Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2011., 08:57   #1
Kako nam je Haag ukrao Domovinski Rat

Ponekad čovjek pomisli da su neke stvari nemoguće i da se nemogu dogodit nikada jer razum prevladava nad nerazumom. Ipak na veliku žalost nije tako. Ne nalazim se u HR trenutno ali pomno pratim zbivanja u Hrvatskoj, kako politička tako i ekonomska u zadnjih nekoliko godina. Osobno sam bio u ratu (namijerno neću reći branitelj) i jednom ranjavan lakše, tako da mi ništa nije nepoznanica ni vrijeme rata ni danas. Ovo što me razočaralo i natjeralo da napišem ovaj post je ovo bacanje u trans cijele nacije zbog presude generalu Gotovini i Markaču. Ljudi se bacaju u izloge, sijeku se staklom, neki plaču, drugi čupaju kose sa glave, prosvjeduje se na sve strane, TV me skoro ubio informacijama u ova dva dana Hagom i skoro svaka najava i špica vrte sliku generala a sve to me podsjeća na početak rata i sve one stvari koje su se dogodile i kako su se dizale tenzije među narodom i kako je sve počelo. Jeli moguće povući neke paralele između događaja u Hrvatskoj u zadnjuh 10-ak godina između HAG-a i Hrvatskog radnog naroda. Da moguće je. Evo u zadnjih dvije godine počevši od afera, krađe, lažnih diploma, mjsecima rad bez plaće, otpuštanja radnika a ponajviše me pogodilo otpuštanje onih žena prije koji mjesec koje su danima prosvjedovale ali eto svi ih se zasitiše i one postaše samo još jedan broj među onih 300 000 nezaposlenih. Kao čovjek zdrava razuma zapitah se nekoliko stvari?

- Jesu li generali vrijedniji od preko 300 000 nezaposlenih

-Za pokradene milijarde hrvatskog naroda nitko se nije isjekao na staklo niti je napravio prosvjed

-Protiv sporog i nikakvog pravoduđa, korupcije i mita nitko ne diže prosvjede

-Za boljitak sadašnjice za nova radna mjesta nema prosvjeda ili ako ih ima okupi se 200 ljudi

I pitanje svih pitanja? Jesu li general Gotovina i Markač i još par njih sami oslobodili Hrvatsku da ih se tretira kao da su Isus Krist-ovi u množini. Osobono protiv njih nemam ništa ni koji način ali sam protiv toga da cijeli domovisnki rat stave jednom čovjeku na leđa i ispada da je samo on ratovao ili njih par i da su oni oslobodili cijelu Hrvatsku i nosioci svih zasluga i da samo zbog njih imamo Hrvatsku? Ipak o tome neću razglabati naširoko jer to je tema za povijest nego sam samo izrazio svoje negodovanje zbog svega ovoga što se vrti zadnjih dana na TV-u i novinama gdje se opet servira narodu nešto što je marginalno u odnosu na svakodnevnicu i borbu za goli život i opstanak u ovo vrijeme kad nema rata. Karikiram-Stvarno me zanima kako ce Hrvatskom naordu pomoći u svakodnevnom životu oslobađajuća presuda Gotovini ili pobjeda Hrvatske nogometne reprezantacije, možda če nahranit naš ego na nekoliko sati, dana, ali već sutra moramo misliti kako preživjeti i kako osigurati golu egzistenciju svojoj djeci a i nama samima. Sve je to lijepo i krasno ali nešto tu neštima. Hrvatski narod ima veliko srce ali to srce mu je nanijelo više štete nego koristi a svi znamo da smo mnogo puta kad smo išli srcem na kraju smo se kajali jer mozak je ono čim se razmišlja a ne srce.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 09:06   #2
nitko ne pokušava krasti domovinski rat ili opravdanost domovinskog rata. u to je vrijeme vojni i politički vrh radio što se nije trebalo i sada bi im se sudilo, odnosno sudi im se.
ne sudi se tu vojniku ivanu iz belog manastira, već svaki od ljudi u haagu ima svoje ime i prezime.

ako čemo o tome tko je što ukrao. oni koji su ukrali radna mjesta ukrali su nam i domovinski rat, sjetimo se šeksovih "locirati, uhititi, izručiti", tuđmanog potpisivanja sveg što je došlo iz EU, izjava zbog kojih bi sada velik dio tadašnje glave RH danas bio u zatvoru....

