Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2006., 01:05   #21
cini mi se da je pvc stolarija najbolji omjer uloženo/dobiveno, no tko ima malo više love drvo je pravi izbor. je da drvo ne dihta kao pvc i alu ali koliko vas radi pasivne kuće? NITKO!!! a u puno sam kuća ušao, pa nakon što su stavili pvc osjeća se ustajali miris ako nikog nema par dana.
solidna drvena stolarija je oko 20% skuplja od pvc, po cjenicima koje sam ja skinuo s neta, a vrhunska.... nesmijem razmišljat
zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 01:06   #22
Quote:
Acidofil kaže:
za more definitivno plastika NIJE... pretoplo tamo bude...

aluminij treba samo dobro zashtititi kako ga sol nebi nagrizla... a to se mozhe zashtititi...

grilje - aluminijske, odlichna su stvar!

uz kamen isto tako mozhe pasati i alu stolarija koliko i drvo, samo odaberesh boju koja ti najvishe odgovara po mome - tamno smedja...

proizvodjachi - o njima ti ovisi cijena i kvaliteta (IMO, najbolji omjer daju neki od talijanskih, EKU, NewTec Alu-k, Final....)


tessy - drago mi je da sam bar malo pomogao
Koje je ovo pismo , jezik, što li već ? "Aluminij treba dobro zashititi" Treba ga govancetom premazati ???? Mozak mi se u čvor zapetljao dok sam ovo pokušavao pročitati.... ccc ..lipo našo horvatsko riječ....
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 01:20   #23
Quote:
Flo_Master kaže:
Oces da ti preporucim covjeka na PM?
Ja sam kupio Rehau. Procitaj malo forume pa ces vidjeti da se Rehau dosta hvali i da je dobar (koji je najbolji - to spada u sferu politike). Cijena je takodje bila povoljna, tj. dobio sam bolje prozore za nizu cijenu od drugih ponudjaca.
Bila bih ti jako zahvalna
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 01:26   #24
Alu prozori s griljama (proizvodac profila i okova)Aluk

Okolica Zadra
Slike:
http://img350.imageshack.us/img350/3442/dscf22562wt.jpg
http://img350.imageshack.us/img350/6957/dscf22575qc.jpg
http://img350.imageshack.us/img350/3218/dscf22584wy.jpg
http://img350.imageshack.us/img350/6457/dscf22601wd.jpg

Lijepo i skupo

Jedan otok, sol je gadna stvar sta napravi od drveta.
Usporedba drva unutra i vani nakon 2 godine.
Zamislite koliko alu trpi, i kako ce izgledat za 10 godina
Sada je vec za zabrinut se.

http://img350.imageshack.us/img350/1215/0019px.jpg
http://img350.imageshack.us/img350/3763/0029qf.jpg
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 01:30   #25
shto si ti tu tochno htio oznachiti i pokazati?

aha, oke, skuzhio sam da je drvo vani "nagrizheno"...
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 01:34   #26
Quote:
Acidofil kaže:
shto si ti tu tochno htio oznachiti i pokazati?

aha, oke, skuzhio sam da je drvo vani "nagrizheno"...
Recimo da to, a i nemoguce je sprijecit ulazak vode u prozor, tj izmedu stoka i krila.
Prvo na udaru je okov u falcu, vec se vidi sta sol radi al nemam slike.
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 01:39   #27
Quote:
lego kaže:
Recimo da to, a i nemoguce je sprijecit ulazak vode u prozor, tj izmedu stoka i krila.
pa, da... na kojem prozoru mozhesh 100% sprijechiti ulazak vode? a ukoliko i dodje voda u shtok, izmedju krila, zato se bushe tzv znojnice na shtoku koje odvode tu vodu shto udje unutra...
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 01:44   #28
Quote:
Acidofil kaže:
pa, da... na kojem prozoru mozhesh 100% sprijechiti ulazak vode? a ukoliko i dodje voda u shtok, izmedju krila, zato se bushe tzv znojnice na shtoku koje odvode tu vodu shto udje unutra...
Sve znam kad radim to

Ako ste na losoj poziciji na moru, na stalnom udaru vjetra kise soli nemoze se sprjecit da sol nagriza alu i da ulazi u spojeve.
Ima mana kod alu na dihtung gumama.

