Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2012., 17:10   #6301
Quote:
dumbazo kaže: Pogledaj post
Bilo je teško, kao i na ljetnom, ali očekujem 65% za razliku 40% sa ljetnog.

Nisam zapisao sve redom odgovore, ali siguran sam u prvih 6 da su mi točni, dok recimo 7. znam da je ono sa kružnicom i tetivama i to sam zadnju minutu gledao, stavih 3.5 (C).
Onaj sa kamionom u 2 smjera 75 i 80km, na odgovor je da pređe 480 (A), jel?
Isto kao i u sljedećem da treba 540 litara ispariti da ostane 1% soli?
I onaj 13 ili 14. sa logaritmima, ja sam stavio da nema ni jedno rješenje, ali to je bilo gađanje, no volio bih to pogoditi pošto ti zadaci nose po 2 boda eh.
A onaj 15. gdje je broj N=10101 bla bla... to sam gađao isto i stavio B.

Hm što još, kod onog binomnog raspisivanja, je li koeficijent uz x^2 broj 30 ?
Taj s kružnicom sam stavio D. Za kamion je 480, to se sjećam. Sa soli ne znam točno, uglavnom ista količina soli će promijenit svoj postotak jer ima manje vode a jednako soli. Sa logaritmima mislim da jedno ima a drugo otpada jer nije u domeni logaritamske funkcije. Sa N-om mislim da je C.
Nije mi ispalo 30, neki veći broj sam dobio čini mi se.
Nisam očekivao toliko posla, nekako mi se činilo manje. Ne bunim se baš da je bilo nešto jako teško nego jednostavno puno zadataka.
Killer Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 17:22   #6302
Sjetio sam se još nekih, pa da provjerimo eto.

Kompleksni brojevi, 2ai - 2, dok drugi gdje treba u umnožak zapisati u trigonometrijskom obliku je: korijen iz 3 - 1i?
Derivacija od sin5x je cos5x?
Broj komaraca se smanji na pola nakon 15 godina, a .2 dok se šprica 20 godina, pa godinu dana ne, bude ~258,000 komaraca.
Lokalni minimum je na X=1.
Tjeme je na T(2,2), a nultočke su 0 i 4.
Najam auta je 40 i neš kuna po danu, a 4.8 po kilometru, .3 podzadatak je nešto oko 1300kn.

kod zadataka produženih odgovora, što je rješenje skupa točaka koji su jednako udaljeni od točke T (4,0) i pravca x=-4... zar nije to polupravac koji ide iz ishodišta u negativno, znači y=x uz uvjet x<0.
__________________
Ako ne možeš otkriti ono što mi znamo, a nećemo vam reći, onda ispadaš iz igre
dumbazo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 17:28   #6303
Quote:
dumbazo kaže: Pogledaj post
Sjetio sam se još nekih, pa da provjerimo eto.

Kompleksni brojevi, 2ai - 2, dok drugi gdje treba u umnožak zapisati u trigonometrijskom obliku je: korijen iz 3 - 1i?
Derivacija od sin5x je cos5x?
Broj komaraca se smanji na pola nakon 15 godina, a .2 dok se šprica 20 godina, pa godinu dana ne, bude ~258,000 komaraca.
Lokalni minimum je na X=1.
Tjeme je na T(2,2), a nultočke su 0 i 4.
Najam auta je 40 i neš kuna po danu, a 4.8 po kilometru, .3 podzadatak je nešto oko 1300kn.
2ai-2 tako nešto otprilike je, ovo drugo je algebarski oblik, trigonometrijski je s modulom i kutom.
Derivacija od sin5x=5cos5x. S komarcima vjerujem da je 15, a ovo drugo se ne sjećam. Minimum je na 1. Tjeme je na 2,2, nultočke nemam pojma. Najam se ne sjećam, 1300 je negdje bilo sigurno.
Za udaljenost ja dobio parabolu y^2=16x.
Killer Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 17:38   #6304
Quote:
Killer Death kaže: Pogledaj post
2ai-2 tako nešto otprilike je, ovo drugo je algebarski oblik, trigonometrijski je s modulom i kutom.
Derivacija od sin5x=5cos5x. S komarcima vjerujem da je 15, a ovo drugo se ne sjećam. Minimum je na 1. Tjeme je na 2,2, nultočke nemam pojma. Najam se ne sjećam, 1300 je negdje bilo sigurno.
Za udaljenost ja dobio parabolu y^2=16x.
A u k da, ja sam napisao prvo trigonometrijski oblik pa u nastavku jednako algebarski, draži mi je taj oblik i napisao sam ga jer ima tako definirane i standardne brojeve kao rješenja, vjerujem da će mi i priznati.

Btw, rješeni test će na ncvvo stranici osvanuti kroz dan-dva, zar ne?
__________________
Ako ne možeš otkriti ono što mi znamo, a nećemo vam reći, onda ispadaš iz igre
dumbazo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 17:43   #6305
Quote:
dumbazo kaže: Pogledaj post
A u k da, ja sam napisao prvo trigonometrijski oblik pa u nastavku jednako algebarski, draži mi je taj oblik i napisao sam ga jer ima tako definirane i standardne brojeve kao rješenja, vjerujem da će mi i priznati.