znači nisu srbi, velka britanija, haag, ukrali domovinski rat. to smo učinili mi sami.
dodati ću kako svi ti ljudi kojima bi se sudilo ili se sudi u haagu, ne samo da trebaju odgovarati za ratne zločine, već i za ORGANIZIRANE ZLOČINE PROTIV NAŠE PRIVREDE.
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 10:11   #3
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
nitko ne pokušava krasti domovinski rat ili opravdanost domovinskog rata. u to je vrijeme vojni i politički vrh radio što se nije trebalo i sada bi im se sudilo, odnosno sudi im se.
ne sudi se tu vojniku ivanu iz belog manastira, već svaki od ljudi u haagu ima svoje ime i prezime.

ako čemo o tome tko je što ukrao. oni koji su ukrali radna mjesta ukrali su nam i domovinski rat, sjetimo se šeksovih "locirati, uhititi, izručiti", tuđmanog potpisivanja sveg što je došlo iz EU, izjava zbog kojih bi sada velik dio tadašnje glave RH danas bio u zatvoru....

znači nisu srbi, velka britanija, haag, ukrali domovinski rat. to smo učinili mi sami.
dodati ću kako svi ti ljudi kojima bi se sudilo ili se sudi u haagu, ne samo da trebaju odgovarati za ratne zločine, već i za ORGANIZIRANE ZLOČINE PROTIV NAŠE PRIVREDE.
Nadam se da ima još mnogo njih koji su svijesni svijeta oko sebe i dvoličnosti koje neam političari, TV i novine serviraju zadnjih 20 godina. Nebitno koji, lijevi desni srednji svim političarima je samo bitna vlast a o narodu pričaju samo kad im trebaju glasovi a čim sjednu u zastupničke klupe odmah se priklanjaju interesima bogatih pojedinaca a narod ostaje kao i uvijek po strani.

Ovo potpisujem 5 puta.
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
dodati ću kako svi ti ljudi kojima bi se sudilo ili se sudi u haagu, ne samo da trebaju odgovarati za ratne zločine, već i za ORGANIZIRANE ZLOČINE PROTIV NAŠE PRIVREDE.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 10:43   #4
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Ponekad čovjek pomisli da su neke stvari nemoguće i da se nemogu dogodit nikada jer razum prevladava nad nerazumom. Ipak na veliku žalost nije tako. Ne nalazim se u HR trenutno ali pomno pratim zbivanja u Hrvatskoj, kako politička tako i ekonomska u zadnjih nekoliko godina. Osobno sam bio u ratu (namijerno neću reći branitelj) i jednom ranjavan lakše, tako da mi ništa nije nepoznanica ni vrijeme rata ni danas. Ovo što me razočaralo i natjeralo da napišem ovaj post je ovo bacanje u trans cijele nacije zbog presude generalu Gotovini i Markaču. Ljudi se bacaju u izloge, sijeku se staklom, neki plaču, drugi čupaju kose sa glave, prosvjeduje se na sve strane, TV me skoro ubio informacijama u ova dva dana Hagom i skoro svaka najava i špica vrte sliku generala a sve to me podsjeća na početak rata i sve one stvari koje su se dogodile i kako su se dizale tenzije među narodom i kako je sve počelo. Jeli moguće povući neke paralele između događaja u Hrvatskoj u zadnjuh 10-ak godina između HAG-a i Hrvatskog radnog naroda. Da moguće je. Evo u zadnjih dvije godine počevši od afera, krađe, lažnih diploma, mjsecima rad bez plaće, otpuštanja radnika a ponajviše me pogodilo otpuštanje onih žena prije koji mjesec koje su danima prosvjedovale ali eto svi ih se zasitiše i one postaše samo još jedan broj među onih 300 000 nezaposlenih. Kao čovjek zdrava razuma zapitah se nekoliko stvari?