Ja bi vani na moru stavio pvc, sigurno bi se bolje ponasala.
To znam iz vlastitog iskustva, bar sa svojim profilima i okovom.
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 01:50   #29
Quote:
lego kaže:
Sve znam kad radim to
onda dobro, na istoj smo frekvenciji

nego, ja sam vech u poslu preko 6 godina ali nisam chuo da se netko zhalio da su mu propali prozori - ne kazhem da nemozhe sol nagrist alu, voda (a sa njom i sol) svuda nadje rupu... ali ako se napravi kak spada to che se smanjiti na najmanju moguchu mjeru...
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 02:03   #30
Quote:
Acidofil kaže:
onda dobro, na istoj smo frekvenciji

nego, ja sam vech u poslu 6 godina ali nisam chuo da se netko zhalio da su mu propali prozori - ne kazhem da nemozhe sol nagrist alu, ali ako se napravi kak spada to che se smanjiti na najmanju moguchu mjeru...

Nece propast za 50g, al kako ce izgledat?
S time da je ta lokacija na kojoj se nalaze ti prozori najgora moguca.
Bum jednom posliko kako izgleda kad se prozor otvori.

Napravljeno je kak spada, sve kako struka nalaze.
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 09:15   #31
Quote:
Acidofil kaže:
al bash laprdash... jel ti znash uopche kako izgleda kombinacija drvo-aluminij? da, aluminij izvana, drvo iznutra, vizualno, ali prozor i dalje dihta kao i normalan, jer to mu je namjena... da dihta... ne da pustha toplinu van/unutra!

je, prostorija se na drvenoj provjetrava "na prirodni nachin", ali i onda kad netreba... dok je otvorit prozor na kipu valjda neprirodan nachin... znam kaj hochesh rech, ali shvati i kaj ja tebi govorim - drvo ima najmanju toplinsku izolaciju! valjda ti netrebam objashnjavati zashto je to vazhno..
gledaj, ti o prelazu topline i o takovim stvarima nemas pojma i tebi pojam dihtanja znaci nesto sasvim drugo nego nekom ko to razumije..bavit se s necim 6 godina ne znaci to i znati raditi. to se ne odnosi na tebe nego opcenito.

moram priznati da bas i nisam razumio kaj hoces (ili hochesh) reci sa ovim postom a pogotovo su mi nejasne recenice tipa "drvo ima najmanju toplinsku izolaciju" i "dok je otvorit prozor na kipu valjda neprirodan nacin"..ti mislis da se prostorija lufta sa prozorom na kipu?

3. recenica mi je jos nejasnija nego ove ostale...
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 19:49   #32
Quote:
moja-kucica kaže:
gledaj, ti o prelazu topline i o takovim stvarima nemas pojma i tebi pojam dihtanja znaci nesto sasvim drugo nego nekom ko to razumije..bavit se s necim 6 godina ne znaci to i znati raditi. to se ne odnosi na tebe nego opcenito. .
dakle, ti govorish o tome kak neka stolarija "i previshe" dihta, i o nekom "prirodnom" cirkuliranju zraka kroz isushenu drvenu stolariju, a ja nemam pojma o prijelazu topline i pojmu dihtanje... no dobro...
neki ljudi stavljaju stolariju za toplinsku izolaciju, da im ne pushe i ne propushta vodu, neki za "prirodno" cirkuliranje zraka.. ja sam medju prvima....

da, i ljepo si me spustio konstatacijom da baviti se nechim 6 godina ne znachi to i znati raditi... da mi nije to rekao netko tko drzhi da je drvena stolarija poslje 30 god josh uvijek super, zamislio bi se...