Btw, rješeni test će na ncvvo stranici osvanuti kroz dan-dva, zar ne?
Bit će to brzo, mene zanima kad će biti rezultati mature više jer se ni ne sjećam što sam sve stvarao tamo.
Killer Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 18:02   #6306
Quote:
Killer Death kaže: Pogledaj post
Pisao sam ja. Bilo stvarno dosta posla oko toga.
Ja sam se zezala s onim postom prije. baš sam se pripremala za matematiku, nisam bila u mogučnosti izać na ljetni rok nego sada na jesenski. sigurno već 2-3 tjedna intezivno vježbam matematiku i nikad mi nije bila problem. riješila sam skoro sve testove i nije mi bilo teško. ali ono danas, ne znam kako je vamo bilo., ali je meni bilo užasno teško... toliko stvari u kratko vremena, i baš se užasno bojim da neće dobro proć. kakvi su vaši dojmovi?
MonoNova is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 18:06   #6307
Quote:
MonoNova kaže: Pogledaj post
Ja sam se zezala s onim postom prije. baš sam se pripremala za matematiku, nisam bila u mogučnosti izać na ljetni rok nego sada na jesenski. sigurno već 2-3 tjedna intezivno vježbam matematiku i nikad mi nije bila problem. riješila sam skoro sve testove i nije mi bilo teško. ali ono danas, ne znam kako je vamo bilo., ali je meni bilo užasno teško... toliko stvari u kratko vremena, i baš se užasno bojim da neće dobro proć. kakvi su vaši dojmovi?
Baš takvi, toliko stvari u toliko malo vremena. Na kraju rješavao ko na maratonu, ni ne znam što sam pisao.
Killer Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 18:12   #6308
Koliko je na ljetnom roku na nižoj trebalo imati bodova za 3?
awesome43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 18:22   #6309
Quote:
Killer Death kaže: Pogledaj post
Pisao sam ja. Bilo stvarno dosta posla oko toga.

i ja... stvarno, test je bio nekako "prenatrpan" zadnjih par zadataka nisam normalno stigo ni pogledat

evo sjećam se nekih zadataka/rješenja:

prvi di je ono 1< 3korijen/a <2 mi je ispalo 6 mislim, brojevi su 2-3-4-5-6-7
ono izlučivanje mi je ispalo mislim b=2P/h - B
onda ona 2 negativna uzastopna broja, mislim da mi je krivo ali ispalo mi je -29
onu tetivu, di ima pod C i D 3.5 i 4 opcije, stavio sam pod D) 4
onda onaj najmanji kut, ispalo mi je nekih 26st i još nešto minuta i sekundica
ono di je bilo X/Y= a, i još neka jednadžba pa da se traži X, ispalo mi je mislim X=5a/ 3a-2
ono sa putom mi je ispalo 480.5km
cjena najma 49kn, 1km je ja mislim 4.8kn i sveukupno ono kaj je platio oko 1300

...eto, tih sam se sjetio, ak se sjetim još neke napišem hah. ja sam loše napisao, na ljetnom sam imo 80% B razine, sad uzeo A razinu jer nigdje nisam upo, nadam se da ću imat bar za prolaz
p.s kad uopće izlaze rezultati ovih matura?
Dzeko2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 18:39   #6310
Quote:
Dzeko2701 kaže: Pogledaj post
i ja... stvarno, test je bio nekako "prenatrpan" zadnjih par zadataka nisam normalno stigo ni pogledat

evo sjećam se nekih zadataka/rješenja:

prvi di je ono 1< 3korijen/a <2 mi je ispalo 6 mislim, brojevi su 2-3-4-5-6-7
ono izlučivanje mi je ispalo mislim b=2P/h - B
onda ona 2 negativna uzastopna broja, mislim da mi je krivo ali ispalo mi je -29
onu tetivu, di ima pod C i D 3.5 i 4 opcije, stavio sam pod D) 4
onda onaj najmanji kut, ispalo mi je nekih 26st i još nešto minuta i sekundica
ono di je bilo X/Y= a, i još neka jednadžba pa da se traži X, ispalo mi je mislim X=5a/ 3a-2
ono sa putom mi je ispalo 480.5km
cjena najma 49kn, 1km je ja mislim 4.8kn i sveukupno ono kaj je platio oko 1300

...eto, tih sam se sjetio, ak se sjetim još neke napišem hah. ja sam loše napisao, na ljetnom sam imo 80% B razine, sad uzeo A razinu jer nigdje nisam upo, nadam se da ću imat bar za prolaz
p.s kad uopće izlaze rezultati ovih matura?
Izlučivanje je i meni tako. Sa tetivama ovo nisam znao, ali mi je 4 parilo kao zamka jer je prva tetiva 7 + 3 = 10, a druga je 6, pa sad kao odgovor 4 da bude isto 10, za one koji pomisle da tetive moraju biti jednake duljine, a ne moraju uopće, pa sam stavio 3.5
Kut je i meni 26 stupnjeva i nešto minuta
X=5a/ 3a-2 -> to sam dobio točno tako isto, čini mi se da je to odg D, ili možda C.
Sa putem sam stavio 480km. Zadatak je bio ako je kamion vozio 6h i 12min (6.2h je to) ukupno, do tamo prosječna brzina 80km, a nazad prosječna 75km/h. Koliko je prešao?
Najam i to sam dobio također tako.