- Jesu li generali vrijedniji od preko 300 000 nezaposlenih

-Za pokradene milijarde hrvatskog naroda nitko se nije isjekao na staklo niti je napravio prosvjed

-Protiv sporog i nikakvog pravoduđa, korupcije i mita nitko ne diže prosvjede

-Za boljitak sadašnjice za nova radna mjesta nema prosvjeda ili ako ih ima okupi se 200 ljudi

I pitanje svih pitanja? Jesu li general Gotovina i Markač i još par njih sami oslobodili Hrvatsku da ih se tretira kao da su Isus Krist-ovi u množini. Osobono protiv njih nemam ništa ni koji način ali sam protiv toga da cijeli domovisnki rat stave jednom čovjeku na leđa i ispada da je samo on ratovao ili njih par i da su oni oslobodili cijelu Hrvatsku i nosioci svih zasluga i da samo zbog njih imamo Hrvatsku? Ipak o tome neću razglabati naširoko jer to je tema za povijest nego sam samo izrazio svoje negodovanje zbog svega ovoga što se vrti zadnjih dana na TV-u i novinama gdje se opet servira narodu nešto što je marginalno u odnosu na svakodnevnicu i borbu za goli život i opstanak u ovo vrijeme kad nema rata. Karikiram-Stvarno me zanima kako ce Hrvatskom naordu pomoći u svakodnevnom životu oslobađajuća presuda Gotovini ili pobjeda Hrvatske nogometne reprezantacije, možda če nahranit naš ego na nekoliko sati, dana, ali već sutra moramo misliti kako preživjeti i kako osigurati golu egzistenciju svojoj djeci a i nama samima. Sve je to lijepo i krasno ali nešto tu neštima. Hrvatski narod ima veliko srce ali to srce mu je nanijelo više štete nego koristi a svi znamo da smo mnogo puta kad smo išli srcem na kraju smo se kajali jer mozak je ono čim se razmišlja a ne srce.
Nepravda nas ljuti s pravom, DR je urezan u našu kolektivnu svijest i znači nam puno.

Ti valjda predlažeš ravnodušnost prema presudi jer je kao nebitna.
Bitna je, jer nosi breme krivnje koje će u budućim desetljećima neprijatelji vadit kad zatreba. Zašto da nosimo to breme?

To ne znači da nije bitna i ekonomska situacija, naravno da je bitna, ali ni osuđujuća ni oslobađauća presuda nisu u uzročno posljedičnoj vezi sa stanjem ekonomije.

Ne traži ravnodušnost.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 10:51   #5
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Nadam se da ima još mnogo njih koji su svijesni svijeta oko sebe i dvoličnosti koje neam političari, TV i novine serviraju zadnjih 20 godina. Nebitno koji, lijevi desni srednji svim političarima je samo bitna vlast a o narodu pričaju samo kad im trebaju glasovi a čim sjednu u zastupničke klupe odmah se priklanjaju interesima bogatih pojedinaca a narod ostaje kao i uvijek po strani.

.
Pa naravno da ima ljudi koji su svjesni. Političari, novinari, mediji...imam osječaj da svi od reda sustavno rade na zaglupljivanju i balkanizaciji ove zemlje. I uspjevaju. Ali ima zato i dosta ljudi koji kuže što se događa. A što se tiče ove presude, oko nje se definitivno treba brinuti jer je nepravedna i po njoj ispada da je Hrvatska zemlja nastala na zločinačkom pothvatu. I ignorira što se sve događalo na njenom teritoriju 5 godina i ignorira da je Hrvatska žrtva agresije. Protiv toga se naravno ne treba buniti razbijanjem izloga kao ona Zadranin ili trganjem zastava nego pametnije, tiše...protiv nepravde se treba boriti. I većine debilnih političara koje je briga samo za vlastite guzice. Protiv pravosuđa koje ih štiti. I protiv veleizdajnika. Eto.
Trekkie89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 10:53   #6
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ti valjda predlažeš ravnodušnost prema presudi jer je kao nebitna.
Bitna je, jer nosi breme krivnje koje će u budućim desetljećima neprijatelji vadit kad zatreba. Zašto da nosimo to breme?
te presude, propali šahti na cestama, sanaderov pritvor...
sve je to naše breme. i sve je povezano
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 10:57   #7
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
te presude, propali šahti na cestama, sanaderov pritvor...
sve je to naše breme. i sve je povezano
Šaht se može popravit, opljsačkano ćemo već opet zaradit nekako, ali ono što bude zapisano u Hagu nikad nitko neće moći izbrisati, to će naslijedit buduće generacija kao breme, novu hipoteku krivnje, kao da nije bilo dosta 45 godina toga.
Tko želi dobro naciji ne može biti ravnodušan.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 10:59   #8
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Nepravda nas ljuti s pravom, DR je urezan u našu kolektivnu svijest i znači nam puno.

