 (<150)

zaboravih pridodat da me bubrizi bole ko sam vrag! Urolog je rezerviran tek za misec dana... pa cu vjerojatno svratit na hitnu večeras

Zadnje uređivanje Sashica : 31.10.2011. at 21:43. Reason: spajanje postova
goruščica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 15:50   #2257
Quote:
goruščica kaže: Pogledaj post
kvisko za iskusne...

kad su mi prije 3 godine posumnjali na RA i LUPUS (in suspect) svi su faktori bili dobri osim povremeno CRP i uvijek sedimentacija.
sad se slika malo mijenja, a dok dođem do specijaliste proći će još koji mjesec....

ANA Luminex - pozitivna
anti- dsDNA 28 IU/ml granica susp.30-40
Antitijela protiv SS-A/R0 antigena (Ro 60) 73 znači pozitivno (>40)

Kreatinin- dU 15.39 (interval 6.8-12.4)
Klirens kreatinina 2.01 (interval 1.3-2.1)
Proteini, ukupni- dU 147 (<150)
Neznam što se traži
Govori za Sy.Sjorgen,SLE.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 18:15   #2258
pa zanimaju me pokazatalji - što govore? znači upučuju na SLE ? A šta znači to Sjorgen?
goruščica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 18:35   #2259
Quote:
goruščica kaže: Pogledaj post
pa zanimaju me pokazatalji - što govore? znači upučuju na SLE ? A šta znači to Sjorgen?
Sve na internetu(Google).
SLE-Sistemski eritemski lupus.
Ispravak treba pisati Sjögrenov sindrom,a ne Sjorgen,tipfeler.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 19:13   #2260
Quote:
goruščica kaže: Pogledaj post
kvisko za iskusne...

kad su mi prije 3 godine posumnjali na RA i LUPUS (in suspect) svi su faktori bili dobri osim povremeno CRP i uvijek sedimentacija.
sad se slika malo mijenja, a dok dođem do specijaliste proći će još koji mjesec....

ANA Luminex - pozitivna
anti- dsDNA 28 IU/ml granica susp.30-40
Antitijela protiv SS-A/R0 antigena (Ro 60) 73 znači pozitivno (>40)

Kreatinin- dU 15.39 (interval 6.8-12.4)
Klirens kreatinina 2.01 (interval 1.3-2.1)
Proteini, ukupni- dU 147 (<150)
A jesu ti to svi nalazi? Napiši cijele nalaze.

Dobro ti je hrvoje rekao, mogao bi biti lupus.

Quote:
goruščica kaže: Pogledaj post
zaboravih pridodat da me bubrizi bole ko sam vrag! Urolog je rezerviran tek za misec dana... pa cu vjerojatno svratit na hitnu večeras
Odi ti na hitnu obavezno. Nije za zajebavati sa bubrezima, pogotovo ako je na kraju u pitanju lupus (on jako voli napadati bubrege)

Quote:
goruščica kaže: Pogledaj post
pa zanimaju me pokazatalji - što govore? znači upučuju na SLE ? A šta znači to Sjorgen?
Ovako ANA i anti dsDNA budu povećani kod većine oboljelih od lupusa. Ova SS antitijela su ti inače specifična za sjogrenov sindrom.

Inače lupus ti je autoimuna bolest koja može napsati bilo koji organ u tijelu i na početku ga je dosta teško otkriti jer se skriva iza nekih bolesti (poput RA, sjogrena i sl).

Evo meni za sada sumnjaju da je sjogren u pitanju al sve me strah da se za 2-3 godine ne pokaže da je ipak lupus u pitanju. Inače ima tema ovdje na forumu baš o lupusu, ja pišem na njoj, curke su predivne i sve objasne kako je kod njih to išlo pa ako te nešto o tome zanima pitaj tamo da ne budemo ovdje offtopic.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.