Mene isto zanima kad će točna rješenja, hoće li danas ili tek kroz par dana? A potpuni rezultati su 12.9
__________________
Ako ne možeš otkriti ono što mi znamo, a nećemo vam reći, onda ispadaš iz igre
dumbazo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 18:49   #6311
Quote:
Dzeko2701 kaže: Pogledaj post
i ja... stvarno, test je bio nekako "prenatrpan" zadnjih par zadataka nisam normalno stigo ni pogledat


onda ona 2 negativna uzastopna broja, mislim da mi je krivo ali ispalo mi je -29
onu tetivu, di ima pod C i D 3.5 i 4 opcije, stavio sam pod D) 4
Jel nije bilo da su tražili uzastopne neparne brojeve? Meni je nešto oko 35.
Killer Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 18:55   #6312
Quote:
Killer Death kaže: Pogledaj post
Jel nije bilo da su tražili uzastopne neparne brojeve? Meni je nešto oko 35.
Tražilo je niži od 2 uzastopna neparna broja koji kada manjeg utrostručiš je veći za 31 od većeg kojeg udvostručiš.

To su 35 i 37, odnosno odgovor je 35.
(35 x 3 = 105, 37x2 = 74; 105-74=31; to sam naravno pogađo, trebalo mi je 3min, starto sam sa 31 )

E i onaj 7. zadatak sa debelim raspisivanjem... velika zagrada sa a i b varijablama i potencijama pa podjeljeno sa drugom masovnom zagradom i treba to sve skratit... to nisam ni pomislio rješavat jer sam znao da će falit vremena, pukno sam C, jel netko to riješio?
__________________
Ako ne možeš otkriti ono što mi znamo, a nećemo vam reći, onda ispadaš iz igre
dumbazo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 19:27   #6313
Koji? Algebarski razlomak? -2/x mi ispalo, to je valjda pod a)
Killer Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 19:40   #6314
Quote:
Killer Death kaže: Pogledaj post
Koji? Algebarski razlomak? -2/x mi ispalo, to je valjda pod a)
Da, taj.

A onaj broj između 6000 i 6100 koji kad je djeljiv sa 136 ( ili 134? ) daje ostatak jednak količniku? Koji je to broj, kako to dobiti?
Ja loto šansu pokušo sa 6088
__________________
Ako ne možeš otkriti ono što mi znamo, a nećemo vam reći, onda ispadaš iz igre
dumbazo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 19:59   #6315
Quote:
awesome43 kaže: Pogledaj post
Koliko je na ljetnom roku na nižoj trebalo imati bodova za 3?
mislim da oko 45%
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 20:09   #6316
Quote:
awesome43 kaže: Pogledaj post
Koliko je na ljetnom roku na nižoj trebalo imati bodova za 3?
točno 40%, a za četvorku je bilo već od 58%... sad će ipak bitimislim od 60 ili 61%
__________________
Ako ne možeš otkriti ono što mi znamo, a nećemo vam reći, onda ispadaš iz igre
dumbazo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 20:13   #6317
Quote:
dumbazo kaže: Pogledaj post
točno 40%, a za četvorku je bilo već od 58%... sad će ipak bitimislim od 60 ili 61%
40%? ma bodovi me zanimaju haha
awesome43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 20:14   #6318
Quote:
dumbazo kaže: Pogledaj post
Da, taj.

A onaj broj između 6000 i 6100 koji kad je djeljiv sa 136 ( ili 134? ) daje ostatak jednak količniku? Koji je to broj, kako to dobiti?
Ja loto šansu pokušo sa 6088
x*136+x=x*137=pa sad staviš oko 6000 na desnu stranu pa probaš. 6028.
Koji je đavo s onim vražjim tetivama? Jel tu ima kakav teorem il šta?

Zadnje uređivanje Killer Death : 28.08.2012. at 20:25.
Killer Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 20:35   #6319
Quote:
Killer Death kaže: Pogledaj post
Baš takvi, toliko stvari u toliko malo vremena. Na kraju rješavao ko na maratonu, ni ne znam što sam pisao.
ISTO TAKO I JA!!! više se ni ne sječam šta sam zaokružila, napisala!!! test je stvarno bio težak. a objave da je bila ista kao i na ljetnom nije istina
http://srednja.hr/index.php/novosti/...o-i-na-ljetnom
MonoNova is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 20:51   #6320
hah jebote ja pročito ovaj zadatak umjesto 2 uzastopna neparna, ja pročito "negativna" a u kurac hah.
ovo sa 6000-6100 sam bezveze bubno, prvi put vidim tak neš
a put mi je ispalo 480.5 - jer je prosječna vožnja(80+75 = 155/2 = 77.5km/h), vrijeme 6.2h - ispadne rješenje 480.5km
Dzeko2701 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.