Ti valjda predlažeš ravnodušnost prema presudi jer je kao nebitna.
Bitna je, jer nosi breme krivnje koje će u budućim desetljećima neprijatelji vadit kad zatreba. Zašto da nosimo to breme?

To ne znači da nije bitna i ekonomska situacija, naravno da je bitna, ali ni osuđujuća ni oslobađauća presuda nisu u uzročno posljedičnoj vezi sa stanjem ekonomije.

Ne traži ravnodušnost.
već sam krenula dignuti graju, ali ovdje je sve tako lijepo i artikulirano sročeno da mogu sve samo potpisati

ljudi, nemojte miješati kruške i jabuke!
ako bi i cijeli državni vrh bio osuđen zbog ekonomske samosabotaže, to apsolutno nikakve veze nema s ovom presudom.
ali ova presuda nema veze ni sa zdravim razumom.
__________________
Ojala pudiera ir volando a tu ventana...
Serenità is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 11:00   #9
A kako će intervencije u Iraku, Afganistanu... pomoći ljudima u SAD-u, Velikoj Britaniji, Francuskoj...?
red_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 11:04   #10
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
I pitanje svih pitanja? Jesu li general Gotovina i Markač i još par njih sami oslobodili Hrvatsku da ih se tretira kao da su Isus Krist-ovi u množini.
Mislim da ti promiče jedan iznimno važan detalj: oni su postali simboli obrane Hrvatske, osuđujući njih osudili su cijeli narod, s nesagledivim posljedicama.

NDH je osudila Hrvate na etiketu fašističkih genocidnih koljača, a samo nebo zna šta će donijeti ova presuda...

Vidiš, zato je bilo zgodno kad je krepao Milošević, a nije osuđen, oslobodio je cijelu Srbiju etikete...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 11:04   #11
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Šaht se može popravit, opljsačkano ćemo već opet zaradit nekako, ali ono što bude zapisano u Hagu nikad nitko neće moći izbrisati, to će naslijedit buduće generacija kao breme, novu hipoteku krivnje, kao da nije bilo dosta 45 godina toga.
Tko želi dobro naciji ne može biti ravnodušan.
Objasnjavat ljudima koji su nas 45 godina prozivali za krivnju da nas se moze i nakon ove presude ponovno prozivat za krivnju je kao da govoris psu da ce dobiti komad mesa, a on te gleda i veselo mase repom.
Oni su ovo jedva docekali.

Prema tome, vec sam napisao i jos jednom cu.

Kome nakon ove presude nije jasno sta se dogada i tko je neprijatelj ove zemlje, taj se vise ne moze izvlaciti na neznanje i zabludu. Taj nije nista drugo doli neprijatelj sam po sebi.

Od ove presude se nesto mjenja, a to je da ce takvi velikoj vecini hrvatskog naroda (pa cak i onima koje je ova presuda osvjestila) biti neprijatelji.

I to je zapravo pozitivna stvar. Jer vise nema gray sektora, slika Hrvatske je sad savrseno crno bijela.

Ili si za, ili si protiv. Nema sredine.

Nije ti jasno nesto oko presude? Ok, jasno je meni!
A sad nastavite dalje sa spinovima o krivnji.

Pozdrav
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.04.2011., 11:06   #12
čovjek traži razum.
a bojim se, kakvo je stanje svijesti ovih dana u hrvata, da ćemo i dalje ulijetati
iz jedne nerazumne odluke u drugu...
i zgražam se po tko zna koji put nad medijima..ispada da je najvažnije prebrojiti tko je koliko suza pustio... od branitelja i bakica do notornog ćire i jelene rozge...a ne poslušati pametne i razumne ljude koji nude rješenja.
da ne kažem kako je najnovija opsesija, sudeći po ovom forumu, kako uhititi mesića, osuditi ga za veleizdaju i tako sprati ljagu s hrvatskog imena...
ma što to značilo.
heroji, veleizdajnici i sl. su velike riječi za internu upotrebu...
da bi shvatili kako nas drugi doživljavaju moramo se moći odmaknuti od samih sebe, čut riječi razuma koje i nisu uvijek ugodne uhu...a ljudi izvana često stvari vide jasnije od nas samih... i ne podilaze našim pretjeranim emocijama.
margoth. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 11:14   #13
Quote:
margoth. kaže: Pogledaj post
da bi shvatili kako nas drugi doživljavaju moramo se moći odmaknuti od samih sebe, čut riječi razuma koje i nisu uvijek ugodne uhu...a ljudi izvana često stvari vide jasnije od nas samih... i ne podilaze našim pretjeranim emocijama.
Ja vidim Italiju kao jednu veliku tvornicu pizze i tortelina, pa ne moraju Talijani bit to.