i da, prostorija se lufta sa prozorom na kipu... chak i vishe nego "prirodnim" luftanjem kroz drvo... stay well...
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 20:35   #33
Quote:
Acidofil kaže:

i da, prostorija se lufta sa prozorom na kipu... chak i vishe nego "prirodnim" luftanjem kroz drvo... stay well...
daklem, da krenem od zadnjeg..prostorija se NIKAD ne lufta prozorom na kip nego propuhom..otvoris nekoliko prozora na par minuta izmjenis zrak i zatvoris prozor..luftanje na kipu je cisto bacanje novaca...

drugo, kad imas pvc stolariju MORAS otvarati prozore s vremena na vrijeme iz 2 razloga:
1. da bi ne bi stalno udisao ugljicni dioksid
2. da se ne skupljaju gljivice

i sad dolazimo do onog kljucnog. drvena stolarija nakon x godina NEMORA izgledati kao na bakinoj kuci nego moze biti s minimalnim rasusivanjem koje ce pokriti brtva a ako i ne pokrije jel si ti mozda mjerio kolko prodje zraka kroz te sitne pukotine da bi tvrdio da je to vise nego sta bi ionako ubacio luftanjem...
znaci kad kazem da nesto previse dihta onda ne mislim da je to samo po sebi lose (dapace) nego da to sto drvo toliko ne dihta nije minus i situaciji kad ionako ces morati ubaciti x kubika zraka..
kad bi imao kontroliranu ventilaciju preko rekuperatora zraka (a to malo tko ima) onda bi imalo itekako smisla zabrtviti kucu ko limenku..ovako ima samo do odredjene granice..
nadam se da si konacno shvatio poantu..

i ne znam sta ti kod alu-drvo kombinacije nije jasno?nju sam spominjao u kontekstu minimalnog odrzavanja..izvana je drvo zasticeno aluminijem a iznutra ga stiti lak koji nije izlozen atmosferilijama i kojeg nece trebati farbati 50 godina...

a da ista znas o prelazu topline ne bi rekao da "drvo ima najmanju toplinsku izolaciju"...pvc sam vidio orosen al drvo jos nisam..

ps. i daj se uozbilji s tim ch, sh..mislim da to nikome nije zanimljivo
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 20:57   #34
Ova diskusija i uvjeravanja postaju jako zanimljiva.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 21:45   #35
whateva, meni se neda vishe diskutirati sa kuchicom... neka mu je, on je u pravu...

btw kucico, kako ti pishesh bez kvachica, ja pishem sh ch.. i to ne iz fore nego iz navike jer sam u kontaktu sa internetom i kompovima josh od kad hrvatka slova nisu bila svakodnevnica..

pozdrav, EOD
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 22:45   #36
Quote:
Acidofil kaže:
whateva, meni se neda vishe diskutirati sa kuchicom... neka mu je, on je u pravu...

btw kucico, kako ti pishesh bez kvachica, ja pishem sh ch.. i to ne iz fore nego iz navike jer sam u kontaktu sa internetom i kompovima josh od kad hrvatka slova nisu bila svakodnevnica..

pozdrav, EOD
OFF TOPIC....

Mislim da si se ti rodio davno nakon interneta, taj "stil" pisanja sam vidio samo kod onih rođenih 80 na više i to iz razloga što neznaju č i ć i slično... Starije generacije ne koriste kvačice ali nikad ali baš nikad nisu pisali sh ch itd...

Eto , rekoh i spasih dušu ,
EOD
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 22:56   #37
Quote:
Acidofil kaže:
whateva, meni se neda vishe diskutirati sa kuchicom... neka mu je, on je u pravu...

btw kucico, kako ti pishesh bez kvachica, ja pishem sh ch.. i to ne iz fore nego iz navike jer sam u kontaktu sa internetom i kompovima josh od kad hrvatka slova nisu bila svakodnevnica..

pozdrav, EOD
ne diskutiras ti samnom, ali, dzaba rijeci
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 00:19   #38
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 00:27   #39
Ponude

OK, nakon diskusije...molio bih zainteresirane majstore za izradu i montažu PVC stolarije u Zadru da mi se jave na email:
golfer1 na pga tocka hr
Trenk_007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.