Samo smrkljavci i nedojebani tinejdzeri (koji neki imaju i 50 godina) usmjeravaju svoj karakter onako kako zele oni oko njih.
Veliki i cvrsti ljudi UNUTAR SEBE traze svoju snagu.

Nekad su u krivu, nekad ih ponesu "emocionalne odluke", ali sve je to dio njihove snage.

Isto je i s drzavama.

Samo banana drzave afrike i RH gleda sta ce joj drugi reci kakva treba biti, ostali drugima govore sto jesu.

Zato i jesmo osudeni, jer ljudi poistovjcuju drzavu sa sobom. A oni sami po sebi su iskompleksirani i nedojebani koji samo gledaju kako ce im netko reci kakvi trebaju biti, pa misle da im i drzava takva treba biti.

Osudilo nas je upravo to.

Kad se rjesimo tih koji nam govore da sebe trebamo gledati iz kuta iz kojeg nas gleda London, ili Pariz, onda ce nam biti puno bolje.

Jer iz Londona se Hrvatska ne vidi, vidi se samo London i sta London treba.

Kad to shvatis, onda mozemo dalje o tome sta pametni kazu sta treba napraviti. Ali onda ce ti se promjeniti pogled na pametne.

I da, Mesic je veleizdajnik i kriminalac.
Treba mu suditi i osuditi ga.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 11:53   #14
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Šaht se može popravit, opljsačkano ćemo već opet zaradit nekako, ali ono što bude zapisano u Hagu nikad nitko neće moći izbrisati, to će naslijedit buduće generacija kao breme, novu hipoteku krivnje, kao da nije bilo dosta 45 godina toga.
Tko želi dobro naciji ne može biti ravnodušan.
Amen!
__________________
Neven Ciganović o sudjelovanju u showu Kuća lutaka: ,,Neću raditi nikakve plastične operacije, ali definitivno hoću zahvate pomlađivanja. Moram osvjetlati hrvatski obraz."
laura lenbach is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 12:18   #15
mi smo i ono što mi vidimo u sebi i ono što drugi vide u nama. istovremeno.
također, englezi nisu samo ono što oni misle da jesu već i ono što mi mislimo.
i irci, i indijci, i nijemci....
mi moramo imati odmak od samih sebe da bismo mogli objektivno sagledati situaciju u kojoj se nalazimo, da bismo se mogli postaviti na najbolji mogući način. svoje minijaturne brojke možemo kompenzirati samo pameću...
a pametni ljudi će se posavjetovati s pametnijima od sebe.
čak kad su i iz drugog plemena....
margoth. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 12:53   #16
Domovinski rat je već davno pokraden pretvorbom i privatizacijom.
Ostali su samo simboli koje si ljudi mogu vješati po zidovima, ako ih uopće imaju.
Oni koji su toga postali svjesni već su si oduzeli život.
Hag je upravo otvorio oči onima koji su vlastite doprinose Domovinskom ratu
pretočili u zajedničke simbole.
Kada im se oduzme snaga koju su pretočili u simbole, ljudi ponovo angažiraju vlastite snage.
Dakle, Hag, nije ukrao Domovinski rat, već upravo suprotno, vratio nam ga.
Odnosno, otvorio nam oči i pokazao pravog neprijatelja.
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 13:01   #17
Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post
Domovinski rat je već davno pokraden pretvorbom i privatizacijom.
Ostali su samo simboli koje si ljudi mogu vješati po zidovima, ako ih uopće imaju.
Oni koji su toga postali svjesni već su si oduzeli život.
Hag je upravo otvorio oči onima koji su vlastite doprinose Domovinskom ratu
pretočili u zajedničke simbole.
Kada im se oduzme snaga koju su pretočili u simbole, ljudi ponovo angažiraju vlastite snage.
Dakle, Hag, nije ukrao Domovinski rat, već upravo suprotno, vratio nam ga.
Odnosno, otvorio nam oči i pokazao pravog neprijatelja.
Itekako nam je otvorio oči i pokazao pravog neprijatelja, neokolonijalne sile na čelu s VB koje se preko naših leđa igraju geopolitike, a asistiraju im domaći izdajnici kroz novinare i političare, te Srbi kojima je sve ovo također u interesu.
ICTY nam je otvorio oči, ali ne na način kako je namjeravao.

Sad oni očekuju da mi kažemo kako smo sad svjesni da smo krivi, kako je kriv Tuđman, kako su nas zapravo u samostalnost i pobjedu odveli zločinci, trebamo pomazit Srbe i pokajnički im reći da do ove presude nismo ni znali koliko smo im skrivili, pa ćemo se lijepo izgrlit i odreći se nacionalista koji su nas bre zavadili. ICTY nam je želio zatvoriti oči, ali previše je htio, sad nam ih je otvorio, iako mu to nije bila namjera.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 13:01   #18
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
nitko ne pokušava krasti domovinski rat ili opravdanost domovinskog rata. u to je vrijeme vojni i politički vrh radio što se nije trebalo i sada bi im se sudilo, odnosno sudi im se.
ne sudi se tu vojniku ivanu iz belog manastira, već svaki od ljudi u haagu ima svoje ime i prezime.

ako čemo o tome tko je što ukrao. oni koji su ukrali radna mjesta ukrali su nam i domovinski rat, sjetimo se šeksovih "locirati, uhititi, izručiti", tuđmanog potpisivanja sveg što je došlo iz EU, izjava zbog kojih bi sada velik dio tadašnje glave RH danas bio u zatvoru....

znači nisu srbi, velka britanija, haag, ukrali domovinski rat. to smo učinili mi sami.
dodati ću kako svi ti ljudi kojima bi se sudilo ili se sudi u haagu, ne samo da trebaju odgovarati za ratne zločine, već i za ORGANIZIRANE ZLOČINE PROTIV NAŠE PRIVREDE.

potpis od prve do zadnje

jos da dodam da me vise boli kad me izj* moj vlastiti...
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 13:01   #19
Quote:
margoth. kaže: Pogledaj post
mi smo i ono što mi vidimo u sebi i ono što drugi vide u nama. istovremeno.
također, englezi nisu samo ono što oni misle da jesu već i ono što mi mislimo.
i irci, i indijci, i nijemci....
mi moramo imati odmak od samih sebe da bismo mogli objektivno sagledati situaciju u kojoj se nalazimo, da bismo se mogli postaviti na najbolji mogući način. svoje minijaturne brojke možemo kompenzirati samo pameću...
a pametni ljudi će se posavjetovati s pametnijima od sebe.
čak kad su i iz drugog plemena....
Pa eto mi otkad je Franjo Tudman otisao gledamo samo sta nam govore kakvi moramo biti.

Ko tinejdeka odlazimo na setnicu EU-a po savjete, pa se vracamo doma i dugo pred ogledalom prekrivamo bubuljce i skrivamo noseve sjeilima.

A to nas je dovelo do nevidene pljacke, do prodaje svih iole bitnih resursa tim promatracima sa europske setnice, do 400 000 nezaposlenih, do bogtepitaj koliko duga tim istima promatracima, do opce apatije i bezvoljnosti, do opceg razdora medu Hrvatima, do bezidejnosti i ne postojanja strategije razvoja, jer o nasem razvoju brinu drugi.

Nemamo vise energetski sektor, nemamo financijski, nemamo telekomunikacijski, nemamo vojsku, nemamo avione, nemamo cast, ponos ni obraz.

A sve smo radili kako su nam ni rekli koji nas objektivno gledaju.

U mojoj kuci ja biram zastore i ako se mom susjedu to ne svida neka odjebe u skokovima.

A ti svoje psihoanalize nacije okaci macku o rep. Zna se dobro sta znaci suverenitet i sta znaci samostalnost. Ako tebi trebaju psihoanaliticari iz Eurrope, slobodna si se uputiti u istu pa provjeriti koliko recimo jedan Njemac ili Nizozemac drzi do toga kako jedni druge vide.

Mali smo, ali smo daleko od malih brojki.

Imamo 56.542 km² bogomdane zemlje oslobodene od cetnika i jugoslavena, a ova presuda nam je samo kratkotrajni udarac u tu slobodu.

Franjo Tudman je jednom barem na kratko pokazao da ova zemlja moze biti pobjednicka i slobodna i sve presude svih sudova nece nikad iz kolektivne svijesti naroda izbiti osjecaj ponosa zbog toga.

Time ce se hraniti i buduce generacije koje ce opet morati oslobadati zemlju.

Sve ostalo su mokri snovi onih koji nikad nece moci oprostiti Tudmanu sto je izdao zapovijed Gotovini koju je ovaj maetralno izvrsio. Zato je sudeno Tudmanu, zato je osuden Gotovina. Ali na tisuce dosudenih kazni zatvora komunistickog rezima ljudima koji su zeljeli Hrvatsku nisu uspjele zatrti ideju slobodne Hrvatske kroz razdoblje od 45 godina, nece ni ova jedna.

A da je tome tako svjedoci ti i pisanje forumasa gdje se oni koji pozdravljaju ovu presudu broje u promilima, a oni koji je odbacuju pripadaju i ljevici i desnici.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 13:04   #20
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
Pa eto mi otkad je Franjo Tudman otisao gledamo samo sta nam govore kakvi moramo biti.

Ko tinejdeka odlazimo na setnicu EU-a po savjete, pa se vracamo doma i dugo pred ogledalom prekrivamo bubuljce i skrivamo noseve sjeilima.

A to nas je dovelo do nevidene pljacke, do prodaje svih iole bitnih resursa tim promatracima sa europske setnice, do 400 000 nezaposlenih, do bogtepitaj koliko duga tim istima promatracima, do opce apatije i bezvoljnosti, do opceg razdora medu Hrvatima, do bezidejnosti i ne postojanja strategije razvoja, jer o nasem razvoju brinu drugi.

Nemamo vise energetski sektor, nemamo financijski, nemamo telekomunikacijski, nemamo vojsku, nemamo avione, nemamo cast, ponos ni obraz.

A sve smo radili kako su nam ni rekli koji nas objektivno gledaju.

U mojoj kuci ja biram zastore i ako se mom susjedu to ne svida neka odjebe u skokovima.

A ti svoje psihoanalize nacije okaci macku o rep. Zna se dobro sta znaci suverenitet i sta znaci samostalnost. Ako tebi trebaju psihoanaliticari iz Eurrope, slobodna si se uputiti u istu pa provjeriti koliko recimo jedan Njemac ili Nizozemac drzi do toga kako jedni druge vide.

Mali smo, ali smo daleko od malih brojki.

Imamo 56.542 km² bogomdane zemlje oslobodene od cetnika i jugoslavena, a ova presuda nam je samo kratkotrajni udarac u tu slobodu.

Franjo Tudman je jednom barem na kratko pokazao da ova zemlja moze biti pobjednicka i slobodna i sve presude svih sudova nece nikad iz kolektivne svijesti naroda izbiti osjecaj ponosa zbog toga.

Time ce se hraniti i buduce generacije koje ce opet morati oslobadati zemlju.

Sve ostalo su mokri snovi onih koji nikad nece moci oprostiti Tudmanu sto je izdao zapovijed Gotovini koju je ovaj maetralno izvrsio. Zato je sudeno Tudmanu, zato je osuden Gotovina. Ali na tisuce dosudenih kazni zatvora komunistickog rezima ljudima koji su zeljeli Hrvatsku nisu uspjele zatrti ideju slobodne Hrvatske kroz razdoblje od 45 godina, nece ni ova jedna.

A da je tome tako svjedoci ti i pisanje forumasa gdje se oni koji pozdravljaju ovu presudu broje u promilima, a oni koji je odbacuju pripadaju i ljevici i desnici.
Nakon Tuđmana su Hrvati kao guske u magli, danas je više nego ikad jasno da bez njega ne bi bilo ni osamostaljenja HR niti pobjede.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.